رفتن به مطلب

شروع به کار با بوردهای اردوینو Arduino

Eng.KouRosH

ارسال های توصیه شده

بلوتوث رو با موفیقت تست کردم رو اردوینو :a030::ws3:

خب :w02:

یه موضوعی پیش اومد که من تا 2 سه روز دیگه بیشتر نیستم ، بعدش دارم میرم غیبت کبری :ws3:

تو این چند روز بلوتوث رو تشریح میکنی ؟:ws3:

ی سوالی! الان یعنی شما با ماژول بلوتوث به موبایل وصل شدی ؟

از طریق اپلیکیشن دستور دادی ؟ :ws52:

داداش موضوع رو روشن کن دیگه :ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 362
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پا کار باشین ایده های جالبی دارم همه رو انجام بدیم بصورت عملی تو خونه هم استفاده کنیم نمونه اش بلوتوث و اینا یا وایرلس............واسه پمپ خونه لازم دارم بخاطر پله ها :ws3:البته ساختمش تقریبا یکم کار موند اخراش ول کردم

واسش سنسورهم گذاشتم واسه دما بعد یکم برنامه اش رو تغییرر دادم تایمر اینا گذاشتم که مدت زمان نمایش رله و دما اتومات تغییر کنه روی lcd :w02:

واسه پمپ ؟ چ نیازی میشه ؟ :ws38:

دقیق چی ساختی ؟

لینک به دیدگاه

من الان التراسونیک رو تست گرفتم جواب داد!

فقط خروجیش عدد صحیح هست !

و اینکه زیر 2 سانت جواب نمیده

کدش رو تو پست بعد میذارم و برای دیدن خروجی از خود نرم افزار سریال مانیتور کنین

لینک به دیدگاه
خب :w02:

یه موضوعی پیش اومد که من تا 2 سه روز دیگه بیشتر نیستم ، بعدش دارم میرم غیبت کبری :ws3:

تو این چند روز بلوتوث رو تشریح میکنی ؟:ws3:

ی سوالی! الان یعنی شما با ماژول بلوتوث به موبایل وصل شدی ؟

از طریق اپلیکیشن دستور دادی ؟ :ws52:

داداش موضوع رو روشن کن دیگه :ws3:

توهم بری که کلا دیگه تخته اکنیم این تاپیک هم :ws3:

ماژول بلوتوث با یوزات وصل میشه به میکرو و دیتا رد و بدل میکنه...........با پین های rx , tx

خب ما یه برنامه مینویسیم که جناب اردوینو یا میکرو هر دیتای که از ماژول بلوتوث دریافت کردی رو بخون حالا با تعریفی که ما کردیم چک کن مثلا تو برنامه مینویسیم اگ اون دیتا فلان عدد یا فلان حرف بود بیا فلان کارو انجام بده به همین راحتی :w02:

خلاصه اش اینه

کاملشو میگم حالا

لینک به دیدگاه
واسه پمپ ؟ چ نیازی میشه ؟ :ws38:

دقیق چی ساختی ؟

تاحالا نشده واسه روشن کردن پمپ اب بری سراغش حالا چه مسیر دور باشه چه راه پله باشه که کلی پله بری پایین.......یا اب کم باشه و پمپ عمل نکنه و بخوای دستی راه بندازیش تا کارکنه؟خب یه ریموت کنترل اینجا خیلی بدرد میخوره :w02:

لینک به دیدگاه
من الان التراسونیک رو تست گرفتم جواب داد!

فقط خروجیش عدد صحیح هست !

و اینکه زیر 2 سانت جواب نمیده

کدش رو تو پست بعد میذارم و برای دیدن خروجی از خود نرم افزار سریال مانیتور کنین

باشه وقت کنم حتما :a030:

لینک به دیدگاه
اینم شبیه سازیش داخل پروتئوس

یه توضیحی هم در رابطه با پول دان و پول آپ کردن بدم .........

