رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

صورت وضعیت ایتمهاتون رو برحسب کاری که میخواید انجام بدید تو فایل اکسل وارد کنید بعد طبق فهرست بها امسال سازمان برنامه بودجه قیمت آیتمها رو هم وارد کنید.

شاید کتابفروشی های سازمان برنامه بودجه کتابی تو همین زمینه داشته باشن.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

* v e n o o s * مهمان

مهسا جون؛واسه چه درسی میخوای؟

ما تو کتره برآورد این کار رو میکردیم

من جزوشو دارم(جزوه ای که استاد تو کلاس بهمون داده) برای کاردانی به کارشناسی هم متره مدرسان رو داشتم که خلاصه بود ؛همه چیز رو خیلی خوب توضیح داده بود، نحوه محاسبه و....:ws52:

لینک به دیدگاه

سلام

اگر اینکه قرارداد طبق فهرست بها باشه صورت وضعیت را بر حسب آیتم های فهرست بها باید تنظیم کنید . جدولی میکشید که در آن نام هر آیتم ، متراژ ( طول عرض ارتفاع ) و متراژ کل را میزنید .

توجه کنید که اگر که برای شرکتی هست فهرست بهایی که در قرارداد آوردند باید باشه و طبق همان آیتم ها ولی اگه که برای پروژه دانشگاهی هست هرکدوم رو که حال کردی میتونی بزنی :دی

اگر میخوای من فهرست بها سال 87 رو دارم میتونم بذارم دانلود کنی.

لینک به دیدگاه
سلام

اگر اینکه قرارداد طبق فهرست بها باشه صورت وضعیت را بر حسب آیتم های فهرست بها باید تنظیم کنید . جدولی میکشید که در آن نام هر آیتم ، متراژ ( طول عرض ارتفاع ) و متراژ کل را میزنید .

توجه کنید که اگر که برای شرکتی هست فهرست بهایی که در قرارداد آوردند باید باشه و طبق همان آیتم ها ولی اگه که برای پروژه دانشگاهی هست هرکدوم رو که حال کردی میتونی بزنی :دی

ممنون میشم.

برای پروژه شرکتی میخوام اگه درسی بود که راحت بودم.

میخوام یه چیزی باشه که اصولی باشه.

لینک به دیدگاه
سلام

گفته شما كاملا درسته ولي مهسا جان اگر خواستي از فهرست بها استفاده كني بايد آخرين ور‍‍ژنش باشه فك كنم!!

بد نيست به تاپيك زير يه سر بزني خالي از لطف نيست...:a030:

[h=3]همه چيز درباره متره و برآورد[/h]

لینک به دیدگاه
گفته شما كاملا درسته ولي مهسا جان اگر خواستي از فهرست بها استفاده كني بايد آخرين ور‍‍ژنش باشه فك كنم!!

بد نيست به تاپيك زير يه سر بزني خالي از لطف نيست...:a030:

همه چيز درباره متره و برآورد

مرسی عزیزم.

امیدوارم بتونم تا فردا یه کاریش بکنم.

لینک به دیدگاه
ممنون میشم.

برای پروژه شرکتی میخوام اگه درسی بود که راحت بودم.

میخوام یه چیزی باشه که اصولی باشه.

خوب اگر برای پروژه شرکتی میخوایید باید خیلی دقت کنید تا آیتم های خوب را انتخاب کنی و هی بتونی آیتم بیشتر انتخاب کنی که البته اینا چیزهایی هست که با تجربه و با کارکردن با افراد با سابقه بدست میارید .

آیتم در آوردن توی صورت وضعیت خیلی مهمه !

ولي مهسا جان اگر خواستي از فهرست بها استفاده كني بايد آخرين ور‍‍ژنش باشه فك كنم!!

همیشه آخرین فهرست بها برای صورت وضعیت استفاده نمیشه . باید دید که قرارداد مربوط به چه سالی هست و توی قرار داد کدام فهرست بها را گفتند . و از روی همان فهرست بها استفاده میکنن و همان قیمت ! فقط بعدش قیمت ها ضرب در ضریب تعدیل میشه . :w16:

لینک به دیدگاه
خوب اگر برای پروژه شرکتی میخوایید باید خیلی دقت کنید تا آیتم های خوب را انتخاب کنی و هی بتونی آیتم بیشتر انتخاب کنی که البته اینا چیزهایی هست که با تجربه و با کارکردن با افراد با سابقه بدست میارید .

آیتم در آوردن توی صورت وضعیت خیلی مهمه !

:w16:

منظورت از انتخاب آیتم چیه؟؟؟

مثلا شما میخوای صورت وضعیت واسه ساختمونی بنویسی که همه کارهای سفت کاریش تموم شده و در مرحله نازک کاریه و شما هم باید واسه نازک کاری صورت وضعیت بنویسی!

چی میکنی؟ آیتم اینجا چیه؟

لینک به دیدگاه
منظورت از انتخاب آیتم چیه؟؟؟

مثلا شما میخوای صورت وضعیت واسه ساختمونی بنویسی که همه کارهای سفت کاریش تموم شده و در مرحله نازک کاریه و شما هم باید واسه نازک کاری صورت وضعیت بنویسی!

