رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

درود...

یه تاپیک خوب تو تالار معماری دیدم که نمونه کاراشونو میزاشتن اونجا و بقیه استفاده میکردن ازش.....

منم گفتم یه همچین تاپیکی هم تو تالار خودمون داشته باشیم و نمونه کارامونو اینجا بزاریم تا از تجربه های همدیگمون استفاده کنیم:w16:

پس زود تند سریع هر کار برقی ای که تا الان انجام دادید عکسشو اینجا بزارید و یه توضیحی در موردش بدید....هر کاری بود از تابلو برق جمع کردن گرفته تا کارای الکترونیکی نمیدونم هر چی که بود:w02:

:a030:

لینک به دیدگاه

خب اولم خودم شروع میکنم:ws3:

yrrdeamfpua5dy3jw.jpg

owxf5dyagct7iiwnz12n.jpg

l6qdlhqysm10eeti5tr6.jpg

اسم دستگاه ریوسِ که اصل دستگاه اسپانیایی ولی به لطف مهندسان ایرانی این دستگاه تمام ایرانی شد:w02: البته این کار برای دو سال پیشِ

برای راه اندازیش از دوتا اینورتر استفاده شده و یه انکدر که پالسامونو به پی ال سی میفرسته و بر حسب تعداد پالس یه فرمانی وارد مدار میشه....

عکس آخریم که مربوط به اچ ام آیشِ که از 8 صفحه فک کنم تشکیل شده

:a030:

لینک به دیدگاه

خب اول یکی از کارای کوچیک و ابتدایی از تابلو ثابت میذارم حالشو ببرید :ws3: دمه خدمتی بود دیگه نشد نمونه دیگه انجام بدم یه پروژه دارم تو همین زمینه واسه یه مکان مقدسی ، به زودی شروع میکنم :a030: البته فلاشر رو هم درست کردم فیلمشم موجود هست (اگه فیلم هم بشه قرار داد پیوست میکنم :a030:)

g26qoe2w8dt0m3lyhxwy.jpg

اضافه شده در تاریخ 93/12/2 ساعت 19:00

فیلم رو در قسمت آموزش تصویری انجمن آپ کردم انگار هنوز تایید نشده واسه همین فعلا در این پست ضمیمه کردم نحوه عملکردش رو نگاه کنید :a030:

اضافه شده در تاریخ 93/12/2 ساعت 19:50

اینم لینک فیلم در قسمت آموزش تصویری انجمن میتونید به صورت انلاین نگاه کنید :a030:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
خب اول یکی از کارای کوچیک و ابتدایی از تابلو ثابت میذارم حالشو ببرید :ws3: دمه خدمتی بود دیگه نشد نمونه دیگه انجام بدم یه پروژه دارم تو همین زمینه واسه یه مکان مقدسی ، به زودی شروع میکنم :a030: البته فلاشر رو هم درست کردم فیلمشم موجود هست (اگه فیلم هم بشه قرار داد پیوست میکنم :a030:)

g26qoe2w8dt0m3lyhxwy.jpg

خب امیر جان یخورده توضیح میدی در موردش که چجوری اینکارو کردی؟

لینک به دیدگاه

سید مهدی عکس اول اون دست چپی رو قطعاتشو خوب میشناسم از فیوز و کناکتور و بیمتالها ولی دست راستی اون دو قطعه رو ندیدم چین وانا و کارشون چی هستش

لینک به دیدگاه

TAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gifTAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gifTAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gifTAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

بزار اول گریه کنم!!!!!!!!!!(یادش بخیر):sad0:

ما دراین سطح کار برقی انجام داده ایم!!!!!!!!!!!

:ws3:

لینک به دیدگاه

TAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gifTAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gifTAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gifTAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

ما دراین سطح کار برقی انجام داده ایم!!!!!!!!!!! :ws3:

من اون زمان(5ابتدایی) با چوب تخته یه توربین بادی ساختم(با آرمیچر و اینا ) :ws3: البته برعکس کاری که نیروگاه انجام میده یعنی تولید نمیکنه ،بصورت پنکه بود :ws3:

لینک به دیدگاه
اول خودت درباره دستگاه بالایی بتوضیح که چیکار میکنه دقیقا:ws38: بعد منم توضیح میدم:w16::w02:

سید مهدی عکس اول اون دست چپی رو قطعاتشو خوب میشناسم از فیوز و کناکتور و بیمتالها ولی دست راستی اون دو قطعه رو ندیدم چین وانا و کارشون چی هستش

آره سهند اون پایینیارو درست گفتی:a030: ردیف وسطیشم که plc دلتاس به همراه یه کارت اکسپند آنالوگ....ردیف بالایشم کارت رله س که خروجی های plc رو به اون وصل میکنیم تا جریان از plc کشیده نشه....

اون دوتا هم که اینورتر هستن که برای کنترل دور موتور گذاشتمش....در واقع این دستگاه دو تیکه س که از تیکه عقب پارچه کشیده میشه و داخل دستگاه جلو به اندازه های مورد نظر بریده شده و به صورت آمریکایی و انگلیسی بسته بنده میشن.....

