رفتن به مطلب

استارت آپ " فروش گیاهان دارویی"

ارسال های توصیه شده

سلام خدمت همه مشتاقان به مقوله کسب و کار

عنوان ایده من " فروش گیاهان دارویی " است که در اینجا توضیحات کامش قرار می دیم تا با هم در این مورد بحث کنیم و ایده رو تکمیل ترش کنیم

خب ببینید ما اینجا از نقاط مختلف ایران هستیم و همون با یه پوشش گیاهی و یسری از گیاهان دارویی دسترسی داریم

سختی کار ما اینه که اول گیاهان دارویی مناطق خودمون بشناسیم بعد یه لیستی تهیه کنیم و بعد موارد کاربرد اون ها رو هم پیدا کنیم

بعد جمع آوری دیتا بیس از گیاهان دارویی در مناطق مختلف شروع به ساخت آپ لیکیشن موبایل و وب سایت ی جهت معرفی این گیاهان می نماییم

در کنار این معرفی می تونیم فروش این گیاهان و هم شروع کنیم

این گیاهان می تونه توسط محلی های منطقه تهیه بشه و در اختیار خریدار قرار بگیره ما هم اینجا فقط نقش تبلیغات و عامل فروش بازی می کنیم

این بود توضیحات اولیه من در مورد ایده که دنبالش هستم

برای اینکار علاوه بر افرادی جهت ایجاد دیتابیس به نفراتی جهت تهیه وب سایت و اپ نویس نیاز داریم و + گرافیستی که بتونه نرم افزار و پوستر و لوگو و تبلیغات کار ما رو طراحی کنه

منتظر شنیدن نظرات و نقد ها و سوالات شما هستم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 94
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ایده خیلی خوبی هست

فقط اجازه بدید کمی توسعه اش بدیم در سطح جهانیش کنیم یعنی معرفی این گیاهان و خواص اونا در سطح جهان به زبان انگلیسی و اگه شده در چند زبان به همراه مطالبی از کتابهای ابوعلی سینا و دیگر دانشمندان وطنی

لینک به دیدگاه

موضوع خوبی هست اما به نظرم باید از هر شهر ایران حداقل یکی باشه که بتونه اطلاعات اونجا رو بیاره

مخصوصا سمت کویر که گیاهان زیادی دارن

لینک به دیدگاه

خب انگار کسی نظری جهت تکمیل این طرح نداره

کسی نمی خواد نظری در مورد روش تولید محصول بسته بندی و عرضه اون فروش و حتی تبلیغات داشته باشه ؟؟؟؟

تا الان ظاهرا نیاز فاز اول کار برآورده شد اما هنوز نیاز مند بخش فروش هستیم بخشی که باید بشکل مجازی باشه و باید یه وب سایت یا اپ تلفن همراه باشه نیازمند متخصص تو این زمینه ها هستیم

از مدیران ارشد و روابط عمومی میخوام در صورت امکان این تاپیک به متخصصین مورد نظر معرفی نمایند

لینک به دیدگاه
خب انگار کسی نظری جهت تکمیل این طرح نداره

کسی نمی خواد نظری در مورد روش تولید محصول بسته بندی و عرضه اون فروش و حتی تبلیغات داشته باشه ؟؟؟؟

تا الان ظاهرا نیاز فاز اول کار برآورده شد اما هنوز نیاز مند بخش فروش هستیم بخشی که باید بشکل مجازی باشه و باید یه وب سایت یا اپ تلفن همراه باشه نیازمند متخصص تو این زمینه ها هستیم

از مدیران ارشد و روابط عمومی میخوام در صورت امکان این تاپیک به متخصصین مورد نظر معرفی نمایند

مهمترین عامل در فروش کالاهای امروزی در کنار کیفیت، نوع بسته بندی هست، اصطلاح رایج که مردم عقلشون در چشمشون هست.

