رفتن به مطلب

حیف که همیشه دیر میشه.

ارسال های توصیه شده

در این تاپیک میخوام بخشی از چیز هایی رو که دیر میشه و بموقع در دسترسمون قرار داده نمیشه یا خودمون فکرشو نمیکنیم رو به مرور بنویسم. 

خیلی خوشحال میشم ، اگر شما هم کمکم کنید که مطالب کامل بشه. شاید بتونه کمکی باشه برای خوانندگان این تاپیک که بتونن علاج واقعه قبل از وقوع بنمایند. 

لینک به دیدگاه

حیف که تو دانشگاهی که درس میخونیم ، نحوه تبدیل دانش به پول رو یادمون نمیدن. ( اینکار در کشور های مترقی ، جزو اولویت های تدریس و مهم تر علم آموزی و کسب مهارت و تخصص انجام میگیره) 

لینک به دیدگاه

قبل انتخاب همسر از آموزه های مربوط به فنون و مهارت های همسرداری هیچ یاد داده نمیشه و اکثر مشگلاتی که بین زن و شوهر اتفاق میفته ، مربوط به همین کم اطلاعی هاست. 

لینک به دیدگاه

قبل شروع به کسب و کار نمیریم یه مدت یه جایی کار بکنیم و فوتهای کوزه گری شو یاد بگیریم یا از متخصصان کسب و کار کمک نمیگیریم. نتیجه ش هم این میشه که همیشه ضرر میدیم و مدام شغل عوض میکنیم و یه عمر درجا میزنیم. 

لینک به دیدگاه

همیشه حاضر جوابی میکنیم و هر کسی از هر چیزی سئوال کرد ، تا حرفش تموم نشده ، شروع میکنیم به جواب دادن.  در حالی که حتی ممکنه کمترین تخصص رو در اون مورد نداشته باشیم. یاد نگرفته ایم که در هر موردی که کاملا بهش اشراف نداریم ، از عبارت : من هر این مورد نمیتونم جواب بدم ، استفاده کنیم. یعنی یادمون نداده اند. 

لینک به دیدگاه

قبل از بچه دار شدن صبر و حوصله رو تمرین کنیم ، چنتا کتاب بخونیم و آموزش لازم رو ببینیم تا بعدش و بعد ها کاسه ی چه کنم چه کنم دستمون نگیریم

لینک به دیدگاه

موقع انتخاب یه همکار یا حتی نماینده جائی ، بدقت تحقیق نمیکنیم ، بعد که طرف گند زد ، مدام گلایه و شکایت میکنیم که طرف اله و بله کرد و از این حرفا. 

یعنی متوجه نیستیم که خودمون مسبب این بی نظمی ها هستیم. 

لینک به دیدگاه
در 12 ساعت قبل، .Milaad. گفته است :

قبل از بچه دار شدن صبر و حوصله رو تمرین کنیم ، چنتا کتاب بخونیم و آموزش لازم رو ببینیم تا بعدش و بعد ها کاسه ی چه کنم چه کنم دستمون نگیریم

دقیقا همینطوره. وقتی در حضور بچه ها ، همه خلافکاری هامونو ازش جک میسازیم و میخندیم ، متوجه نیستیم که بچه ها حضور دارن و یاد میگیرن. بعدشم که بچه مون بیراهه رفت ، همه رو محکوم میکنیم الا خودمونو. 

لینک به دیدگاه
در 2 دقیقه قبل، فکور گفته است :

دقیقا همینطوره. وقتی در حضور بچه ها ، همه خلافکاری هامونو ازش جک میسازیم و میخندیم ، متوجه نیستیم که بچه ها حضور دارن و یاد میگیرن. بعدشم که بچه مون بیراهه رفت ، همه رو محکوم میکنیم الا خودمونو. 

