رفتن به مطلب

طرح ارسال و چاپ مقالات اعضای تالار مکانیک در نشریات معتبر داخلی

ارسال های توصیه شده

هو المتین

عرض سلام به شما دوستان عزیز و فهیم .

همانگونه که در تاپیکهای دیگر پیرامون شناساندن انجمن در محافل مختلف علمی صحبت شد و دوستان معزز نظرات مفیدی ارائه نمودند , این حقیر نیز به نوعی به طرحهای متفاوتی فکر نمودم .

از انجا که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد طی ائین نامه ی تحصیلی موظف به انتشار مقالات خود در نشریات معتیر علمی داخلی و خارجی جهت فارغ التحصیلی میباشند این حقیر چندیست به مکاتب با نشریات علمی مرتبط میپردازم .

روز قبل جهت بازدید از نمایشگاه بین المللی متالورژی - نورد - ریخته گری و صنایع مرتبط اصفهان شرکت نمودم که بسیار از نظر ارتباط با اقشار صنعتی مفید بود .

چیزی که در حاشیه ی نمایشگاه جلب توجه میکرد حضور مجلات تخصصی متالورژی و مکانیک از داخل و خارج کشور بود .

این حقیر نیز برای ارسال مطالبم با این مجلات به تبادل نظر پرداختم .

انچه که باعث ایجاد این تاپیک بود اینست که این مجلات برای چاپ مقالات و ترجمه های دانشجویان و فارع التحصیلان بسیار مشتاق بودند .

از انجا که این تالار دارای اعضای صاحبنظر است . لذا از تمامی دوستان معزز دعوت میشود تا جهت چاپ مقالات و ترجمه هایشان در این مجلات اعلام امادگی نمایند تا با همکاری با انها نسبت به این مهم اقدام گردد .

لازم به ذکر است این حرکت که بحق انقلابی بی سابقه در میان فرومهای ایران خواهد بود دارای ابعاد مختلف میباشد :

1 - برای شخص یا اشخاص ارائه دهنده ی مقالات باعث ایجاد یک سابقه و رزومه ی علمی بسیار مفید خواهد بود .

2 - برای انجمن به عنوان اسپانسر و مبتکر این طرح باعث اقبال عمومی و مطرح شدن این انجمن به عنوان انجمن پیشتاز این طرح در مجامع علمی خواهد شد .

لکن بدینوسیله تالار مهندسی مکانیک رسما اغاز این طرح را اعلام میدارد .

با تشکر .

لینک به دیدگاه

مجلات و نشریاتی که جهت چاپ مقالات اعلام امادگی نموده اند :

1 - مجله ی فنی مهندسی ساخت و تولید

2 - نشریه ی انجمن تولید کنندگان فولاد ایران - نشریه ی چیلان

3 - فصلنامه ی پژوهشی - اموزشی و صنعتی مهندسی متالورژی - انجمن مهندسین متالورژی ایران

4 - فصلنامه ی علمی - خبری انجمن اهن و فولاد ایران - مجله ی پیام فولاد

5 - اولین نشریه ی تخصصی صنایع مفتولی در ایران - فصلنامه ی صنایع مغتولی ایران

6 - ماهنامه ی خبری - پژوهشی و اموزشی اخبار فلزات

7 - ماهنامه ی تخصصی پردازش

8 - Metal Bulletin

نکته :

1 - با اینکه برخی مجلات فوق الذکر عناوین متالورژیکی دارند لذا امادگی انتشار مقالات تخصصی مکانیک را نیز دارا میباشند .

2 -دوستان معزز در صورت شناسایی دیگر مجلات اطلاع رسانی نمایند .

با تشکر

لینک به دیدگاه

در پاسخ به سوال دوست ارجمند جناب اقای سجاد فیلابی که در مورد ارسال مقالاتی که ترجمه میشوند :

بله امکان چاپ مقالاتی که توسط شما ترجمه میگردند وجود دارد با توجه به یک سری ملاحظات :

1 - مقاله میبایست جزو مقالات با موضوعات جدید باشند

2 - مقالات میبایست جزو مقالات معتبر isi باشند

3 - در هنگام ارسال ترجمه مقاله میبایست اصل مقاله نیز جهت تطبیق و بررسی ارسال گردد.

