رفتن به مطلب

فواید گاو بودن ؟!؟!؟!

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 75
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

درود

از اونجایی که گاو بودن هم مشکلات خاص خودشو داره من ترجیح نمی دم گاو باشم بیان ازم سو استفاده کنن هیچی نگم و فقط فواید گاو بودن رو گفت ضرراش رو ذکر نکرد جوری که خواننده فکر میکنه الان گاوا خوشبخت ترین موجودات روی کره زمینن (البته میدونم تو انشا گفته فوایدش با اینحال هر فایده ای با ضرر ها هست که معنی پیدا می کنه) ... در نتیجه بهش با ارفاق 16 میدم! :ws38:

درواقع بزرگترین فایده ظاهریش نداشتن عقل هست که ظاهرا فایده هست در باطن بزرگترین کمبود و ضرر بحساب میاد، در نتیجه شما ضررش رو ذکر کردین تا فایده هاش رو...

لینک به دیدگاه
درود

از اونجایی که گاو بودن هم مشکلات خاص خودشو داره من ترجیح نمی دم گاو باشم بیان ازم سو استفاده کنن هیچی نگم و فقط فواید گاو بودن رو گفت ضرراش رو ذکر نکرد جوری که خواننده فکر میکنه الان گاوا خوشبخت ترین موجودات روی کره زمینن (البته میدونم تو انشا گفته فوایدش با اینحال هر فایده ای با ضرر ها هست که معنی پیدا می کنه) ... در نتیجه بهش با ارفاق 16 میدم! :ws38:

درواقع بزرگترین فایده ظاهریش نداشتن عقل هست که ظاهرا فایده هست در باطن بزرگترین کمبود و ضرر بحساب میاد، در نتیجه شما ضررش رو ذکر کردین تا فایده هاش رو...

:ws3::a030:عالي

لینک به دیدگاه

ﺩﻭﺳﺘﯽ ﻣﯿﮕﻔﺖ : ﺍﯾﻨﻘﺪﺭ ﻧﺎﺍﻣﯿﺪ ﻧﺒﺎﺵ... ﺣﺘﯽ ﺍﮔﻪ ﮔﺎﻭ ﻫﻢ ﺑﺎﺷﯽ ، ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺗﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺟﺎﯼ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻗﺮﺍﺭ ﺑﮕﯿﺮﯼ ، ﮐﺴﺎﻧﯽ ﭘﯿﺪﺍ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ ﮐﻪ ﺗﻮ ﺭﺍ ﺑﭙﺮﺳﺘﻨﺪ!! ﮔﻔﺘﻢ ﺩﺳﺘﺖ ﺩﺭﺩ ﻧﮑﻨﻪ ! ﮐﻼ ﺍﻣﯿﺪﻭﺍﺭﻡ ﮐﺮﺩﯼ‏‎, , ,‎‏!

لینک به دیدگاه

[h=1]برای توسعه و بهبود کسب و کار گاو باش![/h]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برخلاف تصور، چیزهای زیادی هست که ما را تهییج می‌کنند که گاو باشیم. مثلا همین داستان خوب محمد صالح علا که نامش هست جلال آباد. فکر کنم بچه‌های همشهری داستان برای ویژه‌نامه همین سالی که درش هستیم تعدادی داستان کوتاه از نویسنده‌های ایرانی را به صورت صوتی منتشر کردند و بهترین آنها هم همین داستان بود از محمد صالح علا. در بخشی از آن آمده است:

شاید یک روز کتابی بنویسم و در آن ثابت کنم به عکس تصور انسان‌ها، گاو‌ها گاو نیستند. گاو‌ها شخصیت پیچیده‌ای دارند. برخی احساساتی، گوشه گیر، خجالتی و فروتن‌اند، برخی ریاست طلب، پرخاش‌گر و زود رنج‌اند. اندام بزرگی دارند ولی بسیار مهربان، متین و بی‌آزارند. گاو‌ها اغلب بیماری قلبی دارند، تنها به خاطر جثه بزرگشان نیست، به خاطر رنج‌هایی‌ست که در طول زندگی می‌کشند. از نظر عاطفی پیچیده‌اند، ماده‌هایشان مادران خوبی هستند، نُه ماه باردارند و فرزندشان را تا یک سالگی شیر می‌دهند و مراقبت می‌کنند، مهارت‌های زندگی می‌آموزانند، هم به ما شیر می‌دهند و هم به بچه‌هایشان. برای همین بیشتر گاو‌ها دچار کمبود کلسیم هستند، سینه‌هایشان ملتهب و متورم است. حافظه خوبی دارند، باهوش‌اند، هرگز برکه‌ای را که از آن آب نوشیده‌اند یا علفزاری را که در آن علف‌های خوش مزه‌ای چریده‌اند و زیر آفتاب مطبوعی چرت زده‌اند، فراموش نمی‌کنند. خوبی را به خاطر دارند. برای از دست رفتن اعضای از دست رفته خانواده خود، کسانی که با مهربانی و احترام با ایشان رفتار کرده‌اند عزاداری می‌کنند. حتی اشک می‌ریزند. آن‌ها یکسره نشخوار می‌کنند و من کنارشان می‌نشینم و می‌نویسم: خورشید جان، خورشید جان، امان از این بی‌تو گذشتن‌ها. وقتی از شما دورم، برف‌های درونم آغاز می‌شود. کاش می‌دانستید درباره‌تان چه فکر می‌کنم. من برای دیدن شما همه در‌ها را زدم، عاشقی خوبست، زندگی حلال کسانی که عاشقند. من خجالتی‌ام و هنوز نمی‌دانم اسمتان را چگونه تلفظ کنم.‌ای کاش عشق، خود لب و دهان و زبان داشت.

