رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

یک متخصص با توجه به الزامات شغلی خویش ناچاراست با پدیده های تازه حرفه خود و معایب ومحاسن آنها آشنایی کافی داشته باشد وبعلت فعالیت مداوم درزمینه کاری خویش ازتجارب بسیاری درآن زمینه برخوردار باشد و به مرورزمان با راهکارهای بسیاری آشنایی یافته که یک تازه کار یاغیرمتخصص بهره چندانی ازآن ندارد. البته منظورازمتخصص لزوما داشتن یک مدرک تحصیلی نیست بلکه داشتن آگاهی و تجربه کافی وجامع راجع به آن کاراست.درعرصه ساخت و ساز متاسفانه باتوجه به اینکه برخی افراد درکنار شغل تخصصی خود به ساخت وساز نیز میپردازند و بخاطر پنداری اشتباه برای کاهش هزینه های خود ازمتخصصین این امر یاری نمی جویند، معمولا مشکلاتی به بارمیاید که هزینه هایی به مراتب بیشتر برآنها تحمیل میگردد. برخی مزایای سپردن کار به متخصص آن عبارتند از :

1-طراحی حساب شده وفنی :

یک معمار وطراح حرفه ای ضمن آشنایی با استانداردهای طراحی و ساخت ، مرتبا با تازه ها ونوآوریهای این عرصه دراتباط است، بهمین خاطرعلاوه بربکارگیری مدرنترین طرحها وایجاد بهینه ترین فضاها، امنیت ورفاه زندگی درآن بنا راتضمین میکند.چه بسا دوساختمان با صرف هزینه ای یکسان ساخته میشود حال آنکه یکی بعلت نقشه زیبا وحساب شده ازساختاری دلپسند و فضاسازی مناسب بهره مند بوده وازحداقل فضاهای غیرکاربردی وبه اصطلاح پرت برخوردار است و دیگری بعلت نقشه ای غیرکارشناسانه وناشیانه ضمن اتلاف فضاهای بسیار، اززیبایی ورفاه نیزبهره چندانی نداردو خواه ناخواه در دید خریداراز ارزش بسیارکمتری برخوردار خواهد بود ویا حتی به هیچ قیمتی قابل قبول وپسند نخواهد بود ؛ مسلما این خسارت بسیاربیشتر ازهزینه به نسبت اندک نقشه مهندس معماراست.طراحی داخلی یک فروشگاه یارستوران ازاین نیزحساستر است چراکه یک طراحی ماهرانه وچیدمان صحیح همراه با انتخاب رنگهای مناسب و نورپردازی حرفه ای میتواند درامد آن فروشگاه راچندین برابرافزایش دهد حال اینکه هزینه یک طراحی شاید معادل یکماه درامد آن فروشگاه هم نباشد.

2- شناخت وبکارگیری مصالح ونیروی کارمناسب :

یک متخصص باتجربه، بااطلاع از خصلت مصالح ومواد، وبکارگیری مناسب آنها درجای خود میتواند ساختمانی امن ، زیبا وراحت را بنا کند که تا سالیان متمادی ازاستحکام وجلوه زیبایی آن کاسته نشود. گاه کاربرد برخی مصالح درجایی مناسب و درجایی دیگر نامناسب است یا برای بکاربردن آن نیازبه زیرسازیهایی خاص دارد که یک شخص بی تجربه ،ازآن بی اطلاع است وگرچه درابتدای امرشاید مشکلی نمایان نشود ولی به مرورزمان خسارات عدیده ای به بارخواهدآورد. همچنین با توجه به اهمیت روزافزون بهینه سازی مصرف وجلوگیری ازهدررفت انرژی ، داشتن آگاهی کافی از عایق کاری ساختمان وساماندهی کارشناسانه سیستمهای گرمایشی و سرمایشی ونورپردازی ازاهمیت فوق العاده ای برخورداراست.

3-جلوگیری ازهزینه های اضافه :

چه بسا افرادی که بدون یاری جستن ازکارشناسان آگاه واردعرصه ساخت وساز یا بازسازی ساختمان میشوند و بعلت آگاهی ناکافی، هزینه های بیهوده بسیاری برخود تحمیل میکنند یا بعلت دوباره کاریهای ناشیانه منابع مالی بسیاری راهدرمیدهند ویا بعلت آگاهی کم ازمصالح ومنابع دست اول تهیه آنها، معمولا مصالح نامرغوب یا باقیمتی بالاترازقیمتی که یک متخصص پیدا میکند خریداری میکنند و یا درجایی که میتوان باهزینه کمتری به همان مقصود رسید هزینه بسیاری صرف میکنند حال اینکه این هزینه بیشتر نتنها سودی ندارد بلکه ممکن است مشکلاتی رانیزبباربیاورد. بیشترهزینه کردن مهم نیست ، درست وبجا هزینه کردن مهم است.

4-زمانبندی صحیح وبه حداقل رساندن زمان اجراء پروژه :

یک متخصص کارآشنا، با مدیرت صحیح پروژه و زمانبندی دقیق خرید لوازم ومصالح ومرتب نمودن زمان اجراءهرقسمت درجایگاه اصلی خود، زمان اجراء رابه حداقل ممکن رسانده وازاتلاف بیهوده زمان ونیروی کارجلوگیری نموده ودرنتیجه نتنها هزینه های شماراکاهش میدهد بلکه سرمایه شمارا سریعتر به بازدهی میرساند ومانع بلوکه شدن بی حاصل سرمایه شما میگردد.

