رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان عزیز !

برای طرحم باید یه الاچیق با فرم منحنی ویژه ی دانشجویان معماری بسازم لطفا ایده بدید و کمکم کنید کف سازی و زمینه گرا بودن طرح هم مهمه.

و یک گالری که از 4 مکعب 4در 4 ساخنه شده که باید با هم تداخل داشته باشند و نورپردازی و سیرکولاسیونش هم مهمه.

لطفا با ایده هاتون راهنماییم کنید 4 شنبه تحویل پروژه دارم.َََ

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام دوستان عزیز !

برای طرحم باید یه الاچیق با فرم منحنی ویژه ی دانشجویان معماری بسازم لطفا ایده بدید و کمکم کنید کف سازی و زمینه گرا بودن طرح هم مهمه.

و یک گالری که از 4 مکعب 4در 4 ساخنه شده که باید با هم تداخل داشته باشند و نورپردازی و سیرکولاسیونش هم مهمه.

سلام..خوش اومدید

اگه اتدی زدید بذارید اینجا تا دوستان روی اون نظر بدن:)

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها خوبید ؟

به کمکتون نیاز دارم

من هر چی که به موزه ربط داره رو می خوام ...

مثلا" استادمون تقسیم فضاش کرده و من باید فضاهای مدیریت ، معاونت و منشی و حسابداری موزه رو در بیارم به همراه استاندارها و ابعاد و عکس ها و دیتیل های این بخش موزه !

هر کسی از این 4 قسمت موزه هر چی داره بهم بده ! واقعا" ممنون میشم ... خیر ببینید ...:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام بچه ها خوبید ؟

به کمکتون نیاز دارم

من هر چی که به موزه ربط داره رو می خوام ...

مثلا" استادمون تقسیم فضاش کرده و من باید فضاهای مدیریت ، معاونت و منشی و حسابداری موزه رو در بیارم به همراه استاندارها و ابعاد و عکس ها و دیتیل های این بخش موزه !

هر کسی از این 4 قسمت موزه هر چی داره بهم بده ! واقعا" ممنون میشم ... خیر ببینید ...:icon_gol:

سلام

فضاهای اداری در کاربری مختلف اونقدر باهم تفاوت چندانی تداره...

این جدول ریز فضاهای ترم دو منه ، برای طراحی فرهنگسرا ،بخش اداریشم ، با تفکیک هر بخش مساحت ها شو نوشته :

8np3ay73wyrqlfp1fmdx_thumb.jpg

فکر میکنم این دو فایلی هم که در پست دوم این تاپیک قرار دادم به دردتون بخوره:

مجتمع های تجاری-اداری-مسکونی

دو فایل: ضوابط طراحی ساختمانهای اداری ،نشریه شماره 178 _اصول طراحی ساختمان های اداری و بانک ها

واین پست: #12

این فایل های اتوکدم که از باشگاه مهندسان گرفته بودم، خوبن ، توضیح هم دارن:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

مورد بعدی اینکه شما باید فضاهای اداری رو در نمونهای مشابه ببینید. ونوع ارتباط رو با فضا های دیگر معلوم کنید.

مثل این دیاگرام :

c0t1dnb4ti0esck7zlw.jpg

:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان عزیز !

سلام، همینطور که پروانه جان (معمار) گفتن، بهتره شما یه اتودی بزنید تا ما نظر بدیم. در مورد الاچیق ، درمورد متریال کف متاسفانه من اطلاعاتی ندارم ، اما طرح هایی رو براتون قرار میدم، شاید در طراحی به دردتون خورد.

به علت اینکه عکس ها زیاد هستند، در ابعاد کوچیک فرار میدم ، روشون کلیک کنید که در ابعاد اصلی مشاهدشون کنید.

