رفتن به مطلب

چگونه مقاله isi بدم؟

ارسال های توصیه شده

من الآن دانشجوی کارشناسی مکانیک سیالات ترم 5 هستم.این ترم ترمودینامیک 2 و مکانیک سیالات 2 را برداشتم منتها انتقال حرارت را هنوز برنداشتم.

من هنوز هیچی در مورد مقاله دادن نمیدونم.منتها میخوام از الآن که تقریبا در میانه راه هستم پیگیر مقاله باشم تا سال آخر یک مقاله در بیارم.

سوال من اینجاست:

1- برای شروع چکار کنم؟ چگونه مقاله isi باید بدهم؟

2-آیا میشود با مقاله دادن بدون کنکور وارد ارشد شد؟(چه راه هایی است که بدون کنکور وارد کارشناسی ارشد شد؟)

3-برای مقاله دادن پاس کردن همین ترمودینامیک 2 و سیالات 2 کافیست یا باید درس های بیشتری رو پاس کنم؟ چه درس هایی؟

4-چگونه در سایت isi عضو شوم؟

لینک به دیدگاه
من الآن دانشجوی کارشناسی مکانیک سیالات ترم 5 هستم.این ترم ترمودینامیک 2 و مکانیک سیالات 2 را برداشتم منتها انتقال حرارت را هنوز برنداشتم.

من هنوز هیچی در مورد مقاله دادن نمیدونم.منتها میخوام از الآن که تقریبا در میانه راه هستم پیگیر مقاله باشم تا سال آخر یک مقاله در بیارم.

سوال من اینجاست:

2-آیا میشود با مقاله دادن بدون کنکور وارد ارشد شد؟(چه راه هایی است که بدون کنکور وارد کارشناسی ارشد شد؟)

3-برای مقاله دادن پاس کردن همین ترمودینامیک 2 و سیالات 2 کافیست یا باید درس های بیشتری رو پاس کنم؟ چه درس هایی؟

درود

امیدوارم ب هدفتون برسید.

و اما مقاله، البته جز چند تا داخلی و تالیف کتاب چیز خاصی ندارم تو پژوهش.

از شنیده هام مورادی رو میگم. دوستان هم کمکت می کنند.

1- هدفتون چیه؟ صرفا مقاله؟ خیلی از مقالات داخلی فقط بازی ریاضی ه. همین. پارامتر رو بالا و پایین می کنند و مقاله ...

اگر هدفتون داشتن روزمه خوب هست، بهتون پیشنهاد می کنم روی موضوع انرژی کار کنید، کاری ک عینا ب نتیجه برسه؛ نه صرفا کاغذ سیاه کردن.

2- بعید می دونم. گمون کنم جز 3 نفر برتر این مراسم های مخترعین و این فرمالیته بازی ها بشید ممکن باشه.

3- خوب. بسته ب اطلاعات شما داره و حوزه ای ک می خاییین توش تحقیق کنین. از من می شنوید منتظر پاس شدن درس خاصی نباشید.

4- راستش بعید می دونم عضویت لزومی داشته. در حقیق ای اس ای شامل ی سری مجلات معتبره ک شما مقالاتتون رو باید در یکی از اون مجلات چاپ کنید.

مهارت کافی ب فن نوشتار به زبان انگلیسی هم اهمیت خاصی داره.

دوست من، قبل از اینکه مقاله رو بدید، خیلی حواستون باشه. مجلات ممکنه از پیشتر گرید رو داشته باشن و الان دیگه جز ژورنال های مورد تایید نباشن ( ب هر دلیل)

دوم درباره ممیزی مقاله است.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

سوال من اینجاست:

دوست عزیز در مورد سوال 3 باید بگم اگر جزو نفرات برتر ورودی خودتون باشید (به خصوص نفر اول) میتونید از طریق آیین نامه استعدادهای درخشان به مقطع ارشد راه پیدا کنید.

برای نوشتن مقاله isi هم توصیه من به شما تقویت زبان در وهله اول و پیگیری موضوعات به روز علمی هستش.

