رفتن به مطلب

فرارمغزها

pary naz

ارسال های توصیه شده

اگه وابستگی خانوادگی و خانواده دوستی که تو ایران هست، مشابه خیلی از کشورای اروپایی بود و کمتر بود، این فرار مغزها خیلی بیشتر از الان بود آمارش :icon_pf (34):

هرکس به دنبال زندگی بهتره، که این زندگی بهتر واسه هرکس متفاوته و با توجه به اهدافشه.

چون با رفتن قطعاً یه سری چیزا رو آدم از دست میده و یه سری چیزا رو بدست میاره. واسه یکی اون چیزایی که از دست میده ارزشه. واسه یکی اون چیزایی که بدست میاره.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 70
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اگه وابستگی خانوادگی و خانواده دوستی که تو ایران هست، مشابه خیلی از کشورای اروپایی بود و کمتر بود، این فرار مغزها خیلی بیشتر از الان بود آمارش :icon_pf (34):

هرکس به دنبال زندگی بهتره، که این زندگی بهتر واسه هرکس متفاوته و با توجه به اهدافشه.

چون با رفتن قطعاً یه سری چیزا رو آدم از دست میده و یه سری چیزا رو بدست میاره. واسه یکی اون چیزایی که از دست میده ارزشه. واسه یکی اون چیزایی که بدست میاره.

جواب سوال تاپیک رو نمیدید؟؟:w16:

لینک به دیدگاه
جواب سوال تاپیک رو نمیدید؟؟:w16:

سوال درباره فرار مغزهاس. نه من :ws3:

در مورد خودم هم اگه شرایط مهیا باشه بله میرم :w16:

مهیا بودن شرایط هم وقتیه که بتونم با خانواده برم :a030:

لینک به دیدگاه
سوال درباره فرار مغزهاس. نه من :ws3:

در مورد خودم هم اگه شرایط مهیا باشه بله میرم :w16:

مهیا بودن شرایط هم وقتیه که بتونم با خانواده برم :a030:

اگه چی بشه از این تصمیمتون برمیگردید؟ یعنی در صورت به وجود اومدن چه شرایطی تو ایران ماندن رو به رفتن ترجیح میدید؟:w16:

لینک به دیدگاه
اگه چی بشه از این تصمیمتون برمیگردید؟ یعنی در صورت به وجود اومدن چه شرایطی تو ایران ماندن رو به رفتن ترجیح میدید؟:w16:

کار مناسب باشه. پول باشه. رضایت خانواده واسه رفتن باشه.

لینک به دیدگاه
کار مناسب باشه. پول باشه. رضایت خانواده واسه رفتن باشه.

رضایت خانواده واسه رفتن باشه میمونید؟؟؟:ws52: فکرکنم سوال رو اشتباه خوندید!:icon_redface:

لینک به دیدگاه
رضایت خانواده واسه رفتن باشه میمونید؟؟؟:ws52: فکرکنم سوال رو اشتباه خوندید!:icon_redface:

آها اشتباه خوندم. :ws3:

در صورت بودن اون شرایط میرم. کار هم منظورم کار مناسب تو اونجا بود.

لینک به دیدگاه
آها اشتباه خوندم. :ws3:

در صورت بودن اون شرایط میرم. کار هم منظورم کار مناسب تو اونجا بود.

ببخشید که انقد سوال میپرسم ولی چیکار کنم این یکی از خصوصیات شخصیتی منه به بزرگی خودتون ببخشید. :w16:اگه چه شرایط کاری و اجتماعی ای به وجود بیاد بهتون هرچه قدر هم پیشنهاد خوبی برای رفتن بدهندنمیریدوسرسختانه میمونید؟ وهیچ وقت هم پشیمون نمیشید؟:hanghead:

اینا رو میپرسم که موضوع فرار مغزها به چالش کشیده بشه تا شاید لااقل بفهمیم چه طور میشه از این مشکل جلوگیری کرد؟:w16:

لینک به دیدگاه
ایا تا به حال به این فکر افتادی بری ؟ چه شرایطی پیش بیاد از این فکر منصرف میشی؟

به نظرت چه راه های کاربردی برای جلوگیری از این مسئله بحرانی وجودداره؟:w16:

اره شده فکر کنم ولی فقط درس بخونم برگردم چون هیچ جا وطنت نمیشه.

این مسئله باید از پایه درست بشه مثلا همین مدرسه های هوشمند که زدن من نمونه سما دیدم خیلی خوبه امکانات زیاد داره میشه بچه هارو از اول درست پرورش داد.

یه خورده باید به قشر دانشجو بیشتر اهمیت بدن.