اول اینکه بهتره درمورد آلاچیق برای طراحی اطلاعاتی داشته باشیم:

آلاچیق ها

مخصوصا این قسمت :

چگونگی طراحی یک آلاچیق

برای احداث داربست ، آلاچیق و دیگر فرم هایی که بتواند در نقش سایه انداز را داشته باشند ، از انواع مصالح ساختمانی استفاده می شود. ولی همان گونه که قبلا توضیح داده شد ، آلاچیق ها علاوه بر سرپناه و سایه انداز بایستی به نحوی نقش پناهگاه را نیز داشته باشد.

بنابراین پی یا پایه های آلاچیق را تا ارتفاع نیم متر با سنگ ، آجر یا بتون بالا آورده و در روی آنها به آنواع و اشکال مختلف ، دیواره و طاق را با مصالحی از قبیل آهن گرد یا تسمه ای ، نبشی و چوب خراطی شده یا طبیعی به ارتفاع حداکثر دو و نیم متر بنا می کنند. نقشه ساختمانی آلاچیق را بصورت چند ضلعی منظم ، مربع ، دایره یا مستطیل و … با طاق گنبدی یا ساده ترین آن به طور مسطح طراحی کرده و می سازند. دیواره های آلاچیق توسط گیاهانی ( رونده یا پیچنده ) به منظور ایجاد سایه ، محصور می شوند.

لذا در فواصل معینی از ستون ها یا پایه های آلاچیق ، گیاهانی سریع الرشد کاشته می شود.گاهی به جای گیاهان زینتی از برخی در ختان میوه ماننده مو و یا درختانی که بتوان به آنها فرم داد ، کاشته می شوند. در داخل آلاچیق ، می توان از میز و صندلی های چوبی ( که امکان دارد این چوب ها به اشکال طبیعی تزئین شود) ، سنگی یا سکوبندی (چوبی ، بتونی ، آجری ، سنگی ) استفاده کرد.

معمولا کف آلاچیق را از آجر ، سرامیک ، بتون ، شن های رنگی یا ساده و … همانند آنواع دال های خیابان ها ، مفروش می نمایند . دور تا دور آلاچیق را با عرض حدود یک متر ، با انواع مصالح ساختمانی و تزئیناتی که هماهنگ با طرح عمومی باغ یا پارک می باشد ، مفروش می کنند.

شما مد نظرتون اینکه الاچیقی به فرم منحنی طراحی کنید...

خب بهتر نیست فقط بخشی از فرم منحنی باشه ؟ یا اینکه سقف به صورت منحنی باشه؟ یا یک حالت گرد داشته باشه که به فرم منحنی هم نزدیک باشه

یا مسیری که تا الاچیق طی میشه منحنی باشه؟

مثل این نمونه ها:

r17h48e16suuxlwnarv_thumb.jpg

v16hki1iw6bjk60f90h_thumb.jpeg

v7npjfft71njudl1bzqi_thumb.jpg

80ajhzggr0lfjtreq3_thumb.jpg

ccn8kj3aj68ujzh7j6tc_thumb.jpeg

نمونه های عکس از الاچیق هم میتونین ذر این تاپیک هاببیتین :

آلاچیق

مکس یک آلاچیق

::: مسابقه طراحی با sketchup (سری دوم) :::

برای مسیر منحنی شکل این طرح میتونه کمک کنه:

و مدل این طرح ها :

6gxu3likt949ownmofkm_thumb.jpg

6oy9qn821ov66cvc2tb_thumb.jpg

6yd2s5jzr6cbjn706p9_thumb.jpg

شما میتونین با مراجعه به این سایت طراحی الاچیق هایی که در اسکچاب صورت گرفته رو ببینید:

ببخشید دیگه پاسخ طولانی شد، در مورد طراحی گالری هم توضیحاتتون برای من مفهوم نبود.

امیدوارم این طراح ها به دردتون بخوره.:a030:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان:icon_gol:

من روابط اندازه ها و فواصل مربوط به دید انسان رو برای طراحی یه پارک لازم دارم.چن جا گشتم موفق نشدم پیداش کنم.