این حقیر با مسئولین مجلات فوق الذکر که صحبت میکردم قریب به اتفاق انها با چاپ مقالات ترجمه شده موافق بودند .

لذا برای اگاهی بیشتر با شرایط انها میبایست با دفاتر مجلات تماس گرفت .

لینک به دیدگاه

ادرس اینترنتی و برخی اطلاعات مجلات فوق الذکر :

1 - ماهنامه ی تخصصی پردازش :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

info@pardazeshonline.com

صفحه ی مرتبط :

ادرس:

تهران - خیابان سمیه - نرسیده به استاد نجات اللهی - پلاک 193 ( ساختمان سمیه ) طبقه سوم - واحد 10

تلفاکس : 88893184

لینک به دیدگاه

2 - ماهنامه ی اخبار فلزات

info@metalsnews.ir

ادرس : تهران - خیابان مطهری - خیابان لارستان- کوچه افتخار - پلاک 13 واحد 8

تلفکس : 88925617-18

امور مشترکین : 88908964

لینک به دیدگاه

3- چیلان - نشریه ی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران :

chilanmagazine@gmail.com

ادرس :

تهران - بلوار افریقا بعد از خیابان ظفر - کوچه شهید ناصری پلاک 2 - واحد 2

تلفن : 88796478-80

فکس : 88887140

لینک به دیدگاه

4 - فصلنامه ی صنایع مفتولی ایران :

ادرس :

تهران - خیابان کارگر شمالی - بین نصرت و بلوار کشاورز - شماره 169 ( ساختمان گل ) - طبقه 3 واحد 29

کد پستی : 1417993319

تلفن : 02188987255-6

فکس : 02188963054

لینک به دیدگاه

5 - فصلنامه ی علمی خبری انجمن اهن و فولاد ایران - پیام فولاد

info@issiran.com

ادرس :

اصفهان - دانشگاه صنعتی اصفهان - انجمن اهن و فولاد ایران

کد پستی : 8415683111

تلفن : 03113912727

فکس : 03113912728

دوستان این حقیر مشترک این نشریه هستم . بایست عرض کنم از انجا که این نشریه از انتشارات دانشگاه صنعتی اصفهان است لذا دارای رنکینگ بسیار بالاییست .

لینک به دیدگاه

6 - فصلنامه ی مهندسی متالورژی

kargahonar@yahoo.com

info@imes.ir

ادرس : تهران - کوی نصر ( گیشا ) - انتهای خیابان پیروزی غربی - نبش خیابان شهید مرتضی لالی - پلاک 2 - واحد 2

صندوق پستی : 14455539

تلفکس : 88243531-31

88275709

لینک به دیدگاه

7 - metalbulletin

armen@sepanta.net

ادرس : تهران - خیابان کارگر شمالی - خیابان بهرام زهره پوش - شماره 59 - واحد 5

تلفن : 02188338428

فکس : 02188338429

لینک به دیدگاه

سلام استاد

آقا شرمنده میتونیم مقالات دست نویس خودمون رو هم برای چاپ به این مجلات بدیم؟

برای چاپ مقاله هامون باید هزینه پرداخت کنیم؟

مقاله ای که مینویسیم باید حتما ثبت بشه بعد در مجله چاپ بشه یا نیاز به ثبت نیست؟

من خیلی دلم میخواد مقاله بنویسم و توی مجلات چاپش کنم

مهندس اگه میشه در مورد نحوه نگارش مقاله حتما بنده و سایر دوستان را رهنمایی فرمایید و شیوه نگارش مقاله را توضیح دهید

لینک به دیدگاه
سلام استاد

آقا شرمنده میتونیم مقالات دست نویس خودمون رو هم برای چاپ به این مجلات بدیم؟

برای چاپ مقاله هامون باید هزینه پرداخت کنیم؟

مقاله ای که مینویسیم باید حتما ثبت بشه بعد در مجله چاپ بشه یا نیاز به ثبت نیست؟

من خیلی دلم میخواد مقاله بنویسم و توی مجلات چاپش کنم

مهندس اگه میشه در مورد نحوه نگارش مقاله حتما بنده و سایر دوستان را رهنمایی فرمایید و شیوه نگارش مقاله را توضیح دهید

با سلام .