بله متاسفانه،

قبلتر ها کمتر ولی تو این زمونه بچه ها بسیار بسیار باهوش هستند و به خوبی همه چیز رو متوجه میشن حتی اشارات ما بین والدین رو که این کار رو سخت تر میکنه و هوشیاری و وقت زیادی رو میطلبه

تا آینده ی بچه ای خراب نشه.

لینک به دیدگاه

موقع انتخاب رشته ی دانشگاه به اولین چیزی که فکر میکنیم پول هست و با انتخاب اشتباه و بدون علاقه یک عمر پشیمونی برای خودمون به ارمغان میاریم 

لینک به دیدگاه

میریم نانوایی که نون بگیریم ، میبینیم کارکنان اونجا هیچکدوم ماسک نزدن و مسائل بهداشتی رو رعایت نمیکنن.  بعد عین یه چوب خشک هیچ اعتراضی نمیکنیم ، بعدشم که کرونا گرفتیم ، میگیم دیگران رعایت نمیکنن و..... 

لینک به دیدگاه

من اینا رو تک به تک مینویسم که موضوعات باهم قاطی نشن که اگه احیانا دوستان خواستند در مورد هر یک ، جواب بنویسن یا نقل قول بکنن ، راحت باشن. 

لینک به دیدگاه

ار هر کسی که ماسک نمیزنه ، وقتی علت رو میپرسی ، میگه یادم میره ، تو جیب م گذاشتم ، و میخنده. 

بعد که رفت رو تخت بیمارستان ، اونوقت به همه میگه که حتما ماسک بزنن. 

لینک به دیدگاه

حد و مرزمون رو بروز نمیدیم تا نامهربون بنظر نیایم ، بعد که اذیت شدیم به آدما میگیم بیشعور . خب آدمیزاد طبیعتشه که تعدی کنه . این ماییم که باید مرزمون رو روشن کنیم 

لینک به دیدگاه
در 22 ساعت قبل، نفحات گفته است :

حد و مرزمون رو بروز نمیدیم تا نامهربون بنظر نیایم ، بعد که اذیت شدیم به آدما میگیم بیشعور . خب آدمیزاد طبیعتشه که تعدی کنه . این ماییم که باید مرزمون رو روشن کنیم 

جالب اینجاست که وقتی مرزمونم روشن میکنیم ، خیلی ها توجه نمیکنند. این حالت در داخل فامیل همیشه به چالش کشیده میشه و صمیمیت رو کمرنگ میکنه. 

لینک به دیدگاه
در 20 ساعت قبل، فکور گفته است :

قبل انتخاب همسر از آموزه های مربوط به فنون و مهارت های همسرداری هیچ یاد داده نمیشه و اکثر مشگلاتی که بین زن و شوهر اتفاق میفته ، مربوط به همین کم اطلاعی هاست. 

سلام این مورد داره تدریس میشه و می خوان بعضی ها تزریق کنند ولی اگر بعضی ها بزارند .

لینک به دیدگاه
در 20 ساعت قبل، فکور گفته است :

یارو صاف تو صورتمون دروغ و خرافات میگه ، یکلام ازمون در نمیاد که حالیش کنیم که ما گاگول نیستیم. تازه بله شم میرسونیم. 

بیشتر می دونی چرا ؟

این بارها برای خودم اتفاق افتاده طرف اصرار می کنه که حرف من درسته حالا براش یه کتاب مثال بزن 

طرف چیزی که میبینه باور نداره ...........

لینک به دیدگاه
در 16 ساعت قبل، نفحات گفته است :

سلام 

هم موافقم هم نیستم 

همه چیز از خودمون و رفتارمون شروع میشه 

ولی اونطرف هم باید طرف جنبه داشته باشه نتیجه میگیریم شعور و آگاهی خوب چیزی است . 

برای مثال وارد کلاسی میشویم یکهو معلم یا استاد میبینه خیلی استرس و ترس داری حالا به هر دلیل یه شوخی باهات میکنه یکم یخت بازشه دلیل نداره دیگه دانش آموز یا دانشجو با خاک یکسان کنه !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...