5-محول کردن مسئولیت کار به یک متخصص وآسودگی خیال شما ازنگرانیها و گرفتاریهای طاقت فرسای فرایند ساخت :

کارساختمانی بعلت درارتباط بودن با طیف بسیاری ازافراد ومشاغل ، ودرنتیجه مسئولیتها ونگرانیهایی که هریک ایجاد مینمایند یکی ازمشاغل پراسترس ووقت گیراست که اگرقدری ناشی گری به خرج دهیم دچارکلافی سردرگم خواهیم شدکه رهایی ازآن کاری طاقت فرساخواهد بود، ومتاسفانه برخی پیمانکاران یا کارگران باآگاهی یافتن از ناشی بودن کارفرما ، کوتاهی ونواقص کارخودرا باتوضیحاتی گیج کننده توجیه میکنند و وانمود میکنند این کاربهترازاینکه آنهاانجام داده اند نمیشود ، یا برخی که ازوجدان کاری بی بهره اند با بکارگیری مصالح مشابه نامرغوب ارزان قیمت ، بهای مصالح اصل رااخذ مینمایند . درمقابل مسائل فوق وبسیاری مشکلات دیگر عاقلانه است که کارخودرابه متخصصی آگاه ومنصف بسپارید و بجای تلاش برای یافتن پیمانکاران وکارگران گوناگونی که ماهرو منصف باشند تمام تلاش خود را مصروف یافتن تنها یک متخصص منصف وخوشنام کنید تا پس ازآن ، مسئولیت کل پروژه شما ویافتن نیروی کاری مناسب و کنترل کیفیت دقیق تمامی امور پرژه برعهده یک متخصص باشد.

لینک به دیدگاه

سلام به معمارای عزیز. یه کمکی ازتون میخواستم، ممنون میشم کمکم کنید. :w139:

راستش یه نمونه عکس بنا از سبکای معماری زیر میخواستم. البته اون بنا تو ایران باشه.

معماري مدرن اوليه

معماري مدر

مدرن متاخر

معماري نئوكلاسيك

معماري ديكانستراكشن

معماري پست مدرن

معماري نيو مدرن

معماري تك

معماري اكوتك

ممنون میشم کمک کنید. راستش تا آخر امروزم وقت دارم :hanghead:

لینک به دیدگاه
سلام به معمارای عزیز. یه کمکی ازتون میخواستم، ممنون میشم کمکم کنید. :w139:

راستش یه نمونه عکس بنا از سبکای معماری زیر میخواستم. البته اون بنا تو ایران باشه.

معماري مدرن اوليه

معماري مدرن:

Big\1387\12\220221924522112319222137111735580137126159.jpg

مدرن متاخر

معماري نئوكلاسيك:

ibnsina3.jpg

معماري ديكانستراكشن

معماري پست مدرن( کتابخانه ی ملی ابران)

iran-national-library.jpg

معماري نيو مدرن

معماري تك

معماري اكوتك( بادگیرها)

Image009.jpg

ممنون میشم کمک کنید. راستش تا آخر امروزم وقت دارم :hanghead:

محمد بعضیاش تو ایران نیست :ws37:

معماري نيو مدرن

معماري تك

معماري ديكانستراكشن

معماري مدرن اوليه

معمار متاخر

لینک به دیدگاه

بچه ها من خیلی فوری به اینا نیاز دارم

ممنون میشم فایل باشه بهتره

جزئیات آبرو ها و گاتر ها

لایه بندی دیوار

لایه بندی کف

مصالح داخلی جدید

طراحی کف سازی پله، نرده

جنس مصالح سقف و بدنه و کف

بابا خیلی فوریه

اینهمه بار زاتون چیز خاستم یه نفرم نشد کمکم کنه
:ws44:

لینک به دیدگاه
سلام

واسه درس روستا1 نياز فوري فوتي به يه پروژه دارم.روستاشم ماله اطراف تهران باشه

ممنون:ws21:

:w16:

توی دانشگاه مجازی معماری...بخش مقلات و پروژه ها چند تا هست

لینک به دیدگاه

سلام

کسی از پروژه زیرزمینی پاریس و مجموعه چند منظوره مارسی فرانسه عکس داره؟ جفتش کاره آتلیه نسرین سراجی

من گشتم پیدا نکردم

ممنون میشم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یک فایل فتوشاپ لایه باز برای صفحی اول پروژه میخوام .

خواهش میکنم کمک کنید

نیازمند یاریتون هستم

امشب نیاز داررررررررررررررررررررم

لینک به دیدگاه
در مورد تاریخچه میدان سن پیتر مطلب می خواستم البته یه مطلب هست به صورت پاور پوینت که خیلی کمه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

من بازم پیدام شد :ws3:

راستش دنبال یه پلان میگردم که جالب و پیچیده باشه. از این طرح های فضایی :ws3:

کاربریشم مهم نیست مسکونی، فرهنگی یا ..... فقط یه پلان باشه. حالا یا به صورت عکس یا فایل کد و ....

فقط مهم پیچیده بودنشه. :w16:

کسی میتونه بهم کمک کنه :hanghead:

لینک به دیدگاه
من بازم پیدام شد :ws3:

راستش دنبال یه پلان میگردم که جالب و پیچیده باشه. از این طرح های فضایی :ws3:

کاربریشم مهم نیست مسکونی، فرهنگی یا ..... فقط یه پلان باشه. حالا یا به صورت عکس یا فایل کد و ....

فقط مهم پیچیده بودنشه. :w16:

کسی میتونه بهم کمک کنه :hanghead:

ببین این خوبه؟ :ws52:

maa7u7iznebavucogau.jpg

لینک به دیدگاه
شفا

ابن سینا

رازی

دست گلت درد نکنه مهناز جووونم

ولی دنبال یه اسم خیلیییییییی خاصم

استاد تعیین اسم رو مسابقه گذاشته:w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...