بنابراین برای موفقیت یک کالا در بازار فروش به بسته بندی خیلی باید توجه کرد. همچنین باید گاهی اوقات نیاز رو در خریدار ایجاد کرد. کاری که چینی ها در بازار انجام میدن. حتما برای شما هم پیش اومده گاهی اوقات برای خرید به مغازه ای میرید و چیزی چشمتون رو میگیره و قیمت خوبی هم داره، با اینکه واستون ضروری نیست ولی دوست دارید که بخرید. این یعنی موفقیت در ایجاد نیاز.

چون بحث داروهای گیاهی هست، این موارد به ذهن من میرسه:

خشک کردن داروها و بسته بندی کاری که از قدیم در عطاری ها رایج بوده.

اسانس گیری و فروش اسانس که هم شکیل تر هست و هم امکان صادرات بیشتری داره.

با توجه به نوع محصول بسته بندی باید متفاوت باشه، مثلا برای مقایسه زیره و عناب ، زیره محصولی هست که نیاز به پاک کردن داره و اطمینان از تمیز بودنش خیلی مهم هست، بعد میشه در ظروف سرپوش دار مثل ادویه فروخت. خواص هر دارو هم به شیوه ای بر روی پاکت نوشته بشه که خریدار به هیجان بیاد.

فروش بصورت آنلاین گیاهان هزینه زیادی رو برای ارسال در پی داره بنابراین واسطه شدن که آقای حدادی فرمودن تا حدودی بهتر بنظر میرسه. که برای واسطه شدن نکته ای که مهم هست، این هست که شما به مواردی دسترسی داشته باشید که طرف خریدار واسطه واسش سخت باشه وگرنه بعد از یک مدت میتونه شما رو دور بزنه.

لینک به دیدگاه
مهمترین عامل در فروش کالاهای امروزی در کنار کیفیت، نوع بسته بندی هست، اصطلاح رایج که مردم عقلشون در چشمشون هست.

بنابراین برای موفقیت یک کالا در بازار فروش به بسته بندی خیلی باید توجه کرد. همچنین باید گاهی اوقات نیاز رو در خریدار ایجاد کرد. کاری که چینی ها در بازار انجام میدن. حتما برای شما هم پیش اومده گاهی اوقات برای خرید به مغازه ای میرید و چیزی چشمتون رو میگیره و قیمت خوبی هم داره، با اینکه واستون ضروری نیست ولی دوست دارید که بخرید. این یعنی موفقیت در ایجاد نیاز.

چون بحث داروهای گیاهی هست، این موارد به ذهن من میرسه:

خشک کردن داروها و بسته بندی کاری که از قدیم در عطاری ها رایج بوده.

اسانس گیری و فروش اسانس که هم شکیل تر هست و هم امکان صادرات بیشتری داره.

با توجه به نوع محصول بسته بندی باید متفاوت باشه، مثلا برای مقایسه زیره و عناب ، زیره محصولی هست که نیاز به پاک کردن داره و اطمینان از تمیز بودنش خیلی مهم هست، بعد میشه در ظروف سرپوش دار مثل ادویه فروخت. خواص هر دارو هم به شیوه ای بر روی پاکت نوشته بشه که خریدار به هیجان بیاد.

فروش بصورت آنلاین گیاهان هزینه زیادی رو برای ارسال در پی داره بنابراین واسطه شدن که آقای حدادی فرمودن تا حدودی بهتر بنظر میرسه. که برای واسطه شدن نکته ای که مهم هست، این هست که شما به مواردی دسترسی داشته باشید که طرف خریدار واسطه واسش سخت باشه وگرنه بعد از یک مدت میتونه شما رو دور بزنه.

