رفتن به مطلب

Mahnaz.D

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 421
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 4 هفته بعد...

با سلام

در اتوکد سه بعدی osnap ها برای ترسیم پلی لاین فقط نقطه اول رو میگیره و نقطه آخر مثل end point کار نمکینه و نهایتا خط رو نمی تونم ترسیم کنم

همهجور ucs رو عوض کردم اما آخرش نشد

یعنی میخوام بگم تو اتوکد دو بعدی osnap عینه فرفره کار میکنه اما تو سه بعدی نه

نمیدونم مشکل کجاست که بلد نیستم

لینک به دیدگاه
با سلام

در اتوکد سه بعدی osnap ها برای ترسیم پلی لاین فقط نقطه اول رو میگیره و نقطه آخر مثل end point کار نمکینه و نهایتا خط رو نمی تونم ترسیم کنم

همهجور ucs رو عوض کردم اما آخرش نشد

یعنی میخوام بگم تو اتوکد دو بعدی osnap عینه فرفره کار میکنه اما تو سه بعدی نه

نمیدونم مشکل کجاست که بلد نیستم

میتونید یه تصویر از کار قرار بدید ؟

لینک به دیدگاه
میتونید یه تصویر از کار قرار بدید ؟

آقا سامیار این هم لینک عکس وفایل

اتوکد

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

ممنون مهدی

لینک به دیدگاه
آقا سامیار

در تلاش هستم یک عکس ویا خود فایل اتوکد رو اینجا قرار بدم ظاهرا آن هم بلد نیستم

آقا سامیار این هم لینک عکس وفایل

اتوکد

ممنون مهدی

دوست عزیز فایلتون هیچ مشکلی نداره پلی لاین راحت ترسیم میشه! مطمئن شید که OSnap ها همگی فعال باشن.در ضمن هیچ نیازی نیست ucs هارو دستکاری کنین همه رو به حالت اول برگردونید.

p8pwsaw4b2wybko5dr.png

لینک به دیدگاه

آقا سامیار

سلام

من تمام Osnap ها رو در قسمت دو بعدی و سه بعدی فعال کردم و میخوام یک خط از ضلع بالای پنجره (که ااین ضلع توسط دستور Divide ضلع به دو قسمت مساوی تقسیم و علامت آن مشخص شده ) عمود به ضلع مقابل , خطی ترسیم کنم ( که در ادامه چار چوب جدید بهش اضافه کنم ووو.............. ...)

حال در نقطه شروع خط پلی لاین , Osnap عمل میکن و کار میکنه اما وقتی به ضلع مقابل میرسه بایدیکی از علامتهای Osnap ظاهر بشه , که این اتفاق نمیافته

الان برای ترسیم خط پلی لاین دور ضلع پنجره تقریبا مشکلی ندارم همانطور که خودتان در تصویر نشان میده , راحت ترسیم کردید

مشکل اینه که ترسیم پلی لاین , از وسط خط به وسط خط دیگر( نه در گوشه ها و یا تقاطع ها ) در فضای سه بعدی Osnap عمل نمیکنه

همانطور که در عکس ,که لینک آنرا گذاشته بودم این اتفاق افتاده .شما هم مثل عکس آزمایش کنید . خطی از وسط ضلع اول به سمت مقابل بکشید ولی میبینید درضلع مقابل نمی توانید عمل Osnap را ببینید و خط را تکمیل کنید

لینک به دیدگاه
آقا سامیار

سلام

من تمام Osnap ها رو در قسمت دو بعدی و سه بعدی فعال کردم و میخوام یک خط از ضلع بالای پنجره (که ااین ضلع توسط دستور Divide ضلع به دو قسمت مساوی تقسیم و علامت آن مشخص شده ) عمود به ضلع مقابل , خطی ترسیم کنم ( که در ادامه چار چوب جدید بهش اضافه کنم ووو.............. ...)

