رفتن به مطلب

شروع به کار با بوردهای اردوینو Arduino

Eng.KouRosH

ارسال های توصیه شده

دوستان یه سری قطعات انتخاب کنین تا همه تا چند روز آینده تهیه کنن

آخه امروز رفتم بگیرم طرف گفت اومده ولی نمیتونم بهت بدم ، فاکتور نخورده :w02:

گفت تا دو 3 روز دیگه

میگم هرچی لازمه بگین یه دفه همه رو باهم بگیرم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 362
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

به طور مثال :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

البته تو این مثال چراغ قرمز یک ثانیه روشن هست بعد خاموش میشه و چراغ سبز هم بعدش همینطور

لینک به دیدگاه
یه سوال میخوواستم بدونم میشه به دوتا لامپ دستور خاموش روشن داد؟

و نحوه ی اتصالشون چطوره؟

درود

اره چرا نشه دوتا باتن میذاری میگی اگه زده شد فلان رله رو تحریک کن:w02:..............میخوای اینو بعنوان پله بعدی کار کنیم ...........دوتا باتن میخواد دوتا رله البته ترانزیستور و دیود و ایناهم میخواد.............

لینک به دیدگاه
دوستان یه سری قطعات انتخاب کنین تا همه تا چند روز آینده تهیه کنن

آخه امروز رفتم بگیرم طرف گفت اومده ولی نمیتونم بهت بدم ، فاکتور نخورده :w02:

گفت تا دو 3 روز دیگه

میگم هرچی لازمه بگین یه دفه همه رو باهم بگیرم

فقط قطعات یا ماژول هم میخواید بگیرید چون ماژول یکم گرون تره .........بلوتوث میخواید کارکنیم بعد از باتن و رله میتونیم همینو با بلوتوث ببندیم فرمان با گوشی............

لینک به دیدگاه
درود

اره چرا نشه دوتا باتن میذاری میگی اگه زده شد فلان رله رو تحریک کن:w02:..............میخوای اینو بعنوان پله بعدی کار کنیم ...........دوتا باتن میخواد دوتا رله البته ترانزیستور و دیود و ایناهم میخواد.............

سلام

با این اتفاقات اخیر ، الان ستاد شما پابرجاست ؟ :whistle: ا وقتتون آزاد شده :ws3:

ترانزیستور قبول ، دیود چرا ؟ :ws52:

البته من اصلا حواسم به کنترل از طریق باتن نبود ! فکر کردم منظور طبق برنامه نوشته شده باشه

لینک به دیدگاه
سلام

با این اتفاقات اخیر ، الان ستاد شما پابرجاست ؟ :whistle: ا وقتتون آزاد شده :ws3:

ترانزیستور قبول ، دیود چرا ؟ :ws52:

البته من اصلا حواسم به کنترل از طریق باتن نبود ! فکر کردم منظور طبق برنامه نوشته شده باشه

کدوم اتفاقات اخیر :icon_pf (34): ستاد واسه شورا بود ها :icon_pf (34):امروزم یه سر رفتم خیس عرق باد کولر زد کمرم گرفت شدید پشیمون شدم دیگه نمیرم :icon_pf (34):

*****************************************************************************************************************************

دیود معکوس واسه بحث نویز و جریان برگشتی رله تا هم ترانزیستور حفاظت شه و هم نویز روی میکرو نیافته :w02: البته برای موارد حساس تر اپتوکوپلرهم میذارن :w02:

لینک به دیدگاه
کدوم اتفاقات اخیر :icon_pf (34): ستاد واسه شورا بود ها :icon_pf (34):امروزم یه سر رفتم خیس عرق باد کولر زد کمرم گرفت شدید پشیمون شدم دیگه نمیرم :icon_pf (34):

*****************************************************************************************************************************

دیود معکوس واسه بحث نویز و جریان برگشتی رله تا هم ترانزیستور حفاظت شه و هم نویز روی میکرو نیافته :w02: البته برای موارد حساس تر اپتوکوپلرهم میذارن :w02:

شورا هیچی :ws3: ، ریاست جمهوری :whistle: کناره گیری :whistle:

من واقعتیش کاردانی تاسیسات الکتریکی بودم و کارشناسی هم الکترونیک که غیرانتفاعی بوده و اینکه که اصلا هیشکی حالُ حوصله نداشت 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

این مبحث خیلی مهمه ! لطفا خیلی کامل توضیح بده :a030:

چون بیسیک همه پروژه ها میتونه باشه

رله مون باید 5 ولت باشه حتما ؟ جریان خروجی شون چند آمپر هست ؟

لینک به دیدگاه
شورا هیچی :ws3: ، ریاست جمهوری :whistle: کناره گیری :whistle:

من واقعتیش کاردانی قدرت بودم و کارشناسی هم الکترونیک که غیرانتفاعی بوده و اینکه که اصلا هیشکی حالُ حوصله نداشت 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

این مبحث خیلی مهمه ! لطفا خیلی کامل توضیح بده :a030:

چون بیسیک همه پروژه ها میتونه باشه

رله مون باید 5 ولت باشه حتما ؟ جریان خروجی شون چند آمپر هست ؟

تاپیک سیاسی میشه ولش کن اینجا جاش نیس :ws3:

من که کلا قدرت بودم 87 هم رفتم دانشگاه ...............میکرو رو از 89 استارت زدم .........

والا تو یه گروهی بحث کردیم واسه یه مدار که طراحی کرده بودم میگفتن رله 12 بذاری بهتر بخاطر افت ولتاژی که لحظه وصل رله و جریان کشی بوجود میاد ولی خب وحی منزل نیست که رله 12 بذاری همه جا بسته به مدارته و ولتاژی که تغذیه مدارت هست میتونیم 5 ولت بذاریم و بهترم هست اگه راه داره تغذیه رله از میکرو جدا باشه تا نویز رو بگیریم اگرم تغذیه یکیه بهتره مثلا اگر رگوله گذاشتی واسه میکرو .......قبل از رگوله تغذیه رله رو بگیری

کلا بحث نوووووووووووووووووووووووووووویز خیلی رو اعصابه مخصوصا تو محیط های صنعتی یه چندبار میکروت رو ریست کنه یا اختلال ایجادکنه تو ماژول هات میفهمی چی میگم :ws3:

راه های جلوگیزیش هم یکیش استفاده از خازنه یا استفاده از منبع تغذیه مناسب .............استفاده از فریت بد..........

لینک به دیدگاه
تاپیک سیاسی میشه ولش کن اینجا جاش نیس :ws3:

من که کلا قدرت بودم 87 هم رفتم دانشگاه ...............میکرو رو از 89 استارت زدم .........

والا تو یه گروهی بحث کردیم واسه یه مدار که طراحی کرده بودم میگفتن رله 12 بذاری بهتر بخاطر افت ولتاژی که لحظه وصل رله و جریان کشی بوجود میاد ولی خب وحی منزل نیست که رله 12 بذاری همه جا بسته به مدارته و ولتاژی که تغذیه مدارت هست میتونیم 5 ولت بذاریم و بهترم هست اگه راه داره تغذیه رله از میکرو جدا باشه تا نویز رو بگیریم اگرم تغذیه یکیه بهتره مثلا اگر رگوله گذاشتی واسه میکرو .......قبل از رگوله تغذیه رله رو بگیری

کلا بحث نوووووووووووووووووووووووووووویز خیلی رو اعصابه مخصوصا تو محیط های صنعتی یه چندبار میکروت رو ریست کنه یا اختلال ایجادکنه تو ماژول هات میفهمی چی میگم :ws3:

راه های جلوگیزیش هم یکیش استفاده از خازنه یا استفاده از منبع تغذیه مناسب .............استفاده از فریت بد..........