یه پارک بانوان رو قراره در فاصله ی حدودا 120 متری افقی از ساختمونی با ارتفاع حدودا 40 متر (به عنوان یه عامل مزاحم) طراحی بشه حالا سوال من اینه دید آدمی که تو طبقه های بالا هستن به این پارک چقدره؟؟؟ اینجور محاسبات رو از کجا می تونم بدست بیارم. ممنون میشم راهنماییم کنید.:ws52:

لینک به دیدگاه
سلام

فضاهای اداری در کاربری مختلف اونقدر باهم تفاوت چندانی تداره...

این جدول ریز فضاهای ترم دو منه ، برای طراحی فرهنگسرا ،بخش اداریشم ، با تفکیک هر بخش مساحت ها شو نوشته :

8np3ay73wyrqlfp1fmdx_thumb.jpg

فکر میکنم این دو فایلی هم که در پست دوم این تاپیک قرار دادم به دردتون بخوره:

مجتمع های تجاری-اداری-مسکونی

دو فایل: ضوابط طراحی ساختمانهای اداری ،نشریه شماره 178 _اصول طراحی ساختمان های اداری و بانک ها

واین پست: #12

این فایل های اتوکدم که از باشگاه مهندسان گرفته بودم، خوبن ، توضیح هم دارن:

مورد بعدی اینکه شما باید فضاهای اداری رو در نمونهای مشابه ببینید. ونوع ارتباط رو با فضا های دیگر معلوم کنید.

مثل این دیاگرام :

سلام عزیزممممممممم :icon_gol:

چقدر خوبه که اینجوری به پست ها جواب میدین ! :w16:

واقعا" ممنونم ازت ! :icon_gol:

خیر این دنیا و آخرت رو ببینی ! به آرزوهات برســــــــــــــــــــــی :ws3:

لینک به دیدگاه
چند نمونه نما آپارتمان میخوام؟:ws52:

تراس چطوری باید نشون بدم؟:icon_pf (34):

خطوط که کشیدم چطوری لایه بندی کنم؟:sad0:

یک تاپیک داریم که انواع نماهای مسکونی در اون قرار داره :

[h=3]نمای ساختمان های مسکونی[/h]

در این وبلاگ طریقه لایه بندی رو کامل آموزش داده :

تراس رو هم به این شکل نشون میدن : http://www.noandishaan.com/upload/images/j35tf3qgmre5cdif1qnb.jpg

از کف حدود 20 سانتی متر یک جانپناه کوچولو میدی بعد روش رو نرده کار میکنن حدود 70 سانتی متر ، اگر نرده رو خواستی از کف در نظر بگیری ارتفاعش رو 90 در نظر بگیر

لینک به دیدگاه

دنبال یه نمونه موردی هستم که در اون قسمت آشپخونه طبق این موارد تقسیم بندی شده باشه:

_بخش آماده سازی غذا

_شستشو

_ انبار ورختکن

_ و گفته شده یک بالابرباید داشته (فکر میکنم منظور اسانسور باشه،اگر منظور چیز دیگس بهم بگین) باشه تا در طبقات، سرویس دهی صورت بگیره..

ورودی جدا هم باید داشته باشه.

کاربری دانشکده هستش،اومدم آشپزخونه اداری و آشپخونه بخش دانشجویان (سلف دانشجویان) و بوفه رو جدا گرفتم.

اما استاد خواسته همه این موارد توشون باید باشه... پس برای همشون باید رعایت بشه.

اگر نمونه عکس از پلانی دارین که این موارد درش رعایت شده ممنون میشم بهم نشون بدین. چند روزه دنبال این نمونه هستم. در فایل های خودم موردی پیدا نکردمicon_pf%20(34).gif

بیشتر نوع چیدمان ونوع قرار گیری فضاها در کنار هم برام مهمه،اگر انداره داشته باشه خیلی بهتر.

