رفتن به مطلب

تاپیک بررسی مشکلات و ارائه پیشنهادات دوره آموزشی gis

Sajad.Rasoli

چه نسخه ای از نرم افزار ArcGIS را استفاده میکنید؟  

22 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. چه نسخه ای از نرم افزار ArcGIS را استفاده میکنید؟

• 5
    • 17

ارسال های توصیه شده

سلام
این تاپیک جهت بررسی مشکلات دوستانی که در دوره آموزشی GIS (http://www.noandishaan.com/forums/thread147785.html#post1549084) شرکت کرده و همچنین ارائه پیشنهادات ایجاد شده است.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 91
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

لینک دانلود ورژن 10.3 نرم افزار ArcGIS

ابتدا هر سه پارت را از لینکهای زیر دانلود کنید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

پس از دانلود، هر سه پارت را درون یک فولدر قرار داده و extract کنید.

پسورد: soft98.ir

لینک به دیدگاه

سلام و تشکر بابت این موضوع خوب. با جی آی اس 9.2 میشه با کلاس میشه پیش رفت؟

سلام
با ورژن 9.2 یا 9.3 هم میشه مطالب آموزشی رو دنبال کرد. تغییرات جزیی در برخی قسمت ها ایجاد شده. مثلاً قسمت Editor که برای دیجیت کردن استفاده میشه مقداری تغییر کرده. مابقی موارد تغییر چندانی نداره.
اگه امکان داشته باشه که ورژن 10.3 رو نصب کنید به مراتب در یادگیری موارد آموزشی دچار سردرگمی کمتری خواهید شد.
موفق باشید

لینک به دیدگاه

ممنون بابت آموزشی که شروع کردی. خیلی خوبه :w16:

اون تمرینهایی که گفتی رو، بچه ها انجام بدن و سوال داشتن بپرسن؟ یا انجام بدن اینجا بذارن؟ :ws38:

لینک به دیدگاه

ممنون بابت آموزشی که شروع کردی. خیلی خوبه

:w16:
اون تمرینهایی که گفتی رو، بچه ها انجام بدن و سوال داشتن بپرسن؟ یا انجام بدن اینجا بذارن؟ :ws38:

اگر در تمرین های کلاسی سوالی پیش اومد اینجا مطرح کنید تا رفع بشه.
در پایان هر کارگاه هم تعدادی آزمون وجود داره که میشه جواب اون آزمون رو اینجا گذاشت یا ایمیل کرد تا بررسی بشه.:a030:
البته چیزی که مشخصه، دنبال کننده های این کارگاه خودشون جزو اساتید هستن.
لینک به دیدگاه

سلام. ببخشید من بنا به توصیه شما جی آی اس .10.3 رو نصب کردم، توی مرحله اول گفتید که لایه ایالت آمریکا رو فراخوانی کنیم،من انجام دادم اما تیکش غیرفعال هست. میخوام لایه رو روشن میکنم، پنجره ای ظاهر میشه: Set Data Source . باید چه کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام. ببخشید من بنا به توصیه شما جی آی اس .10.3 رو نصب کردم، توی مرحله اول گفتید که لایه ایالت آمریکا رو فراخوانی کنیم،من انجام دادم اما تیکش غیرفعال هست. میخوام لایه رو روشن میکنم، پنجره ای ظاهر میشه: Set Data Source . باید چه کنم؟

از طریق پنجره Set Data Source باید مسیری که لایه "ایالات آمریکا" رو گذاشتین به نرم افزار معرفی کنید.

لینک به دیدگاه

از طریق پنجره Set Data Source باید مسیری که لایه "ایالات آمریکا" رو گذاشتین به نرم افزار معرفی کنید.

4hhiuxyx0wbqfzthtjd.png
متوجه هستم اما انتخاب مسیر برام محدوده. به عکس نگاه کنید.

لینک به دیدگاه

4hhiuxyx0wbqfzthtjd.png

متوجه هستم اما انتخاب مسیر برام محدوده. به عکس نگاه کنید.

در صورتی که پست http://www.noandishaan.com/forums/thread147785.html#post1550384 مشکل شما را برطرف نکرد، خونسردی خود را حفظ کنید و درخواست توضیحات بیشتر بنمایید.

