رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

ببخشید یه سوال دیگه

این پوشه هایی که فلش زدم واقعا ویروس هستش

اخه انتی ویروسم چیزی نشون نمیده

الان حدود 10 ماهی هستش داریم به صورت مسالمت امیز با هم زندگی میکنیمممم

تو این مدت هم جرئت نکردم روش کلیک کنم باز کنم ببنم توش چیه

فقط تو دو تا از درایو هام هستش

درایو f و e

5hkw70tam4v86i5b525i.jpg

آره ویروسه

چون تایپش فایله و نه فولدر

کلین شده.. خالی از ویروس شده

با دست دیلت کن

• Like 3
لینک به دیدگاه
هنگام نصب نرم افزار رویت با پیغام زیر روبرو شدم

لطفا بفرمائید دلیل ظاهر شدن این پیغام چیست؟ نرم افزار هم نصب نشد...

juy26mxem6ya4gelj5hd.png

:ws6:

هر دلیلی میتونه داشته باشه

مثلا آنتی ویروس گیر داده باشه

• Like 2
لینک به دیدگاه
به نظر من ناد32 از همه بهتره

من که مشکلی باهاش نداشتم تا الان

میشه هم نت هستم و تا حالا ویروسی نشدم

تازه همیشه فلش های دوستان رو هم اسکن میکنم

همیشه آپدیته..

بعضی وقتا از بس آپدیته من رو هم به عنوان ویروس شناسایی میکنه م یخواد دیلیتم کنه که با مقاومت من موجه میشه و صحنه رو ترک میکنه :ws3:

منم آپدیتشو استفاده میکنم!

ولی خیلی از ویروسارو شناسایی نمیکنه!

• Like 2
لینک به دیدگاه
آره ویروسه چون تایپش فایله و نه فولدر کلین شده.. خالی از ویروس شده با دست دیلت کن

خوب دلیت نمیشه اگه می شد دلیت می کردم

• Like 1
لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یه مشکلی برخوردم :ws44:

وقتی با فایر وارد انجمن میشم نه میتونم پست بزنم نه تاپیک هیچ کدوم از کلیدای تشکر و ...هم برام فعال نیست:icon_pf (34): ولی این مشکل با اکسپلورر حل میشه موخوام ببینم چه جوری این مشکلمو با فایر حل کنم باید تنظیماتشو چک کنم:ws52:

• Like 2
لینک به دیدگاه

سلام

مهندسین محترم یه فکریم به حال من کنین!

وقتی میخوام وارد نت شم تا اکسپلور رو میزنم سیستم ریستارت میشه

حداقل باید 2-3 دفه تکرار کنم تا آخر سر بتونم از نت استفاده کنم!:ws37:

• Like 3
لینک به دیدگاه
آقا مدیر بی زحمت نوبت رو رعایت کنید من اولتر مشکل دار شدم:banel_smiley_4: تو صف بی زحمت:w00:

:icon_pf (34):

چ چ چ شم!

بعد شما! ولی هر چه زودتر بهتر :ws3:

• Like 1
لینک به دیدگاه
سلام

مهندسین محترم یه فکریم به حال من کنین!

وقتی میخوام وارد نت شم تا اکسپلور رو میزنم سیستم ریستارت میشه

حداقل باید 2-3 دفه تکرار کنم تا آخر سر بتونم از نت استفاده کنم!:ws37:

سلام

مهندس خودتی! ;)

چند حالت داره که دوتا از مهم ترین اونا رو بررسی میکنیم .

اولین احتمال که جزء محتمل ها هست ولی درصد محتمل بودنش برای شما به نظر کم میاد اینه که شاید سیستم به لحاظ سخت افزاری ناپایدار شده و ناپایداری رو داره به این صورت بروز میده . به این ترتیب که شما ممکنه ( به احتمال کم ) ، در Bios سیستم ، بعضی از گزینه ها رو تغییر دادین و به این صورت سیستم رو ناپایدار کردین. گزینه هایی مثل فرکانس های عملکرد پردازنده ، تایمینگ های رم (بصورت دیفالت) و . . . معمولا در این حالت صفحه ی معروف BSOD هم ظاهر میشه (صفحه آبی). البته این احتمال برای شما به نظرم خیلی پایینه ولی چون بعضی از دوستان یه همچین کاری رو انجام میدن ، فکر کردم گفتنش بهتر از نگفتنشه. راه حل این مشکل هم دیفالت کردن تنظیمات بایوس هست ! یا در شدید ترین راه حل ممکن میتونین باتری مادربورد رو خارج کنن و بعد از یک دقیقه دوباره جا بندازن.

