رفتن به مطلب

برنامه غذایی در ماه مبارک رمضان

ارسال های توصیه شده

[h=1]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
[/h]

برای جلوگیری از، از دست دادن آب بدن در ماه رمضان گنجاندن 8 تا 12 لیوان آب بین وعده‌های افطار و سحر ضروری است.

3266111_792.jpgدکتر پیام فرح بخش متخصص تغذیه در گفت‌وگو با

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
گروه علمی، پزشکی باشگاه خبرنگاران گفت: اگر فرد قبل از ماه مبارک رمضان دچار کم خونی و کمبود ویتامین D باشد باید از طریق سبزی‌جات که آب بدن را تامین می‌کنند ویتامین‌های مورد نیاز بدن را برطرف کنند.

وی افزود: در ماه مبارک رمضان با توجه به مصرف کم آب باید مصرف 8 تا 12 لیوان آب را بین وعده‌های غذایی افطار و سحر بگنجانند تا دچار کم آبی و در نتیجه خشکی پوست نشوند.

فرح بخش اضافه کرد: در وعده‌ی سحر بهتر است از پلو و خورش و غذاهایی که بطور معمول در وعده‌ی ناهار استفاده می‌شود، مصرف کرد ولی در وعده‌ی افطار بهتر است هر آن چه که در وعده‌ی صبحانه و شام مصرف می‌شود استفاده کرد، برای مثال استفاده از آش و حلیم در افطار به دلیل سنگین نبودن می‌تواند برای وعده‌ی افطار مناسب باشد.

وی در پایان گفت: حجم سنگین غذاهای چرب در افطار باعث سنگین شدن و درنهایت عدم انجام اعمال در ماه مبارک رمضان می‌شود و می‌تواند تاثیر سوء بر روی گوارش افراد داشته باشد.

انتهای پیام/

لینک به دیدگاه

خیلی وقته که دیگه رمضان برای انجام اعمال نیستش. برا اینه که یکماه کار و زندگی تعطیل بشه و همه خمار بشن و همش تنقلات و هر چی که دیدن بخرن و شب هم نتونن بخورن و بریزنش دور. یه عده هم که خیلی وقته دیده نشدن سریع یه افطاری برای کله گنده های شهر بدن تا برای پسر و دامادشون یه کار یا یه استخدام حسابی گیرشون بیاد. کلا نمایشات ظاهری از هر مدلش که فک کنید فراوون خواهد شد و صد البته آنچه فراموش خواهد شد , ادای فرائض دینی برای خدا خواهد بود ولی در ظاهر همه چی گل و بلبل خواهد شد.

لینک به دیدگاه
خیلی وقته که دیگه رمضان برای انجام اعمال نیستش. برا اینه که یکماه کار و زندگی تعطیل بشه و همه خمار بشن و همش تنقلات و هر چی که دیدن بخرن و شب هم نتونن بخورن و بریزنش دور. یه عده هم که خیلی وقته دیده نشدن سریع یه افطاری برای کله گنده های شهر بدن تا برای پسر و دامادشون یه کار یا یه استخدام حسابی گیرشون بیاد. کلا نمایشات ظاهری از هر مدلش که فک کنید فراوون خواهد شد و صد البته آنچه فراموش خواهد شد , ادای فرائض دینی برای خدا خواهد بود ولی در ظاهر همه چی گل و بلبل خواهد شد.

نه اتفاقا همه اینجوری نیستن

نمیخوام شعار بدم وای هنوزم به نظرم شمار آدمای پاک و بی ریا بیشتره. فقط اونایی که خرده شیشه دارن زیاد تو چشمن.

لینک به دیدگاه
نه اتفاقا همه اینجوری نیستن

نمیخوام شعار بدم وای هنوزم به نظرم شمار آدمای پاک و بی ریا بیشتره. فقط اونایی که خرده شیشه دارن زیاد تو چشمن.

طبیعیه که بقول شما همه نمیتونن اینجوری باشن . ولی تو کل فک و فامیلو اشنا پاشنا های ما من یکنفر رو بیاد ندارم که واقعن بخاطر خدا مومن باشه. هر کسی رو که میشناسم در کنار عباداتش یه گوشه چشمی هم به مردم داره که همه فک کنن این آدم خیلی با تقواست. اینم در شرایطی است که همه شون پولاشونو تو بانکهایی که سود میدن پس انداز میکنن. نه اینکه کمک کنن که جوونا صاحب کار و زندگی بشن.

لینک به دیدگاه
طبیعیه که بقول شما همه نمیتونن اینجوری باشن . ولی تو کل فک و فامیلو اشنا پاشنا های ما من یکنفر رو بیاد ندارم که واقعن بخاطر خدا مومن باشه. هر کسی رو که میشناسم در کنار عباداتش یه گوشه چشمی هم به مردم داره که همه فک کنن این آدم خیلی با تقواست. اینم در شرایطی است که همه شون پولاشونو تو بانکهایی که سود میدن پس انداز میکنن. نه اینکه کمک کنن که جوونا صاحب کار و زندگی بشن.

یه گوشه چشمی اشکال نداره. ایراد بنی اسرائیلی نگیرید:ws3:

تو این دوره زمونه به همینم باید قانع و شاکر بود:ws3:

من نگزان نسلای آینده م که فک کنم همین تعداد هم نمونده باشن:4564: که البته خدا خودش بهتر میدونه

لینک به دیدگاه
یه گوشه چشمی اشکال نداره. ایراد بنی اسرائیلی نگیرید:ws3:

تو این دوره زمونه به همینم باید قانع و شاکر بود:ws3:

من نگزان نسلای آینده م که فک کنم همین تعداد هم نمونده باشن:4564: که البته خدا خودش بهتر میدونه

ایراد بنی اسرائیلی که میگید یعنی چی ؟ :ws3:

لینک به دیدگاه

حس شفقت برای نیازمندانی که نونشون رو خیلی خیلی به سختی درمیارندو کل سال رو کم غذا به خواب میروند .....

و یه حس خوب و اروم برای زدودن غبار با نادیده گرفتن مادیات

لینک به دیدگاه

من تو این ماه بدون اینکه روزه بگیرم ( بخاطر بیماری ام قادر نیستم روزه بگیرم) یه حال و هوای خوبی بهم دست میده. یکی دو بار سرتاسر ماه رو نتونستم به اون حال و هوا برسم ولی اکثرا اون حس و حال نصیبم شده. به کسی هم کمک نمیکنم و به این موضوع هم فکر نمیکنم.ولی همیشه یادم هست که این ماه مهمون خدا هستم و این برام جذّابه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...