رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

بچه ها این چطوره ؟

یه مونتاژ با "249"تا قطعه در CATIA V5R20 محیط اسمبلی

مدلسازی و مونتاژش 29 روز طول کشید !! :banel_smiley_4:

مونتاژش که تموم شد خودم کفم برید !!!

از قابلیت های پارامتریک به خوبی در مونتاژ این مجموعه استفاده شده

یه فیلم کوتاه با حجم 1.5 مگابایت

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

1.jpg

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

جالب بود...فقط یه سوال...از رو نقشه رفتی جلو یه همینجوری دیمی و با چشم خودت کشیدی؟

در مورد تعداد قطعات هم مطمئنی؟!:w58:

249 تا!!

احتمالاً تعداد پین ها و شفت هارو با پترنشون حساب کردی...:ws38:

یکیم می تونی بگی اسم نرم افزاری که باهاش فیلم گرفتی چی بوده؟!:ws38:

در کل کارت درسته...به کارت ادامه بده!:a030:

لینک به دیدگاه
جالب بود...فقط یه سوال...از رو نقشه رفتی جلو یه همینجوری دیمی و با چشم خودت کشیدی؟

در مورد تعداد قطعات هم مطمئنی؟!:w58:

249 تا!!

احتمالاً تعداد پین ها و شفت هارو با پترنشون حساب کردی...:ws38:

یکیم می تونی بگی اسم نرم افزاری که باهاش فیلم گرفتی چی بوده؟!:ws38:

در کل کارت درسته...به کارت ادامه بده!:a030:

با تشکر

نقشه ای وجود نداشت !! تو آفتاب ، تو گرما وایسادم عرق ریختم یه متر هم دستم گرفتم

با یه مداد و دفترچه !! فکر کنم دیگه منظورم رو متوجه شده باشید !!

در ضمن اینکه گفتی دیمی یه کم بهم برخورد :icon_redface:

آخه شما خودت فکر کن ، مگه دور از جون، آدم مغز خر خورده که 209 تا قطعه رو در طول 29

روز بیاد به قول شما دیمی مدلسازی کنه؟ آیا عقلانیه ؟ اگه برای تمرین بود نهایتا 20 تا یا 30 تا

قطعه نه 200 تا !!!!!!!!!!!:w00:

تعداد قطعات بدون در نظر گرفتن Pattern ها 209 تا .

تازه هنوز پیچ ها و پین ها رو مدلسازی نکردم !

در مورد نرم افزار هم اسمش هست screen2exe از لینک زیر می تونید دانلود کنید:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

راستی یه چیز دیگه

در این مدت به کتیا ایمان قلبی پیدا کردم :ws3:فرض کن بخوای توی مونتاژ ،یه قطعه ای رو

جایگزین یه قطعه دیگه بکنی با 50 تا قید ؟ توی مکانیکال دسکتاپ مجبوری دوباره از اول تمامی

قیدها رو ایجاد کنی ولی توی کتیا تمامی قیدها توی شاخه طراحی موجود هستند و می تونی

به راحتی هرچه تمام تر قیدها رو جایگزین کنی .

بسیاری از قطعات این طرح به ورق کاری نیاز داشت حالا فکرشو بکن بخوای با دست محاسبه

کنی طول گسترده چقدره !! ولی توی drafting به راحتی آب خوردن طول گسترده رو برات محاسبه

می کنه . منظورم همون unfolded view هست. گزینه axis رو فعال می کنی تابرات خط خم

رو رسم کنه .

من یکی از طرفداران پر و پا قرص کتیا هستم. هرکی بگه کتیا خوب نیست با من طرفه :167:مگه نه ؟

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
با تشکر

نقشه ای وجود نداشت !! تو آفتاب ، تو گرما وایسادم عرق ریختم یه متر هم دستم گرفتم

با یه مداد و دفترچه !! فکر کنم دیگه منظورم رو متوجه شده باشید !!

در ضمن اینکه گفتی دیمی یه کم بهم برخورد :icon_redface:

آخه شما خودت فکر کن ، مگه دور از جون، آدم مغز خر خورده که 209 تا قطعه رو در طول 29

روز بیاد به قول شما دیمی مدلسازی کنه؟ آیا عقلانیه ؟ اگه برای تمرین بود نهایتا 20 تا یا 30 تا

قطعه نه 200 تا !!!!!!!!!!!:w00:

تعداد قطعات بدون در نظر گرفتن Pattern ها 209 تا .

تازه هنوز پیچ ها و پین ها رو مدلسازی نکردم !

در مورد نرم افزار هم اسمش هست screen2exe از لینک زیر می تونید دانلود کنید:

http://www.screen-record.com/dl/SCREXESetup.exe

راستی یه چیز دیگه

در این مدت به کتیا ایمان قلبی پیدا کردم :ws3:فرض کن بخوای توی مونتاژ ،یه قطعه ای رو

جایگزین یه قطعه دیگه بکنی با 50 تا قید ؟ توی مکانیکال دسکتاپ مجبوری دوباره از اول تمامی

قیدها رو ایجاد کنی ولی توی کتیا تمامی قیدها توی شاخه طراحی موجود هستند و می تونی

بسیاری از قطعات این طرح به ورق کاری نیاز داشت حالا فکرشو بکن بخوای با دست محاسبه

کنی طول گسترده چقدره !! ولی توی drafting به راحتی آب خوردن طول گسترده رو برات محاسبه

رو رسم کنه .

