رفتن به مطلب

آزاد اسلامی

جزو کدوم دسته هستین؟؟؟؟  

11 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. جزو کدوم دسته هستین؟؟؟؟

ارسال های توصیه شده

درود

تقریبا میشه گفت نصف دانشجوهای ایرانی مال دانشگاه آزاده

خوب پس مبحث مهمی میشه برامون سرنوشت این دانشگاه

شما موافق این نضاع ها و دعواها درباره این دانشگاه هستین؟؟؟؟؟؟/

یعنی موافقین تغییراتی که دولت میخواد در موردش اعمال بشه؟؟؟؟؟؟

یا موافق مجلسین و تغییراتی مثل وقف دانشگاه؟؟؟؟؟

یا میخواین به روال سابقش ادامه بده؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

روایت رئیس قوه قضائیه ایران از دعوای دانشگاه آزاد

صادق لاریجانی، رئیس دستگاه قضایی ایران با انتقاد از حملات روزهای اخیر علیه قوه قضائیه و مجلس این کشور بر سر ماجرای دانشگاه آزاد، می گوید که دستگاه قضایی تنها به وظیفه خود در این مورد عمل می کند.

آقای لاریجانی سه شنبه شب (اول تیر - ۲۲ ژوئن) در مصاحبه ای تلویزیونی گفت: "در حالی که احترام قانونی و شرعی برای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی قائل هستم، اما اگر به هر دلیلی این شورا اشتباه کرد و به حیطه ای ورود کرد که حیطه قانونی او نیست و در نتیجه به کسی ظلم کرد، قوه قضاییه صلاحیت دارد که به این موضوع رسیدگی کند."

آقای لاریجانی در مورد مصوبات اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد دانشگاه آزاد گفت که این دانشگاه مطابق اساسنامه اولیه خود یک "نهاد عمومی غیر دولتی" است و تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی "تصرف خاصی در املاک و مستغلات دانشگاه آزاد ایجاد می کند که این تصرف قابل شکایت در دادگاه است."

شورای عالی انقلاب فرهنگی چندی پیش تغییراتی در اساسنامه دانشگاه آزاد ایجاد کرد که در صورت اجرای آن، ترکیب هیأت امنا و مدیریت این دانشگاه تغییر می کرد. اما دانشگاه آزاد علیه این مصوبه به دادگاه شکایت کرد و دادگاه دستور توقف اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را صادر کرد.

پس از آن دادستان کل کشور از رئیس قوه قضائیه خواست با استفاده از اختیارات قانونی خود، این دستور دادگاه را لغو کند و آقای لاریجانی چنین کرد.

او در مصاحبه تلویزیونی سه شنبه شب خود گفت که علت صدور دستور دادرسی دوباره در این مورد، این بوده است که به نظر او، قاضی نمی توانسته اجرای تمام تغییرات در نظر گرفته شده در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را یکجا متوقف کند.

مجلس شورای اسلامی هم روز یکشنبه طرحی را تصویب کرده بود که عملا مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را لغو می کرد.

این وقایع واکنش های گسترده ای در ایران برانگیخت.

در تازه ترین این واکنش ها، جمعی که خود را "دانشجویان بسیجی" معرفی می کردند، روز گذشته با تجمع در برابر ساختمان مجلس ایران (واقع در میدان بهارستان) به مصوبه مجلس اعتراض کرده و آن را "غیر ولایی" خواندند.

طرحی که روز یکشنبه در مجلس تصویب شد، طرح "حمایت از تاسیس و تقویت موسسات و مراکز آموزش عالی غیر دولتی" نام داشت.

براساس این طرح، اقدام شورای عالی فرهنگی در تغییر اساسنامه دانشگاه آزاد مجاز شناخته نشد و در نتیجه، اقدام محمود احمدی نژاد برای افزایش اختیارات دولت در اداره این دانشگاه غیر دولتی از طریق تعیین هیات امنا و مدیریت جدید و جلوگیری از وقف اموال دانشگاه جنبه قانونی نداشته است.

هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی روز هفتم شهریور ۱۳۸۸ و با انتشار بیانیه ای، تمام اموال منقول و غیرمنقول این دانشگاه را وقف کرد و رسما اعلام کرد که موقوفات دانشگاه آزاد باید برای توسعه و تعمیق آموزش، پژوهش و فناوری در داخل و خارج از ایران مصرف شود.

