رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

amin 202 مهمان
امین میدونی یکی که پراید داره خوب با 750 کیلو وزش که با باد تکون میخوره خوب 80-90 نباید بیشتر برونه یکی از عوامل خیلی مهم سرعت زیاد و رعایت نکردن فاصله مطمئنه هستش خودت که روندی تو جاده میدونی مخصوصا تبریز و بله سایر عوامل نیز هستند ولی خوب ما هم تقصیرمون کم نیست :w16:

در مورد قاچاق قانع نشدم :whistle:

خوب دزدی رو هم میشه اینطوری توجیح کرد ایا روشش اینه قاچاق کنیم که جون مردمو رو افقیش کنیم درسته ایا

حالا قاچاق لباس و غیر مخدر رو یی جوری میشه توجیه کرد که من البته بشددت مخالفم برای حمایت از تولید داخلی ولی خوب با شرافتش بیشتر از مخدره ......

بحثی که من میکنم اینه که چرا مردممون مجبورن بخاطر عدم حمایت حاکمیت از زیرساخت های مملکت جهت تولید با کیفیت محصولات،محصولاتی چون پراید رو سوار بشن؟

چرا باید ملتمون بنزین آلوده تولید پتروشیمی رو مصرف کنن،وقتی که هزینه پیشبرد اهداف هسته ای ایران با هزینه حداقل 10تا پالایشگاه نفت برابر بوده.

پراید ماشین 20سال پیشه سهند...40سال پیش آمریکا کادیلاک میزد که تمام شیشه هاش برقی بودو فرمونو کمک فنراش هیدرولیک.

ببین کادیلاک الان چی میزنه ، سایپا چی میزنه!!

ما حاضریم مردممون تو قبرهای 20میلیونی کشته بشن ولی تن به بازار آزاد و واردات محصولات با کیفیت و امنیت بالاتر ندیم...

====================================

ببین سهند...من اصلاً با این قضیه قاچاق موافق نیستم...ولی بیا منطقی فکر کنیم.

بلایی که پارازیت های ماهواره ای،روغن پالم و... که بالا بهشون اشاره کردم سر ملتمون میاره،خداییش مواد مخدر میاره؟

بیا یک طرف قضیه رو بهت نشون بدم...فرض کن این اعداما جهت بد جلوه دادن دولت روحانی باشن...فرض کن وارد کنندگان مواد به ایران ازون کله گنده ها باشن و ما فقط یه عده ای رو میبینیم که برای توجیه عملکرد نیروهای مرزی دارن اعدام میشن بجرم واردات مواد مخدر...

نمیدونم جریان آغشته بودن مشروبات الکلی وارد شده به ایران به سیانور رو شنیدی یا نه...که خیلیا بی سروصدا سر این جریان مردندو کک هیچ مقام مسئولی نگزید!!

البته نمیشه قانون کلی صادر کرد و این فرضیات در حد تئوری هستن که احتمال واقعیت درونشون متصوره.

یک طرف بحث هم معزل بیکاریه...سهند وقت کردی یه سر برو سمت سیستان بلوچستان...ببین مردمانش چجوری واسه زنده موندن تقلا میکنن.

خدا نا کرده...فرض کن یکی از اعضای خانوادت که برات خیلی عزیزه از یه بیماری خیلی حاد داره رنج میبره و تو سواد و امکانات کنونی رو نداشتی و تو شهری مرزی در سیستان و بلوچستان زندگی میکردی که تنها روش برای تامین هزینه دوا درمان اون عزیزت قاچاق مواد مخدره...درسته که هدف وسیله رو توجیه نمیکنه...ولی اگر واقعاً خودت رو تو اون شرایط بذاری میبینی که کار قاچاق چندان هم دور از ذهن نیست.

من اون دوست کردی که داشتم 18 سال بیشتر نداره...2تا برادر کوچکتر از خودشم داره.

پدرش از مادرش طلاق گرفته و رفته یه زن دیگه گرفته و یه مادر مونده و 2تا بچه 12 و 8 ساله...بچه 18سالشم پیش من خدمت میکرد.

میگفت برادر وسطی که 12سال داره از همین الان رفته سمت قاچاق فقط خدا خدا میکرد که نره سمت مواد...چون اگر وارد باندشون بشه دیگه راه برگشتی نداره...برگرده سرش میره بالای دار!

با چاقو و داغ سیگار رو دستاش کلمه "مادر" رو حک کرده بود...

شما این رفیق منو که واقعاً بچه پاکی بود رو در نظر بگیر...بخاطر شرایط زندگیش نتونسته درس بخونه...خدمتش چند صد کیلومتر دورتر از خونشون بوده و نمیتونسته به خانوادش کمک مالی بفرسته.

خود من خیلی پیگیر شدم که بره محل زندگیش خدمت کنه و حداقل ناجا قدری کمک مالی بهش بده تا شرایطش بهتر بشه... ولی نشد...یعنی عین خیال بالانشینان نبود!

نهایت کاری که تونستم بکنم این بود که وقتی از عقیدتی استان اومدن،ماجرا رو به سربازشون مطرح کردمو اونا هم بردنش جایی که شیفتی خدمت کنه.

سهند ما تو مناطق محروممون این شرایط رو داریم...حالا بازم پدیده قاچاق برات شنیع و بد منظره؟

لینک به دیدگاه

گردید وطن غرقه اندوه و مَحـَن

وای وطن، وای وطن وای

سرخند از این غصه سپیدان چمن

وای وطن، وای وطن وای

خیزید رَوید از پی تابوت و کفن

وای وطن، وای وطن وای

خیزید رَوید از پی تابوت و کفن

وای وطن، وای وطن وای

ای غرقه در هزار غم بی‌دوا وطن

ای طعمه گرگ اجل مبتلا وطن

قربانیان تو همه گلگون قبا وطن

عزیز وطن غریب وطن بی‌نوا وطن

بی‌کس وطن غریب وطن بی‌نوا وطن

مادر ببین عروس وطن بی‌جهاز شد

مادر ببین دست اجانب دراز شد

هر شقه‌اش نصیب پلنگ و گراز شد

بی‌کس وطن غریب وطن بی‌نوا وطن

در هیچکس همت و دین و ثبات نیست

جان کندن است زندگی ما حیات نیست

از هیچ سمت راه گریز و نجات نیست

ای خاک تو جواهر و لعل و طلا وطن

تهرانیان، تهرانیان همه گرفتار مصیبتند

گیلانیان، گیلانیان همه بر زوال و وحشتند

تبریزیان، تبریزیان گرفتار محنتند

از بهر مرد و زن شده محنت سرا وطن

آن عقربی که بر وطن افتاد حاضر است

آن خائنین ستمگر و جلاد حاضرند

آن مهر و دفتر و اسناد حاضراست

کردند بر تو ناخلفان ظلمها وطن

لینک به دیدگاه

:hanghead:

گاهی حقایقی حتمی و بدون انکاره ولی....

با این شرایط زندگی, اگه بشر انقد پیشرفت کنه که همه بیماری هارو هم درمان کنه بازم احتمال زنده ماندن قرار نیست زیاد شه:ws3:

هی عجب بد شرایطی شده. از اون ور چون دلت برای کشورت میتپه دوست داری بمونی ازاون ور میگی چه کشوری که مسئولینش دارن کاری میکنن که.....:icon_razz:

:hanghead:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...