1 - استاد خودتی:whistle:

2 - در مورد مقالات دست نویس باید بگم که اتفاقا اولویت با مقالات دست نویسه . ولی نه مقالاتی که همینجوری شب به ذهنتون رسیده و صبح تا ظهر نوشتینش !!!

مقالاتی که از نظر بار علمی ارزنده باشند و در بردارنده ی نکات علمی جدید باشند و نتیجه ای جدید را شامل شود .

اتفاقا دیروز که بایکی از مسئولین مجلات فوق الذکر صحبت میکردم به نکات جالبی اشاره کرد .

ایشان میگفتند مجله ی ما مقالاتی را که بیشتر منتج به یک ثمره ی صنعتی شود رو چاپ میکنه .

منظور این بود که مقاله اگر جنبه ی کاربردی باشه خیلی بهتره .

چیزی که اکثر مجلات به اون تاکید داشتند امکان بازاریابی رایگان برای شما بود .

یعنی میگفت اگر طرحی که در مقاله ی شما ارائه شده قابل اجرا باشه و بازار خوبی داشته باشه ما شما را بصورت کاملا رایگان به سرمایه گزاران داخلی و خارجی معرفی میکنیم و به قولی " سرمایه از اونا و طرح و کار از شما "

3 - برای چاپ مقالات هیچ هزیه ای نباید پرداخت کنید و بایست عرض کنم مسئول مجله ی ساخت تولید میگفت نوع مقالات از نظر اونا 2 نوع هست :

یکی فقط ارزش چاپ شدن داه و یکی باعث میشه که مجله به شما حق چاپ پرداخت کنه . پس حتی میتونه سود اور هم باشه

4 - مقالات شما الزاما نیاز به ثبت قبلی نداره مگر اینکه منجر به یک اختراع شده باشه

5 - در مورد نحوه ی نگارش هم چشم انشاا.. در فرصن مقتضی

لینک به دیدگاه
با سلام .

1 - استاد خودتی:whistle:

2 - در مورد مقالات دست نویس باید بگم که اتفاقا اولویت با مقالات دست نویسه . ولی نه مقالاتی که همینجوری شب به ذهنتون رسیده و صبح تا ظهر نوشتینش !!!

مقالاتی که از نظر بار علمی ارزنده باشند و در بردارنده ی نکات علمی جدید باشند و نتیجه ای جدید را شامل شود .

اتفاقا دیروز که بایکی از مسئولین مجلات فوق الذکر صحبت میکردم به نکات جالبی اشاره کرد .

ایشان میگفتند مجله ی ما مقالاتی را که بیشتر منتج به یک ثمره ی صنعتی شود رو چاپ میکنه .

منظور این بود که مقاله اگر جنبه ی کاربردی باشه خیلی بهتره .

چیزی که اکثر مجلات به اون تاکید داشتند امکان بازاریابی رایگان برای شما بود .

یعنی میگفت اگر طرحی که در مقاله ی شما ارائه شده قابل اجرا باشه و بازار خوبی داشته باشه ما شما را بصورت کاملا رایگان به سرمایه گزاران داخلی و خارجی معرفی میکنیم و به قولی " سرمایه از اونا و طرح و کار از شما "

3 - برای چاپ مقالات هیچ هزیه ای نباید پرداخت کنید و بایست عرض کنم مسئول مجله ی ساخت تولید میگفت نوع مقالات از نظر اونا 2 نوع هست :

یکی فقط ارزش چاپ شدن داه و یکی باعث میشه که مجله به شما حق چاپ پرداخت کنه . پس حتی میتونه سود اور هم باشه

