رفتن به مطلب

براي اينکه يه انکدر رو به دلتا وصل کنم بايد چيکار کنم؟

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 58
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام

من يک ماژول DVP-14SS2 دلتا دارم ماژول high speed براي گرفتن دور موتور با انکودر

اما برنامه نويسي در plc دلتا نميدونم کسي ميتونه کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟

درود...

باید از کانتر high speed استفاده کنی و بر بقیه کارات از مقایسه استفاده میکنی :a030:

لینک به دیدگاه
خب چجور باید سیم های انکودر رو وصل کرد وبرنامه آن به چه صورت هستش؟؟ بیشتر توضیح بدین ممنون

درود...

از نوار ابزار گزینه wizard رو باز کنید....بعد روی گزینه high speed counter کلیک کنید....تو اونجا براتون توضیح داده که چجوری وصلش کنید....به ساحالت میشه اینکارو کرد که توضیح داده...

مثلا اگه از c251 استفاده کنید باید فازA و B انکدر رو به x0 و x1 پی ال سی وصل کنید و تو برنامه باید از کانتر c251 استفاده بشه

:a030::icon_gol:

لینک به دیدگاه
ممنون

میخوام توسط انکودر و سنسور proximity پالس رو بشمارم و ب سانتی متر تبدیل کنم برای استفاده در متراژ استفاده میشه.

ب چ صورت استفاده کنم

با سنسور proximity پالس رو بشماری؟ :ws52:

انکدر خودش پالس میده و شمرده میشه دیگه....بر حسب قطر شفت و دستگاههاتون حساب کنید که به ازای فلان تعداد پالس انقدر سانت میره جلو و با همین حساب کتاب برنامتونو بنویسید

:a030:

لینک به دیدگاه

سنسور proximity تعداد دنده زنجیر گیر بکس رو میشماره، انکودر هم پالس ها رو میده ب ما

رابطه این دومهمه

اصلا مهم نیست

شما انکدر میزاری که سنسور proximity حذف کنی تا دقتت بره بالا

لینک به دیدگاه

تو این نمونه دور رو با سنسور مشخص کردن و انکودر رو با یک لوله ای ک پارچه یا قالیچه از روی اون میگذره موتور رو هم برای اینکه بتونن راحت تر محصول رو رول کنن استفاده شده.

لینک به دیدگاه
تو این نمونه دور رو با سنسور مشخص کردن و انکودر رو با یک لوله ای ک پارچه یا قالیچه از روی اون میگذره موتور رو هم برای اینکه بتونن راحت تر محصول رو رول کنن استفاده شده.

معذرت میخوام ولی متوجه نشدم:ws52:

شما خیلی راحت میتونی از انکدرت 100 جای برنامت استفاده های مختلف کنی

لینک به دیدگاه

ببن دوست عزیز در اين نمونه يک محور فلزي هستش که انکودر به يک سر آن وصل هستش که زماني که مثلا فرش از روي آن عبور ميکنه مي چرخه و انکودر پالس رو به ما ميده و کمی جلوتر موتورهست که فرش رو رول میکنن و يک سنسور القايي هم چرخدنده موتور رو حساب ميکنه از اين طريق ميشه فهميد زماني که فرش روي محور يک دور ميزنه چند سانتي متر میشه که بتوان پالس هاي انکودر رو روي يک دور حساب کرد. وهمينطور روي متراژ مختلف و بتوان این مقدار را روی مقداراولیه کانتر بدیم که زمانی که به این مقداررسید متوقف شود.

حالا کسی هست این برنامه رو با دلتا اجرا کنه و اینجا قرار بده؟؟

لینک به دیدگاه
ببن دوست عزیز در اين نمونه يک محور فلزي هستش که انکودر به يک سر آن وصل هستش که زماني که مثلا فرش از روي آن عبور ميکنه مي چرخه و انکودر پالس رو به ما ميده و کمی جلوتر موتورهست که فرش رو رول میکنن و يک سنسور القايي هم چرخدنده موتور رو حساب ميکنه از اين طريق ميشه فهميد زماني که فرش روي محور يک دور ميزنه چند سانتي متر میشه که بتوان پالس هاي انکودر رو روي يک دور حساب کرد. وهمينطور روي متراژ مختلف و بتوان این مقدار را روی مقداراولیه کانتر بدیم که زمانی که به این مقداررسید متوقف شود.

حالا کسی هست این برنامه رو با دلتا اجرا کنه و اینجا قرار بده؟؟

برنامه رو من برات مینویسم ولی یه مقدار برام گنگِ....

خب از سازنده دستگاه اگه بپرسی بهت میگه که به ازای یک دور چند سانت محور میاد جلو....و انکدری که وصل مثلا به ازای هر دور 500 پالس میده....حالا هر چند سانت که نیاز باشه رو روی کانتر میزنی

مثلا 500 سانت....حساب میکنی و انکدر رو روی این عدد تنظیم میکنی

hmi هم داره؟؟

برنامه ساده ای برات مینویسم:a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام سید جان : اون ویزاردی که تو پیج قبلی گفتی اجرا کردم یه سری تنطیمات انجام دادم که راستش از هیچ کدوم سر در نیاوردم

میشه درباره عکسی که گذاشتم یه توضیحی بدی

fh2jopkg491bm6oucyxt.png

لینک به دیدگاه
سلام سید جان : اون ویزاردی که تو پیج قبلی گفتی اجرا کردم یه سری تنطیمات انجام دادم که راستش از هیچ کدوم سر در نیاوردم

میشه درباره عکسی که گذاشتم یه توضیحی بدی

fh2jopkg491bm6oucyxt.png

سلام...

چرا m200

چراc246

چرا k1001

??

لینک به دیدگاه
سلام

چجوری تست کردی؟؟

انکدرو وصل کردی؟چجوری سیم کشی کردیش؟

a, b انکودرو وصل کردم به x0 ,x1 انکودرم اتونیکس e50s8-5000-3-t 24

plc وصل کرد م به کامبیوتر تو monitorig tesr ورودی دارم اما کانتر شماره نمیندازه :ws52:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...