اما در بورس هم گاوها برای خودشان کسی هستند. این تصویر را می‌شناسید؟

the-charging-bull.jpg

گاو‌ها و خرس‌ها دودسته بزرگ سهامداران بورس‌اند. گاو‌ها سرمایه‌گذارانی هستندکه فکر می‌کنند قیمت سهام به اضافه شاخص بازاررشد می‌کند. اما خرس‌ها فکر می‌کنند که ممکن است قیمت سهام وشاخص‌های تعریف شده برای بازار افت کنند. گاو‌ها همیشه نماد افراد موفق و پربازده و خرس‌ها نماد افراد ناموفق و شکست خورده‌اند. انتخاب این دو حیوان به خاطر قدرت آنهاست. اگر زمانی بین گاو و خرس نبردی شروع شود هرگز نمی‌توان با قطعیت گفت کدام برنده رقابت خواهد شد.

آنهایی که نیویورک رفته‌اند حتما گذرشان به چند متری بورس نیویورک در وال استریت هم افتاده و آن دو مجسمه بزرگ را دیده‌اند. یکی‌اش همین مجسمه برنزی این گاو چند تنی است و دیگری که در مقابل گاو ایستاده یک خرس تنومند است. گاو همه آنهایی هستند که ر یسک‌پذیری زیادی دارند و فکر می‌کنند ظرفیت رشد در بازار وجود دارد و خرس همه آن سرمایه گذارانی هستند که می‌ترسند، بازار با افت مواجه شود.

نکته مهم اینجاست که یک گاو در بورس اوراق بهادار، همیشه گاو نمی‌ماند. شرایط که تغییر کند ممکن است گاو خرس شود یا خرس گاو. آدم‌ها همیشه در حال تغییر هستند. چه گاو باشید چه خرس باشید، در نهایت احتمالا برنده خواهید شد. دو گروه اما همیشه شکست‌خورده‌اند. یکی گرگ‌ها و دیگری خوک‌ها. چه گاو باشید چه خرس، سود می‌کنید اما اگر گرگ باشید یا خوک از بین می‌روید.

هنوز این سوال باقی مانده که چگونه می‌توان گاو بود؟ آن هم در دنیایی که گاو بودن تشویق نمی‌شود! آن هم در دنیای که خوک بودن تشویق می‌شود و کسی جرئت مقابله با گرگ‌ها را ندارد. دنیای کسب و کار پیچیده‌تر از آن است که به نظر می‌رسد. برای فهمیدن پیچیدگی این دنیا کافی است تصور کنید که یک گاو و یک خرس و یک گرگ و یک خوک، چگونه می‌توانند در یک اتاق کنار هم زندگی کنند. در دنیای کسب و کار این اتفاق می‌افتد. برای موفقیت در کسب و کار لازم نیست گرگ باشید یا خوک، گاو باشید. اما یاد بگیرید که در کنار گرگ‌ها و خوک‌ها زنده بمانید!

لینک به دیدگاه

یکی از مهمترین فواید گاو بودن اینه که هیچوقت از گاو شدن نمیترسن

اگه به یه گاو بگید گاو، کلی کف بر میشه! ذوق مرگ میشه افتضاح، اصلا یه وضعی

لینک به دیدگاه

سلام

من به گاو بودن یا نبودن هیچ کاری ندارم ولی بعضی از جملاتی که به کار رفته توی انشا واقعا توهین کنندست بالاخره ادمها شعور دارند که گاو اصلا نداره :vahidrk:

لینک به دیدگاه
سلام

من به گاو بودن یا نبودن هیچ کاری ندارم ولی بعضی از جملاتی که به کار رفته توی انشا واقعا توهین کنندست بالاخره ادمها شعور دارند که گاو اصلا نداره :vahidrk:

:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...