رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

بیشتر توضیح میدین؟

اسم خروجیتون همیشه می خواین یه چی باشه یا نه مثلا به زمان وابسته بشه؟

ببینید من یه برنامه دارم که قراره آدرس تصویر و کیفیت تصویر رو بگیره و یه سری ویژگی از اینا استخراج کنه، حالا میخوام بعد از استخراج ویژگی، اسم تابع که ثابت هست + q تصویر توی آدرسی که تصویر رو ازش خونده، ذخیره کنه.

لینک به دیدگاه
ببینید من یه برنامه دارم که قراره آدرس تصویر و کیفیت تصویر رو بگیره و یه سری ویژگی از اینا استخراج کنه، حالا میخوام بعد از استخراج ویژگی، اسم تابع که ثابت هست + q تصویر توی آدرسی که تصویر رو ازش خونده، ذخیره کنه.

خب می تونین از sprintf استفاده کنین یا strcat. این دو تا اسم رو توی دو تا متغیر قرار بدین با استفاده از این توابعی که گفتم یا یه کروشه باز و بسته به هم وصل کنین. با تابع ها می تونین کارکترهای دیگه ای هم بهش اضافه کنین.

لینک به دیدگاه

سلام،

چه ویژگی هایی رو می خواید استخراج کنید؟

منظورتون ضرایب کسینوسی گسسته هست؟

DCT=discrete cosine transform

درسته؟

لینک به دیدگاه
سلام،

چه ویژگی هایی رو می خواید استخراج کنید؟

منظورتون ضرایب کسینوسی گسسته هست؟

DCT=discrete cosine transform

درسته؟

سلام دوست عزیزم:icon_gol:

راستش فعلا برام مهم نیست چه ویژگی ای استخراج میکنه، فعلا یه تابع دارم که می خوام ازش به عنوان نهان کاو استفاده کنم. مشکلم فعلا با ویژگی ها نیس.

راستش من میخوام خروجی یه تابع رو تویه مسیری ذخیره کنم اما نمیتونم!

طبق گفته ی آقا Imaaan با strcat دو تا اسم رو به هم وصل کردم، اما وقتی می خوام خروجی رو save کنم، نمیشه!

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیزم:icon_gol:

راستش فعلا برام مهم نیست چه ویژگی ای استخراج میکنه، فعلا یه تابع دارم که می خوام ازش به عنوان نهان کاو استفاده کنم. مشکلم فعلا با ویژگی ها نیس.

راستش من میخوام خروجی یه تابع رو تویه مسیری ذخیره کنم اما نمیتونم!

طبق گفته ی آقا Imaaan با strcat دو تا اسم رو به هم وصل کردم، اما وقتی می خوام خروجی رو save کنم، نمیشه!

البته ایشون از من خیلی واردترن ...

برای ذخیرش می تونی از imwrite استفاده کنی خانومی:icon_gol:

مشکل کجاست؟

لینک به دیدگاه
البته ایشون از من خیلی واردترن ...

برای ذخیرش می تونی از imwrite استفاده کنی خانومی:icon_gol:

مشکل کجاست؟

ممنون از هر دوی شما :icon_gol:

بذار کدمو بزارم.

function BatchCCChen972(dirr,Q)
%dirr: a directory of image
path=dir(fullfile(dirr,'*.jpg'));
z=length(path);
f=zeros(z,972);
for i=1:z
image=fullfile(dirr,path(i).name);
fprintf('%s\n',strcat('Processing: ',image));
F=ccchen972(image,Q);
f(i,:)=F;
end
stn=num2str(Q);
str=strcat(stn,'CCChen972');
save dirr\str.mat f;
end

حالا مسئله من مسیر هستش که نمیتونم اینجا حلش کنم!

انگار میشه با imwrite هم حلش کرد!

لینک به دیدگاه
خب می تونین از sprintf استفاده کنین یا strcat. این دو تا اسم رو توی دو تا متغیر قرار بدین با استفاده از این توابعی که گفتم یا یه کروشه باز و بسته به هم وصل کنین. با تابع ها می تونین کارکترهای دیگه ای هم بهش اضافه کنین.

سلام آقا ایمان،

تازه منظور شما رو فهمیدم :ws3:

اینطوری درسته دیگه؟

stn=num2str(Q);
str=strcat(dirr,'\',stn,'CCChen972');
save (str,'f');

لینک به دیدگاه
سلام آقا ایمان،

تازه منظور شما رو فهمیدم :ws3:

اینطوری درسته دیگه؟

stn=num2str(Q);
str=strcat(dirr,'\',stn,'CCChen972');
save (str,'f');

سلام

آره درسته، با sprintf هم میشه، همینو نوشت.

از fullfile هم میشه برای ساختن مسیر یه فایل یا فولدر استفاده کرد.

لینک به دیدگاه
سلام،

باز من اومدم:ws3:

ببخشید من این کدو متوجه نمیشم! البته تو help زدما اما باز نگرفتم!