بر اساس بیانیه هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی، این دانشگاه ۳۵۷ واحد دانشگاهی و مرکز آموزشی در ایران، لبنان، امارات متحده عربی، انگلیس، تانزانیا و ارمنستان دارد و وسعت فضای آموزشی، پژهشی، فرهنگی، اداری، بیمارستانی، درمانی و بهداشتی، ورزشی و رفاهی آن هم به ۱۴ میلیون مترمربع می رسد.

در این بیانیه تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر و تعداد دانش آموختگان آن هم دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر اعلام شده است، ضمن آن که ۶۰۰ مدرسه در شهرهای مختلف و سازمان مدارس آزاد اسلامی وابسته به این دانشگاه با ۵۰ هزار دانش آموز و ۱۱۴ آموزشکده فنی و حرفه ای، بزرگ ترین مجموعه آموزش عمومی ایران را در بخش غیر دولتی به خود اختصاص داده است.

'شعارهای بسیجیان با ادب اسلامی سازگار نبود'

در همین حال، علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران، امروز ( چهارشنبه دوم تیر) با انتقاد شدید از تجمع کنندگان روز گذشته در برابر ساختمان مجلس گفت: "برخی شعارهایی که دیروز در اجتماعی که برخی عزیزان بسیجی دانشجو در جوار مجلس طرح کردند، به هیچوجه با مصالح نظام و ادب اسلامی سازگار نبود."

آقای لاریجانی گفته است که "توهین به یک نهاد مهم و یک قوه از سه قوه کشور، نه سنت امام (آیت الله خمینی) است و نه راه و مسلک رهبر معظم انقلاب."

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه و برادر رئیس مجلس ایران هم در واکنش به اعتراض "دانشجویان بسیجی" گفت که "دستگاه قضایی توهین به نهاد های قانونی را به هیچ وجه نمی پذیرد."

بحران سیاسی ناشی از تمایل دولت دهم به افزایش اختیارات خود در اداره امور و اموال دانشگاه آزاد، که یک نهاد آموزشی غیر دولتی است، پس از انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری و اعلام نتیجه آن شدت گرفته است و برخی ناظران آن را نشانه ای دیگر از رقابت های درونی حکومت بین اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو هیات موسس دانشگاه، و محمود احمدی نژاد می دانند که در جریان رقابت های انتخاباتی، آقای رفسنجانی را به حمایت از نامزدهای مخالف و بعضی بستگان او را به ثروت اندوزی متهم کرد.

دانشگاه آزاد اسلامی در ۲۷ سال گذشته، با افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در ایران توانسته است بخشی از نگرانی های نسل جوان ایران را برای ادامه تحصیل برطرف کند، ولی هنوز بیم آن می رود که ادامه مجادلات سیاسی بر سر اداره این دانشگاه، تاثیری نه چندان مطلوب بر عملکرد و دستاوردهای کنونی این دانشگاه داشته باشد.

منبع معتبر

لینک به دیدگاه
به دولت نرسه بهتره ولي در کل گزينه من گزينه ي آخره!!!

یه جایی خوندم دانشگاه آزاد توی صندوخش چیزی نزدیک 50هزار میلیارد تومن پول داشته بیده!!!!!!

لینک به دیدگاه

یه جایی خوندم دانشگاه آزاد توی صندوخش چیزی نزدیک 50هزار میلیارد تومن پول داشته بیده!!!!!!

راستش من خودم نميدونستم چند وقت پيش که رفته بودم بانک دانشگامون متوجه شدم که دانشگاه از پول دانشجوهاي بيچاره به تمام استادا و کارمنداي دانشگاه وام ميده!! :banel_smiley_4:

آخه اين چه معني داره؟؟ :ws52:

لینک به دیدگاه

من فقط دارم درسامو خوب میخونم و کاری به این حاشیه ها ندارم. فردا که صاحب بالاترین رتبه علمی شدم اونوقت خواهم دانست که بهترین کار ممکن را کرده ام و اسیر این حواشی نشده فقط درس خوندم و به این درجه رسیدم. من نه سر پیازم نه ته پیاز. از این بحث هام تو ذهنم جای نمیدم. یه گوشه دنج تو کلاس گیر میارم و درس میخونم. همین.

