رفتن به مطلب

رفع اشکال سوالات متره و براورد

ارسال های توصیه شده

با سلام .

سکشن آ اشتباه نیس ؟ یه دونه پلیت کم داره !

637zug2oavdzyy6u4z6.gif

چقد پیچیده ست ؟ :ws38:

نه روی هر سمت یه دونه پلیت خو رده دیگه جا نداره پلیت دیگه بخوره

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 66
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

نه روی هر سمت یه دونه پلیت خو رده دیگه جا نداره پلیت دیگه بخوره

ممنونم. سوالاتم چقد ساده ست . بیش ترشم رو نقشه خوانیه تا متره ! :hanghead:

لینک به دیدگاه
تو مثال من قسمت های خالی ستون رو کسر نکرده یعنی مهم نیس و تاثیر چشم گیری نداره روی متره ؟!

1sjxyvo4ty05284bzmkv.gif

محاسب تعین می کنه پلیت یکپارچه باشه وستون بسته اجرا بشه یا پلیت ها با فاصله های مشخص استفاده بشه وستون باز باشه واین مربوط به باری می شه که ستون قراره تحمل کنه وسایر موارد مورد نیاز که شما عمرانی ها در موردش اطلاعاتتون بیشتره:w16:

لینک به دیدگاه
برای محاسبه مصالح پرتی تو متره باید چی کنیم .؟ ( این جوری دقیق تر میشه متره )

توی فهرست بها قیمتهایی که اومده با احتساب پرتی مصالح ، هزینه حمل و....... است ونیازی به محاسبه پرتی مصالح نیست

لینک به دیدگاه
محاسب تعین می کنه پلیت یکپارچه باشه وستون بسته اجرا بشه یا پلیت ها با فاصله های مشخص استفاده بشه وستون باز باشه واین مربوط به باری می شه که ستون قراره تحمل کنه وسایر موارد مورد نیاز که شما عمرانی ها در موردش اطلاعاتتون بیشتره:w16:

ممنونم از توضیحاتتون. ولی منظور من اینه که این قسمت های باز رو از ستون کسر نباید کنیم .

متاسفانه من مهندسی اجرایی خوندم گرایش عمران همه درسای عمران رو پاس نکردم . :hanghead:

لینک به دیدگاه
توی فهرست بها قیمتهایی که اومده با احتساب پرتی مصالح ، هزینه حمل و....... است ونیازی به محاسبه پرتی مصالح نیست

اگه اشتباه نکنم اگه متره بسته باشه طبق فهرست بها پیش میره . که این بیش تر برای مناقصه مناسبه .

ولی وقتی توی خود پروژه هستیم بخوایم اول متره رو انجام بدیم و طبق متره مون مصالح رو سفارش بدیم پرتی رو هم باید حساب کنیم . ( فک کنم میشه متره باز )

تو کتاب متره دوره دانشگاه یه مثال داره نوشته پرتی اجر 5% و پرتی ماسه 5% و پرتی سیمان 6% .

برای تیر اهن و میلگرد رو میشه یه جورایی حساب کرد ولی بقیه چی ؟

یه سوال دیگه : وقتی اسکلت فلزی رو شاغول میکنن از میلگرد استفاده میکنن این میلگرد ها تو متره کردن حساب نمیشه ؟ من که تا حالا تو فهرست بها ایتمی ندیدم مرتبط به این موضوع ؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
ممنونم از توضیحاتتون. ولی منظور من اینه که این قسمت های باز رو از ستون کسر نباید کنیم .

متاسفانه من مهندسی اجرایی خوندم گرایش عمران همه درسای عمران رو پاس نکردم . :hanghead:

تو تایپیک سکشن a-a نگاه کنی طول و عرض و ضخامت پلیت رو محاسب تعیین کرده بنابراین ما طول پلیتها رو باهم جمع می کنیم طول کل پلیتی که برای هر ستون نیازداریم مشخص می شه انوقت در تعداد ستونهای هم پوز ضرب می کنیم راحت تر ه تا بخوای کل سطح رو پر حساب کنی بعد دوباره بخوای قسمتهای خالی رو ازش کسر کنی :a030::icon_gol:

لینک به دیدگاه
اگه اشتباه نکنم اگه متره بسته باشه طبق فهرست بها پیش میره . که این بیش تر برای مناقصه مناسبه .