لینک به دیدگاه

سلام

موارد بدون کنکوری که من دیدم به این شکل بوده: (البته ممکنه الآن قانونا عوض شده باشه)

1. جزء ده درصد اول ورودی خودشون بودن (به لحاظ معدل). یعنی فک کنم بین کسانی که همزمان با خودشون فارغ التحصیل شده بودن. و باز فکر کنم حتما می بایست حداکثر 8 ترمه تموم کرده باشن.

البته اگر کسی معدل اول بود، میتونست با رتبه ی نه چندان عالی در کنکور، یه دانشگاه عالی قبول شه. مثلا دوستم با حدود 300 امیرکبیر روزانه طراحی کاربردی قبول شد.

2. به نظرم 9 نفر برتر المپیادهای کشوری میتونن در هر دانشگاهی و هر گرایشی که دوست داشته باشن شرکت کنن. دوستم عمران شریف رو انتخاب کرد (لیسانس هم عمران بود)

بنابراین توصیه برادرانه من با فرض اینکه قانونا هنوز همین طوری اند:

به فکر مقاله دادن نباشید. لااقل فعلا. بلکه تمام تلاشتون رو بکنید تا اولا معدلتون بالا بیاد. هر چی بیشتر بهتر. ثانیا با یه زبان برنامه نویسی (توصیه من C++ هست) و هر نرم افزاری که فکر میکنید به دردتون میخوره (مثلا matlab و energyplus و solidworks و ...) به خوبی آشنا بشید. آخه صادقانه بگم در مقطعی که شما هستید، به نظرم دانش کافی برای جابجا کردن مرز دانش (مقاله دادن) رو ندارید. (مگه این که به قول دوستمون، بخواهید بازی ریاضی درست کنید!) اگر این دو تا پیش زمینه ای که گفتم رو داشته باشید، در آینده وقتی موقعیتش پیش اومد، سرعتتون بسیار بالا میره. و در انجام دادن تحقیقات راحت پیش میرید.

مثلا من الآن دارم رو یه موضوع کار میکنم. با نرم افزار OPENFOAM. اما جون بلدش نیستم به خوبی، و آشنایی با C++ ندارم، تو این کمبود وقت الآنم به مشکل برخوردم. اگر این مشکلو نداشتم، الآن به سرعت پیش می رفتم.

به قول دکتر رجبعلی پور، آدم باید در مسیر تحقیقاتش به یه مقاله برسه یا نرسه. نه اینکه شروع کنه به مقاله نوشتن صرف. شنیدم بعضی کشور ها به کل مقاله هایی که در دوره لیسانس نوشته میشن رو قبول ندارن.

اما متاسفانه در کشور ما برای ارتقاء و ... باید مقاله بدی! بنابراین بی اهمیت نیست. اما فکر نمیکنم برای الآن شما مفید باشه.

باز هم مثل همیشه میگم: این ها نظر شخصی منه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

راستی یادم رفت بگم:

از جمله شرایط ورود بدون کنور به دکتری، الآن یکیش معدل ارشد بالای هفده هست که من دارم (معدل اولم) یکی دیگه مدرک زبان هست که اونم دارم اماااااااااااااا....

اما معدل لیسانس هم باید بالای شانزده باشه که ندارم :ws3:

حتی اگه استعدادهای درخشان هم نخوام شرکت کنم (که البته نمیتونم هم شرکت کنم) باز معدل لیسانس تو کنکور تاثیر داره. بنابراین معدل هرچی بیشتر بهتر...

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
سلام دوست عزیز من باید برای یک پروژه ای محاسبات مکانیکی آن را حساب کنم می توانید من را در این راه راهنمایی کنید:hapydancsmil:

دورد

چ پروژه ای؟

چ نوع محاسباتی؟

دستی یا نرم افزاری؟

لینک به دیدگاه

برادر من هیچی از محاسبات مهندسی بلد نیستم فقط به من گفتند یک نفری رو پیدا کن که کمکت کنه

طرح دستی باشه راحت تره

یک روبات طراحی کردم که باید به بدن وصل بشه و در حمل وزنه های سنگین کمک به آدم می کنه

طوری هسته که ما بار را به آن وصل میکنیم و حرکت می کنیم به طوری که ما حرکت می کنیم و وزن آن را احساس نمی کنیم

جیمیل داری عکس برات بفرستم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...