چی میکنی؟ آیتم اینجا چیه؟

خوب منظورم همون موضوعات توی فهرست بها هستش .

معمولا کسانی که کار اصلیشون متره هست و توی شرکت ها کار میکنند خوب پول میگیرند و دلیلش همینه که میتونن از کارفرما با آوردن آیتم پول خوبی بگیرن :دی

خوب ببینید مثلا شما یک کاری رو میخوایید از روی فهرست بها در بیارید که قیمتشو محاسبه کنید ، اول اینکه باید به آیتم بعدی فهرست بها توجه کنید که شاید اضافه بها هم داشته باشه -- بعد اینکه شاید برای یک کاری شما 2 آیتم را پیدا کنید که اینجا باید ببینید کدوم آیتم بهتره ... یا اینکه شما مثلا صورت وضعیت رشته ابنیه و مکانیک رو میخواهید برآورد کنید . خوب توی این مواقع کنده کاری هایی کا توی مکانیک میشه رو توی ابنیه نیارید و با فهرست بها مکانیک حساب کنید چون کارهای غیر مربط به هر رشته قیمتش بیشتر ( این یک مثال بود )

کلا خیلی کارها هست که میتونید کارفرما رو درستش کنید و پول بگیرین ازش ...

امیدوارم که متوجه شده باشید

لینک به دیدگاه

همیشه آخرین فهرست بها برای صورت وضعیت استفاده نمیشه . باید دید که قرارداد مربوط به چه سالی هست و توی قرار داد کدام فهرست بها را گفتند . و از روی همان فهرست بها استفاده میکنن و همان قیمت ! فقط بعدش قیمت ها ضرب در ضریب تعدیل میشه . :w16:

بله درسته و چون مهسا جان گفتن كار شركتيه تازه برام پيش اومده خب فك كنم ماله همون سال 90 باشه!!!

لینک به دیدگاه
بله درسته و چون مهسا جان گفتن كار شركتيه تازه برام پيش اومده خب فك كنم ماله همون سال 90 باشه!!!

هیچ چیز غیر ممکن نیست و شاید هم سال 90 لازم باشه . اما خیلی وقتها صورت وضعیت را بعد از اتمام کاری انجام میدن و خوب شاید کاری یک یا دو سال قبل شروع شده و یک سری برداشت های اولیه که به تایید مهندس ناظر رسیده انجام شده باشه و حالا که کار سفت کاریش تموم شده تصمیم گرفتند تا صورت وضعیت را ببندند . اگر اینطور باشه احتمالا فهرست بهایی از سالهای قبل تر لازم میشه .

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
سلام دوستان

در مورد برنامه فیزیکی مسجد و سرانه هاش اطلاعاتی دارید؟؟؟؟:ws52:

سلاااااام,c9956132272703f489b964435b527661.gif

طراحی مسجد :http://www.noandishaan.com/forums/thread84196.html#post918029

پلان مسجد : http://www.noandishaan.com/forums/thread69496.html

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
سلام خدمت همه دوستان

من بايستي ماكت كليساي نور يا كليساي آب تادائو آندو را بسازم مي شه لطف كنيد و بهم بگيد كه چطوري مي تونم اينكار رو بكنم.

سلاااااام سلاااااام,

خیلیی خیلییی به انجمن خوش اومدید؛c9956132272703f489b964435b527661.gif

به این بخش مراجعه کنید تا نمونه های ماکت رو ببینید:http://www.noandishaan.com/forums/forum379.html

تو این بخش هم در مورد متریال های مختلف توضیح داده شده :w16::کارگاه ماکت سازی

لینک به دیدگاه

سلام،بچه ها نمونه تحلیل سایت پلان دارین؟

hanghead.gif

استادمون گفته یک سری علائم در این شیت ها هست که برای معماران شناخته شده هستند و معماران در تحلیل سایت از این علائم استفاده میکنند.....

چند نمونه از اون علائم رو هم اگه نشونم بدین ممنون میشم........ :icon_gol: :icon_gol:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
سلام،بچه نمونه تحلیل سایت پلان دارین؟

:hanghead:

استادمون گفته یک سری علائم در این شیت ها هست که برای معماران شناخته شده هستند و معماران در تحلیل سایت از این علائم استفاده میکنند.....

چند نمونه از اون علائم رو هم اگه نشونم بدین ممنون میشم........ :icon_gol: :icon_gol:

سلااام عزیزم؛ تو این تاپیک چند تا نمونه هستش::w16:

http://www.noandishaan.com/forums/thread46752.html

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
سلام بچه ها......لطفا اگه نمونه پلان و فرم فرودگاه دارید بذارید .........خیلی فوریه...............فقط لطفایه طور قابله درک باشه................:hanghead::ws52::icon_redface:

خب ؛ چه خبر؟نمونه پلانا به دستت رسید یا نه؟:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...