رفتن به مطلب

آزمون خود شناسی گم شدن هنگام رانندگی

Dreamy Girl

ارسال های توصیه شده

فرض کنید روزی با یکی از دوستانتان در حال رانندگی در کوچه پس‌کوچه‌های شهری هستید که برای شما آشنا نیست، اما دوست تان بخوبی آنجا را می‌شناسد. از آنجا که شما این مناطق را نمی‌شناسید، از دوست خود کمک می‌خواهید و او هم شما را راهنمایی می‌کند ‌ از کدام مسیر بروید و کجاها بپیچید.

شما به گفته‌های او توجه می‌کنید و طبق مسیری که هدایت‌تان می‌کند، پیش می‌روید تا به مقصدی که مورد نظرتان است برسید، اما پس از مدتی متوجه می‌شوید دوست تان شما را اشتباهی راهنمایی کرده و راه را گم کرده‌اید، به نحوی که دیگر نمی‌توانید به مقصد برسید. عکس‌العمل‌تان چه خواهد بود؟

1 ـ عجب! فکر می‌کردم تو راه را بلدی.

2 ـ اشکالی ندارد. هرچه باشد این گشت و گذار برای هر دوی ما لذتبخش بود.

3 ـ تو من را درست راهنمایی کردی، ولی خودم در یکی دو مورد توجه کافی نکردم. وقتی در آن خیابان به سمت چپ پیچیدم، باید از تو سوال می‌کردم تا مطمئن شوم که دارم به مسیر درست می‌روم، تقصیر من بود.

و حالا تحلیل جواب‌ها:

1 ـ عجب! فکر می‌کردم تو راه را بلدی.

شما چندان اهل بخشیدن دیگران نیستید. بلکه سعی می‌کنید همه تقصیرها را گردن دیگران بیندازید و کاسه کوزه‌ها را بر سر آنها بشکنید تا خودتان را تخلیه کرده باشید. خشم و نارضایتی در پس کلامتان نهفته است. گاهی ممکن است در تشخیص‌تان اشتباه کرده باشید، اما براحتی به اشتباهتان اعتراف نخواهید کرد، سعی کنید تغییر رویه بدهید.

2 ـ اشکالی ندارد. هرچه باشد این گشت و گذار برای هر دوی ما لذتبخش بود.

شما درک بالایی دارید و پیش از عکس‌العمل نشان دادن به دیگران، خودتان را به جای آنها قرار می‌دهید. صبر و تحمل قابل قبولی در وجود شما موج می‌زند و با فرد همراه خود به نحوی برخورد می‌کنید که مایلید با خودتان برخورد شود.

3 ـ تو من را درست راهنمایی کردی، ولی خودم در یکی دو مورد توجه کافی نکردم. وقتی در آن خیابان به سمت چپ پیچیدم، باید از تو سوال می‌کردم تا مطمئن شوم که دارم به مسیر درست می‌روم، تقصیر من بود.

خوب، احتمالا دیگران از رابطه داشتن با شما رضایت دارند، چون بسیار آسانگیر و بامحبت‌ هستید ؛ اما باید دقت داشته باشید که آیا فرد مقابل تان لیاقت این نوع برخورد را دارد یا نه. این‌که هوای دیگران را داشته باشید، امری پسندیده است، اما مراقب باشید ‌ این محبت بیش از حد را خرج کسی نکنید که تصور می‌کند لطفی که در حقش می‌کنید، چیزی به جز انجام وظیفه شما نیست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...