رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت (به انگلیسی: World Wide Fund for Nature) است و در آخرین شنبه ماه مارس هر سال برگزار میشود.

خانواده ها و کسب و کار با خاموش کردن چراغ ها و سایر دستگاه های الکتریکی غیرضروری خود به مدت یک ساعت آن را یادآوری می کنند و آرمان نخست این اقدام این است که آگاهی درباره تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان ابقا شود.

ساعت زمین همه‌ساله درآخرین شنبه ماه مارس، از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ ، به وقت محلی شرکت کنندگان، برگزار می‌شود.

ساعت زمین نخستین بار توسط روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد در سال ۲۰۰۷ ، زمانی مطرح شد که ۲٫۲ میلیون نفر از ساکنین سیدنی اقدام به خاموش کردن چراغ‌های غیرضروری کردند. به دنبال این اقدام سیدنی، بسیاری از شهرهای دیگر جهان، این رویداد را به تصویب رساندند.

در ایران

نخستین گرامیداشت ساعت زمین در ایران در سال ۱۳۹۰ و با خاموشی چراغ‌های برج میلاد در تهران انجام شد.

در سال ۱۳۹۱ تعداد بیشتری از شهرها سازه‌های معروف ایران به این حرکت پیوستند و افزون بر برج میلاد، برج آزادیتهران، سی‌وسه پل اصفهان، و پل سفید اهواز نیز چراغ‌های خود را خاموش خواهند کرد.

سومین گرامیداشت ساعت زمین در ایران در سال ۱۳۹۳ و با مشارکت تعدادی از شهرهای ایران از جمله تهران، تبریز، اصفهان،رشت و قم صورت گرفت.

در تبریز، سیستم روشنایی کاخ شهرداری تبریز، به مدت ۱ ساعت خاموش شد.

لینک به دیدگاه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

نمادی برای ساعت زمین

سال 2008

برج آسمان نیوزیلند

لینک به دیدگاه

چراغ های اماکن تاریخی اصفهان همزمان باروز جهانی ساعت زمین خاموش می شود.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما(واحدمرکزی خبر)معاون خدمات شهری شهردای اصفهان گفت:به مناسبت 8 فروردین روزجهانی ساعت زمین ، ساعت 20:30 امشب همزمان با هزار و 400 شهر دیگردنیا چراغ های ورودی مسجدامام(ره)، پلهای تاریخی سی و سه پل و خواجو به مدت یک ساعت خاموش می شود.

آقای محسن رنجبر افزود:ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده ازطرف صندوق جهانی طبیعت است که در آخرین شنبه ماه مارس هر سال برگزار می شود.

وی افزود: خانواده ها واصناف مختلف در دنیا با خاموش کردن چراغ ها و دستگاه های الکتریکی غیر ضروری خود به مدت یک ساعت این موضوع را یادآوری می کنند که برای ابقاء زمین باید در مصرف انرژی محتاط باشیم.

آقای رنجبر ساعت زمین رایک شاخص مهم جهانی برای اعلام اهمیت قائل شدن برای محیط زیست بیان کرد و گفت:ستاد گردشگری اصفهان به عنوان ستادی پیشرو در بین ستادهای نوروزی دیگر این برنامه را همانند سال گذشته اجرایی می کند تا مسافران نیز به عنوان سفیران فرهنگی، شاهد اجرای این برنامه باشند.

زمان: 1394/1/8

لینک به دیدگاه

7w0qggamdnyiy89nk1.jpg

a38v7kl7e1fb24y637d3.jpg

لینک به دیدگاه
خلاصه نداره ؟!

از ساعت 8.30تا 9.30امشب بیش از هزار شهر دنیا چراغاور خاموش میکنن تا در مصرف انرژی صرفه جویی بشه واز گرمایش اون جلوگیری بشه.البته نمادین!!!...

60دقیقه برای زمین....

earthhug.gif

لینک به دیدگاه

از ساعت 8.30تا 9.30امشب بیش از هزار شهر دنیا چراغاور خاموش میکنن تا در مصرف انرژی صرفه جویی بشه واز گرمایش اون جلوگیری بشه.البته نمادین!!!...

60دقیقه برای زمین....earthhug.gif

Hmm

مرسی/

منم برقای اتاقمُ خاموش میکنم vqoqozumrz6yselucej7.jpg

لینک به دیدگاه

سلام، سال نو تون مبارک :ws3:

مرسی که یادآوری کردید این حرکت خوب رو :w16:

کار خوبیه و از اینکه هر سال داره بیشتر جدی گرفته میشه خوشحالم.

فکر می کنید یه همچین کاری رو برای چه موضوعات دیگه ای میشه انجام داد ؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
سلام، سال نو تون مبارک :ws3:

مرسی که یادآوری کردید این حرکت خوب رو :w16:

کار خوبیه و از اینکه هر سال داره بیشتر جدی گرفته میشه خوشحالم.

فکر می کنید یه همچین کاری رو برای چه موضوعات دیگه ای میشه انجام داد ؟ :ws38:

درود استاد فرهیخته انجمن.خواهش میکنم...