الان رله توسط همین خروجی 5 ولت ، 40 میلی امپر تحریک میشه ، درسته ؟

حالا رله ما میتونه هر ولتاژی داشته باشه ؟

جدا منظورتون اینه که مثلا یه ولتاژ دیگه ( مثلا یک اداپتور ) به رله وصل کنیم واسه مصرف کنندمون ؟

لینک به دیدگاه
الان رله توسط همین خروجی 5 ولت ، 40 میلی امپر تحریک میشه ، درسته ؟

حالا رله ما میتونه هر ولتاژی داشته باشه ؟

جدا منظورتون اینه که مثلا یه ولتاژ دیگه ( مثلا یک اداپتور ) به رله وصل کنیم واسه مصرف کنندمون ؟

نه گل من 40 میلی رله رو فقط میلرزونه :ws3: تازه اصلا کسی مستقیم رله رو نمیزنه به پین میکرو............اینم که گفتم میلرزونه یبار یه تستی انجام میدادم یاد اون افتادم اون قطعه جریان لازمه رو نمیتونس بده ............

واسه همین میگم تغذیه جدا باشه بهتره دیگه ما با پین میکرو ترانزیستور یا هر درایوری رو تحریک میکنیم و اون قطعه رو توسط یه منبع دیگه مثلا همون اداپتور که گفتی تغذیه میکنیم و با تحریک بیس ترانزیستور مثل کلید وصل میشه و اون تغذیه رو میده به رله و اون تغذیه هیچ ارتباطی با تغذیه میکرومون نداره و بهتره

رله ها فکرکنم از 1.5 ولت یا دو ولت شروع میشه و ولتاژی که روشون هست ولتاژ تحریک سیم پیچشه

یه ولتاژوجریانم روشه که مربوط به تیغه هاشه و باری که بهش وصل میشه

مصرف کننده امون اینجا رله اس..........اگ منظور تیغه های رله اس هرچی دلت بخواد میتونی وصل کنی 220 شهر بدی یا dc بدی

لینک به دیدگاه
نه گل من 40 میلی رله رو فقط میلرزونه :ws3: تازه اصلا کسی مستقیم رله رو نمیزنه به پین میکرو............اینم که گفتم میلرزونه یبار یه تستی انجام میدادم یاد اون افتادم اون قطعه جریان لازمه رو نمیتونس بده ............

واسه همین میگم تغذیه جدا باشه بهتره دیگه ما با پین میکرو ترانزیستور یا هر درایوری رو تحریک میکنیم و اون قطعه رو توسط یه منبع دیگه مثلا همون اداپتور که گفتی تغذیه میکنیم و با تحریک بیس ترانزیستور مثل کلید وصل میشه و اون تغذیه رو میده به رله و اون تغذیه هیچ ارتباطی با تغذیه میکرومون نداره و بهتره

رله ها فکرکنم از 1.5 ولت یا دو ولت شروع میشه و ولتاژی که روشون هست ولتاژ تحریک سیم پیچشه

یه ولتاژوجریانم روشه که مربوط به تیغه هاشه و باری که بهش وصل میشه

مصرف کننده امون اینجا رله اس..........اگ منظور تیغه های رله اس هرچی دلت بخواد میتونی وصل کنی 220 شهر بدی یا dc بدی

آها درسته :ws3:

آقا من انقدرام گیج نیستما 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif نمیدونم چیشد اینطوری گفتم hanghead.gif .... :ws3:

واسم خیلی جالب شد ، کی استارت میزنی ؟

لینک به دیدگاه
آها درسته :ws3:

آقا من انقدرام گیج نیستما 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif نمیدونم چیشد اینطوری گفتم hanghead.gif .... :ws3:

واسم خیلی جالب شد ، کی استارت میزنی ؟

نه باو این چه حرفیه برق و الکترونیک انقدر پیچیده اس مخ ادمو تیلیت میکنه بعضی وقتا خودم تو مسائل پیش پا افتاده هم هنگ میکنم :ws3:

رله اینا دارین همه؟من قطعاتم تکمیله فقط باید سیم وصل کنم برنامه رو تست بزنم :ws3:

لینک به دیدگاه

ی سوالی

ما میایم بیس ترانزیستور رو تحریک میکنیم ( الان همش میترسم سوتی بدم :ws3: )

باید به کلکتور ولتاژ بدیم دیگه ؟ بعد اینکه تا چند ولت تحمل داره ؟

ی لطف میکنی ی عکس از ترانزیستوری که قرار استفاده کنیم بذاری :a030:

لینک به دیدگاه
فقط قطعات یا ماژول هم میخواید بگیرید چون ماژول یکم گرون تره .........بلوتوث میخواید کارکنیم بعد از باتن و رله میتونیم همینو با بلوتوث ببندیم فرمان با گوشی............

