رفتن به مطلب

شروع به کار با بوردهای اردوینو Arduino

Eng.KouRosH

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 362
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

کارت درسته :a030:

مهندس باتن رو تست نگرفتی ؟ :ws3:

این همون باتن هستش

باتن رو که فشار میدم روشن میشه

رها کنی خاموش میشه

نگه هم داری که تا وقتی دستت رو باتنه روشنه

لینک به دیدگاه

آقا من یه برنامه یهویی به ذهنم رسید

اینکه هر وقت 5 ثانیه باتن نگه داشته شد ال ای دی روشن بشه

در واقع از همین موضوع میان تو سیستم امنیتی استفاده میکنن ، اینکه سنسور pir بعد سنس طرف میاد چند ثانیه بهش وقت میده که پسوورد امنیتی رو وارد کنه و در غیر اینصورت آلارم و بقیه داستان

( سیستم امنیتی خونه های هوشمند )

لینک به دیدگاه

توابع و دستورات رو از این لینک ببینید

خواستم کپی کنم بهم میریزه لینک دارم هست گفتم خود لینک رو بدم بهتره

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
در واقع اینجا سنسور ما همون باتن هست

تو پی ال سی هم تو نرم افزار همینجوری تست میگیرن :ws3:

جای سنسور کلید میذارن

خوبه گاماس گاماس :ws3: بعدش 5 ثانیه دیگه وقت بدیم اگ کد رو نزد یه C4 هم بزنیم تنگش یارو بترکه :ws28:

لینک به دیدگاه
خوبه گاماس گاماس :ws3: بعدش 5 ثانیه دیگه وقت بدیم اگ کد رو نزد یه C4 هم بزنیم تنگش یارو بترکه :ws28:

با همین ال ای دی میشه کلی برنامه نوشت تا منطق برنامه نویسی قوی بشه :ws3:

آره دیگه رله رو باید بیاریم تو مدار :ws3:

بهش فکر کردی ؟

لینک به دیدگاه
با همین ال ای دی میشه کلی برنامه نوشت تا منطق برنامه نویسی قوی بشه :ws3:

آره دیگه رله رو باید بیاریم تو مدار :ws3:

بهش فکر کردی ؟

یه ماژول وایرلس وصل کنی حله از راه دور بزنی بوووووم :w02: رله واسه چی؟یه چاشنی رو میخوای تحریک کنی فقط:ws3:

لینک به دیدگاه
یه ماژول وایرلس وصل کنی حله از راه دور بزنی بوووووم :w02: رله واسه چی؟یه چاشنی رو میخوای تحریک کنی فقط:ws3:

آره باحاله :ws3:

هرچی تست میگیرم جواب نمیده 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

لینک به دیدگاه
آیا می توانید تابع راه اندازی سروو موتور رو با میکرو و بدون استفاده از کتابخونه آردینو بنویسید؟

سروو کار نکردم راستش باید بخرم اینم کار میکنیم :a030:

لینک به دیدگاه

دوستان تو بحث باتن یک نکته خیلی مهم وجود داره و اونم بحث دیبانس هست یعنی اینکه وقتی ما باتن رو فشار میدیم به علت لرزشی که حین قطع و وصل کلید هست و میکروی ما با سرعت این تغییرات رو حس میکنه باعث اختلال تو کار ما میشه و خروجی ممکنه کار کنه ولی ثبات نداره باید برنامه رو طوری نوشت که این دیبانس رو گرفت داخل خود اردوینو مثالش هست

من تو محیط کدویژن یه تیکه کد داشتم همیشه اونو استفاده میکردم هرچند برنامه برای رفع دیبانس زیاده و هرکس ممکنه یک جور برنامه اش رو بنویسه و قاعدتا برنامه ای بی عیب و نقص هست که هم این خطا رو رفع کنه و هم وقفه ای تو کار cpu نندازه همون تاخیرهایی که داخل برنامه میندازیم هرچند در حد میلی ثانیه خودش سرعت cpu رو میگیره برای کارای خیلی حساس همین میلی ثانیه ها هم مهمه !

شما فرض کنید کلاک میکرو 1 مگا هرتز هست زمان اجرای دستورات میشه در حد میکرو ثانیه حالا داخل برنامه وقتی یک تاخیر میلی ثانیه ای بدیم حساب کنید چقدر تاخیر ایجاد میشه !

من برنامه اش رو آنالیز کردم چیز خاصی نداره توضیح میدم تستش هم میکنیم ............

لینک به دیدگاه

برای درک بهتر این قضیه منحنی رو نگاه کنین

ds9ulnep8961ejs4a8m.png

الان تو 50 میلی ثانیه ببینید چه اتفاقاتی میافته (معمولا تو دیبانس گیری 20 یا بعضی هاهم 50 میلی رو تو برنامه پیاده میکنن) الان این سیگنال ورودی که هی یک و صفر میشه و مثل نویز هست خودش میشه یه سیگنال آنالوگ و وقتی cpu پردازش میکنه هی میگه الان صفر شد الان یک شد و......و چون سرعت پردازش بالاست همه رو تو خروجی پیاده میکنه و مثلا ما میبینیم led که قرار با یکبار زدن باتن روشن شه و بار بعدی خاموش اون چیزی که ما میخوایم رو نمیبینم مثلا بصورت چشمک زن میشه و پایداری لازم رو نداره و همش بخاطر این دیبانس هست که کار مارو خراب میکنه واسه همین با یه ترفند و برنامه نویسی این مشکل رو حل میکنن و وضعیت باتن رو چند بار چک میکنن و اخرین وضعیتش رو تو خروجی اعمال میکنن

این مطالب کپی نیست همش تجربه ایه که داشتم و مطالبی که خوندمه امیدوارم منظورم رو تونسته باشم برسونم :a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...