لینک به دیدگاه
اره شده فکر کنم ولی فقط درس بخونم برگردم چون هیچ جا وطنت نمیشه.

این مسئله باید از پایه درست بشه مثلا همین مدرسه های هوشمند که زدن من نمونه سما دیدم خیلی خوبه امکانات زیاد داره میشه بچه هارو از اول درست پرورش داد.

یه خورده باید به قشر دانشجو بیشتر اهمیت بدن.

ولی گاهی فرد خیلی باهوشه خیلی هم خوب پرورش یافته وفکری با ایده های نو داره اونوقت موقع ارئه دادن ایده هاو افکارشه که هیچکی کمکش نمیکنه.

لینک به دیدگاه

نميدونم من مغز هستم يا نه :ws3:

قصد فرار هم ندارم ! فرار كردن توي زميني كه گرده حماقته :hanghead: ما اينجا گير افتاديم ! يك زندان كروي !

خلاصه چرند نگم زياد برم سر اصل مطلب

من دنبال رفتن هستم ! اين هفته ها هم در حال تحقيق و پرسوجو هستم !

جور بشه سال ديگه اين موقع ايران نيستم :sad0:

فرار نميكنم ... اينجا هم ميشه درس خوند 1 تجربه تحصيل در ايران رو دارم دلم ميخواد تو كشور هاي ديگه هم تجربه كنم !

من انگيزه ام فرا گرفتن علم و تجربه است ! و دلم ميخواد دنيا رو بچرخم !

از مملكتم هم فرار نميكنم ! بر ميگردم ! قطعا !

من شهر و آبادي خودم رو دوست دارم

لینک به دیدگاه
نميدونم من مغز هستم يا نه :ws3:

قصد فرار هم ندارم ! فرار كردن توي زميني كه گرده حماقته :hanghead: ما اينجا گير افتاديم ! يك زندان كروي !

خلاصه چرند نگم زياد برم سر اصل مطلب

من دنبال رفتن هستم ! اين هفته ها هم در حال تحقيق و پرسوجو هستم !

جور بشه سال ديگه اين موقع ايران نيستم :sad0:

فرار نميكنم ... اينجا هم ميشه درس خوند 1 تجربه تحصيل در ايران رو دارم دلم ميخواد تو كشور هاي ديگه هم تجربه كنم !

من انگيزه ام فرا گرفتن علم و تجربه است ! و دلم ميخواد دنيا رو بچرخم !

از مملكتم هم فرار نميكنم ! بر ميگردم ! قطعا !

من شهر و آبادي خودم رو دوست دارم

خیلی خوبه

نمره آیلست چند شده؟کدوم کشور میخوای بری؟

باهات موافقم اگه برای تحصیل بریم هم خودمون تجربه های بیشتری به دست میاریم هم بعد از برگشتن برای کشور خودمون میتونیم کارکنیم که این به نفع کشور هم هست.تازه بعد از برگشتن هم احتمالا توجه بهمون زیاد میشه یکم بیشتر ادم حسابمون میکنن:ws28:

فقط

لینک به دیدگاه

برای اموختن خوبه بری برای ازمودن خودت خوبه بری برای تنوع خوبه بری

ولی برای مونده گار شدن نه اصلا خوب نیست

اینجا برگرد اگه رفتی بدون این خاک فقط می تونه ریشه هاتو نگه داره

و امیدوارم مسئولین یه روز واقعا به خودشون بیان که این جونها خیلی بالاتر از منابع مالی هستن که از کشور خارج میشن

هرچند اون ها تا نفت رو دارن و یه چیز دیگه به علم و فن اوری کمتر اهمیت میدن :sigh:

لینک به دیدگاه
ببخشید که انقد سوال میپرسم ولی چیکار کنم این یکی از خصوصیات شخصیتی منه به بزرگی خودتون ببخشید. :w16:اگه چه شرایط کاری و اجتماعی ای به وجود بیاد بهتون هرچه قدر هم پیشنهاد خوبی برای رفتن بدهندنمیریدوسرسختانه میمونید؟ وهیچ وقت هم پشیمون نمیشید؟:hanghead:

اینا رو میپرسم که موضوع فرار مغزها به چالش کشیده بشه تا شاید لااقل بفهمیم چه طور میشه از این مشکل جلوگیری کرد؟:w16:

خیلی چیزا از ریشه باید عوض بشه. فقط شرایط کاری و اجتماعی نیست.

