رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

یه پلان ساختمان میخوام که حداقل دو طبقه باشه و متراژشم حداقل 70 متر باشه..که این پلان شامل نما و برش و تاسیسات مکانیکی و الکتریکی باشه.مرسی از لطفتون

سلام.چه کاربری؟

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام خیلی ممنونم

ولی من نمی تونم این رو دانلود کنم اجازه دانلودش رو ندارم !

نمی دونم چرا ؟

خیلی وقته عضو این سایت شدم نمی دونم لینک سایت رو فعال کردم یا نه !

یا یه مشکل دیگه ..... !

در هر صورت میشه اینو دوباره برام آپلود کنی خیلی ممنون میشم ...... :icon_gol:

واسه دانلودش باید عضو طلایی باشی که دسترسی داشته باشی :w16:

این کارو من نذاشتم جناب place.maker گذاشتن :icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه
بچه ها به نظرتون یه مرکز تفریحی برای جوونا میتونه چه ریز فضاهایی داشته باشه؟:ws38:

مثلا میتونه اتاقهای گفتگو، کلاس های آموزشی، سالن ورزش، سینما(حتی سینمای 3 یا 4 بعدی)، بخش بازی کامپیوتری و گیم نت و اینا و حتی شهربازی شاید. آمفی تاتر و اینا هم جای خودشو داره دیگه :ws3:

البته بداهه اینا به دهنم رسید، شاید از نظر خودت خیلی هم مناسب نباشن :ws37:

• Like 5
لینک به دیدگاه

باسلام وخسته نباشید

من مدتی هست دنبال تحلیل دانشکده هنرسنگاپورهستم.ولی موفق نشدم پیداکنم باتمامی جزئیاتش

ممنون میشم اگه شما منوراهنمائی کنین

• Like 4
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من طرح نهایی ام موزه هنرهای تجسمی هستش

کسی در مورد موزه هنرهای تجسمی نمونه یا پلان و عکس پایان نامه و... اطلااعاتی داره کمکم کنه لطفا

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام در مورد شهر استانه پایتخت قزاقستان اطلاعات میخوام

درمورد طراحی مرکز محله اصلاعات و عکس لازم دارم

:banel_smiley_4::4564::sad0:

پایتخت قزاقستان یعنی آلماتی؟؟:ws52:

سلام دوستان

کسی در مورد موزه هنرهای تجسمی نمونه یا پلان و عکس پایان نامه و... اطلااعاتی داره کمکم کنه لطفا

سلام نتونستم چیزی پیدا کنم..ولی به نظرم موزه کاربریه فرمال داره وبا توجه به موضوع و مطالعات میتونید کانسپتی مناسب براش در نظر بگیرید....

:icon_gol:

یه مطالعات تو نت پیدا کردن که فروشیه ..........

• Like 4
لینک به دیدگاه

سلام کسی هیچ بنایی نمیشناسه با ایده اولیه تار عنکبوت

سلام نمیدونم اینکار به کجا رسید، چیکار کردی فریحه جان... نوع کاربری بنا در اینجا مطرح میشه ،من هفته گذشته جستجویی در سایت ها درمورد ایده اولیه تار عنکبوت داشتم ، البته مورد مشابهی متاسفانه پیدا نشد، اما یه مورد دیدم

جزیره شناور مور؛ ویتو آکنچی و تدقیق روح شناور گراتس == >> #1775

یه قسمتیش گفته شده:

این بنا که مانند تار عنکبوتی بافته شده بر روی رودخانه، گسترده شده است، دو قسمت شهر را به یکدیگر پیوند می دهد.

در عکسشم معلومه _ یه کم مفومی تر کار شده...

o1ry6xn35ssx9agi8sb.jpg

چند روزی نبودی، خودم هم چند روز سرم شلوغ بود، هفته گذشته این تاپیکارو زدم:

_سازه های چسبیده بهم _ رقص و معماری

فیلمش هم حتما دانلود کن :

Numen/ForUse

از این فرم این طرح میتونی استفاده کنی _ یه حالت کشش درش ایجاد شده،همون کششی که در تار عنکبوت دیده میشه

c4ozw7zdswkyzxdvtwiv.jpg

................................

یا از این فرم پنجره در بنا استفاده کنی:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

ehoghaqm449q31is8s.jpg

یا در نمای دیوارهای بیرونی از این فرم ها استفاده کنی(البته این دو عکس مربوط به جشن هالوینه)

9axw8plhk410372yykge.jpg

wpir8p6wpnx639mkv51x.jpg

به هرحال اینکه به طور مستقیم از تار عنکبوت استفاده نشه بهتره،یعنی بیشتر مفهومی باشه..