لینک به دیدگاه

این چیدمان هم بر اساس آشپزخونه های مسکونی چیدمانش انجام میشه ؟

چون اینجا نوشته:

طراحی آشپزخانه

ترتیب روند انجام کارها در آشپزخانه به صورت زیر می باشد:

ذخیره سازی، آماده سازی، شست و شو، پخت و پز و سرو غذا.

-انبار( گنجه): خالی کردن و باز کردن مواد غذایی، جاگذاری در یخچال، فریزر و قفسه ها.

- شست و شو: شست و شو مواد غذایی، ظروف.

- آماده سازی برای پخت: وزن کردن، مخلوط کردن، شیرینی پزی و .. .

- پخت و پز: شامل اجاق گاز، فر، مایکروفر، کباب کردن و سرخ کردن مواد غذایی.

- آماده سازی غذا: نگهداری غذاهای گرم، ظروف و غذاها.

- غذاخوری: قسمتی که غذای آماده شده در آنجا خورده می شود.

چون کاربری متفاوته ، نوع چیدمان تغییر نمیکنه و اینکه بالابر چطوری طراحی بشه؟

لینک به دیدگاه
دنبال یه نمونه موردی هستم که در اون قسمت آشپخونه طبق این موارد تقسیم بندی شده باشه:

_بخش آماده سازی غذا

_شستشو

_ انبار ورختکن

_ و گفته شده یک بالابرباید داشته (فکر میکنم منظور اسانسور باشه،اگر منظور چیز دیگس بهم بگین) باشه تا در طبقات، سرویس دهی صورت بگیره..

ورودی جدا هم باید داشته باشه.

کاربری دانشکده هستش،اومدم آشپزخونه اداری و آشپخونه بخش دانشجویان (سلف دانشجویان) و بوفه رو جدا گرفتم.

اما استاد خواسته همه این موارد توشون باید باشه... پس برای همشون باید رعایت بشه.

اگر نمونه عکس از پلانی دارین که این موارد درش رعایت شده ممنون میشم بهم نشون بدین. چند روزه دنبال این نمونه هستم. در فایل های خودم موردی پیدا نکردمicon_pf%20(34).gif

بیشتر نوع چیدمان ونوع قرار گیری فضاها در کنار هم برام مهمه،اگر انداره داشته باشه خیلی بهتر.

من نمونه خاصی ندارم، اما فکر میکنم اگر بخش شستشو و انبار بالا باشه و حدفاصل اونها بالابر قرار بگیره و قسمت اماده سازی غذا جلوی اون چیدمان خوبی بشه:ws52:

لینک به دیدگاه

چون اینجا نوشته:

طراحی آشپزخانه

دوتا فایل دارم یکی هتل هست و یکی آموزشی که آشپزخونه اش رو براتون گذاشتم :

امیدوارم به دردتون بخوره . ( تو سربازی آشپزخونه ی پادگان و یه بیرون بر که دوستم میچرخونه کمک کرد تا چیدمانش رو انجام بدم )

9fe0m2tlfjhq2u7f0ua.jpg

104q74bq1e2cybomz6bl.jpg

l6urn9i75o6rmvgl2huj.jpg

لینک به دیدگاه

چون اینجا نوشته:

طراحی آشپزخانه

سلام....ببخشید دیر جواب دادم نبودم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

این نمونه مربوط به آشپزخانه ی بیمارستان هست........که تفکیک فضاهایی رو که میخوای همراه با بالابر و...:icon_gol:

سلام کسی عکس یا تیریدی داخلی از موزه داره ؟؟؟

سرچ میکنم براتون

سلام چطور یک حجم ر از تو یه مکس کپی کنم تو یه مکس دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مرسی

سلام

ایمپورت یا اپن ببرید:icon_gol:

لینک به دیدگاه

دوستان موضوع پایان نامه ی من سرای سالمندان با رویکرد باغ های ایرانیه!برای سالمندان چه رویکردی میشه گداشت!!؟؟؟مثلا با رویکرد شفابخشی آب!!!!!ممنون میشم نظر بدید....:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...