من یکی از طرفداران پر و پا قرص کتیا هستم. هرکی بگه کتیا خوب نیست با من طرفه :167:مگه نه ؟

بابا چرا بهت بر میخوره آخه؟!

منظورم این بود که اندازه هارو از خودت دادی یا اینکه از رو نقشه و مقیاس واقعی جلو رفتی...

آخه این روزا نقشه خیلی کم گیر آدم میاد!:icon_pf (34):

ولی در مورد اون کاری که گفتی،ما کردیم....شد!:ws3:...هیچ کاری نشد نداره!:ws3:

فکر کنم دراین ضمینه که کتیا بهترینه یا pro-e باهاس با سجاد فیلابی یه مناظره ای انجام بدید...ولی من به شخصه از کتیا راضیم... خیلی از امکانات کتیا قابل ستایشه....منم بهش ایمان دارم حاجی..:ws36:

راستی...اگر تونستی یه نقشه از قطعات پارتت در بیار(البته با اندازه) برای تمرین به درد میخوره!:w139:

لینک به دیدگاه

راستی یه چیز دیگه

رو رسم کنه .

با تشکر از مهندس موسویان عزیز بایت این طرح پربار و زیبا

من هم به شخصه کتیا رو از همه نرم افزارهای طراحی بیشتر قبول دارم ولی فقط محیط سیم و سطح کتیا مغز آدم رو به درد هنگ دچار میکنه ولی از نرم افزارهای آنالیز هم انسیس خداییش یه چیز دیگه است

کتیا رو باید واقعا فهمید و لازمه فهمیدن کتیا داشتن دانش مهندسی است

درسته که بسیاری از طرح های خود من با مقیاسهای دستی انجام میشه(یعنی من در آوردیه)چون به قول امین عزیز این روزها نقشه خیلی کم پیدا میشه ولی اگه توی سایتهای لاتین بگردی نقشه های خوب و پرباری گیر میاری

راستش من تا سال گذشته اصلا شناختی از نرم افزارهای مکانیک نداشتم ولی با کمک دوست خوبم امین مهتابی(مدیر سابق تالار مکانیک)تونستم پیشرفت کنم

البته واقعا خیلی سختی کشیدم چون فقط با یک کتاب و چند تا پروسه اینترنتی تونستم کتیا رو یاد بگیرم و هیچ کلاسی نرفتم

من معتقدم کتیا در حال حاضر از همه نرم افزارهای مکانیک در حوزه طراحی قوی تر و معتبر تره

موفق باشید

لینک به دیدگاه
بابا چرا بهت بر میخوره آخه؟!

منظورم این بود که اندازه هارو از خودت دادی یا اینکه از رو نقشه و مقیاس واقعی جلو رفتی...

آخه این روزا نقشه خیلی کم گیر آدم میاد!:icon_pf (34):

ولی در مورد اون کاری که گفتی،ما کردیم....شد!:ws3:...هیچ کاری نشد نداره!:ws3:

فکر کنم دراین ضمینه که کتیا بهترینه یا pro-e باهاس با سجاد فیلابی یه مناظره ای انجام بدید...ولی من به شخصه از کتیا راضیم... خیلی از امکانات کتیا قابل ستایشه....منم بهش ایمان دارم حاجی..:ws36:

راستی...اگر تونستی یه نقشه از قطعات پارتت در بیار(البته با اندازه) برای تمرین به درد میخوره!:w139:

هر نرم افزاری خوبی وبدی داره .

خوب کی میگی کتیا از هر نظر عالیه :

برای منتاژ هم مرکزی باید حتما سنتر لاین ها رو در محیط اسمبلی انتخاب کنید .

کسایی که منتاژ زیاد کار کردن می دونن که این کار برای تازه کارها دشواره و سخته.

اما توی سالید .

شما اگه یه کاربر تازه کارهم باشید به راحتی و با سرعت نور می تونید این کار رو انجام بدین .

خوب . این یه نمونه است .

اینجا کتیا مغلوب سالید می شه .

گاهی هم هست که سالید مغلوب کتیا می شه .

در کل خوبه که پیرامون این موارد بحث بشه .

اگه خواستید بیاین اینجا یه بحثی راه بندازین .

بحث و گفتگو کاربران کتیا

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

این کار رو توی دوران خردسالی انجام دادم :ws28: اون روزا که کله م داغ بود و عشق ماشین کشیدن با کتیا رو داشتم !!

همین دوسال پیش رو می گم !!! ولی به دلایلی از جمله کمبود حوصله ولش کردم و به همین صورت رها شد

شاید یه روزی دوباره برم سراغش و کاملش کنم، البته مدلسازیش تعریفی نداره ولی تجربه خوبی بود

audir8.jpg

audir82.jpg

audir83.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...