ولی وقتی توی خود پروژه هستیم بخوایم اول متره رو انجام بدیم و طبق متره مون مصالح رو سفارش بدیم پرتی رو هم باید حساب کنیم . ( فک کنم میشه متره باز )

تو کتاب متره دوره دانشگاه یه مثال داره نوشته پرتی اجر 5% و پرتی ماسه 5% و پرتی سیمان 6% .

برای تیر اهن و میلگرد رو میشه یه جورایی حساب کرد ولی بقیه چی ؟

یه سوال دیگه : وقتی اسکلت فلزی رو شاغول میکنن از میلگرد استفاده میکنن این میلگرد ها تو متره کردن حساب نمیشه ؟ من که تا حالا تو فهرست بها ایتمی ندیدم مرتبط به این موضوع ؟ :ws38:

خیلی از موارداینطوری هست که معمولا تو فهرست بها نیومده ولی مقداریش تو ضریب بالا سری و ضریب طبقات جبران می شه ومقداری هم نمیشه در مورد پرتی مصالح(بر اساس تجربه خودم می گم ) حدودا 5% پرتی حداقل منطقیه که تازه اگه گروه سرپرست کارگاه به کار مسلط باشه که در غیر اینصورت سقفی نداره

لینک به دیدگاه
تو تایپیک سکشن a-a نگاه کنی طول و عرض و ضخامت پلیت رو محاسب تعیین کرده بنابراین ما طول پلیتها رو باهم جمع می کنیم طول کل پلیتی که برای هر ستون نیازداریم مشخص می شه انوقت در تعداد ستونهای هم پوز ضرب می کنیم راحت تر ه تا بخوای کل سطح رو پر حساب کنی بعد دوباره بخوای قسمتهای خالی رو ازش کسر کنی :a030::icon_gol:

ممنونم ازتون .

الان تو این مثال 18.90 متر ستونه که ضربدر وزن مخصوص میشه . خب مطمئنا اگه این اون قسمت های خالی نباشه وزنش باید بیش تر بشه !

اگه زیاد سوال میپرسم و مبتدیه عذر میخوام ولی میخوام دقیقا متوجه بشم تا تو مصاحبه کاری گیر نکنم با اعتماد به نفس کامل حرف بزنم .

لینک به دیدگاه
ممنونم ازتون .

الان تو این مثال 18.90 متر ستونه که ضربدر وزن مخصوص میشه . خب مطمئنا اگه این اون قسمت های خالی نباشه وزنش باید بیش تر بشه !

اگه زیاد سوال میپرسم و مبتدیه عذر میخوام ولی میخوام دقیقا متوجه بشم تا تو مصاحبه کاری گیر نکنم با اعتماد به نفس کامل حرف بزنم .

خواهش می کنم ببینید تو ستونهایی که می بینید دوتا تیرآهن یا همون ipe22 رو با فاصله طوری کنار هم قرار بدیم که عرض ستون 28 سانتی متر بشه تیر آهن ها رو بهم نمی چسبونیم حالا برای اینکه یک پارچه بشه به وسیله پلیت بهم متصلشون می کنیم بنابراین وزن تیر آهن ثابت می مونه حالا باید وزن پلیت رو جدا گانه محاسبه کنیم637zug2oavdzyy6u4z6.gifاگه جایی رو خوب توضیح ندادم که متوجه نشدید بگید ساده تر توضیح بدم :icon_gol:

لینک به دیدگاه
خواهش می کنم ببینید تو ستونهایی که می بینید دوتا تیرآهن یا همون ipe22 رو با فاصله طوری کنار هم قرار بدیم که عرض ستون 28 سانتی متر بشه تیر آهن ها رو بهم نمی چسبونیم حالا برای اینکه یک پارچه بشه به وسیله پلیت بهم متصلشون می کنیم بنابراین وزن تیر آهن ثابت می مونه حالا باید وزن پلیت رو جدا گانه محاسبه کنیم637zug2oavdzyy6u4z6.gifاگه جایی رو خوب توضیح ندادم که متوجه نشدید بگید ساده تر توضیح بدم :icon_gol:

:hapydancsmil::hapydancsmil:

ممنونم. الان قشنگه قشنگ متوجه شدم . :icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

با سلام . خسته نباشید .

