رفتن به مطلب

تا چه اندازه علمتون کارآیی داره؟

ارسال های توصیه شده

سعي ميكنم بشتر روي علوم تئوري و فلسفي و طبيعي براشون بگم

تا اينكه تكنولوژي قاتل رو بهشون معرفي كنم ! من خودم يكي از معتادان تكنولوژي هستم ! اما ازش متنفرم ...

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 83
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

amin 202 مهمان
یکی از دوستان اینو میگه

یه لوله ی شیشه ای پیدا میکنم رنگش میکنم ، بعد بهش گاز نئون و... میزنم و جریان الکتریسیته درش برقرار میکنم میشه روشن میشه

گاز نئون رو از کجا می خواد پیدا کنه؟:ws38:

یکی از دوستام اینو میگه

خب اگه همه چیز از بین بره و فقط اطلاعات خودم باشه ، یه تنگستن پیدا میکنم و از دو طرفش برق وصل میکنم و در محیط خلا

کسی اینو امتحان کرده؟:ws38:

تنگستن در سنگ معدن ولف رامیت ( تنگستن آهن – منگنز FeWO4/MnWO4 ) شیلیت (کلسیم تنگستن CaWO4) فربریت و huebnerite یافت می‌شه...چجوری میخواید اینارو از هم تفکیک کنید؟!!

خود خلاء رو میشه با پمپ خلاء ایجاد کرد...برای ایجاد پمپ خلاء شما به پلاستیک های با خاصیت الاستیسته مخصوص نیاز دارید که برای ساخت پلاستیک ها شما باید از مشتقات نفت استفاده کنید و بعد قالب تزریقش رو درست کنید...:ws38:

استفاده از همون کرم شب تاب بهتر نی؟! :ws3:

لینک به دیدگاه
تو هندوستان شنیدم پهن گاو رو میریزن داخل یه چاله از خروجی یه لوله رد میکنند که متان ازون متصاعد میشه و به جای گاز به منازلشون لوله کشی کردن

اینم یه روش:w16:

اسم این روش بیومتان هستش

کلاً از فساد هر ماده آلی متان تولید تولید میشه، نفت هم اولش متان بوده

بعد به خاطر دما و فشار زیاد زیر زمین و وجود برخی فلزات به عنوان کاتالیست به نفت تبدیل شده

اگه از صفر شروع کنیم چنین چیزی امکان پذیر نیست و یا خیلی سخته چون باید جلوی نشت گاز رو بگیریم

و آب بندی کردن برای گاز و لوله کشی و حتی تهیه لوله با چنین شرایطی تقریباً غیرممکن هستش

لینک به دیدگاه

دیدم دوستان چندتا مطلب کپی کردن

من هم چندتا لینک خیلی خوب و به درد بخور میزارم

البته اصل مطلب این تاپیک اینه که "خودمون" چی بلدیم و چه کاری از دستمون برمیاد... :)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
دیدم دوستان چندتا مطلب کپی کردن

من هم چندتا لینک خیلی خوب و به درد بخور میزارم

البته اصل مطلب این تاپیک اینه که "خودمون" چی بلدیم و چه کاری از دستمون برمیاد... :)

اگه قراره طبق این تاپیک فقط دانسته ها محک بخوره با فرض اینکه کره زمین ترکیده باشه، فکر کنم اگر قرار باشه هیچی دم دستم نباشه اول بیفتم تو جون آتیش درست کردن و شکارکردن... شکمم که سیر شد و خونه داشتم... میفتم به فکر قرقره ساختن و اهرم ساختن و چرخ درست کردن که کلا حمل و نقل بار و شکارام راحتر شه...

به نظرم تخصصی که الان دارم اون زمان به کار نمیاد.چون قطعا بقول amin202 شرایط و موادش فراهم نخواهد بود. اما وسایل ساده و ابتدایی که بالا اشاره کردم قطعا می‌تونم بسازم ، تااا بعد چند قرن تازه برسم به ساخت LEDو لیزر و .... البته همون موقعش هم باس نشست براوردهای مناسب رو انجام داد.

وقتی قراره یه پیچ‌گوشتی دم دستم نباشه چندوقت باس بشینم اونو بسازم.

یه کم موضع گنگ ه خب:5c6ipag2mnshmsf5ju3 الان تو این شرایط بگن بیا از انرژی خورشید و باد استفاده کن یه جور فکر می کنم اگه اون موقع بگن بیا از اینا انرژی بگیر یه جور دیگه قطعا. بعدم خب اون موقع دقیقا انرژی رو واس کجامون میخواییم؟:ws38:

اگه پایه ای بیا مثلا فرض کنیم افتادیم تو یه جزیره و میخواییم چسب درست کنیم واس قایق یا ابزارهایی که میهواییم استفاده کنیم! همه جور گیاه و درختی هم تو اون جزیره هست! :ws3: الان صفره همه چی تو مغزم در این مورد، اما اگه جون دارید همفکری کنیم بسازیم:w02:بازی علمی ه خوبی میشه:ws3:

لینک به دیدگاه

سلام

من تا او نجا که میدونم علم خالی به هیچ دردی نمیخوره چیزی که به درد میخوره تجربست اگه نداشته باشید هیچ کاری نمیتونید بکنید