RandStream.setGlobalStream(RandStream('mt19937ar','Seed',1));
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

سلام

من یه فایل دارم که در مجموع 10000 تصویر توش دارم، حالا من میخوام بصورت تصادفی نصف این تصاویر رو انتخاب کنم و اسماشونو تو یه برداری ذخیره کنم.

ممنون میشم کمکم کنید.

لینک به دیدگاه
سلام

من یه فایل دارم که در مجموع 10000 تصویر توش دارم، حالا من میخوام بصورت تصادفی نصف این تصاویر رو انتخاب کنم و اسماشونو تو یه برداری ذخیره کنم.

ممنون میشم کمکم کنید.

سلام

اسم همه فایل ها رو با دستور dir بخونین، بعد با randi یه بردار تصادفی بین 1 تا 1000، 500 تایی ایجاد کنین، بعد این بردار تصادفی رو به ایندکس تصاویر انتخاب شده استفاده کنین و داخل یه متغیر دیگه ذخیره شون کنین.:ws3:

لینک به دیدگاه
سلام

اسم همه فایل ها رو با دستور dir بخونین، بعد با randi یه بردار تصادفی بین 1 تا 1000، 500 تایی ایجاد کنین، بعد این بردار تصادفی رو به ایندکس تصاویر انتخاب شده استفاده کنین و داخل یه متغیر دیگه ذخیره شون کنین.:ws3:

بعععععععععععععله!

از این randi به شکل زیر که استفاده کردم، اعداد تکراری تولید میکنه!

a = randi([0,999],500,1);

خب حال چه کنیم؟!

لینک به دیدگاه
بعععععععععععععله!

از این randi به شکل زیر که استفاده کردم، اعداد تکراری تولید میکنه!

a = randi([0,999],500,1);

خب حال چه کنیم؟!

به نکته خوبی اشاره کردین، حواسم نبود.:ws3:

به جاش از randperm استفاده کنین، 500 تای اولش رو بردارین:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سلام

بیشتر توضیح میدین؟

من یه مقاله دارم که با استفاده از بافت نگار(هیستوگرام) اومده نهان کاوی انجام میده. تو یه قسمت گفته که در سیستم های بازیابی تصویر مبتنی بر محتوی، محعمولا جهت کاهش حجم بردار محتوی، تعداد رنگ های جعبه رنگ کاهش می یابد، که این عمل از طریق نگاشت جند رنگ به یک رنگ صورت می گیرد. با این کار تصویر جدیدی حاصل میشه که بافت نگار تصویر جدید رو بافت نگار کوانتیزه شده می نامند.

حالا من باید این مقاله رئ پیاده سازی کنم، اما نمیدونم چطور باید تصویر اصلیم که خاکستری هست و 256 سطح شدت نور داره رو به تصاویری با 128 و 64 تبدیل کنم.

تو ادامه مقاله هم گفته شده که تو تصاویر خاکستری برای کوانتیزه کردن هیستوگرام، از نگاشت چند شدت رنگ نزدیک به هم به یک شدت رنگ استفاده می کنند!

لینک به دیدگاه
من یه مقاله دارم که با استفاده از بافت نگار(هیستوگرام) اومده نهان کاوی انجام میده. تو یه قسمت گفته که در سیستم های بازیابی تصویر مبتنی بر محتوی، محعمولا جهت کاهش حجم بردار محتوی، تعداد رنگ های جعبه رنگ کاهش می یابد، که این عمل از طریق نگاشت جند رنگ به یک رنگ صورت می گیرد. با این کار تصویر جدیدی حاصل میشه که بافت نگار تصویر جدید رو بافت نگار کوانتیزه شده می نامند.

حالا من باید این مقاله رئ پیاده سازی کنم، اما نمیدونم چطور باید تصویر اصلیم که خاکستری هست و 256 سطح شدت نور داره رو به تصاویری با 128 و 64 تبدیل کنم.

تو ادامه مقاله هم گفته شده که تو تصاویر خاکستری برای کوانتیزه کردن هیستوگرام، از نگاشت چند شدت رنگ نزدیک به هم به یک شدت رنگ استفاده می کنند!

اگه از کدای زیر استفاده کنم درسته؟

orginal=imhist(i);
q128=imhist(i,128);
q64=imhist(i,64);

لینک به دیدگاه

اگه از کدای زیر استفاده کنم درسته؟

orginal=imhist(i);
q128=imhist(i,128);
q64=imhist(i,64);

مثلا میشه هر 4 تا سطح روشنایی هیستوگرام اصلی رو هم باهم جمع کرد:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام

من دارم با ماتریس هم وقوعی کار میکنم کدشو به این شکل نوشتم:

glcm = graycomatrix(I,'offset', [-1 -1], 'Symmetric', true,'NumLevels',256);
stats = graycoprops(glcm,{'Contrast','Correlation','Energy','Homogeneity'});

دو تا سوال برام پیش اومده:

اول اینکه چطور میتونم مثلا ویژگی کنتراست تو خروجی ببینم؟

و دومی اینکه من میخوام برای ماتریس glcm ویژگی آنتروپی رو هم حساب کنم، چطور میتونم این ویژگی پنجم رو به stats اضافه کنم؟!

با تشکر فراوان:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...