رفتن به مطلب

گفتگوی به شدت صمیمانه بچه های مکانیک

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 585
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

صرفاً اومدم برای عرض ادب :ws3:

خدا قوت:icon_gol:

سلام . تشکر مسابقه تشخیص هویت چی شد ؟ من نبردم؟:ws3:

از زمانی که بیاد دارم شیخ بوده(خودم)

بچه من با جنتی هم دوره ام:icon_pf (34):

درود

خدای خودت قوت:ws3:

باشه حالا تو پیرمرد باش.فقط یادت باشه پس فردا تولد 31 سالگیمه تبریک یادت نره:whistle:

لینک به دیدگاه

باشه حالا تو پیرمرد باش.فقط یادت باشه پس فردا تولد 31 سالگیمه تبریک یادت نره:whistle:

چقدر جوونی؟:|

ابتدایی میری پسرم؟:ws3:

جسپ یادم نمیره برات پمپ سیرکولاتور میخرم:دی

لینک به دیدگاه
خانم زارع من همینجام :a030:. در ضمن من بعد از سهند خان پیر ترین عضو اینجام:ws3:شما هم که 18 سالته:w16:

هر کار از دستم بر بیاد در خدمتم

جداw58.gifw58.gif

بزرگوارید:icon_gol:

صرفاً اومدم برای عرض ادب :ws3:

خدا قوت:icon_gol:

به به ...چه خانم مودبی:icon_gol:

شاد باشی بانو

از زمانی که بیاد دارم شیخ بوده(خودم)

بچه من با جنتی هم دوره ام:icon_pf (34):

درود

خدای خودت قوت:ws3:

w58.gifw58.gif

w58.gifw58.gifw58.gif

لینک به دیدگاه
چقدر جوونی؟:|

ابتدایی میری پسرم؟:ws3:

جسپ یادم نمیره برات پمپ سیرکولاتور میخرم:دی

ناااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااصر:vahidrk:

لینک به دیدگاه

سلام به به تاپیک جدید گفتگو یه خبر جدید بزارم حال ببرین مخصوصا تنبلاش که دوست دارن اشغال رو با کیف پرت کنند بخونین :w02:

پرتاب زباله از راه دور درون سطل زباله یکی از کارهای لذت بخشی است که از پشت میز انجام می دهیم! اگر نشانه گیری خوب باشد، از شر زباله راحت شده ایم. اما اگر خوش شانس نباشیم پس از یک پرتاب و نشانه گیری ناموفق، باید از جای خود بلند شویم و به سمت زباله برویم و آن را برداشته و داخل سطل بیاندازیم. داستان این بدشانسی و تنبلی باعث جرقه زدن ایده ای در ذهن یک طراح خوش ذوق ژاپنی شده است. این طراح که FRP نام دارد برای خود یک سطل زباله هوشمند طراحی کرده که زباله را در هوا مسیر یابی می کند. این سطل زباله هوشمند به کمک یک دوربین و یک سنسور کینکت می تواند زباله های پرتاب شده در فضا را تشخیص دهد. پس از شناسایی زباله در هوا محاسبه می کند که زباله در چه مکانی فرود می آید و نتیجه این محاسبه را به سطل زباله ارسال می کند. اکنون ماموریت سطل زباله شروع می شود. به کمک چرخ هایی که زیر آن تعبیه شده به سمت زباله حرکت کرده و آن را شکار می کند. دیگر مهم نیست که نشانه گیری شما چه قدر قوی باشد و یا اینکه چه قدر خوش شانس باشید که زباله در سطل بیفتد. تنها کافی است در هر نقطه ای که نشسته اید زباله را به هوا بیاندازید و بقیه را به این سطل زباله هوشمند بسپارید. طرح این سطل در حال تکامل بیشتر است و فعلا آنقدرها هم دقیق و سریع عمل نمی کند اما طراح آن امیدوار است که سرعت و دقت آن را بهبود ببخشد و بعد از آن به فکر رساندن این محصول به خط تولید تجاری خواهد بود.

تا مطلب جالب دیگر بدورد

لینک به دیدگاه
نظر بقیه دوستان رو هم جویا بشو.

ولی به نظر من زیاد نیازی به بخش بندی نیست. هر موضوع یه تاپیک شلوغ هم نمیشه

هرچی در مورد ترمودینامیک هست تو یه تاپیک بذار.

من ؟w58.gif

مسئولیت؟

شیب؟

بام؟

من واسه مسئولیت گرفتن صلاحیت ندارم:ws3:

این شیخ ما قبول مسئولیت نمی کنند ولی اگه مریم خانوم تونستید پابندش کنین دیگه میبره تا اوج آسمون تا سوت نزنین پایین نمی یاد مستقیم میره پیش اوس کریم

هواشو داشته باشین شیخ مارو:ws3:

لینک به دیدگاه
خانم زارع من همینجام :a030:. در ضمن من بعد از سهند خان پیر ترین عضو اینجام:ws3:شما هم که 18 سالته:w16:

هر کار از دستم بر بیاد در خدمتم

:banel_smiley_4: پیرمرد خودتی روزبه

من اول چا چلیم هنوز :w02: صد تا جوونو میبندم تراش ازش میل لنگ شاتل فضایی در میارم :w02:

لینک به دیدگاه
این شیخ ما قبول مسئولیت نمی کنند ولی اگه مریم خانوم تونستید پابندش کنین دیگه میبره تا اوج آسمون تا سوت نزنین پایین نمی یاد مستقیم میره پیش اوس کریم

هواشو داشته باشین شیخ مارو:ws3:

:whistle::whistle::whistle:

پس از وجود سربازان گمنام تالار بی خبرید...