ورودی های ما علاوه بر قضیه دیبانس که موقع فشردن باتن ایجاد میشه نویز هم میگیرن چون تو محیط های صنعتی نویزی که تو محیط هست میتونه روی پین میکرو تاثیر بذاره با توجه به اینکه سطح منطقی میکرو 5ولت هست (معمولا چون ممکنه با تغذیه های دیگه کمتر یا یکم بیشترهم کارکنه میکروی ما)..........

پس این نویز راحت میتونه روی پین ما تاثیر بذاره و میکرو این رو تغییر وضعیت باتن در نظر میگیره و این اصلا خوب نیست...........

واسه همین میان با توجه به برنامه و اینکه شرط باتن رو HIGH شدن یا LOW شدن در نظرگرفتیم میایم پول آپ یا پول دان میکنیم اینجا تو برنامه چون گفته اگر ورودی HIGH شد پس ما میایم پین میکرومون رو با یک مقاومت زمین میکنیم خب این چه فایده داره؟

وقتی با یک مقاومت ما پین ورودی رو پول دان کنیم در واقع اگرم نویزی بیاد چون زمین شده هیچ تاثیری نمیذاره اما وقتی باتن رو بزنیم وضعیت از صفر به یک منطقی تغییر میکنه

برای حالتی که تو شرط صفر شدن رو مبنا قرار بدیم بدیهیه که برعکس باید کارکنیم و پین میکرو رو پول آپ میکنیم ..........

ooiak4zc9trw5g01mswj.jpg

nv,n ldai lnhv hdk v, ffkndn

درود میشه مدار این رو بندید؟

لینک به دیدگاه
vrzq9c23wl69sam6h7x.jpg

درود

به به چه عجب تشریف اوردین شما :banel_smiley_4:

خب چیکارش کردی؟اگه هنوز رو بورد برنامه ای نریختی باید اون LED روی برد که حرف L کنارشه چشمک بزنه اون وصله به پین 13 بورد اردوینو و برنامه ای که پیش فرض روی بورد هست همین چشمک زنه منتهی ما خودمون پینش رو تغییر دادیم تا برنامه ریختن رو چک کنیم و از صحت پروگرم شدن و اینا مطمئن شیم..........

لینک به دیدگاه
درود

به به چه عجب تشریف اوردین شما :banel_smiley_4:

خب چیکارش کردی؟اگه هنوز رو بورد برنامه ای نریختی باید اون LED روی برد که حرف L کنارشه چشمک بزنه اون وصله به پین 13 بورد اردوینو و برنامه ای که پیش فرض روی بورد هست همین چشمک زنه منتهی ما خودمون پینش رو تغییر دادیم تا برنامه ریختن رو چک کنیم و از صحت پروگرم شدن و اینا مطمئن شیم..........

متوجه نشدم با جزئیات لطفا
لینک به دیدگاه

اون برنامه رو که لینک دادم نگرفتی؟رو اون درایور اردوینو بود واسه اینکه سیستمت بشناسه...........فکرکنم بوردت رو نمیشناسه باتوجه به اروری که گذاشتی

لینک به دیدگاه
اون برنامه رو که لینک دادم نگرفتی؟رو اون درایور اردوینو بود واسه اینکه سیستمت بشناسه...........فکرکنم بوردت رو نمیشناسه باتوجه به اروری که گذاشتی
خب یعنی اونو دان کنم حله میشه دوباره لینک بدید؟
لینک به دیدگاه
خب یعنی اونو دان کنم حله میشه دوباره لینک بدید؟

اره حل که میشه اگرم بتونی سرچ کنی درایور اردوینو رو بگیری نیازی نیست اینو بگیری ولی خب اینی که گذاشتم اخرین ورژنه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
اره حل که میشه اگرم بتونی سرچ کنی درایور اردوینو رو بگیری نیازی نیست اینو بگیری ولی خب اینی که گذاشتم اخرین ورژنه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

انگار تو ویندوز هست باید نصب کنم از فولدر نصب شده آردینو
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...