این جدول اشتال چهارچوب دره این ابعادی که داده چه کارایی داره و چجوری ازش استفاده میشه !؟

whkfva32fbn0to067rhk.gif

6g40o8xfndwpjf08w4.gif

یه سوال دیگه داشتم .

جدول اشتال در قسمت قوطی های مستطیل و مربع اندازه 30 *60نداره ؟ اشتبام کجاست ؟ :ws38:

لینک به دیدگاه

کسی میتونه تو متره کردن این سوال کمکم کنه :

می خواهیم سطح بام یک ساختمان را با 3 لایه قیر و 2 لایه گونی عایق کاری کنیم . ابعاد بام (10*12 ) متراست و از گونی به عرض 90سانتی متر برای این کار استفاده می شود . در صورتی که هر نوار گونی با نوار گونی با نوار مجاور 15 سانتی متر پوشش داشته باشد و از هر طرف به مقدار 20 سانتی متر روی سطح قائم دست انداز بام قرار گیرد . چند متر گونی لازم است ؟

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
با سلام . خسته نباشید .

این جدول اشتال چهارچوب دره این ابعادی که داده چه کارایی داره و چجوری ازش استفاده میشه !؟

whkfva32fbn0to067rhk.gif

6g40o8xfndwpjf08w4.gif

یه سوال دیگه داشتم .

جدول اشتال در قسمت قوطی های مستطیل و مربع اندازه 30 *60نداره ؟ اشتبام کجاست ؟

اول راجع به کاربرد جدول بالا فرض کنیم شما توی ساختمون 5 تیپ مختلف در داشته باشید اول طول پروفیل مصرفی هر کدوم رو حساب می کنید بعد از این جدول استفاده می کنید و وزن هر چهار چوب رو بدست می آرید ولی چرا ؟ ما به وزنش چکار داریم ؟ سوال درست اینه بیشتر کارهای فلزی توی ساختمون بر اساس وزن انجام می شه مثلا آهن فروش میلگرد یا تیر آهن رو به شما متری نمی فروشه بلکه وزنی می فروشه درب وپنجره سازهم مثلا کیلویی آ ریال دستمزد می گیره در ثانی توی فهرست بها هم بر مبنای وزن قیمت گذاری شده پس شما برای برآورد وقیمت دادن توی یه منا قصه مجبوری به این منوال عمل کنی :a030:

لینک به دیدگاه
با سلام . خسته نباشید .

یه سوال دیگه داشتم .

جدول اشتال در قسمت قوطی های مستطیل و مربع اندازه 30 *60نداره ؟ اشتبام کجاست ؟ :ws38:

اما درمورد این سوال فکر می کنم چون استاندارد شون با هم فرق داره یا شاید فقط نمونه های پر مصرف رو ومعمول روفقط توش اوردن برای مختصر شدن جدول زیر رو ببینید kvmt3699t5ijf2t21ce3.jpg

لینک به دیدگاه

تعداد هایی که برای اور لپ گذاشته چجوری حساب میشه ؟

142090103683.gif

1420901036762.gif

1420901036651.gif

یا دتونه وقتی دبستان می رفتیم برای حساب کردن سطوح شکسته اونها رو به دو یا سه شکل که حساب کردن مساحتش ساده بود تقسیم می کردیم حالا این پشت بوم رو به سه قسمت تقسیم می کنیم یک قسمت خر پشته وقسمت کنارش و قسمت بزرگ پشت بوم اول از محدوده بزرگ شروع می کنیم اول طول و عرض رو در هم ضرب می کنیم مساحت این قسمت به دست میاد حالا اگه طول رو به اضافه 2تا 40 سانت که باید عایق رو ی جانپناه قرار بگیره جمع کنیم میشه 9.80 عرض این قسمت 8.50 سانت که اگه تقسیم بر 1 بشه می شه 8.5 وما روند در نظر می گیریم 9 یعنی 9تا نوار ایزو گام به طول 9.80 سانت داریم که 20 سانتشون روی هم قرار می گیره بقیه قسمتها رم به همین روش حساب می کنیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...