رفتن به مطلب

فوايد داشتن بيني بزرگ

ارسال های توصیه شده

or_8035778.jpgشايد خيلي ها از داشتن بيني بزرگ ناراضي باشند اما تحقيقات دانشمندان نشان مي دهد صاحبان اين بيني ها بهتر مي توانند خود را از بيماري هايي مانند سرماخوردگي محافظت كنند.

محققان متوجه شدند هر چه اجزاي صورت مانند بيني و لب ها بزرگ تر باشند به همان اندازه ذرات گرد و غبار و باكتري هاي كم تري وارد بدن مي شود.

محققان دانشگاه يوآ در آمريكا دو بيني مصنوعي ساختند كه يكي از آن ها 2/3 برابر از ديگري بزرگ تر بود. اين دو بيني روي دو صورت مصنوعي قرار گرفت و دو لب مصنوعي با شكل ها و اندازه هاي متفاوت نيز به ترتيب روي اين صورت آزمايش شد.

دانشمندان متوجه شدند در بيني هاي بزرگ تر تا 6/5 درصد ذرات كم تري وارد مسير تنفسي مي شوند.هم چنين ميزان ورود ذرات از ميان لب هاي بزرگ تر نيز 3/2 درصد كم تر است.

دكتر رني آنتوني استاديار دپارتمان سلامت محيط از دانشگاه يوآ كه اين تحقيقات را انجام داده است در اين باره گفت: بيني بزرگ تر خطر ورود عفونت به بدن را كاهش داده و هم چنين ممكن است ميزان آلودگي هواي وارد شده به بدن را نيز كم تر كند.

لینک به دیدگاه
جریمه ات اینه یه چند تا عکس الن دلون با نمایش قشنگ بینی اینجا اپ کنی تا دیگه هویجوری نگی :ws3:

کم نمیارم که:

Alain-Delon-classic-movies-7025807-349-428.jpg

حالا بینیش خیلی توپه؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
فعلا جایی برای سوالات در نظر گرفته نشده در پروفایل یا خصوصی میتونم راهنمایی کنم :icon_gol:

:wubpink:

تصحیح می‌کنم

" الان متوجه شدم چرا زیاد سرما می‌خورم :4chsmu1: "

( سالی یک یا دو بار )

لینک به دیدگاه
فعلا جایی برای سوالات در نظر گرفته نشده در پروفایل یا خصوصی میتونم راهنمایی کنم :icon_gol:

نادر جان لطفا همین جا بگو

چون ممکنه این مشکل بقیه هم باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...