از توضیحش معذورم :ws3:

لینک به دیدگاه

و اینم بگم آینده و حال یه جامعه رو روشنفکران جامعه تغییر میدن اگه همه به قول شما فراری بشن کیه که این مردم رو جلو ببره چه در صنعت چه در معرفت و چه در فهماندن

و هرکی بخواد فقط به فکر خودش باشه نیازی نیست جایی بره همینجا چشمشو ببنده میتونه پول پارو کنه

اما برای بودن در اجتماع که از وظایف اصلی انسانه باید بود تحمل کرد و پیش برد اگه به خاکمون ارزش قائلیم اگه به فرهنگ ایرانی خود ارزش قائلیم .....

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
و اینم بگم آینده و حال یه جامعه رو روشنفکران جامعه تغییر میدن اگه همه به قول شما فراری بشن کیه که این مردم رو جلو ببره چه در صنعت چه در معرفت و چه در فهماندن

و هرکی بخواد فقط به فکر خودش باشه نیازی نیست جایی بره همینجا چشمشو ببنده میتونه پول پارو کنه

اما برای بودن در اجتماع که از وظایف اصلی انسانه باید بود تحمل کرد و پیش برد اگه به خاکمون ارزش قائلیم اگه به فرهنگ ایرانی خود ارزش قائلیم .....

:icon_gol:

حق با شماست خودخواه بودن خوب نیست ولی نسل بعد از ما چیکار باید بکنه؟! شما یا حتی دوستان دیگه تا حالا چه اقداماتی در جهت اصلاح انجام دادین که نتیجش رو گرفته باشید؟؟! هر قدمی بر میداریم قلم پامونو خورد میکنن، هرجا صدامون درمیاد حلقمونو میچسبن، افکارمون پشیزی ارزش نداره، احدی حاضر نیست روی این نیروی جوان سرمایه گذاری کنه همه بیکار توی خونه، ارزش خاک و فرهنگ جای خودشو داره ولی این نوع زندگی هم واقعا قابل تحمل نیست!!

لینک به دیدگاه
حق با شماست خودخواه بودن خوب نیست ولی نسل بعد از ما چیکار باید بکنه؟! شما یا حتی دوستان دیگه تا حالا چه اقداماتی در جهت اصلاح انجام دادین که نتیجش رو گرفته باشید؟؟! هر قدمی بر میداریم قلم پامونو خورد میکنن، هرجا صدامون درمیاد حلقمونو میچسبن، افکارمون پشیزی ارزش نداره، احدی حاضر نیست روی این نیروی جوان سرمایه گذاری کنه همه بیکار توی خونه، ارزش خاک و فرهنگ جای خودشو داره ولی این نوع زندگی هم واقعا قابل تحمل نیست!!

اگه صخره وسنگ تو مسیر زندگی نباشد صدای اب هرگز زیبا نخواهد شد:w16:

همه حرفاتون رو قبول دارم ولی ماباید به این فکرکنیم که ما میخواهیم برای مردممون کارکنیم برای خانواده هامون برای هم وطنامون برای جایی که بهش تعلق داریم. ما میتونیم خارج از کشور تحصیل کنیم ولی چه لزومی داره همونجاهم بمونیم وثمره ی تلاش و توانایی هامون رو به اونها تقدیم کنیم.

لینک به دیدگاه

من وطن و خاک و ناسیونالیسم و این حرفا رو چیزای مضحک میدونم ... پشیزی برام ارزش ندارند....

و اگر روزی موقعیتشو به دست بیارم (حالا میخواد موقعیت مالی باشه یا علمی یا هرچی) برای همیشه ایران رو به مقصد دانمارک عزیزم ترک میکنم .

فقط انکار نمیکنم که یک حس دلتنگی و نوستالوژی برام میمونه و عذابم میده... که اونم بخاطر قسمت زیادی از زندگیم و خیلی اتفاقات مهمش میشه ... کودکی ، جوونی ، عشق و ....

لینک به دیدگاه
من وطن و خاک و ناسیونالیسم و این حرفا رو چیزای مضحک میدونم ... پشیزی برام ارزش ندارند....

و اگر روزی موقعیتشو به دست بیارم (حالا میخواد موقعیت مالی باشه یا علمی یا هرچی) برای همیشه ایران رو به مقصد دانمارک عزیزم ترک میکنم .

فقط انکار نمیکنم که یک حس دلتنگی و نوستالوژی برام میمونه و عذابم میده... که اونم بخاطر قسمت زیادی از زندگیم و خیلی اتفاقات مهمش میشه ... کودکی ، جوونی ، عشق و ....

کودکی جوونی عشق و... همه یه جور دلیل میتونه برای ماندن باشه

ولی در دانمارک عزیز چه تعلقاتی به ماندن مجبورتون میکنه؟ به عبارت صحیح تر چه وابستگی هایی در دانمارک دارید ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...