رفتن به مطلب

انرژی رایگان

S.F

ارسال های توصیه شده

:ws3:

سنگینی مبحث به خاطر فیزیک مغناطیسیشه وگرنه نیاز نیست خیلی از برق بدونی.....

من که علاقه مند شدم و ای کاش این داستان رو در زمان دانشجویی بهش میخوردمhanghead.gif

--------------

اینو دیدی؟

FULL%20FINISH%20OKBB1%20GF.GIF

ساس تمامي سيستمهاي توليد برق بدون سوخت توسط ميدان مغناطيسي اهنربا براساس سيستم دافعه مغناطيسي ميباشد از اشكالات بزرگ سيستم اهنربايي از بين رفتن خاصيت اهنربايي قطعات سيستم بعد از مدتي كاركرد دستگاه و از كار افتادن انها ميباشد در حالي كه سيستم هاي طراحي مهندس علي پور( طرحهاي زير ) بدليل عدم استفاده از اهنربا اين اشكال بزرگ را ندارد و تا زماني كه نيروي جاذبه باشد انها بر روي زمين كار خواهند كرد

با درود،

ارتفاعی که آب بالا می ایسته حدودا 14 (13.6) برابر ارتفاعی هستش که جیوه در سمت مقابلش می ایسته. گشتاوری که ایجاد میشه تابع تعداد گوی هایی هست که در هر لحظه داخل آب قرار داره که مقدار این گشتاور میشه حاصل ضرب حجم هر گوی در تعداد گوی ها در اختلاف چگالی آب و مجموعه گوی و هوا. از طرفی گویی که وارد جیوه هم میشه یه گشتاور مقاوم ایجاد میکنه که که مقدارش به سبب اینکه چگالی جیوه 13.6 برابر جگالی هوا هستش خیلی بیشتره اما تعداد گویهایی که در سمت جیوه هستن کمتره (چون ارتفاع جیوه ای که بالا اومده یک چهاردهم آب هستش طبق جمله اولم) در کل این گشتاورها خنثی میشن.

لینک به دیدگاه

مساله اصلی در رابطه با تبدیل انرژی هم اینه که هزینه سوخت یکی از هزینه ها هستش!

وقتی میخوایم هزینه انرژی رو حساب کنیم هزینه اولیه فناوری، هزینه عملیاتی مثل سوخت و تعمیرات و نگهداری و خلاصه هر جور هزینه ای که باشه باید در طول دوره ای مشخص (چون هر تجهیزی یک عمر مفیدی داره) حساب بشه.

در کل هیچ محصولی از جمله انرژی نمیتونه رایگان بشه بنظرم چون حداقلش هزینه اولیه داره و عمرش محدوده.

چرا راه دور میرید مگه نیروگاه خورشیدی سوخت مصرف میکنه؟

ولی چرا پس همه نرفتن سراغش؟ چون هزینه اولیش (خود پنل هزینش زیاد بالا نیست و تجهیزات جانبیش مثل اینورتر و غیره گرون هستن) خیلی بالاست.

لینک به دیدگاه
مساله اصلی در رابطه با تبدیل انرژی هم اینه که هزینه سوخت یکی از هزینه ها هستش!

وقتی میخوایم هزینه انرژی رو حساب کنیم هزینه اولیه فناوری، هزینه عملیاتی مثل سوخت و تعمیرات و نگهداری و خلاصه هر جور هزینه ای که باشه باید در طول دوره ای مشخص (چون هر تجهیزی یک عمر مفیدی داره) حساب بشه.

در کل هیچ محصولی از جمله انرژی نمیتونه رایگان بشه بنظرم چون حداقلش هزینه اولیه داره و عمرش محدوده.

چرا راه دور میرید مگه نیروگاه خورشیدی سوخت مصرف میکنه؟

ولی چرا پس همه نرفتن سراغش؟ چون هزینه اولیش (خود پنل هزینش زیاد بالا نیست و تجهیزات جانبیش مثل اینورتر و غیره گرون هستن) خیلی بالاست.

مممم.

یعنی ب نظرت باید دور انرژی رایگان رو خیط بکشیم؟ :ws3:

حرفت کاملا درسته مهندس.

البته خیلی ساده سازی کردی امثال من بفهمیم.

ولی اگ سوختی پیدا بشه ک تا بینهایت بسوزه چی؟:ws38: (فقط ازمایش ذهنی ه)

البته ما اتلاف انرزی داریم و غیره و غیره . قبول.

اما ب نظرم حل چنین مسئله نیاز داره تفکر رو عوض کنیم.

یا اینکه هزنیه رو ب سمت صفر میل بدیم.

لینک به دیدگاه
مممم.

یعنی ب نظرت باید دور انرژی رایگان رو خیط بکشیم؟ :ws3:

حرفت کاملا درسته مهندس.

