رفتن به مطلب

تاریخ مصرف دوستی های امروزه روزی

fakur1

ارسال های توصیه شده

آمار طلاق رو که همه مون میدونیم چقد بالاست.

معنیش اینه که تو ازدواج ها رابطه دوستی برقرار نمیشه.

دوستان دانشگاهی مونم که همه شون به تاریخ می پیوندند.

معنیش اینه که عیار دوستی هامون پائین اومده.

به نظر شما رابطه دوستی و منافع شخصی چقدر میتونه باشه؟

پدرم اون روزی که از دنیا رفت اندازه دو برابر سنّ و سالش رفیق شفیق داشت. ما کجای این ورطه قرار داریم؟

لینک به دیدگاه

تو این دوره زمونه منفعت شخصی اولویت اول خیلی از آدماست. گذشت اون زمان که رفاقت حرمت داشت، بعضی ها حرمت خودشونو هم نگه نمیدارن

خیلی ها برای اینکه کار خودشون پیش بره دوستی میکنن. اصطلاحا آدما رو تو مشتشون نگه میدارن برای روز مبادا و سیاست دارن

مگه اونی که باهاش دوستی میکنی از جنس خودت باشه

ارزش ها عوض شده، رقابت و حسادت جای رفاقت رو گرفته و دیگران پله ای میشن برای بالا رفتن

لینک به دیدگاه

فقط میتونم بگم انقد اعتماد کردن به آدمها هرروز داره سخت و سخت تر میشه که گاهی وقتها آدم دلش میخواد به انتهایی ترین نقطه انزوای خودش پناه ببره ، اما شایدم یجورایی بدبینییه. نمیدونم ؟؟!!

لینک به دیدگاه
دوستي چيزي بيشتر از دروغي نيست كه ما را بر آن مي دارد كه بپذيريم به طور علاج ناپذيري تنها هستيم ...

آقا من میگم رفیق تو هم میگی رفیق, الان بعد این همه دود سیگاری که تو چش و چالمون رفته به این نتیجه رسیدیم چون دو تا دست بیشتر نداریم و با یه دست نمیشه دو تا هندونه رو بغل کرد در نتیجه ادم نباید دوستاش بیشتر از انگشتاییه دست باشه و سیار دوستان تا انگشتای دو دست و دو پا شرعا اشکال نداره

شما هم بهتره مورد رو تو دوس یابیت جسجو کنی رئیس , بهتره بیای یه نخ سیگار بهت بدم ببینی دوستی چیه رئیس

لینک به دیدگاه

دوستان ما فقط در شرايط خوشي و لذتها كه در طول زندگي همراه ماست و خود ما هم به آساني تسليمش ميشويم دوست ما هستند، حال آنكه در ته دلمان ميدانيم اين رفاقت همان اندازه منطقي است كه هذيان مردي كه با مبل و صندلي صحبت ميكند و گويي افراد زنده هستند .

دوستي تلاشي كم عمق است ، كه مارا در جهتي ميراند كه تنها بخش خويشتن خويش را كه واقعي و غير قابل ارتباط است قرباني خويشتني سطحي بكنيم ...

مع هذا انسان موجوديست اجتماعي و نيازمند ارتباط ، ولي بايد به هر شكل از برداشتي مبالغه آميز از دوستي بپرهيزد تا هم خود و هم اطرافيان را از گزندش محافظت كند...

لینک به دیدگاه
دوستان ما فقط در شرايط خوشي و لذتها كه در طول زندگي همراه ماست و خود ما هم به آساني تسليمش ميشويم دوست ما هستند، حال آنكه در ته دلمان ميدانيم اين رفاقت همان اندازه منطقي است كه هذيان مردي كه با مبل و صندلي صحبت ميكند و گويي افراد زنده هستند .

دوستي تلاشي كم عمق است ، كه مارا در جهتي ميراند كه تنها بخش خويشتن خويش را كه واقعي و غير قابل ارتباط است قرباني خويشتني سطحي بكنيم ...

مع هذا انسان موجوديست اجتماعي و نيازمند ارتباط ، ولي بايد به هر شكل از برداشتي مبالغه آميز از دوستي بپرهيزد تا هم خود و هم اطرافيان را از گزندش محافظت كند...

دکتر بیا با من رفیق شو, من آخرشم, در ضمن اون اواتورت رو هم رفیقانه کن, تو سیگار داری ؟ من فندک دارم, چای کیسه ای هم دارم که از سرتم زیاده, داری می ای یه فلاسک آب جوش بیاد, بشینیم با هم چای سیگار کنیم درد دل کن با هم سبک شی, من دهنم قرضه قرضه, هر چی بگی پیش خودم میمونه خیالت راحت, مگه من دهن لقم, بی ادب, اصلا نمیخاد رفیق شی با هام, خودم میرم سیگار میخرم, خسیس ....