لینک به دیدگاه

یکی از چیزایی که من همیشه بهش فکر میکردم تا حدودی شبیه همین سوال استارتر محترم بود ...حالا نه اینکه دنیا زیر ورو بشه اما اینکه آیا ما همین الان میتونیم بدون استفاده از هیچ کدوم ابزار نوین فقط با یه سنگ چخماق واین جور چیزا آتیش روشن کنیم ؟حالا ماعلمشو هم داریمااا که سنگ جخماق کنار باروت میتونه ایجاد شعله کنه ...اما خدایی میتونیم ..:ws38:

لینک به دیدگاه

سوال پیچیده و گیج کننده ای بود :w58::ws3:

خب علم که خیلی فایده ها داره

و در ضمن علم که فقط جسم و شی نیس که نابود شه ، تو ذهنم هس

پس قاعدتا میشه بعد از نابودی ازش استفاده کرد

امیدوارم منظور استارتر رو درست متوجه شده باشم

لینک به دیدگاه

با توجه به نظرات دوستان حالا فکر میکنیم تو یه جزیزه دورافتاده با کمی امکاناتی که دوستان لازم دارن افتادیم حالا بفرمایید چیکار میکنیم؟:ws3:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
با توجه به نظرات دوستان حالا فکر میکنیم تو یه جزیزه دورافتاده با کمی امکاناتی که دوستان لازم دارن افتادیم حالا بفرمایید چیکار میکنیم؟:ws3:

اونوقت پیشنهاد می کنم فیلم Cast Away با بازیگری Tom Hanks محصول سال 2000 رو ببینی...دقیقاً جواب سوالته! :ws3:

:ws56:

لینک به دیدگاه
اونوقت پیشنهاد می کنم فیلم Cast Away با بازیگری Tom Hanks محصول سال 2000 رو ببینی...دقیقاً جواب سوالته! :ws3:

:banel_smiley_4::ws28:

جدی باشید لطفا میخوام به یه جایی برسیم:a030:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
:banel_smiley_4::ws28:

جدی باشید لطفا میخوام به یه جایی برسیم:a030:

بابا جدی گفتم...یارو تک و تنها افتاده تو یه جزیره دور افتاده...اگر ندیدیش حتماً ببین!:ws3:

خیلی آموزندست...:hanghead:

لینک به دیدگاه
بابا جدی گفتم...یارو تک و تنها افتاده تو یه جزیره دور افتاده...اگر ندیدیش حتماً ببین!:ws3:

خیلی آموزندست...:hanghead:

همونکه طرف پنج سال تو جزیره ست کم کم آتیش درست میکنه و غذا میخوره و اینا...:ws3:
لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
همونکه طرف پنج سال تو جزیره ست کم کم آتیش درست میکنه و غذا میخوره و اینا...:ws3:

آره دیگه...پس دیدی...تنها تو جزیره باشی میشی مث اون...:ws3:

دیدی ماهی رو زنده زنده خورد؟!! :w58:

لینک به دیدگاه
آره دیگه...پس دیدی...تنها تو جزیره باشی میشی مث اون...:ws3:

دیدی ماهی رو زنده زنده خورد؟!! :w58:

84eb3ampc0vsywihe0i.gif

بیخیال همون کره زمین نابود شده ی خودم آتیش درست میکنم که...:ws3:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
84eb3ampc0vsywihe0i.gif

بیخیال همون کره زمین نابود شده ی خودم آتیش درست میکنم که...:ws3:

اوقت نگیره...سوشی یکی از گرون ترین غذاهاست که ماهی رو نپخته میخورن!:ws3:

آره بابا...کره زمین نابود شه بریم یه کره دیگه رو تسخیر کنیم...جذابیتش بیشتره....:w02:

لینک به دیدگاه

آره بابا...کره زمین نابود شه بریم یه کره دیگه رو تسخیر کنیم...جذابیتش بیشتره....:w02:

نه دیگه آتیش درست کردیم آبم جوشوندیم برق هم کم وبیش تولید شد:ws3:
لینک به دیدگاه

من تنها تو جزیره باشم یه وردی چیزی میخونم بشم مثل حضرت سلیمان لااقل با ماهی یا پرنده ای چیزی گپ بزنم:ws3:

اما دور از شوخی به نظر من وقتی آدم تو یه محدودیتی قرار میگیره فکرش بهتر کار میکنه یا اینجور بگم که مجبوره فکرش بهتر کار کنه تا راحتر زندگی کنه و چون پیش زمینه ای درمورد علم و ....داره بهتر میتونه پیشرفت کنه ااما باس به ضریب هوشی اونی که تنها مونده هم دقت کنیم

والا ما آدما عین ندید بدیدا حمله میکنیم رو کره ی ملت اونجام به فنا میکشیم icon_pf%20%2834%29.gif

لینک به دیدگاه
من تنها تو جزیره باشم یه وردی چیزی میخونم بشم مثل حضرت سلیمان لااقل با ماهی یا پرنده ای چیزی گپ بزنم:ws3:

اما دور از شوخی به نظر من وقتی آدم تو یه محدودیتی قرار میگیره فکرش بهتر کار میکنه یا اینجور بگم که مجبوره فکرش بهتر کار کنه تا راحتر زندگی کنه و چون پیش زمینه ای درمورد علم و ....داره بهتر میتونه پیشرفت کنه ااما باس به ضریب هوشی اونی که تنها مونده هم دقت کنیم

والا ما آدما عین ندید بدیدا حمله میکنیم رو کره ی ملت اونجام به فنا میکشیم icon_pf%20%2834%29.gif

کیمیاگری میکنی؟:w58:جدی چیزی به ذهنت نمیرسه آرتاش به اشتراک بذاری :ws38:
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...