رفتن به مطلب

نتایج کنکور ارشد 95

ارسال های توصیه شده

خیلی خوبه :w16: بهتون خسته نباشید میگم

تبریک میگم :a030:

خیلی ممنونم:icon_redface::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

مریم جان بهتون تبریک میگم.. موفق باشی ایشالله:icon_gol:

منم تبریک میگم بازم به خودت عزیزم:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

انشالله تو هر رشته و زمینه ای هستی موفق باشی:)

لینک به دیدگاه
من رتبم شده 165 برنامه ریزی شهری

تبریک میگم. :a030: ایشالا مرحله دوم رتبه بهتر هم میشه :w02:

ببخشید اگه اشکالی نداره من یه توضیح مختصری همینجا بدم که چجوری خوندم که بقیه هم اگر دیدن به دردشون بخوره و نخوان خصوصی سوال بپرسن.

من کلاس نرفتم. چون به نظرم پول زور میاد که آدم بخواد بریزه تو جیب این موسسات گرچه که کلاس موثره. اما خب اول همه تلاش خود آدمه که مهمه. (من فقط برای دو درس مبانی و تحلیل یه دوره جمع بندی فشرده رفتم که کلا روی هم ۶ روز بود، و در بین بچه های کلاس تنها کسی بودم که کلاسای دیگه رو نمیرفتم اما از همه‌شون هم رتبه ام بهتر شد. خلاصه که کلاس زیاد رفتن فقط وقت تلف کردنه)

اول اینکه زبان به شدت موثره برای همین کنار گذاشتنش به صورت کامل ، باخت بزرگیه. حتی اگه زبانتون خیلی پایینه هم از هم الان تلاش کنید تا حداقل سوالای ریدینگ و گرامر رو بزنید.

برای تقویت زبان به نظر من در کنار خوندن لغات کتابایی مثل 504 و Essential words حتما حتما به صورت مستمر متن انگلیسی بخونید. هم به ریدینگ کمک میکنه و هم گرامر. طوری که اگه مسلط باشید روی متون دیگه لازم نیست قواعد گرامر رو حفظ کنید چون به محض اینکه یه جمله رو ببینید ناخودآگاه تشخیص میدید که چه کلمه‌ای مناسبه. پس انقدر متن‌ و مقاله‌های تخصصی بخونید تا ترستون از زبان بریزه.:a030:

برای مباحث جزوه کافیه. (انتشارات کنکاش خوبه) تو درس مباحث جدیدا از قوانین و مصوبات سال‌های اخیر (از ۸۰ به اینور) و برنامه‌های توسعه‌ی جدید بیشتر تست میدن. پس برای خوندن مباحث تاکیدتون به مباحث سالهای اخیر باشه.

برای تاریخ حتما سعی منابع اصلی رو بخونید و فقط به خلاصه ها اکتفا نکنید. و اینکه تو چند سال اخیر، طراحای سوال بیشتر از تاریخ جهان و اونم تمدن‌های آسیایی (چین و هند) و آمریکای مرکزی و جنوبی (مایا و اینکا و ...) سوال دادن. از تاریخ ایران کمتر سوال اومده. اون سوالاتی هم که بوده اکثرن از تاریخ دوران باستان (مادها و هخامنشیان) و تاریخ معاصر بوده. یعنی دو سر طیف. :ws3:

برای مبانی و تحلیل هم کتاب مبانی و کتاب تحلیل خانه شهرسازان خیلی خوب خلاصه کرده. به درد دوره کردن در دوران جمع بندی میخوره.

و یه نکته دیگه آزمون دادن خوبه. ولی از اونجایی که جامعه آماری آزمون های مختلف از کنکور خیلی فاصله داره هیچ وقت بهتون درک درستی از موقعیت در بین بقیه رقبا رو نمیده. به نظر من آزمون‌های سال قبل یه موسسه (خانه شهرسازان یا کیمیا فکر) رو به همراه پاسخنامه بگیرید و خودتون شرایط آزمون رو شبیه سازی کنید و درصد رو محاسبه کنید و الکی هم پول پای آزمون موسسات ندید.:w16: (آزمون سالهای قبل این موسسات همه تو اینترنت به صورت رایگان هست)

و راستی یه چیز دیگه هم یادم اومد:ws3: هر کسی یه روالی برای درس خوندن داره. من به شخصه آهسته و پیوسته خوندم و پیش رفتم. اما یکی دیگه ممکنه تو چند ماه بکوب بخونه و نتیجه بگیره. بعضی از دوستای من روزی ۱۲ ساعت میخوندن و نتیجه هم نگرفتن بعضی نهایتا ۷ ساعت خوندن و الان از منم بالاتر شدن. مهم کیفیته نه کمیت:w16:

مرسی از توضیحات. خیلی خوب بود :a030:

رتبه منم شده150

اسیب شناسی ورزشی اصلاح درمانی..

خدایی هم چیزی نخوندم ولی مطمین بودم قبول میشم.

تبریک میگم :a030:

لینک به دیدگاه
مبارک باشه دوست عزیز

مرحله اسکیس رو یه کم بالا بزنید عالی میشه و میتونید دانشگاه های خوب هم قبول شید:icon_gol:

ممنون از همگی

به نظرتون حداقل چند درصد بزنم خوبه؟

لینک به دیدگاه
ممنون از همگی

به نظرتون حداقل چند درصد بزنم خوبه؟

بستگی به شیرینی پرداختی داره:w58::ws28:

اما حالا جدای از شوخی فکر میکنم بالای 40 بزنید رتبه تون بهتر میشه و هرچی بالاتر بزنید رتبه بهتری خواهید گرفت

امیدوارم به خواسته تون برسید

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...