اساساً در نرم افزار ArcGIS برای دسترسی به درایوها و پوشه های موجود در رایانه باید یک کانکشن ایجاد کنید.
با توضیحاتی که در پست لینک داده شده گذاشتم، باید یک کانکشن به درایوی که فایلها رو در اون گذاشتین ایجاد کنید. بعد از طریق پنجره Set Data Source می تونید مسیر رو اصلاح کنید.
لینک به دیدگاه

در صورتی که پست http://www.noandishaan.com/forums/thread147785.html#post1550384 مشکل شما را برطرف نکرد، خونسردی خود را حفظ کنید و درخواست توضیحات بیشتر بنمایید.

اساساً در نرم افزار ArcGIS برای دسترسی به درایوها و پوشه های موجود در رایانه باید یک کانکشن ایجاد کنید.
با توضیحاتی که در پست لینک داده شده گذاشتم، باید یک کانکشن به درایوی که فایلها رو در اون گذاشتین ایجاد کنید. بعد از طریق پنجره Set Data Source می تونید مسیر رو اصلاح کنید.

ممنونم .مشکلم برطرف شد.
لینک به دیدگاه

هدف شماره 15: ایجاد نشانه (Spatial Bookmark)

در تمرینی که دادید،نام و اسامی شهرها رو توضیح میدید که از کجا باید فعال کنیم؟

هدف از این تمرین ایجاد Bookmark و نحوه حذف کردن اونه. فرضاً شما در نقشه فقط با ایالت کالیفرنیا کار دارین و میخواین با هر بار اجرای پروژه سریعاً به ایالت کالفرنیا دسترسی پیدا کنید. برا همین با ایجاد یک Bookmark سرعت کار کردن شما با پروژه بالاتر میره
اگه بخواین Label عوارض رو بزنید تا اسامی شهرها یا ایالت ها رو نشون بده، باید کمی تامل کنید تا در مباحث بعدی مطرح بشه.
امیدوارم که در رفع اشکال شما موفق بوده باشم
لینک به دیدگاه

سلام!

من gis 10 هر سه بخش رو دانلود کردم الان هرچقد می خوام اکسترکت کنم نمیشه!
کامل دانلود شده .:hanghead:

سلام. پارت 1 و 2 باید 700 مگابایت باشه و پارت 3 حدود 264.02 مگاباتیه. در صورتی که حجم فایلهایی که دانلود کردید همینه اطلاع بدین تا لینک رو اصلاح کنم. در ضمن فراموش نکنید که برای اکسترکت کردن باید از رمز عبور soft98.ir استفاده کنید.
موفق باشید
لینک به دیدگاه

سلام به دوستان گرامی!

علاقه مندم که سرعت پیشروی مباحث کارگاه با سرعت تمرین و همراهی شما با مطالب یکسان باشه. لذا در صورت نیاز اعلام نمایید تا بازه زمانی کارگاه را مقداری بیشتر در نظر بگیرم و سرعت ارائه مطالب پایین تر بیایید.

خواهشمندام حتماً نظرات خود را در این مورد اعلام نمایید تا بیشترین استفاده را از این کارگاه ببریم.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان گرامی!

علاقه مندم که سرعت پیشروی مباحث کارگاه با سرعت تمرین و همراهی شما با مطالب یکسان باشه. لذا در صورت نیاز اعلام نمایید تا بازه زمانی کارگاه را مقداری بیشتر در نظر بگیرم و سرعت ارائه مطالب پایین تر بیایید.
خواهشمندام حتماً نظرات خود را در این مورد اعلام نمایید تا بیشترین استفاده را از این کارگاه ببریم.
موفق باشید

به نظرم سرعت پیشروی کارگاه یه کمی زیاد هستش. البته تو مباحث اولیه مشکل و سوال کمتر پیش میاد، ولی احتمالاً مباحث که جلوتر بره شاید احتمالاً سوالا بیشتر بشه. و اینکه شایدم بعضیا یه کمی دیرتر متوجه کارگاه بشن مثلاً تو جلسه دوم یا سوم بخوان بیان شروع کنن و خودشونو برسونن، سرعتشون شاید نرسه :ws3:
البته این نظر شخصی من هستش که شاید اشتباه احساس میکنم و با نظر بقیه دوستان هم شاید متفاوت باشه :w16:
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...