رفتن به مطلب

جشن عروسی واجبه؟

Mohammad-Ali

ارسال های توصیه شده

سلام

خب ، زیاد جشن عروسی و........ نمی رم حتی پردایم وپسرخالمم نرفتم :ws3: ولی این یکی دیگه نمی شد:viannen_38:این شدکه رفتیم ولی پی به مسله ی بردم اینکه اینا همش فشار الکیه روزندگی.چرا ؟ یه سری اون وسط میرقصیدند بعدشم چراغوخاموش کردند مثلا ایناهستن توپ ارتی ها می رقصند .............. ما امدیم تا خاموشی هست هرچی می خواهیم بخوریم نامرد چراغوروشن کرد:ws3:این می تونه نباشه لازم نیست !

همون مسله تالار همچون شاخ غول هم نبود اینم می تونه نباشه اینم لازم نیست!

ترقه بازی خود تالار شدیدا لازم نیست!ولی می گفتن تالارپولشومیی گیره چه بخوای چه نخوای! احتمالا برای کمک به برادرچین:ws3:

بعد دوردور الکی بوق زدنهای الکی که چی ؟ویراج های الکی. یعنی رسما ... نتیجه تصادف:ws28:

حالا قضاوت کنید تالار لازمه ، جشن به این سبک لازمه ، دوردورباماشین لازمه و...........

اینا خرجش چقدره؟

میگن خاطره ؟ کدوم خاطره زندگی بهتره یا خا طره اصلن خاطره برای عروس دامادیا مردم؟

لینک به دیدگاه

از نظر مردان عظام حرام هستش و پیگرد قانونی دارد

ولی از دیدگاه خانمهای عظامه (این ه مونث هستش ) مستحب موکد که هیچ واج اندر واجبه تو هم تنت گرمه هنوز تنت نخورده به تنشون بدنت گرمه وگرنه میگفتی واجب اندر واجبه بگو بله تا کچل نشدی

وسلام علیک ورحمه الله و برکاته

دیگه نبینم ازین تاپیکها که از اول باختت معلومه ها ...

والله یه ذره ظاهر ابرومو نو حفظ کردیم مثلا مردیم نمی زارند که این جوونهای ناپخته والله..

داری چی تایپ میکنی این پایین دوساعته محمد؟؟

لینک به دیدگاه
از نظر مردان عظام حرام هستش و پیگرد قانونی دارد

ولی از دیدگاه خانمهای عظامه (این ه مونث هستش ) مستحب موکد که هیچ واج اندر واجبه تو هم تنت گرمه هنوز تنت نخورده به تنشون بدنت گرمه وگرنه میگفتی واجب اندر واجبه بگو بله تا کچل نشدی

وسلام علیک ورحمه الله و برکاته

دیگه نبینم ازین تاپیکها که از اول باختت معلومه ها ...

والله یه ذره ظاهر ابرومو نو حفظ کردیم مثلا مردیم نمی زارند که این جوونهای ناپخته والله..

آهان زدی توخال آدم داغ که هست همه کاری می کنه ولی سردکه شد میفهمه نباید اینکارومیکرده /درسته

خب اینحوری از گرمی گذشت به درجه کباب رسید.

مهندس نگران نباش جمع خودیه

لینک به دیدگاه
آهان زدی توخال آدم داغ که هست همه کاری می کنه ولی سردکه شد میفهمه نباید اینکارومیکرده /درسته

خب اینحوری از گرمی گذشت به درجه کباب رسید.

مهندس نگران نباش جمع خودیه

اغفالم نکن حرف مرد چند تاست ببخشید یکیه عروسی با جیک و پزش لازمه یه شبه دیگه خاطره هست ولی خوب داشته باشی بهتره برا خودت و خودش نه برای چشم دراوردن فامیل و دوست و اشنا داشته باشی خوبه بعدا به قول خودت کباب نشی خوبه و در ضمن دیدگاهها متفاوت مرد و زن باهم تصمیم میگیرند مخالف هم باشه نظرشون باید مردهای امروزی البته کوتاه بیاند و خانمها هرچی گفتند بگه چشم

وجدا از شوخی هرچیز نرمالش خوبه و من به شخصه کار متفاوت میکردم اگه دوباره ازدواج میکردم (منظور دوبار نه ها حرف تو دهنم نزار از اول دوباره منظورمه این جمله خیلی حساسه)

سعی میکردم متفاوت باشه نه تکراری و از روی عرف و عادات مردم اما خوب بازم یه تصمیم دوطرفه هستش اینو تو زندگی اینده ات رعایت کن باید متعارف کنی خواسته ها ت رو

لینک به دیدگاه

عروسی گرفتن تماما بسته به جیب اقا داماده.....اگه داشت مفصل اگرم نداشت ساده میگیره....