4 - مقالات شما الزاما نیاز به ثبت قبلی نداره مگر اینکه منجر به یک اختراع شده باشه

5 - در مورد نحوه ی نگارش هم چشم انشاا.. در فرصن مقتضی

استاد مایی داداش

میگم مشکل خیلی از بچه ها همینه که نمیدونن چجوری باید مقاله بنویسن:banel_smiley_4:

من خودم همیشه فکر میکنم تا ارشد نگیری نمیتونی مقاله بنویسی

ازت خواهش میکنم نحوه نگارش مقاله در تاپیکی مجزا بطور کامل توضیح بده

لینک به دیدگاه
استاد مایی داداش

میگم مشکل خیلی از بچه ها همینه که نمیدونن چجوری باید مقاله بنویسن:banel_smiley_4:

من خودم همیشه فکر میکنم تا ارشد نگیری نمیتونی مقاله بنویسی

ازت خواهش میکنم نحوه نگارش مقاله در تاپیکی مجزا بطور کامل توضیح بده

اتفاقا یکی از دوستانم که عضو هیئت علمی وبلاگمم هست ( مهندس کیانی ) که کارشناس سیالات هستش و مدرس نرم افزارهای carier , rhvac هستش و واسه خودش صاحبنظره و از دوستای نزدیک منه هم همین فکرو میکرد ولی دیشب که اونم باهام بود از شنیدن این خبر خیلی خوشحال شد و خودشو برای ارسال مقالاتش اماده کرد .

نکته ی جالبی که مهندس فیلابی هم پرسید امکان ارسال مقالات ترجمه شده بود که این هم برای دوستان عزیز با توجه به شرایط فراهم هست .

اونم بچشم .

لینک به دیدگاه
اتفاقا یکی از دوستانم که عضو هیئت علمی وبلاگمم هست ( مهندس کیانی ) که کارشناس سیالات هستش و مدرس نرم افزارهای carier , rhvac هستش و واسه خودش صاحبنظره و از دوستای نزدیک منه هم همین فکرو میکرد ولی دیشب که اونم باهام بود از شنیدن این خبر خیلی خوشحال شد و خودشو برای ارسال مقالاتش اماده کرد .

نکته ی جالبی که مهندس فیلابی هم پرسید امکان ارسال مقالات ترجمه شده بود که این هم برای دوستان عزیز با توجه به شرایط فراهم هست .

اونم بچشم .

:banel_smiley_4::banel_smiley_4:

چرا الان اینو میگید؟؟:banel_smiley_52:

دعوتش کنید به انجمن!!!!!

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4::banel_smiley_4:

چرا الان اینو میگید؟؟:banel_smiley_52:

دعوتش کنید به انجمن!!!!!

عمرا نمیاد .

خیلی بهش گفتم . تازه توی وبلاگم هم مث بعضیا که سالی به 12 ماه تشریف میارن سالی یه بار میاد .

داره واسه ارشد دولتی میخونه . 3 ماهه که داره سیالات 1 میخونه . حالا حساب کار دستت بیاد.

لینک به دیدگاه
عمرا نمیاد .

خیلی بهش گفتم . تازه توی وبلاگم هم مث بعضیا که سالی به 12 ماه تشریف میارن سالی یه بار میاد .

داره واسه ارشد دولتی میخونه . 3 ماهه که داره سیالات 1 میخونه . حالا حساب کار دستت بیاد.

پس بعد از بهمن گیرش میندازیم :167:

لینک به دیدگاه
پس بعد از بهمن گیرش میندازیم :167:

اتفاقا بعد بهمن میخواد ازدواج منه . اون موقع منم دیگه دستم بهش نمیرسه

راستی با توجه به موضوع تاپیک :

اسپم ممنوع

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با سلام.من یه مقاله در مورد جابجایی طبیعی در سقف های شیروانی که مربوط به سال 2010 الزویر هست ترجمه کردم.امکان چاپش در این مجلات هست؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...