حال در نقطه شروع خط پلی لاین , Osnap عمل میکن و کار میکنه اما وقتی به ضلع مقابل میرسه بایدیکی از علامتهای Osnap ظاهر بشه , که این اتفاق نمیافته

الان برای ترسیم خط پلی لاین دور ضلع پنجره تقریبا مشکلی ندارم همانطور که خودتان در تصویر نشان میده , راحت ترسیم کردید

مشکل اینه که ترسیم پلی لاین , از وسط خط به وسط خط دیگر( نه در گوشه ها و یا تقاطع ها ) در فضای سه بعدی Osnap عمل نمیکنه

همانطور که در عکس ,که لینک آنرا گذاشته بودم این اتفاق افتاده .شما هم مثل عکس آزمایش کنید . خطی از وسط ضلع اول به سمت مقابل بکشید ولی میبینید درضلع مقابل نمی توانید عمل Osnap را ببینید و خط را تکمیل کنید

سلام

آقا مهدی شما اون نقطه ای رو که توی کار مشخص کردید دقیقا وسط قرار نگرفته! بخاطر همین به مشکل برمیخورید حالا شما برای اینکه بتونید راحت رسمش کنید وقتی روی نقطه اول کلیک کردید برای نقطه بعد در نوار فرمان دستور per رو بنویسید از همون نقطه به خط روبرو نقطه برخورد عمود رو نشون میده میتونید خط رو بکشید.

لینک به دیدگاه
سلام

آقا مهدی شما اون نقطه ای رو که توی کار مشخص کردید دقیقا وسط قرار نگرفته! بخاطر همین به مشکل برمیخورید حالا شما برای اینکه بتونید راحت رسمش کنید وقتی روی نقطه اول کلیک کردید برای نقطه بعد در نوار فرمان دستور per رو بنویسید از همون نقطه به خط روبرو نقطه برخورد عمود رو نشون میده میتونید خط رو بکشید.

آقا سامیار

سلام

درست شد . حالا تونستم خط ر و بکشم. اما قبلش نزدیک به 48 ساعت با هاش سرکله زدم آخرش هم نشد.

خیلی عالی بود . ممنون

لینک به دیدگاه

سلام . خسته نباشید .

دو تا سوال داشتم :

چرا در تنظیمات snap کادر محاوره ای drafting setting گزینه grid snap رو فعال میکنم اشاره گرم حالته پرشی نداره ؟

وقتی از construction line استفاده می کنم خط ابتدا و انتهاش معلوم نیس باید چی کار کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام . خسته نباشید .

دو تا سوال داشتم :

چرا در تنظیمات snap کادر محاوره ای drafting setting گزینه grid snap رو فعال میکنم اشاره گرم حالته پرشی نداره ؟

وقتی از construction line استفاده می کنم خط ابتدا و انتهاش معلوم نیس باید چی کار کنم؟

سلام

یعنی نقاط رو بهتون نشون نمیده؟

construction line هیچ وقت ابتدا و انتهاش معلوم نیست!:icon_redface:

لینک به دیدگاه
سلام

یعنی نقاط رو بهتون نشون نمیده؟

construction line هیچ وقت ابتدا و انتهاش معلوم نیست!:icon_redface:

بله . موس پرشو نداره که ده تا ده بپره ؟

ممنونم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

برای اینکه خطوط چند لایه (mline )میخوام فاصله خط رو مشخص کنم style رو انتخاب کنم چون تا حالا چیزی رو وارد نکردم علامت سوال هست و کادری که باز میشه همه فولدرها خالین . باید چجوری اندازه شو مشخص کنم ؟

لینک به دیدگاه
بله . موس پرشو نداره که ده تا ده بپره ؟

ممنونم. :icon_gol:

snap on رو فعال کنین توی قسمت spacing هم هر دو مقادیر رو روی 100 بزارین گزینه Equal رو هم فعال کنین