البته خیلی ساده سازی کردی امثال من بفهمیم.

ولی اگ سوختی پیدا بشه ک تا بینهایت بسوزه چی؟:ws38: (فقط ازمایش ذهنی ه)

البته ما اتلاف انرزی داریم و غیره و غیره . قبول.

اما ب نظرم حل چنین مسئله نیاز داره تفکر رو عوض کنیم.

یا اینکه هزنیه رو ب سمت صفر میل بدیم.

خواهش ميكنم نه ساده سازي نكردم :ws3:

راستش توي پنلهاي خورشيدي هم همين اتفاق ميفته...انرژي وروديش كاملا رايگاني ولي همونطور كه گفتم هزينه انرژي ورودي يا سوخت فقط يك بخش از هزينه ها هستش. هزينه اوليه تجهيز هم بايد در قيمت گذاري ديده بشه چون عمر اون تجهيز محدوده.

لینک به دیدگاه

عجیب به الکترومغناطیس علاقه مند شدم این روزها:gnugghender:

بیاییم با اهنربا میدان ایجاد کنیم و ازش انرژی بگیریم...کلا در خیلی از جاها از انرژی مکانیکی برای ایجاد دوران و راه اندازی ژنراتور استفاده میکنیم...اگر به یک شیوه ساده ژنراتورمون بچرخه و اهنرباها هم قوی باشن مقدار زیادی انرژی میشه گرفت.

لینک به دیدگاه

[h=3]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
[/h]و

[h=3]

[/h]کسی می تونه توضیح بده چی میشه؟

لینک به دیدگاه
[h=3]
[/h]و

[h=3]

[/h]کسی می تونه توضیح بده چی میشه؟

یک پیل تشکیل میشه

پیل اکسایش، کاهش

کار پیچیده ای نیست

جریان خیلی پایینه

لینک به دیدگاه
عجیب به الکترومغناطیس علاقه مند شدم این روزها:gnugghender:

بیاییم با اهنربا میدان ایجاد کنیم و ازش انرژی بگیریم...کلا در خیلی از جاها از انرژی مکانیکی برای ایجاد دوران و راه اندازی ژنراتور استفاده میکنیم...اگر به یک شیوه ساده ژنراتورمون بچرخه و اهنرباها هم قوی باشن مقدار زیادی انرژی میشه گرفت.

نفهمیدم چطوری

میشه بیشتر توضیح بدید

لینک به دیدگاه

و

کسی می تونه توضیح بده چی میشه؟

درپیل ذغال داریم وصفحه روی ویک ماده به عنوان الکترولیت که این الکترولیت باعث ایجادواکنش درپیل شده ویک اختلاف پتانسیلی ایجادمی کندکه روی منفی وذغال مثبت می شود.

درلیمووسیب زمینی هم همین اتفاق می افتدصفحه های مسی به عنوان قطب مثبت ومیخ ازجنس روی به عنوان قطب منفی ولیمو هم به عنوان الکترولیتش استفاده می شود.

استفاده ازلیموبخاطرحالت اسیدیش هست ولی سیب زمینی نمیدونم فکنم اونم چونشاسه داره .

درضمن استفاده ازلیموو...هیچکدام به نظرمن هیچکدام انژی رایگان نیست حتی پنلهای خورشیدی می توانندنباشند!

لینک به دیدگاه
نفهمیدم چطوری

میشه بیشتر توضیح بدید

در بخش مکانیک ما از یک بخش دوار برای ایجاد میدان مغناطیسی استفاده میکنیم...در بخش مغناطیس یک قسمت ثابت داریم و یک قسمت متحرک که اگر ما بتونیم یک آهنربایی رو در چرخش داشته باشیم این میدان هم هست و برق هم تولید میشه...حالا من میگم بدون استفاده از قسمت مکانیک با استفاده از جاذبه و دافعه چند نمونه اهنربا این دوران بودن رو تولید و بعد حفظ کنیم.

لینک به دیدگاه
در بخش مکانیک ما از یک بخش دوار برای ایجاد میدان مغناطیسی استفاده میکنیم...در بخش مغناطیس یک قسمت ثابت داریم و یک قسمت متحرک که اگر ما بتونیم یک آهنربایی رو در چرخش داشته باشیم این میدان هم هست و برق هم تولید میشه...حالا من میگم بدون استفاده از قسمت مکانیک با استفاده از جاذبه و دافعه چند نمونه اهنربا این دوران بودن رو تولید و بعد حفظ کنیم.

نمیشود

طبق قانون دوم ترمودینامیک

آهنربا اگر در میدان هم باشند، خب جذب میشوند و یا دافع تا ثابت بمانند

اگر بخوای فاصله رو حفظ کنی و مانع جذب و دفع بیش از حد بشوید نیاز به صرف انرژی دارید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...