خیلی ممنون خانم زارع

دقیقا به نکات خوبی اشاره کردند بحث بسته بندی محصول چیزی که خیلی بکارمون میاد و جذب مشتری جمله جالب ی گفتید اینکه باید مشتری نسبت به کار ما احساس نیاز کنه

خیلی خوبه بنطم بهتر رو همین موضوع تمرکز کنیم و دوستان ایدشون تو این زمینه اعلام کنند اینکه چیکار کنیم تا مشتری جذب محصول ما (گیاهان داری ) بشه یا بهش احسای نیاز کنه ؟؟؟

اگه بتونیم اینو ببندیم من بهتون قول می دم ما 60 درصد موفیت طی کردیم

سلام رو کمک منم حساب کنید

ممنونم از شما دوست قدیمی

شما فکر می کنم بتونی در بخش طراحی سایت و آپ موبایل کمک کنی درسته ؟

لینک به دیدگاه
خیلی ممنون خانم زارع

دقیقا به نکات خوبی اشاره کردند بحث بسته بندی محصول چیزی که خیلی بکارمون میاد و جذب مشتری جمله جالب ی گفتید اینکه باید مشتری نسبت به کار ما احساس نیاز کنه

خیلی خوبه بنطم بهتر رو همین موضوع تمرکز کنیم و دوستان ایدشون تو این زمینه اعلام کنند اینکه چیکار کنیم تا مشتری جذب محصول ما (گیاهان داری ) بشه یا بهش احسای نیاز کنه ؟؟؟

اگه بتونیم اینو ببندیم من بهتون قول می دم ما 60 درصد موفیت طی کردیم

سلام

من 1 پیشنهاد دارم درباره بازار هدف و بسته بندی.. از اونجایی ک بازار هدف این ایده، کل جامعه میتونن باشن، یکی از راهکارایی ک میشه داد اینه ک بیایم ببینیم میشه بازارو ب چند دسته تقسیم کرد یا نه؟

همینطور با توجه ب اینکه نحوه استفاده از گیاهان دارویی ب چند روشه ( جوشونده، ترکیب با مواد دیگر و ایجاد ضماد، دم کردنی ها، استفاده همراه با غذاو...) من پیشنهادم درباره دم کردنی ها یا اصطلاحا دم نوش هاست.. مردم با چند نوع دم نوش آشنایی بیشتری دارن مثل چای سبز، به لیمو، چای ترش و...

اگه بتونید اون دسته از گیاهایی ک میشه ب صورت دم نوش ازشون استفاده کرد و خواص خوبی دارند را در بسته بندی های مجزا یا پک های ویژه ادارات قرار داد میتونه تاثیرگزار باشه در ایجاد علاقه برای مشتری ها.. ب عنوان مثال بعضی از گیاهان دارویی خاصیت انرژی و شادی بخشی دارن این میتونه بسته پیشنهادی ما باشه برای نوشیدنی اول صبح یا اواسط روز.. یا مثلا گیاهانی ک خاصیت آرام بخشی دارن میتونه ب عنوان نوشیدنی انتهای ساعت کاری باشه.. شاید این ایده خیلی ساده ب نظر برسه ولی با توجه ب محیطای اداری چ دولتی و چ خصوصی (حتی توی وزارت خونه ها) ک من شخصا دیدم میتونه جوابگو باشه و همینطور کارکنان قطعا برای استفاده از گیاهان در منزل تقاضا میدن.. چرا ک هم تنوع در دم نوش ها و گیاهان هست هم میتونه قیمت کمتری نسبت ب چای یا قهوه داشته باشه.. بسته بندیش هم میتونه انواع مختلفی داشته باشه اما نکته مهمش اینه ک خواص گیاه یا گیاهان حتما روی بسته ها ذکر بشه

حرفای من صرفا 1 پیشنهاد کوچیک بود..امیدوارم خوب بوده باشه

موفق باشید :a030: :icon_gol:

لینک به دیدگاه

رو منم حتما حساب کنید.درمورد جمع اوری اطلاعات میتونم کمک کنم.راستی درمورد فروشش به نظرم میتونیم درکنار فروش مجازی یه عده مسئول فروش عمده به عطاری ها بشن.