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4: پیرمرد خودتی روزبه

من اول چا چلیم هنوز :w02: صد تا جوونو میبندم تراش ازش میل لنگ شاتل فضایی در میارم :w02:

سلااااااااااااااااام بر پدر علم مکانیک:ws3:این حرفا چیه آقا ما میل سوپاپم ازمون در نمیاد:ws3:

شما بزرگ مایی ما قصد جسارت نداریم اقا سهند:icon_gol:

لینک به دیدگاه
کیند؟؟ حالا این سربازان گمنام مهندس :ws38:

دوستانی که بدون عنوان دارن همکاری میکنن...

----------

بچه ها امروز یک مطلب توپ در مورد دی اریتور Deaerator خوندم...ولی چون از تاپیک پمپ خیلی استقبال شد، واسش تاپیک نمیزنم...همین جا بگید چقدر باهاش اشنایی دارید؟

لینک به دیدگاه
سلااااااااااااااااام بر پدر علم مکانیک:ws3:این حرفا چیه آقا ما میل سوپاپم ازمون در نمیاد:ws3:

شما بزرگ مایی ما قصد جسارت نداریم اقا سهند:icon_gol:

مخلصیم روزبه جان علیک سلام

البته منظورم جوونها بود نه تو و من :ws3:

مخلصیم دوست دارم خودت میدونی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
دوستانی که بدون عنوان دارن همکاری میکنن...

----------

بچه ها امروز یک مطلب توپ در مورد دی اریتور Deaerator خوندم...ولی چون از تاپیک پمپ خیلی استقبال شد، واسش تاپیک نمیزنم...همین جا بگید چقدر باهاش اشنایی دارید؟

دقیقا

...........

یه مخنزنه فکر کنم که اکسیژن و سایر بخارات و گاز رو از محیط سیالی خارج میکنه فکر کنم

لینک به دیدگاه
دقیقا

...........

یه مخنزنه فکر کنم که اکسیپن و سایر بخارات و گاز رو از محیط سیالی خارج میکنه فکر کنم

بله میاد اکسیژن و گازهای محلول رو از آب جدا میکنه...چرا؟ کجا قرار بگیره خوبه؟

لینک به دیدگاه

• برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

1.  

[*]

دو نمونه اسپری یا نازل دار و سینی مشبک(سوراخ دار) داره...در نیروگاهها از کدام استفاده میشه ..چرا؟

لینک به دیدگاه
بله میاد اکسیژن و گازهای محلول رو از آب جدا میکنه...چرا؟ کجا قرار بگیره خوبه؟

به خاطر افزایش نیافتن فشار بیش از حد و برای پوسیدخ نکردن خطوط تاسیساتی فکر کنم باید قبل از انشعابات و در مبدا قرار بگیره

و میتونه در بعضی مواقع در خطوط برگشت هم باشه مونده به نسبت موارد استفاده

لینک به دیدگاه
به خاطر افزایش نیافتن فشار بیش از حد و برای پوسیدخ نکردن خطوط تاسیساتی فکر کنم باید قبل از انشعابات و در مبدا قرار بگیره

و میتونه در بعضی مواقع در خطوط برگشت هم باشه مونده به نسبت موارد استفاده

دلیل اصلیش جلوگیری از خوردگی در خطوط تغذیه، مخزن های آب، بویلر و پمپ ها هست. حالا فکر کنید اگر علاوه بر اکسیژن، گاز محلولمون دی اکسید کربن باشه، اون موقع یک ترکیب اسیدی شکل میگیره و باعث خرابی لوله ها میشه.

یک تجهیز خیلی کاربردی که زیاد ما باهاش آشنایی نداریم.در نیروگاه توربین بخار باید قبل از بویلر و بعد از کندانسور قرار بگیره.

بر چه مبنایی این گازهای نامحلول جدا میشن؟

لینک به دیدگاه
دلیل اصلیش جلوگیری از خوردگی در خطوط تغذیه، مخزن های آب، بویلر و پمپ ها هست. حالا فکر کنید اگر علاوه بر اکسیژن، گاز محلولمون دی اکسید کربن باشه، اون موقع یک ترکیب اسیدی شکل میگیره و باعث خرابی لوله ها میشه.

یک تجهیز خیلی کاربردی که زیاد ما باهاش آشنایی نداریم.در نیروگاه توربین بخار باید قبل از بویلر و بعد از کندانسور قرار بگیره.

بر چه مبنایی این گازهای نامحلول جدا میشن؟

مریم فکر کنم باید یه خط لوله سرد که بتونه این بخارات رو بضورت میعانی از داخل مخرن و در قسمت بالایی از سیستم جدا کنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...