عروسی هر جوری هم بگیری اخرش چند نفر پیدا میشن که ایراد بگیرن از عروسیت

لینک به دیدگاه

خیلی ساده و دقیق می‌گم

نحوه برگزاری مراسم رو 4 عامل تعیین میکنه:

1. عروس
  2. داماد
  3. خانواده عروس
  4. خانواده داماد

این چهار عامل خودشون تحت تاثیر 4 عامل دیگه هستند:

1. نظر و سلیقه هریک از 4 مورد
  2. میانگین شان 2 خانواده
  3. وسع جیب و پولی که وسط هست
  4. حرف مردم

نتیجه اول : عروسی فقط مربوط به داماد یا عروس یا هردو نیست. بلکه خیلی اوقات خانواده ها با نگرفتن مراسم یا خط زدن بعضی کارها مخالف اند (و البته این حق رو هم دارند)

نتیجه دوم : اگر می‌خوای از اول زندگی آرامش داشته باشی و از زندگیت لذت ببری، سعی کن نظر خودت (بعنوان عروس یا داماد) با نظر اون سه عامل دیگه حداقل نزدیک باشه. یعنی یا طرف مقابل و خانواده‌اش رو طوری انتخاب کن که به آرای تو درباره این مسائل نزدیک باشند، یا اگر نظر دیگه‌ای دارند، باهاشون سر جنگ نداشته باش، چون همونطور که گفتم این حق اونهاست و نمی‌تونی یک نفره دراینباره تصمیم بگیری.

برات آرزوی موفقیت می‌کنم :icon_gol::w16:

لینک به دیدگاه
مراسم عروسی باید در شان خانواده ها باشه نقطه

ارتباط مزاسم عروسی با شان خانوادگی رو توضیح میدی ؟ مثلا یه خانواده آبرودار که از تمکن مالی بی بهره است و نمیتونه مراسم پر تمتراق بگیره , شان خانوادگی ش کمه؟

لینک به دیدگاه
ارتباط مزاسم عروسی با شان خانوادگی رو توضیح میدی ؟ مثلا یه خانواده آبرودار که از تمکن مالی بی بهره است و نمیتونه مراسم پر تمتراق بگیره , شان خانوادگی ش کمه؟

نه مراسم در خور شان آبرودار خانواده اش بگیره

---

من نظر شخصی امُ گفتم هر کسی در حد خودش و خانواده اش باید مراسم بگیره

اصلا هم اعتقادی به این ازدواج های آسان و دانشجویی و امثالش رو ندارم :)

لینک به دیدگاه

بستگی ب خونواده و درک ادماداره

الان شش خرداد عقد دخترداییمه

خودشون از اون دسته ادمان که هفت هشت تومن درامد دارن و دومادم بیشتر نباشه کمتر نیست یعنی کم کم ماهی ده تومن

6 یه عقد میخان بگیرن و نهار بدن و تموم

:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
نه مراسم در خور شان آبرودار خانواده اش بگیره

---

من نظر شخصی امُ گفتم هر کسی در حد خودش و خانواده اش باید مراسم بگیره

اصلا هم اعتقادی به این ازدواج های آسان و دانشجویی و امثالش رو ندارم :)

حرف دل ما را زدي :ws3:

لینک به دیدگاه
بستگی ب خونواده و درک ادماداره

الان شش خرداد عقد دخترداییمه

خودشون از اون دسته ادمان که هفت هشت تومن درامد دارن و دومادم بیشتر نباشه کمتر نیست یعنی کم کم ماهی ده تومن

6 یه عقد میخان بگیرن و نهار بدن و تموم

:banel_smiley_4:

اینا رو بهشون میگن خانواده های عاقل . بجای اینکه پول مفت بدن این و اون بخوره , هم مراسم میگیرن و هم اینکه میتونن برای خود عروس و دوماد برنامه های قشنگی پیاده کنن. از جمله ماه عسل و این نوع کارا.

لینک به دیدگاه
اینا رو بهشون میگن خانواده های عاقل . بجای اینکه پول مفت بدن این و اون بخوره , هم مراسم میگیرن و هم اینکه میتونن برای خود عروس و دوماد برنامه های قشنگی پیاده کنن. از جمله ماه عسل و این نوع کارا.