درمورد اسم محصولات فکر کردید؟؟؟

لینک به دیدگاه

راستی درمورد تهیه دارو ها چیکار میکنیم؟هرکس از منطقه خودش تهیه میکنه؟مثلا یه سری گیاه ها را به راحتی از مناطق محلی میتوان جمع کرد ولی مطمئنا ما ها نمیتونیم برای کار عمده به چنین ایده ای فکرکنیم. در این مورد چه نطری دارید؟

لینک به دیدگاه

خب خدا رو شکر بحث های خوبی مطرح شده که به ترتیب میریم جلو

سلام

من 1 پیشنهاد دارم درباره بازار هدف و بسته بندی.. از اونجایی ک بازار هدف این ایده، کل جامعه میتونن باشن، یکی از راهکارایی ک میشه داد اینه ک بیایم ببینیم میشه بازارو ب چند دسته تقسیم کرد یا نه؟

همینطور با توجه ب اینکه نحوه استفاده از گیاهان دارویی ب چند روشه ( جوشونده، ترکیب با مواد دیگر و ایجاد ضماد، دم کردنی ها، استفاده همراه با غذاو...) من پیشنهادم درباره دم کردنی ها یا اصطلاحا دم نوش هاست.. مردم با چند نوع دم نوش آشنایی بیشتری دارن مثل چای سبز، به لیمو، چای ترش و...

اگه بتونید اون دسته از گیاهایی ک میشه ب صورت دم نوش ازشون استفاده کرد و خواص خوبی دارند را در بسته بندی های مجزا یا پک های ویژه ادارات قرار داد میتونه تاثیرگزار باشه در ایجاد علاقه برای مشتری ها.. ب عنوان مثال بعضی از گیاهان دارویی خاصیت انرژی و شادی بخشی دارن این میتونه بسته پیشنهادی ما باشه برای نوشیدنی اول صبح یا اواسط روز.. یا مثلا گیاهانی ک خاصیت آرام بخشی دارن میتونه ب عنوان نوشیدنی انتهای ساعت کاری باشه.. شاید این ایده خیلی ساده ب نظر برسه ولی با توجه ب محیطای اداری چ دولتی و چ خصوصی (حتی توی وزارت خونه ها) ک من شخصا دیدم میتونه جوابگو باشه و همینطور کارکنان قطعا برای استفاده از گیاهان در منزل تقاضا میدن.. چرا ک هم تنوع در دم نوش ها و گیاهان هست هم میتونه قیمت کمتری نسبت ب چای یا قهوه داشته باشه.. بسته بندیش هم میتونه انواع مختلفی داشته باشه اما نکته مهمش اینه ک خواص گیاه یا گیاهان حتما روی بسته ها ذکر بشه

حرفای من صرفا 1 پیشنهاد کوچیک بود..امیدوارم خوب بوده باشه

موفق باشید :a030: :icon_gol:

به نکته فوق العاده خوبی اشاره کردید خب این یه نواوری خیلی خوبی هست برای فروش

من کاملا با این ایده موافقم

خب در این طرح هم شما می تویند با یه فروش چند دم نوش گیاهیتون درر قالب همین پکیجی که گفتن بفروشید

روش خوبیه که اشاره کردید

خب فکر می کنم می تونیم اینکار رو برای سایر محصولات هم ارائه داد مثلا نوشیدنی ها یا حتی پوماد ها و ... خب هر کدا یه خصوصیاتیی در بخشی از بدن و یا در زمان خواصی دارند خب ما می تونیم همه اینا رو همزمان بشکل همون پکیج ارائه بدیم با ذکر روش استفاده و دلایل و فوایدشون

مرسی از نظر خوبتون

تا جایی که بتونم کمک میکنم :w16:

:a030:

رو منم حتما حساب کنید.درمورد جمع اوری اطلاعات میتونم کمک کنم.راستی درمورد فروشش به نظرم میتونیم درکنار فروش مجازی یه عده مسئول فروش عمده به عطاری ها بشن.