احتمال دوم که برای شما زیاد تره اینه که سیستم شما به نوعی ویرووس آلوده شده که خودش رو به iexplorer.exe چسبونده و با اجرای IE ، ویرووس هم اجرا میشه.

اگه مشکل از ویرووس باشه ، پاک کردنش دیگه کار خودته چون واقعا نمیشه از اینجا راهنمایی کرد که چجوری ویرووس هارو پاک کنی. ولی بطور کل نکات زیر رو برای ویرووس یابی بکار ببر :

• در اولین مرحله ، سیستم رو ریستارت کن . . . چندین بار متوالی F8 رو بزن تا یه سری گزینه بیاد . اولین گزینه یعنی Safe mode رو انتخاب کن و Enter رو بزن و صبر کن سیستم از طریق Safe mode بالا بیاد
  • در مرحله ی بعد ، از منوی Start گزینه ی Run رو انتخاب کن و در کادر بنویس: msconfig
  • پنجره ای باز میشه که باید روی تب Start up کلیک کنی.
  • در قسمت start up ، تمام فایل هایی که با اجرا شدن ویندوز ، لود میشن رو میبینی. کاری که باید بکنی اینه که سعی کنی بعضی از فایل هایی که به نظرت فایل های مشکوکی میان رو از تیک برداری . تشخیص اونا کار نسبتا ساده ایه ولی در عین حال یکم نیاز به تجربه داره . مثلا فایل هایی که اسم درست و حسابی ایی ندارن مثل xetgd.exe یا 1234 و . . .
  • بعد از دیدن این فایل ها ، اونارو از تیک بردار و OK رو بزن ولی سیستم رو ریستارت نکن.
  • در قسمتRun بنویس : regedit و اینتر رو بزن تا وارد محیط رجیستری بشی.
  • فایل هایی که از تب Start up پیدا کردی که ویرووس هستن رو در رجیستری سرچ کن . ( از منوی edit و find ) و اونارو پاک کن.
  • سیستم رو ریستارت کن و دوباره از محیط safe mode وارد شو و کل سیستم رو با یه ویرووس یاب به رووز ، ویرووس یابی کن.

اینا یه سری خلاصه از ویرووس یابی بود.

امیدوارم به دردت بخوره.

• Like 4
لینک به دیدگاه
ببخشید یه سوال دیگه

این پوشه هایی که فلش زدم واقعا ویروس هستش

اخه انتی ویروسم چیزی نشون نمیده

الان حدود 10 ماهی هستش داریم به صورت مسالمت امیز با هم زندگی میکنیمممم

تو این مدت هم جرئت نکردم روش کلیک کنم باز کنم ببنم توش چیه

فقط تو دو تا از درایو هام هستش

درایو f و e

5hkw70tam4v86i5b525i.jpg

این فایل ویرووس نیست.

این فایل برای این توو این درایو ها قرار داده شده تا ویرووس ها نتونن فایل هایی به اسم autorun.inf بسازن و سیستم رو آلوده کنن . در واقع این فایل ، مانع overwrite کردن سایر autorun.inf های ویرووسی ، روی این فایل میشه.

یه فایل محافظه ;)

• Like 5
لینک به دیدگاه
سلام

احتمال دوم که برای شما زیاد تره اینه که سیستم شما به نوعی ویرووس آلوده شده که خودش رو به iexplorer.exe چسبونده و با اجرای IE ، ویرووس هم اجرا میشه.

اگه مشکل از ویرووس باشه ، پاک کردنش دیگه کار خودته چون واقعا نمیشه از اینجا راهنمایی کرد که چجوری ویرووس هارو پاک کنی. ولی بطور کل نکات زیر رو برای ویرووس یابی بکار ببر :

• .

خیلی ممنون از راهنمایی کاملت.:a030:

بله بنظر خودمم مشکل دومی باشه آخه چن مدتی هستش که آنتی ویروسم از کار

افناده...:ws37:

بازم ممنون مهندس :w16:

• Like 2
لینک به دیدگاه
سلاممممم

رو یه سیستم 2 تا ویندوز هست چجور میشه یکیش رو حذف کرد؟

درایوش رو فرمت کن ! :w58:

• Like 3
لینک به دیدگاه
نمیخوام :ws52:

یکیش میخوام بمونه اون یکی رو حذف کنم

صاحابش اینجوری گفته:ws37:

آخه درایو c حاوی فایلهای سیستمی هستن که اگه فرمت بشه دیگه الفاتحه

:ws6:

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...