رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اذربایجان ناغیللاری

داستانهای اذربایجان

مجموعه ای از داستانهای فولکلور به زبان ترکی که فوق العاده جذاب وشیرین هستند

به کوشش بهروز سلطانپور

لینک به دیدگاه

آگهی نوشته ناتالیا گینزبرگ نویسنده ایتالیایی

یک نمایشنامه 57 صفحه ای در مورد یک آگهی روزنامه که زنی برای اجاره اتاقی در خانه اش را میدهد.ورود دختر مستاجر باعث بازگویی زندگی زن(ترزا) میشود و....آخرشو خیلی خوشم اومد

بد نبود.بیانگر واقعیتها!!!!نثر خیلی آروم و روان.اولین بار بود ازش میخوندم .البته اصلا نمیشناختمش.داستانش اجتماعی-عشقی-خانوادگی بود.

لینک به دیدگاه

اخرین کتابی که خوندم بودلر نوشته ژان پل سارتر بود

بررسی فلسفه وزندگی بودلر شاعر فرانسوی که درجوانی خودکشی کرد ودیدگاهی کاملا متفاوت ومتمایز به زندگی داشت

لینک به دیدگاه

پ‍ه‍ل‍وان‌ ش‍ی‍راف‍ک‍ن‌، ی‍ا، ت‍ارت‍ارن‌ ت‍اراس‍ک‍ن‍ی‌/ ن‍وش‍ت‍ه‌ آل‍ف‍ون‍س‌ دوده‌؛ ت‍رج‍م‍ه‌ اح‍م‍د ب‍ی‍رش‍ک

کتاب ظنز درمورد فردی به نام تارتارن اهل جنوب فرانسه که طی جوگیری و سراب قصد شکار شیر میکنه و به الجزایر میره.من هرگز ان حرفها رو همینجوری قبول ندارم ولی متاسفانه نکته ای که در این کتاب دیدم و خیلی هم روش تاکید شده بود،مسخره کردن عربها، مسلمانان و بخصوص ترکها به عنوان نماد مردم کشورهای ترکیه،ایران،بین النهرین و اعراب بود .عقب ماندگی ،جهالت و نکات جهان سوم را مسخره کرده بود نه نقد!!!!!و سیاستهای استعماری ازش می بارید....

مثلا:

مشرق زمین جز دروغی بیش نیست.باش آغاها و شیر و لعبتان مغربی پشیزی نمی ارزند...ترکی وجود ندارد.هرچه هست حقه و تزویر است.

گردن دراز عرب مانند گردن شتر-ترکان ددمنش و............مثالهایی از این دست!!!!‌

لینک به دیدگاه

فرشته من....

رمان درباره ی دختری به اسم فرشته است که خانواده اش میخوان اونو به اجبار و به خاطر پول و به اصرار نامادریش بدن به یه پیرمرده پولدار.در حالی که فرشته ۲۰ سالش بیشتر نیست.شب عروسیش قبل از عقد به کمک دوستش از خونه فرار می کنه و اینجوری مسیر زندگیش تغییر می کنه….

خیلی کتابش قشنگ بود...از اینا که آدم هی می خواد بخونه ...بعد می بینی عه تموم شد :ws3:

لینک به دیدگاه

خانوم نوشته مسعود بهنود

این دفعه با بررسی جزئیات تاریخی میخونمش

واقعا دوران مشروطه از همین دوران ما صدبرابر انتروپیک تر بوده

کتاب خوبیه وداستان پردازی جالبی هم داره

لینک به دیدگاه
خانوم نوشته مسعود بهنود

این دفعه با بررسی جزئیات تاریخی میخونمش

واقعا دوران مشروطه از همین دوران ما صدبرابر انتروپیک تر بوده

کتاب خوبیه وداستان پردازی جالبی هم داره

خیلی کتاب میخونی هاااااااااا :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
خیلی کتاب میخونی هاااااااااا :icon_pf (34):

اصلاح می کنم حرفتون رو می خورن:ws37:

:banel_smiley_4::hanghead::w02:

قسمت اول : بابا هنوز یک هزارم ارشیومو نتونستم بخونم

قسمت دوم : اگه اینجوریه کسایی که من به کتاب خوندنشون حسودیم میشه چیکارن اونوقت؟

قسمت سوم : بابا دمتون گرم

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

شازده كوچولو اثر آنتوان دوسنت اگزوپري

خيلي وقت بود مي خواستم بخونمش بالاخره سعادت بهم دست داد خوندمش...عاشقش شدم:heartshape2:!!!

هركي نخونده حتما بخونه خيلي خيلي قشنگه:w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...