درمورد اسم محصولات فکر کردید؟؟؟

راستی درمورد تهیه دارو ها چیکار میکنیم؟هرکس از منطقه خودش تهیه میکنه؟مثلا یه سری گیاه ها را به راحتی از مناطق محلی میتوان جمع کرد ولی مطمئنا ما ها نمیتونیم برای کار عمده به چنین ایده ای فکرکنیم. در این مورد چه نطری دارید؟

در مورد نام برند هم موافقم خب نام برند و لوگو باید روش کار حرفه ای بشه باید جذاب و دهنگیر باشه

در مورد تهیه هم خوب اینکار رو میشه حتی به محلی های یه منطقه سپرد و بعد ازشون بشکل عمده یا خورد خریداری کرد

در مورد فروش هم خب میشه بشکل بازاریابی سنتی کار کرد اما نواوری کامون باید حفظ بشه و تا اونجا که میشه باید خلاقیت به خرج داد

----------

مرسی از دوستان

دوستان همین مسیر ادامه بدید و نظراتتون اعلام کنید

بزودی لیست افراد و پتانسیل هایی که اعلام شد میگم تا کم کم کار بسته شه و یواش یواش بریم سمت اجرا

لینک به دیدگاه

با سلام

من نظرم اینه که ما تا زمانی که توجیح پذیری طرح رو روش کار نکردیم , سراغ تدارکات نریم.

فعلا همه اعضای تیم رو این بخش کار بکنند که ببینیم تو هر منطقه ای چه گیاهانی و به چه مقدار وجود داره و راههای جمع آوریش چیه و کیان و مهمتر از همه , ظرفیت رقبای محلی مون تا چه حدّه .

ما باید رو تناژ هر منطقه اطلاعات مفید و صحیح بدست بیاریم و کلیه مراحل شناسائی و جمع آوری و عمل آوری رو کاربردیش کنیم . بعد بریم سراغ مراحل بعدی .

لینک به دیدگاه

ببخشيد من يه مدت اصلا نميتونم زياد بيام انجمن بخاطر مريضي خواهرزادم.. سرم شلوغه و خيلي داغونم سر اين موضوع.. و فكر كردن در اين مورد و نظر گياهان دارويي يه فكر باز و راحت ميخواد.. ايشالله به زودي بتونم به جمعتون بپيوندم و بتونم گوشه اي از اين كار رو تو دستم بگيرم و بتونم كمكتون كنم هرچقدر ناچيز.. نيومدنم رو دال بر بي توجهي من نزاريد..موفق باشيد/:sigh:

لینک به دیدگاه

منطقه آذربایجان غربی بخاطر کوهستانی بودن که سرسبز هم هستند , بیشترین تنوع گیاهان داروئی رو داره که اکثرشون هم د دسترس آسون هستند. کوههای مناطق کرد نشین هم همین غنا رو دارند. هستند مردم بومی که از محل جمع آوری و فروش همین گیاهان امرار معاش میکنند. در حال حاضر بعلت سرما و زمستون و برف نمیشه به این گیاهان حتی خشک شده اونام دسترسی داشت . اما از اول بهار تا اخر پائیز میشه صد ها تن از این محصولات رو جمع اوری کرد. من موقع کوهنوردی حتی دکتر های دارو ساز رو هم تو این مناطق دیدم که گیاه جمع میکردند. میشه از همین حالا برنامه ای رو تدوین کرد که از اواسط بهار بتونیم این گیاهان رو شناسائی و جمع آوری کنیم.

لینک به دیدگاه
با سلام

من نظرم اینه که ما تا زمانی که توجیح پذیری طرح رو روش کار نکردیم , سراغ تدارکات نریم.

فعلا همه اعضای تیم رو این بخش کار بکنند که ببینیم تو هر منطقه ای چه گیاهانی و به چه مقدار وجود داره و راههای جمع آوریش چیه و کیان و مهمتر از همه , ظرفیت رقبای محلی مون تا چه حدّه .

ما باید رو تناژ هر منطقه اطلاعات مفید و صحیح بدست بیاریم و کلیه مراحل شناسائی و جمع آوری و عمل آوری رو کاربردیش کنیم . بعد بریم سراغ مراحل بعدی .