لینک به دیدگاه
دکتر بیا با من رفیق شو, من آخرشم, در ضمن اون اواتورت رو هم رفیقانه کن, تو سیگار داری ؟ من فندک دارم, چای کیسه ای هم دارم که از سرتم زیاده, داری می ای یه فلاسک آب جوش بیاد, بشینیم با هم چای سیگار کنیم درد دل کن با هم سبک شی, من دهنم قرضه قرضه, هر چی بگی پیش خودم میمونه خیالت راحت, مگه من دهن لقم, بی ادب, اصلا نمیخاد رفیق شی با هام, خودم میرم سیگار میخرم, خسیس ....

دكتر مال اون تاپيك بغلي بود اينجا ديگه دكتر نيستم ، آنجا مصلحت وقت در آن ميديدم كه دكتر باشم :ws3:

سيگار ندارم ولي فندك دارم، يه وقت هايي لازم ميشه ...

چايي هم دوست ندارم ولي فلاسك آب جوش دارم ، يه وقت هايي لازم ميشه ...:w16:

دردم كه دل نداره ولي ميام حالا يه كاريش ميكنيم ...

بين خودمون كه قطعا ميمونه فقط يه وقتايي بينمون فاصله ميوفته يه سريا ميان همين بين ، مثلا من اصفهان شما تهران بينمون ٥٠٠. كيلومتر فاصلست يه سري آدم هم اين بين ميمونن ديگه بندگان خدا. ولي خوبيش اينه كه بين خودمون ميمونه شك نكن . هر چه خواست دل تنگت بگوووو

لینک به دیدگاه

دوست،دوست واقعی، کیست؟کجاست؟ بقول ماشینه (دوستان آمدند دشمن به فریادم برس)

با ایشون ماوفقم Dreamy girl بعضیهاشون نه اکثرا حال می خوان ازآدم استفاده کنندوتاجایی باانسان دوستندکه فایده ای دارند.

برای مثال بایکی دوستیم صحبت که شد(اون کارمنده)میامدپیش من یه باربهم گفتم من کاری ندارم میام میام تاوقتمو بگذرانم و...منم وای فای داشتم اونم باگوشیش هی میرفت تواینترنت :icon_pf (34):یه روزنشستم باخودم گفتم این حرفش یه معنی داره .

من برای خودم ارزش قائلم پس این دوستان رانمی خواهم رابطم راسردکردم ،وای فای رامسدودکردم ،حالادیگه خیلی کم میایند.

دورانی هم بودکه دوستانی داشتم عالی حتی یکیشون برام گریه ههم کرد(یادش بخیر:4564:)ولی الان نواندیشان بهترین دوستانم هستند:a030:

لینک به دیدگاه
دكتر مال اون تاپيك بغلي بود اينجا ديگه دكتر نيستم ، آنجا مصلحت وقت در آن ميديدم كه دكتر باشم :ws3:

سيگار ندارم ولي فندك دارم، يه وقت هايي لازم ميشه ...

چايي هم دوست ندارم ولي فلاسك آب جوش دارم ، يه وقت هايي لازم ميشه ...:w16:

دردم كه دل نداره ولي ميام حالا يه كاريش ميكنيم ...

بين خودمون كه قطعا ميمونه فقط يه وقتايي بينمون فاصله ميوفته يه سريا ميان همين بين ، مثلا من اصفهان شما تهران بينمون ٥٠٠. كيلومتر فاصلست يه سري آدم هم اين بين ميمونن ديگه بندگان خدا. ولي خوبيش اينه كه بين خودمون ميمونه شك نكن . هر چه خواست دل تنگت بگوووو

دکتر نه مهندس فرقش چیه؟؟؟ مهم اینه که از نظر من دکتری

چون سیگار نداری این جوری حرف میزنی ؟؟؟

هنوز به ابهت چای سیگار پی نبردی, اگه میدونستی چای سیگار با ادم چی کار میکنه دیگه اینجوری نمیگفتی

تو بیا قدمت رو چشم ما, به قول شاعر:دوستی کی آخر امد دوست داران را چه شد, کس نمیگوید که یاری داشت حق دوستی, حق شناسان را چه حال افتاد هزاران را چه شد ...

در ضمن این بار رو بخشیدم چون بخشش از بزرگتراست, من هنوز اینقده خدا زده نشدم که برم تهران زندگی کنم

به قول شاعر:میخواهم فریاد بلندی بکشم, سر کوهی, دل صحرایی, که در آنجا نفسی تازه کنم, ای با شما هستم این درها را باز کنید, من دوچار خفغانم, من به تنگ آمده ام از همه چیز...

لینک به دیدگاه
باید که نه.

راهکار دیگه ای بگو.

یه راه قطع دوستی و تنها شدنه که توصیه نمیشه.