آنچه که در آینده به درد من خواهد خورد همینه که بتونم دکترای تخصصی رشته تحصیلی مو بگیرم. بقیه چیزا اتلاف وقته و کسی هم به نظرات من پشیزی توجه نمیکنه. بازی هم دست من نیست. اصلآ به من چه . هم این موضوع هم همه مباحث دیگر . من فقط درسامو خوب میخونم تا تمومش کنم. من این کار را بهترین کار ممکن میدانم. عادت ندارم تو تاریکی تیر رها کنم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
راستش من خودم نميدونستم چند وقت پيش که رفته بودم بانک دانشگامون متوجه شدم که دانشگاه از پول دانشجوهاي بيچاره به تمام استادا و کارمنداي دانشگاه وام ميده!! :banel_smiley_4:

آخه اين چه معني داره؟؟ :ws52:

:w00:

پول مفت گیر آوردن

تو نگهبانی این حراستای شمپت باید زیز اسپلیت بشینن

ما تو کلاس شرشر عرق بریزیم!!!!!

من فقط دارم درسامو خوب میخونم و کاری به این حاشیه ها ندارم. فردا که صاحب بالاترین رتبه علمی شدم اونوقت خواهم دانست که بهترین کار ممکن را کرده ام و اسیر این حواشی نشده فقط درس خوندم و به این درجه رسیدم. من نه سر پیازم نه ته پیاز. از این بحث هام تو ذهنم جای نمیدم. یه گوشه دنج تو کلاس گیر میارم و درس میخونم. همین.

آنچه که در آینده به درد من خواهد خورد همینه که بتونم دکترای تخصصی رشته تحصیلی مو بگیرم. بقیه چیزا اتلاف وقته و کسی هم به نظرات من پشیزی توجه نمیکنه. بازی هم دست من نیست. اصلآ به من چه . هم این موضوع هم همه مباحث دیگر . من فقط درسامو خوب میخونم تا تمومش کنم. من این کار را بهترین کار ممکن میدانم. عادت ندارم تو تاریکی تیر رها کنم. :icon_gol:

:ws3: به تو میگن دانشجوی موفخ!!!!

به درک اینم یه دعوای زرگریه که راه انداختن

ولی درکل امیدوارم بلایی که سر پیام نور اومد سر این نیاد :banel_smiley_4:

:w16::w16::w16:

لینک به دیدگاه

موضوع جالبیه

من دوست دارم مثل سابق باشه

آخه با توجه به این شرایط که دولت میخواد تصاحبش کنه خیلی بد میشه

اینا نمی خوان بعضی ها (ا.ه.ر) قدرتی داشته باشه.

همین

این نزاعها جنبه سیاسی داره و نه جنبه خیرخواهی

لینک به دیدگاه
هیچی ............به موقع در مورد این سیستم افشاگری خواهم کرد:4chsmu1:

فقط مجتمع های مدیا یادت باشه :ws17:

تکبییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییرررررررررررررر

لینک به دیدگاه
موضوع جالبیه

من دوست دارم مثل سابق باشه

آخه با توجه به این شرایط که دولت میخواد تصاحبش کنه خیلی بد میشه

اینا نمی خوان بعضی ها (ا.ه.ر) قدرتی داشته باشه.

همین

این نزاعها جنبه سیاسی داره و نه جنبه خیرخواهی

به نظر من که فقز و فقز دولت دنبال پولشه

و زدن پوز همون (ا.ه.ر) هستش

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم... :ws3:

ببخشید خوب... نظر خاصی نداشتم... حرف بیخود نزنم بهتره که... :hanghead:

خوب منم تشکر کردم دیجه!!!!!

هر جمله ای چیزهایی در پس داره

منم دلیل انتخابت رو میدونم

بازم مرسی!!!!!! :icon_gol:

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم... :ws3:

ببخشید خوب... نظر خاصی نداشتم... حرف بیخود نزنم بهتره که... :hanghead:

بیا اینجا ببینم وافن

بیا توی دفترم باهات کار دارم:167:

بیا توی دفترم

سریع

با کی بودی گفتی حرف بیخود!!!!:167:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...