یکی از اینورترا برای کنترل دور موتور دستگاه جلویی هستش که توسط صفحه hmi کنترل میشه و اون یکی اینورتر برای کنترل دور موتور دومی هستش که یه پتانسیومتر سر راهش سرعتش کم و زیاد میشه(به جای پتانسیومتر میشد از خط کش دیجیتالی هم استفاده کرد اما با یه پتانسیومتر راه انداختیم که از نظر اقتصادی به صرفه تر بود:ws3:)

این دستگاه باند گاز تولید میکنه و به دو بسته ای که گفتم بسته بندی میشه.....وسط این باند گازا یه نوار باریک هستش که بهش میگن نوار باریوم..... وظیفه اون نوارم اینه که وقتی شخصی مورد عمل جراحی قرار میگیره....اگر باند گاز داخل شکمه شخص جا بمونه با عکسی که از شکم اون فرد گرفته میشه بوسیله این نوار باریوم مشخص میشه که باند گاز جا مونه یا نمونده:w02:

لینک به دیدگاه

ما دراین سطح کار برقی انجام داده ایم!!!!!!!!!!! :ws3:

ممنون که اومدین:a030: خیلی خوب بود :icon_gol:

یاد دوران راهنماییم افتادمsigh.gif

لینک به دیدگاه
خب امیر جان یخورده توضیح میدی در موردش که چجوری اینکارو کردی؟

خب نوبت منه :ws3:

این تابلو led ثابت که تو مغازه ها زیاد دیدید البته من صفحه اشو که از جنس پلکسی هست رو برش ندادم یعنی نوشته رو در نیاوردم و کناره هاشو نگه داشتم چون واسه تست اینو ساختم

طراحی این تابلو ها با نرم افزارهای مختلفی انجام میشه اما روتین ترین و بهترینش کرل دراو هست که منم با همون کار کردم

طراحی و چیدمان محل ال ای دی ها توسط همین نرم افزار و پلاگین led tools انجام میشه و شما میتونی هم تک خط هم دو خط این نوشته ها و طرح هارو در بیاری، اینم بگم که فقط نوشته نیست شما میتونی هر طرحی شامل عکس و شماره و ......... رو داخل نرم افزار بیاری و بعد ال ای دی بچینی و تمام

خب بخش نرم افزار کار ابتدایی بود و کار سختی نیست

بعد شما میاید این طرحتون رو یا رو پلکسی(که زیباتر هم هست) پیاده میکنی معمولا صفحه جلو رو پلکسی میزنن صفحه عقبی که برا پوشوندن اتصالات پشت ال ای دی هست رو از جنس mdf میزنن که جنس mdf در مقایسه با پلکسی در ضخامت برابر،خیلی کمتر هست

حالا پیاده کردن این طرح چطوریه

خب شما وقتی طرحتون رو پیاده کردی میای فایل نرم افزار رو می بری با دستگاه cnc که ماشالله همه مغازه ها دارن برش میزنی (برش شامل برش دور نوشته و سوراخ های که محل قرار دادن ال ای دی ها هست میشه)

حالا فعلا وارد بحث قیمتی اون نمیشم بسته به متراژ و کارتون فرق داره

بعد از اینکه طرحتون رو با پلکسی و دستگاه cnc برش دادید میرید سروقت اتصالات led ها که اونم بسته به نوع رنگ ال ای دی متفاوته معمولا led هارو 3تا3تا

یا 4تا4تا ، یا 5تا5تا سری می بندن و بعد با یه سوئیچینگ(آداپتور) تغذیه اش میکنن

بحث فلاشرش هم که جداست بسته به تعداد کانال های موردنیازتون فلاشرشم طراحی میکنید که اون وارد بحث میکروکنترلرها میشه بعد مفصل توضیح میدم :a030:

لینک به دیدگاه

اینم یه نمونه دیگه از کارهام که البته فعلا یه مشکل کوچیک تو مونتاژش پیش اومده و فعلا ایراد داره خدمت نذاشت تکمیلش کنم :ws3::ws3:

نمایش تاریخ و ساعت بر روی سون سگمنت و نمایش روزهای هفته با led توسط میکرو avr

این کار هم فیلمش موجود هست منتهی چون دوستان به دانلود فیلم علاقه ای نشون نمیدن قرار نمیدم :hanghead:

wbpqcdm748q8d7fxedxj.jpg

لینک به دیدگاه
خب نوبت منه :ws3:

این تابلو led ثابت که تو مغازه ها زیاد دیدید البته من صفحه اشو که از جنس پلکسی هست رو برش ندادم یعنی نوشته رو در نیاوردم و کناره هاشو نگه داشتم چون واسه تست اینو ساختم

طراحی این تابلو ها با نرم افزارهای مختلفی انجام میشه اما روتین ترین و بهترینش کرل دراو هست که منم با همون کار کردم