یه جا خوندم که امام علی فرموده زیادی دوست نشانه عقله.(مضموناً)

دوستامون رو هم که نمیتونیم تربیت کنیم مگر در حد کم که شاید از رفتار خودمون یاد بگیرن ( حالا میگم خودمون، منظورم این نیس که "آره من خیلی رفیقم". منظور خودِ نوعی هسنش)

لینک به دیدگاه

میتونیم با دوستانمون تو خصوصیات مشترکمون به تفاهم برسیم و از اونا بخواهیم که تو ادامه دوستی فقط رو همون نقاط مشترک رفاقت کنن و کاری به دیگر خصوصیات همدیگه نداشته باشیم. یه جورائی همدیگه رو راحت بذاریم.

لینک به دیدگاه
دوستان سیگار میکشید اوکی، دیگه چرا تبلیغش هم میکنید

روم به دیوار, گلاب به روتون, قرار نیست همه دوست باب باشن, من یکی از همون اول ادعا میکنم که دوست نا بابم, حداقل تو راست گفتنم با هام دوس بشین...

در ضمن فکور جان, ای جان جان, به نظرت هیچ الاغی پیدا میشه بیای اول بهش بگی چون تو بلدی خوب جوک تعریف کنی مثلا من باهات دوست میشم و اگه میخوای با من رفیق شی, هر وقت من رو دیدی باید جک تعریف کنی وگرنه با داس مشتی مشالله میزنم از کمر به دو نیمه نا مساوی تقسیمت میکنم؟؟؟

در آخر خاطر نشان میکنم که شما خودتون هستید که میتونید تصمیم بگیرید که چه باشید یا نباشید یعنی به قول یکی: من وقتی به یکی فرد دیگری میرسم میتونیم بسیار محترمانه با هم سلام کنیم و حال هم دیگر را بپرسیم و آدم باشیم اما یه وقی اون میخواد به من فحش بده اما من جوابش رو نمیدم چون من اون نیستم ..... و در آخر یادتون باشه اگه ارادتون رو قوی کنین میتونین به این نتیجه برسین هر کسی فقط یه بار میتونه سرتون رو کلاه بزاره چون بعد از اون یه بار قطعا شما دورش رو یه خط قرمز میکشین و اون دیگه نمیتونه سرتون رو کلاه بزاره.....

کافیه دوستاتون رو بزارین اشتباه کنن و یا تو موقعیت های مشابه بسنجین .....

لینک به دیدگاه
روم به دیوار, گلاب به روتون, قرار نیست همه دوست باب باشن, من یکی از همون اول ادعا میکنم که دوست نا بابم, حداقل تو راست گفتنم با هام دوس بشین...

در ضمن فکور جان, ای جان جان, به نظرت هیچ الاغی پیدا میشه بیای اول بهش بگی چون تو بلدی خوب جوک تعریف کنی مثلا من باهات دوست میشم و اگه میخوای با من رفیق شی, هر وقت من رو دیدی باید جک تعریف کنی وگرنه با داس مشتی مشالله میزنم از کمر به دو نیمه نا مساوی تقسیمت میکنم؟؟؟

در آخر خاطر نشان میکنم که شما خودتون هستید که میتونید تصمیم بگیرید که چه باشید یا نباشید یعنی به قول یکی: من وقتی به یکی فرد دیگری میرسم میتونیم بسیار محترمانه با هم سلام کنیم و حال هم دیگر را بپرسیم و آدم باشیم اما یه وقی اون میخواد به من فحش بده اما من جوابش رو نمیدم چون من اون نیستم ..... و در آخر یادتون باشه اگه ارادتون رو قوی کنین میتونین به این نتیجه برسین هر کسی فقط یه بار میتونه سرتون رو کلاه بزاره چون بعد از اون یه بار قطعا شما دورش رو یه خط قرمز میکشین و اون دیگه نمیتونه سرتون رو کلاه بزاره.....

کافیه دوستاتون رو بزارین اشتباه کنن و یا تو موقعیت های مشابه بسنجین .....

راست میگی . ولی بعضی زخم ها هست که هر روز باید روشونو باز کنی و نمک بپاشی تا یادت نره که سراغ بعضی آدما نباید رفت ، ” نباید ” !

لینک به دیدگاه
راست میگی . ولی بعضی زخم ها هست که هر روز باید روشونو باز کنی و نمک بپاشی تا یادت نره که سراغ بعضی آدما نباید رفت ، ” نباید ” !

دلیلی نداره این کار, به این کار میگن خود آزاری, بدترین دردی که من سراغ دارم بلا نسبت, رو مبه دیوار, گلاب به روت, درد دسشویی داشتن اونم تو موقعیتی که باید با شخصیت جلوه بدی هست, که این هم بعد اینکه خودت رو تخلیه میکنی برات رنگ دنیا شاد میشه و به زندگی بر میگردی

یادت باشه دوست من, این تو هستی, نه اینکه برای کس دیگه ای خودت رو تعغیر بدی...

کلا ادم خوبیم ولی دهنم خیلی بوی دود میده, شرمنده ها...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...