چرا این پست رو ندیدم!

اره بلوتوث خوبه ، بتونیم تهش یه پروژه کاربردی در بیاریم

یکی از چیزایی که خیلی مهم هست انتقال دیتا هست

به طور مثال گلخونه : سنسور تو گلخونه هست و نمایشگر ما 20 متر اونطرف تر تو اتاق کنترل

لینک به دیدگاه
نه باو این چه حرفیه برق و الکترونیک انقدر پیچیده اس مخ ادمو تیلیت میکنه بعضی وقتا خودم تو مسائل پیش پا افتاده هم هنگ میکنم :ws3:

رله اینا دارین همه؟من قطعاتم تکمیله فقط باید سیم وصل کنم برنامه رو تست بزنم :ws3:

ندارم متاسفانه

یکی دارم که قبلا به برد وصلش کردم و اصلا استفاده نکردم

مال 6 هفت سال پیش هست ( ازین پک های مونتاژی بود :ws3:)

qqam68179o4sob6dvnd5.jpg

لینک به دیدگاه
ی سوالی

ما میایم بیس ترانزیستور رو تحریک میکنیم ( الان همش میترسم سوتی بدم :ws3: )

باید به کلکتور ولتاژ بدیم دیگه ؟ بعد اینکه تا چند ولت تحمل داره ؟

ی لطف میکنی ی عکس از ترانزیستوری که قرار استفاده کنیم بذاری :a030:

داشتم تو آلتیوم میکشیدم دیر شد یکم تا تو این سیستم بالا بیاد و ....:ws3:

3rbcqgxx5quhruo2fd3s.jpg

خب اینو ببین اون مقاومت وصل شده به یکی از پین های اردوینو مثلا همون 14تا پین دیجیتالش(البته همه پین هارو میشه بعنوان دیجیتال استفاده کرد تو انالوگ محدودیت داریم فقط)

ترانزیستوری که ما اینجا استفاده کردیم از نوع منفی یا npn هست ...........بیسش رو که تحریک کنی (توبرنامه high میکنیم یا همون 5ولت مثلا) میاد سوئیچ میکنه و طبق شماتیک مسیر تحریک رله وصل میشه میتونی باهاش یه مقاومت و led هم موازی کنیم تا موقع وصل وضعیت رله رو ببینیم :w02:

اومدم تو خروجی رله هم یه لامپ گذاشتم با تحریک رله فاز میاد سر لامپ اونورم که نول وصله خودت واردی

لینک به دیدگاه
چرا این پست رو ندیدم!

اره بلوتوث خوبه ، بتونیم تهش یه پروژه کاربردی در بیاریم

یکی از چیزایی که خیلی مهم هست انتقال دیتا هست

به طور مثال گلخونه : سنسور تو گلخونه هست و نمایشگر ما 20 متر اونطرف تر تو اتاق کنترل

بلوتوث رو دوست دارم اپ یاد بگیرم بتونم واسه اش یه اپ بنویسم و محیط اپلیکیشنش رو جوری که میخوام پیاده کنم

واسه انتقال دیتا هم وایرلس هس هم میتونی ماژول وای فای بذاری

لینک به دیدگاه
ندارم متاسفانه

یکی دارم که قبلا به برد وصلش کردم و اصلا استفاده نکردم

مال 6 هفت سال پیش هست ( ازین پک های مونتاژی بود :ws3:)

qqam68179o4sob6dvnd5.jpg

رفتی خرید کنی خواستی بگیر عملی ببند شاید به تور نویز خوردی :ws28:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...