رفتن به مطلب

«جاناتان مرغ دریایی» اثری از ریچارد باخ - هم‌خوانی شماره (6)

ارسال های توصیه شده

دوستان عزیز سلام 2lbkos0.gif

ضمن اینکه امیدوارم حال همگی شما عزیزان خوب باشه، پیشاپیش سال نو رو بهتون تبریک می‌گم 4chsmu1.gif بعد از پنج دور کتابخوانی گروهی، کم کم باید از کتاب‌های کم‌حجم و کوتاه به سمت کتاب‌های کمی بلندتر حرکت کنیم. البته کتابی که این‌بار انتخاب شده هم چندان کتاب بلندی نیست، اما همواره به عنوان یکی از آثار زیبا در ذهن اهالی کتاب حضور داشته :w16:

این کتاب، داستان یک مرغ دریایی به نام جاناتان است که می‌خواهد پرواز بیاموزد و در اوج آسمان به پرواز درآید و از بالا به جهانی که در آن زندگی می‌کند بنگرد. او تصمیم خود را می‌گیرد و خود را برای رفتن در راهی سخت و دشوار آماده می‌کند.

جاناتان، مرغ دریایی ، کتابی است سرشار از امید. داستان پرواز و رهایی. داستان چگونه پریدن و چگونه دل کندن ، داستان رها کردن و شکستن تمام عادات. یک داستان نمادین که میشود از آن اوج گرفتن را آموخت. اینکه هرگز نباید مایوس شد و دست از تلاش کشید. نویسنده ی این کتاب، ریچارد باخ، خلبانی است که تا کنون سه کتاب درباره ی پرواز نوشته است و جاناتان مرغ دریایی یکی از زیباترین این سه کتاب است! (نقل از کتابناک)

ریچارد باخ جاناتان را در سال 1970 نوشت، و تاکنون بیش چهل سال است که میلیون ها نفر را محسور خود کرده است.

fly2.gif

rs15jrt2g15nb4p9jd.jpg

دوستان عزيز، ششمين دور هم‌خواني كتاب نوانديشان تقريباتا پايان اسفند ادامه خواهد داشت، و هفتمين دور رو به صورتي ويژه برگزار خواهيم كرد clap.gif "براي نوروز شما برنامه‌ِ ويژه‌اي داريم" 4chsmu1.gif

نسخه تايپ شده كتاب جاناتان رو مي تونيد در30 صفحه از طريق فايل‌هاي انتهاي اين پُست دريافت كنيد.

اميدوارم از مطالعه‌ي كتاب لذت ببريد و باز هم منتظر نظرات و برداشت‌هاي خوب يكايك شما از كتاب، و درباره كتاب، خواهم بود.goodsigh2.gif

همیشه شاد باشیدpainting.gif

براي عضويت در تيم كتابخوانان خفن به اينجا سر بزنید.

براي دانلود كتاب جاناتان مرغ دريايي بی‌دردسرترین گزینه استفاده از فايل پیوست شده هست.

و یا اینکه از لینک‌ زير كه در Picofile آپلود کردم استفاده کنید :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
.(Picofile)

و راستی، با یک جستجوی ساده می‌تونید نسخه‌های صوتی رایگان زیاد و متفاوتی از این کتاب رو هم پیدا کنید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

هرچند این چندتا کتاب آخر و هنوز وقت نکردم بخونم امیدوارم در اولین فرصت بتونم بخونمشون

سالها پیش هم جاناتان مرغ دریایی رو خوندم . بازم در اولین فرصت میخونمش :ws37:

لینک به دیدگاه

داستانش رو در رادیو سالها قبل شنیدم دنباله دار بود و هر ظهر جمعه پخش می شد ... خیلی به دلم نشت مال 15-20 سال پیش بود فکر کنم

حتما میخونم و فایلش رو نگه میدارم

مرسی شیخ مرسی

لینک به دیدگاه

سلام بر شما دوستان گل

من این کتاب رو 7 سال پیش دوبار خوندم و بسیار لذت بردم حتما بخونیدش و اگه خوندینش یه بار دیگه با دقت بخونید یکی از بهترین داستانها وکتابهایی هست که که ریچارد باخ بسیار هنرمندانه برای کمک به از بین بردن دیوارهای و موانع ذهنی بشر نوشته.

به توانایی های خود ایمان داشته باشید هیچ مانعی برای بشر و اشرف مخلوقات وجود نداره

پاینده باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه

کتابی است حیرت انگیز.داستان کوتاهی که هر سطر به سطر آن را باید با طلا نوشت.همه سیر و سلوک اندیشه انسان را در 30 صفحه طوری بیان کرده که کمتر حکیمی قادر است چنین هنری از خودش نشان دهد.شاید دهها بار این داستان را بخوانم.مطمئن هستم هر بار بیشتر خواهم فهمید.از قاصدک عزیز ممنونم.

در آینده بخشی از نوشته های این کتاب را در همین ستون بازنویسی خواهم کرد.

لینک به دیدگاه

این کتاب نمیگه هیچ مانعی برای انسان و پیشرویهایش وجود نداره.میگه موانع جزء لاینفک مسیر پیشرفت هست ولی باید با تلاش و امید و تمرین صحیح اونا رو پشت سر گذاشت.

لینک به دیدگاه

خیلی دوسش داشتم اینو...

ادمو مجاب میکرد که به کاراش فکر کنه...:ws37:

نمیدونم چرا میخوندمش همش ضرب المثل خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو یادم میومد:hanghead:ازش بدم اومد:icon_razz:

:icon_gol:سی بابت معرفی

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

این کتاب، اسباب آشنایی من با نوشته های باخ پسر شد. بعدها در اوهام و بعدتر در هیچ جایی دور نیست

از ریچارد عزیز متشکرم ک سعی کرد دنیا رو ب محلی زیباتر تبدلی کنه

همین طور این کتاب اسم درستش "آذرباد" بوده. اخیرا با اسم انگلیسیش یکی شده.

یک تعبیر زیبا از مرگ و زندگی!

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...