:icon_gol:

شاید بشه گفت روزهایی مثل درختکاری،استفاده از وسایل نقلیه و دوچرخه مصداق همین حرکت باشه. :ws38:

لینک به دیدگاه

ضمن تشکر و اینکه لطفا چوبکاری نفرمایید :ws3:

درسته. این روزها هم خوبه، اما تقریباً موضوعات تعریف شده ای هستند و مناسبت هایی برای یادآوری این ها داریم. البته قطعاً همیشه جای فکر و تامل بیشتر هم دارند اما الان منظورم موضوعاتی هست که کمتر به صورت نمادین معرفی شده باشند.

مثلا من داشتم به یک روزِ بدون فناوری فکر می کردم. یا یک ساعت بدون تکنولوژی. بدون موبایل تبلت تلفن کامپیوتر تلوزیون رادیو و ...... نمی دونم حتی جداً بدون برق ! :ws3:

لینک به دیدگاه
ضمن تشکر و اینکه لطفا چوبکاری نفرمایید :ws3:

درسته. این روزها هم خوبه، اما تقریباً موضوعات تعریف شده ای هستند و مناسبت هایی برای یادآوری این ها داریم. البته قطعاً همیشه جای فکر و تامل بیشتر هم دارند اما الان منظورم موضوعاتی هست که کمتر به صورت نمادین معرفی شده باشند.

مثلا من داشتم به یک روزِ بدون فناوری فکر می کردم. یا یک ساعت بدون تکنولوژی. بدون موبایل تبلت تلفن کامپیوتر تلوزیون رادیو و ...... نمی دونم حتی جداً بدون برق ! :ws3:

درود بر قاصدک حکیم....

راسش من میخواستم همچین چیزایی رو بگم اما سخته...مثلا برا کسی که توی خونه است شاید استفاده نکردن از تلفن امکان پذیر باشه اما برا یه آدم شاغل اونم بسته به نوع کارش گاهی غیرممکنه.

شاید همچین چیزای رو مشترک همه بخوان انجام بدن و همزمان سخت باه.اما هر کسی میتونه برا خودش اینکارو بکنه...

راسی من سالهاست بدون رادیو زندگی میکنم خیل هم خوب بوده...تی وی هم خیلی کم!!!!!!:ws3:

لینک به دیدگاه

کسی سریال انقلاب رو دیده؟

[h=3]

[/h]

[h=1]خلاصه داستان[/h] برق ۱۵ سال پیش از زمان حال، در کل جهان به وسیلهٔ اختراعی که پدر و مادر چارلی کرده‌اند قطع شده‌است. شبه نظامیان پدر چارلی را کشته و برادر او دنی را نزد سردستهٔ شبه نظامیان می‌برند. پدر چارلی در آخرین دقایق زندگی اش به چارلی آدرس مکانی را که عمویش مایلز زندگی می‌کند می‌دهد. چارلی به همراه عمو دوست عمو و دوست پدرش به دنبال دنی می‌روند و پس از پیدا کردن دنی می‌خواهد راز قطع شدن برق را بفهمند و به دنبال راهی برای روشن شدن دوباره جهان بگردند .

======

یکی از موضوعاتی ک باید بهش توجه کنیم، تکنولوژی ه.

1- ما تا چ حد از تکنولوژی اطلاع داریم؟

ب نظرم خیلی از ماها، حتی یک کاربر خوب تکنولوژی های مختلف هم نیستیم. چ برسه ب دانش!

2- تکنولوژی من رو ضعیف تر نکرده؟

آیا من ب عنوان ی فرد تحصیل کرده :banel_smiley_4: می تونم بدون امکانات همه روزه خودم زندگی کنم؟:ws52: بدون موبایل چند تا شماره ضروری از بستگانم حفظ ام؟ بدون ماشین حساب تا چ حد دقتی جذر میگیرم؟

ایا بدون نرم افزار می تونم تخمین بزنم ک این صندلی تا چ حد نیرو تحمل می کنه؟

بحث زیاده. ولش کن :ws3:

کار خوبیه. هم برای زمین هم برای خودمون.

ولی ازون بیشتر برا دزدی خوبه :whistle: ادم یاد این فیلمای پلیسی می فته :ws3:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

01646875950845102a.jpg

کتابخانه ملی بلاروس، مینسک، بلاروس

17246875950845102a.jpg

برج ایفل، پاریس، فرانسه

29746875950845102a.jpg

معبد بزرگ، بانکوک، تایلند

31646875950845102a.jpg

منطقه بانکی هنگ کنگ، هنگ‌کنگ

49146875950845102a.jpg

ساختمان پارلمان انگلیس، لندن، انگلستان

کاخ کرملین، مسکو، روسیه

65646875950845102a.jpg

لیفنگ پاگودا، ژجیانگ، چین

72646875950845102a.jpg

موزه هنرهای معاصر نیتروی، نیتروی، برزیل

88146875950845102a.jpg

پل قدیمی، موستار، بوسنی

97446875950845102a.jpg

ساختمان پارلمان صربستان، بلگراد، صربستان

پل هاربر، سیدنی، استرالیا

113346875950845102a.jpg

نمایی دیگر از کتابخانه ملی بلاروس، مینسک، بلاروس

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...