طراحی و چیدمان محل ال ای دی ها توسط همین نرم افزار و پلاگین led tools انجام میشه و شما میتونی هم تک خط هم دو خط این نوشته ها و طرح هارو در بیاری، اینم بگم که فقط نوشته نیست شما میتونی هر طرحی شامل عکس و شماره و ......... رو داخل نرم افزار بیاری و بعد ال ای دی بچینی و تمام

خب بخش نرم افزار کار ابتدایی بود و کار سختی نیست

بعد شما میاید این طرحتون رو یا رو پلکسی(که زیباتر هم هست) پیاده میکنی معمولا صفحه جلو رو پلکسی میزنن صفحه عقبی که برا پوشوندن اتصالات پشت ال ای دی هست رو از جنس mdf میزنن که جنس mdf در مقایسه با پلکسی در ضخامت برابر،خیلی کمتر هست

حالا پیاده کردن این طرح چطوریه

خب شما وقتی طرحتون رو پیاده کردی میای فایل نرم افزار رو می بری با دستگاه cnc که ماشالله همه مغازه ها دارن برش میزنی (برش شامل برش دور نوشته و سوراخ های که محل قرار دادن ال ای دی ها هست میشه)

حالا فعلا وارد بحث قیمتی اون نمیشم بسته به متراژ و کارتون فرق داره

بعد از اینکه طرحتون رو با پلکسی و دستگاه cnc برش دادید میرید سروقت اتصالات led ها که اونم بسته به نوع رنگ ال ای دی متفاوته معمولا led هارو 3تا3تا

یا 4تا4تا ، یا 5تا5تا سری می بندن و بعد با یه سوئیچینگ(آداپتور) تغذیه اش میکنن

بحث فلاشرش هم که جداست بسته به تعداد کانال های موردنیازتون فلاشرشم طراحی میکنید که اون وارد بحث میکروکنترلرها میشه بعد مفصل توضیح میدم :a030:

ممنون امیر جان بابت توضیحاتت:a030:

حالا امیر با کرل دراو که طراحی کردیم چجوری پروگرمش میکنیم؟؟؟

این وسط من نقش میکرو رو نفهمیدم چیه؟؟

چون سر در نمیارم از این چیزا این سوالات برام پیش اومدهicon_pf%20%2834%29.gif

لینک به دیدگاه

بیشتر خاطره است تا نمونه کار اما با صحبتای شما یادش افتادم :

آخرین کاری که انجام دادم مربوط به حدود 9 یا 10 سال پیش هست (دوران کارشناسی). مونتاژ یک منبع تغذیه dc واسه خودم تو خونه که باهاش تمرین میکردم واسه تمرینای آزمایشگاهی. یادمه به عنوان بدنه اش از یه جعبه پلاستیکی شیرینی ( از این جعبه پلاستیکی شیرینیهای مخلوط یزد اگه دیده باشید ) استفاده کرده بودم . ولی از حق نگذریم به عنوان یه کار دانشجویی کار تمیزی بود ولی حیف یکی امانت گرفت و دیگه پس ندادو و فهمیدم از بین رفته ... یادش بخیر

واسه خودم تو اون روزا خیلی بود .

لینک به دیدگاه
آره سهند اون پایینیارو درست گفتی:a030: ردیف وسطیشم که plc دلتاس به همراه یه کارت اکسپند آنالوگ....ردیف بالایشم کارت رله س که خروجی های plc رو به اون وصل میکنیم تا جریان از plc کشیده نشه....

اون دوتا هم که اینورتر هستن که برای کنترل دور موتور گذاشتمش....در واقع این دستگاه دو تیکه س که از تیکه عقب پارچه کشیده میشه و داخل دستگاه جلو به اندازه های مورد نظر بریده شده و به صورت آمریکایی و انگلیسی بسته بنده میشن.....

یکی از اینورترا برای کنترل دور موتور دستگاه جلویی هستش که توسط صفحه hmi کنترل میشه و اون یکی اینورتر برای کنترل دور موتور دومی هستش که یه پتانسیومتر سر راهش سرعتش کم و زیاد میشه(به جای پتانسیومتر میشد از خط کش دیجیتالی هم استفاده کرد اما با یه پتانسیومتر راه انداختیم که از نظر اقتصادی به صرفه تر بود:ws3:)

این دستگاه باند گاز تولید میکنه و به دو بسته ای که گفتم بسته بندی میشه.....وسط این باند گازا یه نوار باریک هستش که بهش میگن نوار باریوم..... وظیفه اون نوارم اینه که وقتی شخصی مورد عمل جراحی قرار میگیره....اگر باند گاز داخل شکمه شخص جا بمونه با عکسی که از شکم اون فرد گرفته میشه بوسیله این نوار باریوم مشخص میشه که باند گاز جا مونه یا نمونده:w02:

مرسی سید مهدی اون قرمزها رو متوجه نشدم

ممنون از توضیحات کاملتون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...