رفتن به مطلب

براي اينکه يه انکدر رو به دلتا وصل کنم بايد چيکار کنم؟

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 58
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

شیر هیدرولیک آنالوگ که با توجه به مقداری که میگیره خروجی رو باز میکنه

باید از کارت آنالوگ استفاده کنی و یه ولتاژ 0-10 ولت بدی یا 4 تا 20 میلی آمپر کنترلش کنی

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...
سلام مهندس تو انکودر یه خروجی a داریم که بالا شماره

یه خروجی b داریم پایین شماره درسته ؟

خروجی z چیه ؟

سلام...

خروجی z ینی به ازای هر دور چرخش انکدر یک پالس بهت میده:a030:

لینک به دیدگاه

سلام مهندس من همه این کارای که اینجا توضیح دادین کردم ولی کانتر دورو تشخیص نمیده یعنی راستو میبینه ولی دورو چپو همون در راست میخونه و عدد به جای پایین اومدن همون بالا میره

لینک به دیدگاه
سلام مهندس من همه این کارای که اینجا توضیح دادین کردم ولی کانتر دورو تشخیص نمیده یعنی راستو میبینه ولی دورو چپو همون در راست میخونه و عدد به جای پایین اومدن همون بالا میره

مدل انکدرت چیه؟؟

فاز b رو وصل کردی؟؟

لینک به دیدگاه

مدل انکودرو نمیدونم ولی مارکش آتونیکسه که تو محل کارم به متر انداز های معمولی وصل میکنیم و چهار تا سیم بیشتر نداره که دوتاش تغذیه شه و دوتای دیگه اش aو b هستن که من هر دو رو وصل میکنم

لینک به دیدگاه
مدل انکودرو نمیدونم ولی مارکش آتونیکسه که تو محل کارم به متر انداز های معمولی وصل میکنیم و چهار تا سیم بیشتر نداره که دوتاش تغذیه شه و دوتای دیگه اش aو b هستن که من هر دو رو وصل میکنم

اینکه چند پالس هست رو هم نمیدونی؟؟

به چی وصل کردی؟؟فاز a و b رو کجا بردی وصل کردی؟؟

وقتی انکدر رو راست میچرخونی درست میشمره و تو حالت چپگرد درست نمیشمره؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

نمیدونم چند پالس هست نگا میکنم میگم ولی من aرو x0وbروx1وصل میکنم و انکودرو با دستم میچرخونم در یه جهت درست میشموره و در جهت معکوس باز به جای اینکه اعداد پایین بیاد باز بالا میره

لینک به دیدگاه
سلام

نمیدونم چند پالس هست نگا میکنم میگم ولی من aرو x0وbروx1وصل میکنم و انکودرو با دستم میچرخونم در یه جهت درست میشموره و در جهت معکوس باز به جای اینکه اعداد پایین بیاد باز بالا میره

نمیدونم ایراد چیه باید درست کار کنه:ws52:

مدل پی ال سیت چیه؟؟

میتونی یه عکس از برنامه ای که نوشتی رو بزاری؟؟

لینک به دیدگاه

ممنون مهندس الان خونه ام فدا دوباره تو محل کارم دوباره تست میکنم و کاملا اطلاعاتی که خواستینو میدم چون الان برنامه رو پاک کردم و انکودر ندارم

مدل cpu منdvp-ss2 14

لینک به دیدگاه

من z به x0 وصل کردم خروجی b هم به x1 اما فقط بالا شماره ینی تو یه دور گردش انکدر فقط یه پالس و میده

ولی برعکس میچرخونم عدد و کم نمیکنه چرا؟

لینک به دیدگاه

سلام مهندس حالا با تشخیص دورش کاری ندارم میشه بگید من چطوری تعداد دور موتورو بدونم با انکودر

یعنی وقتی موتور کار می کنه سرعتش چقدره ازخروجی zاستفده کنم و با فانکشن spdبسنجم؟میشه توضیح بدین

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

با سلام من از عملگرspd استفاده کردم و s1=x0 و s2=10ms و d=d2گذاشتم ولی plc ارور میده.

ولی خودم با توابع ضرب و تقسیم دور حساب کردم ولی نمیدون که درسته یا نه

لینک به دیدگاه
مهندس سلام خسته نباشی خروجی z ب کدوم ورودی plc وصل میشه ؟

من z به x0 وصل کردم خروجی b هم به x1 اما فقط بالا شماره ینی تو یه دور گردش انکدر فقط یه پالس و میده

ولی برعکس میچرخونم عدد و کم نمیکنه چرا؟

تو ویزارد.... های اسپیدا بهت توضیح داده.... فک کنم به x4 باید وصل کنی:a030:

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...
سلام

مهندس جان تو ویزارد گزینه high speed cunter گزینه

2phase input رو انتخاب کن ببین مشکلت حل میشه منم این مشکل داشتم با این کار حل شد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...