راستش اصلا بحث عاقل اینا نیست

من از دید به زن میگم من از بچگی از شلوغی . این مراسما که تو چشم باشم بدم میومد خب برای خیلی ها هم زیبا و جذابه

من از اون دسته ادمام دوست دارم با طرف کنار دریا دو نفری قدم بزنم و سکوت کنم و یا شوخی نه تو جمع

خب شخصیت من اینجوریه

پس اون مدل عروسیا هم به روحیم نمیخوره

حالا یه سری هستن از بچگی تو ذهنشون یه دامن پف پفی قشنگ و یه رقص تانگو ناز طراحی کردن انصاف نیست بخوای رویای چند سالشونو بگیری

میگن اگه طرف عروسی نگیره نباید ده سال دیگه هر ماشین عروسی دید ته دلش اه بکشه

لینک به دیدگاه
حرف دل ما را زدي :ws3:

چند روز پیشا بود انقلاب بودم کارناوال ازدواج دانشجویی دیدم ( دانشگاه تهران برگزار کرده بود)

تاکسی رو تور به رنگ پرچم ایران کشیده بودن روش دو تا هم بادکنک چسبونده بودند زوجین هم پشت نشسته بودن به مردم دست تکون می دادن :|

لینک به دیدگاه

از اون سوالا بودا:ws38:

بچه ها راس میگن نوع عروسی و چجوری بودنش به خانوده ها و طرفین بستگی داره :w16:

اما زیاد دیدم خانوده سرشناس و اصیل مایه داری که به جای عروسی انچنانی یه مراسم ساده برگذار کردن و بالعکس زیاد دیدم خانوده ی قشر متوسط رو که عروسی گرفتن تا چش فک و فامیل و در بیارن:w16:پس عروسی رابطه ی مستقیمی با مقام خانوادگی نداره:a030:

عروسی گرفتن خوبه خاطره هستش اما نوع عروسی و پولی که توش خرج میشه خوشبختی نمیاره....

یه چیزی بگم و تمام برا خودتون زندگی کنید نه برا حرف مردم نه برا دیدگاه مردم واقعا میگن در دروازه رو میشه بست دهن مردم و نمیشه بست هرجوریم که رفتار کنید و مراسم بگیرید هستن آدمایی که آخر سر خرده میگیرن پس با فکر خودتون زندگی کنید:w16:

شیرینی ما یادتون نره:ws3:

لینک به دیدگاه
چند روز پیشا بود انقلاب بودم کارناوال ازدواج دانشجویی دیدم ( دانشگاه تهران برگزار کرده بود)

تاکسی رو تور به رنگ پرچم ایران کشیده بودن روش دو تا هم بادکنک چسبونده بودند زوجین هم پشت نشسته بودن به مردم دست تکون می دادن :|

خیلی ازد دانشجویی میگیرن بعدش دوباره جشن میگیرن

از اون سوالا بودا:ws38:

بچه ها راس میگن نوع عروسی و چجوری بودنش به خانوده ها و طرفین بستگی داره :w16:

اما زیاد دیدم خانوده سرشناس و اصیل مایه داری که به جای عروسی انچنانی یه مراسم ساده برگذار کردن و بالعکس زیاد دیدم خانوده ی قشر متوسط رو که عروسی گرفتن تا چش فک و فامیل و در بیارن:w16:پس عروسی رابطه ی مستقیمی با مقام خانوادگی نداره:a030:

عروسی گرفتن خوبه خاطره هستش اما نوع عروسی و پولی که توش خرج میشه خوشبختی نمیاره....

یه چیزی بگم و تمام برا خودتون زندگی کنید نه برا حرف مردم نه برا دیدگاه مردم واقعا میگن در دروازه رو میشه بست دهن مردم و نمیشه بست هرجوریم که رفتار کنید و مراسم بگیرید هستن آدمایی که آخر سر خرده میگیرن پس با فکر خودتون زندگی کنید:w16:

شیرینی ما یادتون نره:ws3:

:ws28:

لینک به دیدگاه

گرفتن جشن عروسی واجبه ولی نوعش و هزینه اش مهمه

هرکسی که نگیره بعدها تو دلش میمونه پس چه بهتر که بگیره ولی نه اینقدر که باعث بشه بعدش پشیمون بشوند و یا بروند زیر بار قرض الکی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...