رفتن به مطلب

من و دوربینم...تو و دوربینت!

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 152
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

منظورم همین الانه

چون من تا دیشب میتونستم ببینم ولی امروز هیچ کدوم دیده نمیشه

به نظر تو چی کارکنم

من همه رو می بینم. دوباره آپلود کن و بذار سر جای عکس های قبلی.

لینک به دیدگاه
این عکسا خیلی قشنگن فقط اگه سعی می کردی خورشید تو یک سوم کادربیفته دیگه محشر می شد:flowerysmile:

سلام

ممنون از نظرتون

باید بگم که من عکاس نیستم ولی عکاسی رو دوس دارم

اگه میشه بیشتر توضیح بدید:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

ممنون از نظرتون

باید بگم که من عکاس نیستم ولی عکاسی رو دوس دارم

اگه میشه بیشتر توضیح بدید:icon_gol:

کادر بندی در عکاسی خیلی مهمه! از اونجا که عکاسی یه نوع هنره،عکس هنری معمولا باید جوری باشه که مخاطب دلش بخواد مدتی اونو نگاه کنه و لذت ببره که میشه مسئله ی چشم نوازی ! معمول ترین روش کادربندی اینه که صفحه ی تصویر رو از طرف طول و عرض به سه قسمت مساوی تقسیم کنیم که میشه 9 قسمت مساوی.الآن چهار تا خط داریم که به اینا میگن خطوط طلایی و چهارتا نقطه داریم که نقاط طلایی میشن.که البته اینا خودشون الویت بندی دارن! اگه موقع عکاسی سعی کنیم سوژه یا کانون توجهمون این جاها باشه عکس بهتری خواهیم داشت! البته بحث کادر بندی خیلی مفصله من این جا فقط به طور خلاصه منظورمو از یک سوم رسوندم:flowerysmile: در ضمن نقطه ی وسط هم از لحاظ بصری نقطه ی صفر محسوب میشه!

شما تو عکستون می تونستید خورشید و تیر چراغ برق رو جوری تنظیم کنید که روی خطوط طلایی بیفتن.

امیدوارم کمکی کرده باشم:icon_gol::icon_gol::icon_gol::flowerysmile::icon_pf (44):

لینک به دیدگاه
کادر بندی در عکاسی خیلی مهمه! از اونجا که عکاسی یه نوع هنره،عکس هنری معمولا باید جوری باشه که مخاطب دلش بخواد مدتی اونو نگاه کنه و لذت ببره که میشه مسئله ی چشم نوازی ! معمول ترین روش کادربندی اینه که صفحه ی تصویر رو از طرف طول و عرض به سه قسمت مساوی تقسیم کنیم که میشه 9 قسمت مساوی.الآن چهار تا خط داریم که به اینا میگن خطوط طلایی و چهارتا نقطه داریم که نقاط طلایی میشن.که البته اینا خودشون الویت بندی دارن! اگه موقع عکاسی سعی کنیم سوژه یا کانون توجهمون این جاها باشه عکس بهتری خواهیم داشت! البته بحث کادر بندی خیلی مفصله من این جا فقط به طور خلاصه منظورمو از یک سوم رسوندم:flowerysmile: در ضمن نقطه ی وسط هم از لحاظ بصری نقطه ی صفر محسوب میشه!

شما تو عکستون می تونستید خورشید و تیر چراغ برق رو جوری تنظیم کنید که روی خطوط طلایی بیفتن.

امیدوارم کمکی کرده باشم:icon_gol::icon_gol::icon_gol::flowerysmile::icon_pf (44):

ممنون از توضیحتون

فقط یه چیز؟

این که وسط نقطه سفره یعنی اینکه هیچ ارزشی نداره ؟یعنی نباید عناصر مهم رو در وسط قرار بدیم.؟

منظورتون همین بود ؟

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
ممنون از توضیحتون

فقط یه چیز؟

این که وسط نقطه سفره یعنی اینکه هیچ ارزشی نداره ؟یعنی نباید عناصر مهم رو در وسط قرار بدیم.؟

منظورتون همین بود ؟

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

نقطه ی وسط از لحاظ بصری نمی تونه مثل نقاط طلایی باشه،اما گاهی بنا به چیزی که هنرمند می خواد برسونه سوژه رو وسط قرار می ده،معمولا از این نقطه برای ایجاد حس تنهایی، سردی، بی روحی استفاده می شه،اما شاید بعضی وقتا این جوری هم نباشه ،به هر حال برای رسیدن به کادربندی مناسب باید خیلی زیاد عکس ببینید، حتی میتونید وقتی یه فیلمو می بینید به کادر های فیلم برداری دقت کنید تا بتونید به جواب برسید:flowerysmile:

لینک به دیدگاه
نقطه ی وسط از لحاظ بصری نمی تونه مثل نقاط طلایی باشه،اما گاهی بنا به چیزی که هنرمند می خواد برسونه سوژه رو وسط قرار می ده،معمولا از این نقطه برای ایجاد حس تنهایی، سردی، بی روحی استفاده می شه،اما شاید بعضی وقتا این جوری هم نباشه ،به هر حال برای رسیدن به کادربندی مناسب باید خیلی زیاد عکس ببینید، حتی میتونید وقتی یه فیلمو می بینید به کادر های فیلم برداری دقت کنید تا بتونید به جواب برسید:flowerysmile:

بازم ممنون

شما دوره خاصی دیدید؟

جزوه ای یا همچین چیزی ندارید بزارید؟

لینک به دیدگاه
بازم ممنون

شما دوره خاصی دیدید؟

جزوه ای یا همچین چیزی ندارید بزارید؟

خواهش می کنم:icon_redface:

نه،اینا رو تو دانشگاه بهمون یاد دادن.فکر کنم تو نت بگردین پیدا کنید.کتاب مبانی سواد هنری هم هست!کتاب مبانی سواد بصری هم خیلی خوبه اما مبانی سواد هنری بهتره.البته اینو شنیدم.خودم هنوز نخوندم!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...