درسته باید پله یله رفت جلو اما قبلا باید از تخصص ها و توانمندی های خودمون آشنا بشیم

اینکه للینیم اصلا تو تیم خودمون برنامه نویس داریم گرافیست داریم

گیاه شناس داریم

کسی هست که بتونه ایده های کسب و کار بده و یا سیستم تبلبغات جلو ببره

بعد بریم به اجرا اونوقت پله ای همینطور که شما گفتید میره جلو

البته از الانم میشه مسیر همین سمتی رفت و موازی باهاش افراد شناسایی کرد

ببخشيد من يه مدت اصلا نميتونم زياد بيام انجمن بخاطر مريضي خواهرزادم.. سرم شلوغه و خيلي داغونم سر اين موضوع.. و فكر كردن در اين مورد و نظر گياهان دارويي يه فكر باز و راحت ميخواد.. ايشالله به زودي بتونم به جمعتون بپيوندم و بتونم گوشه اي از اين كار رو تو دستم بگيرم و بتونم كمكتون كنم هرچقدر ناچيز.. نيومدنم رو دال بر بي توجهي من نزاريد..موفق باشيد/:sigh:

ایشالله هر چه زودتر حالشون خوب شه و بتونیم از دانش و تجربه شما استفاده کنیم

منطقه آذربایجان غربی بخاطر کوهستانی بودن که سرسبز هم هستند , بیشترین تنوع گیاهان داروئی رو داره که اکثرشون هم د دسترس آسون هستند. کوههای مناطق کرد نشین هم همین غنا رو دارند. هستند مردم بومی که از محل جمع آوری و فروش همین گیاهان امرار معاش میکنند. در حال حاضر بعلت سرما و زمستون و برف نمیشه به این گیاهان حتی خشک شده اونام دسترسی داشت . اما از اول بهار تا اخر پائیز میشه صد ها تن از این محصولات رو جمع اوری کرد. من موقع کوهنوردی حتی دکتر های دارو ساز رو هم تو این مناطق دیدم که گیاه جمع میکردند. میشه از همین حالا برنامه ای رو تدوین کرد که از اواسط بهار بتونیم این گیاهان رو شناسائی و جمع آوری کنیم.

مرسی از اطلاعات دقیقتون منم شنیده بودم که اونطرفا گیاهان خوبی داره

خب میشه هرکسی از منطقه خودش اطلاعات جمع کنه و بعد همه رو طبقه بندی کنیم و ببنیم چه باید کرد و از کجا و کی شروع کرد مثل همین برنامه که شما دادید

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من برای فروش محصول اینه که یه گوشه چشمی هم به صادرات چه بصورت فله و چه بصورت عمل آوری شده داشته باشید. فقط به بازار داخلی فکر نکنید.

لینک به دیدگاه

خب ظاهرا دیگه کسی به جمعمون اضافه نمیشه و ما همین قدر هستیم و باید با همین فرمون جلو بریم

یه سوال از مدیران ارشد امکانی هست که ما در آینده یه تاپیکی با محدودیت نفرات داشته باشیم یعنی بگیم کیا می تونن دستررسی به اون داشته باشند ...؟

شاید که نه حتما نیاز داریم و از یه جایی باید به اون سمت بریم

یه سری مسائل حقوقی این کار هم هست که باید اونجا مطرح بشه

الان خیلی وقت نکردم دوباره کل مطلب بخونم و جمع بندی کنم سعی میکنم تا جمعه یه جمع بندی از توانمدی هامون وصحبت ها ارائه بدم و بعد روش اجرا کار رو طبقه بندی می کنیم و می ریم جلو

که اونوقت باید کار در قالب یه تاپیک با دسترسی محدود باشه

اما این تاپیک می تونه باز باشه و دوستان نظراتشون اعلام کنند و می تونه به مسیر ما کمک کنه

یه بار دیگه نیاز ها رو فقط اینجا اعلام می کنم تا بازم اگه کسی در خودش دید اعلام امادگی کنه

گرافیست

طراح و برنامه نویس وب سایت و اپ موبایل

متخصصین گیاهان دارویی

افراد خلاق و ایده پرداز

اشنا و مسلط به بحث کسب و کار و کارآفرینی

و افرادی از مناطق مختلف ایران و اشنا به بحث گیاهان دارویی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...