در آثارمعماری بیونیک باید جستجوی بیشتری داشته باشی:

راهنمایی

معماری بیونیک

برج های فیلوتاکتیک

:icon_gol::icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه
سلام دوستان

کسی چیزی پیدا نکرد ....خیلی واجب ها ...موضوع طرح نهایی ام هستش:5c6ipag2mnshmsf5ju3

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام بچه ها.خوبین؟؟؟. میشه درباره طراحی دهکده های گردشگری و تفریحی به من کمک کنید؟؟اینکه اصلا چه اصول و مبانی دارن ؟؟چی هستن؟؟کاربریهاش چیا هستن و کلا هرچیزی که واسه طراحی یک محوطه گردشگری و توریستی و تفریحی لازمه.ممنون میشم از همکاریتون

• Like 2
لینک به دیدگاه
سلام بچه ها.خوبین؟؟؟. میشه درباره طراحی دهکده های گردشگری و تفریحی به من کمک کنید؟؟اینکه اصلا چه اصول و مبانی دارن ؟؟چی هستن؟؟کاربریهاش چیا هستن و کلا هرچیزی که واسه طراحی یک محوطه گردشگری و توریستی و تفریحی لازمه.ممنون میشم از همکاریتون

سلام خوش اومدید سال نوتون مبارک

به نظر من برای طراحی هر مکانی برخی ریزفضاها بستگی به مکان و سایتو اقلیم داره........دهکده ی گردشگری وتفریحی اگه جدا کنید دهکده خب به طبع به فضایی نیازه برای اقامت ....یعنی یک قسمت اقامتی برای کسانی که به اونجا میان.........گردشگری و تفریحی و توریستی باید فضا رو خاص طراحی کنید یعنی مثلا هر کاربری که براش در نظر مییگیرید یک جاذبه یا فرم خاصی داشته باشه........خب میتونه این فضاهای تفریحی بسته -باز یا نیمه باز باشه که برمیگرده به اقلیم.........

فضاهایی برای بازی های مختلف- گالری های مختلف (که با توجه به سایتتون میتونید یک فضاهای خاص براش در نظر بگیرید)-چیزایی که مربوط به اون منطقه اس. و...فضاهایی مربوط یه گل و گیاه-موسیقی نمایشی و..

همچنین قسمت خدماتی مثل رستورانو کافی شاپ -فروشگاه-

که تو اینا کلی ریز فضای دیگه میتونه گذاشته بشه

در کل چون اسم توریستی روش هست حتی به نظرم هم ریزفضاها مهمه و هم فرم که خاص بشه......یعنی هر کدوم ساده بود اون یکی ساپورتش کنه:icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام خوش اومدید سال نوتون مبارک

به نظر من برای طراحی هر مکانی برخی ریزفضاها بستگی به مکان و سایتو اقلیم داره........دهکده ی گردشگری وتفریحی اگه جدا کنید دهکده خب به طبع به فضایی نیازه برای اقامت ....یعنی یک قسمت اقامتی برای کسانی که به اونجا میان.........گردشگری و تفریحی و توریستی باید فضا رو خاص طراحی کنید یعنی مثلا هر کاربری که براش در نظر مییگیرید یک جاذبه یا فرم خاصی داشته باشه........خب میتونه این فضاهای تفریحی بسته -باز یا نیمه باز باشه که برمیگرده به اقلیم.........

فضاهایی برای بازی های مختلف- گالری های مختلف (که با توجه به سایتتون میتونید یک فضاهای خاص براش در نظر بگیرید)-چیزایی که مربوط به اون منطقه اس. و...فضاهایی مربوط یه گل و گیاه-موسیقی نمایشی و..

همچنین قسمت خدماتی مثل رستورانو کافی شاپ -فروشگاه-

که تو اینا کلی ریز فضای دیگه میتونه گذاشته بشه

در کل چون اسم توریستی روش هست حتی به نظرم هم ریزفضاها مهمه و هم فرم که خاص بشه......یعنی هر کدوم ساده بود اون یکی ساپورتش کنه:icon_gol:

خیلیییی ممنون از راهنماییت. اسم دقیق موضوعم طراحی محوطه های گردشگری هستش.به طور ناخودآگاه خودم اون الغاب توریستی و تفریحی رو در ادامش اوردم.دقیقا نمیدونم چه تفاوتهایی با هم دارن.

• Like 6
لینک به دیدگاه
خیلیییی ممنون از راهنماییت. اسم دقیق موضوعم طراحی محوطه های گردشگری هستش.به طور ناخودآگاه خودم اون الغاب توریستی و تفریحی رو در ادامش اوردم.دقیقا نمیدونم چه تفاوتهایی با هم دارن.

به نظر من هم دیگه رو ساپورت میکنه..توریستی یعنی جایی که افرادو جذب کنه و بازدید کنن........پس کلمه ی گردشگری هم توش میگنجه......

برای طراحی خودتونو درگیر کلمات نکنید چون به نظر پیچیده میاد.....ولی در اصل ساده تراز اسمشه:icon_gol:

• Like 7
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...