برای اینکه خطوط چند لایه (mline )میخوام فاصله خط رو مشخص کنم style رو انتخاب کنم چون تا حالا چیزی رو وارد نکردم علامت سوال هست و کادری که باز میشه همه فولدرها خالین . باید چجوری اندازه شو مشخص کنم ؟

متاسفانه این سوالتون رو متوجه نشدم!:icon_redface:

لینک به دیدگاه
snap on رو فعال کنین توی قسمت spacing هم هر دو مقادیر رو روی 100 بزارین گزینه Equal رو هم فعال کنین

متاسفانه این سوالتون رو متوجه نشدم!:icon_redface:

وقتی دستور mline رو اجرا میکنم برای تعیین فاصله دو خط باید چیکار کنم از طریق style نتونستم؟

لینک به دیدگاه
وقتی دستور mline رو اجرا میکنم برای تعیین فاصله دو خط باید چیکار کنم از طریق style نتونستم؟

از طریق scsle باید انجام بدین وقتی دستور رو اجرا کردین قبل از اینکه کلیک کنین حرف s رو تایپ کنین بعد از شما میخواد که اندازه فاصله دوخط رو وارد کنین وقتی اندازه رو دادید کلیک کنین و خط رو رسم کنین.

لینک به دیدگاه
از طریق scsle باید انجام بدین وقتی دستور رو اجرا کردین قبل از اینکه کلیک کنین حرف s رو تایپ کنین بعد از شما میخواد که اندازه فاصله دوخط رو وارد کنین وقتی اندازه رو دادید کلیک کنین و خط رو رسم کنین.

ممنونم.

با style میشه چی کار کرد ؟ تعداد خطو میشه باهاش مشخص کرد ؟ چجوری ؟:ws3:

لینک به دیدگاه
ممنونم.

با style میشه چی کار کرد ؟ تعداد خطو میشه باهاش مشخص کرد ؟ چجوری ؟:ws3:

خواهش میکنم

میشه همه کار کرد :ws3:

آموزش ساخت استایل برای مولتی لاین:

از منوی format گزینه multiline style رو انتخاب کنین

vcs1h26y0ate8ah9gjm.jpg

گزینه new رو انتخاب کنین

tlm8i9gq7314p04742v.jpg

یه پنجره باز میشه اسم استایلی که قصد دارین بسازین رو بنویسید و روی continue کلیک کنید. بعد این پنجره باز میشه:

ro1svbnttc6gmnlsuus.jpg

توی این پنجره من میخوام استایل سه خطی ایجاد کنم برای اینکار روی add کلیک میکنم توی قسمت بالایی یک لایه اضافه میشه در قسمت offset فاصله این خط رو از بقیه وارد میکنم و بعد ok میکنم

2u22dsv4lao6mcbjocmn.jpg

نتیجه میشه یک استایل سه خطی.

0zd32rlx5qapczuwc6c.jpg

لینک به دیدگاه

آقا سامیار سلام

من یک خط پلی لاین در ضلع پائین پنجره ترسیم کردم که در عکس شماره 1 به رنگ آبی مشخصه

سپس موس را روی نقطه ابتدای خط آوردم که بتوانم از دستور Add vertex , طول خط را به اندازه 30 واحد بیشتر کنم که در عکس شماره 2 مشخص است

و مرحله بعد وقتی موس را روی دستور Add vertex لیک میکنم مختصات x , y , z در آن نقطه بصورت یک زاویه نامطلوب نسبت به خط پنجره ظاهر میشود که در عکس شماره 3 مشخص است

حالا من نمی خواهم مختصات ظاهر شده در آن نقطه , نسبت به خط پنجر زاویه بگیرد . مشکل کجاست ؟ و به عبارتی چگونه زاویه مختصات ظاهر شده نسبت به خط افقی پنجره صفر شود ؟

چگونه تنظیمات آنرا اصلاح کنم ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...