رفتن به مطلب

تا چه اندازه علمتون کارآیی داره؟

ارسال های توصیه شده

اتش که کاری نداره فقط کافیه سنگی پیدا کنی که رسوبی نشده باشه با مقداری برگ و شاخه درخت با ضربه زدن سنگها به هم جرقه میزنه و بعد هم اتش

هواپیمام از تخصصات فردیمه نمیشه بگم خخخخخخخخخخخخخخخخخ:ws3::hapydancsmil::ws3:

خیلی ممنونم ازت لیلی جونم اتفاقا منم واسه آتش به همین اشاره کرده بودم بازم ممنون کمکم کردین:hapydancsmil:
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 83
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من این آزمایشو که الان میگم از یه جایی خونده بودم انجام دادم اما به نتیجه نرسیدم

دو سر مخالف یه آهنربا رو با یه فاصله کمی نگه داشتم بعدبه دوتا سیم وصل کردم سیمها هم وصل یه چراغ بود اما روشن نشد:ws52:

فکر کنم باید دوتا آهنربا رو حرکت بدی:ws38:

ینی همونطوری که گرفتی به هم نزدیک و بعد دورشون کنی :w16:

اگه دنیا از اول شروع بشه، من غارنشینی رو اختراع میکنم، اسمشم میزارم غار مهر اجتماعی:ws3:

اما جدا از شوخی، اگه از اول شروع کنیم شاید توانایی و علم ساخت خیلی چیزا رو داشته باشیم اما ابزارش رو نداریم...

ادیسون هم از هیچ برق درست نکرد، اونم ابزار داشت اما ابزارش به خوبی ابزار امروز نبود

پس باید از غارنشینی شروع کنیم

آتش درست کردن رو یاد بگیریم

آهنگری کردن و شکار و کشاورزی رو یاد بگیرم

تا اینجا فقط برای زنده موندن تلاش کردیم، البته اگه بر اثر بیماری یا حمله حیوانات وحشی نمرده باشیم!

از اینجا به بعد تازه میشه پیشرفت، چون میخوایم زندگی کردن رو راحت کنیم

+با شرایطی که گفته شد، من هیچ کاری از دستم برنمیاد...

فقط میتونم بچه ها رو بازی بدم تا بازم یه نفری یه کاری کنه...hanghead.gif

لینک به دیدگاه
فکر کنم باید دوتا آهنربا رو حرکت بدی:ws38:

ینی همونطوری که گرفتی به هم نزدیک و بعد دورشون کنی :w16:

اگه دنیا از اول شروع بشه، من غارنشینی رو اختراع میکنم، اسمشم میزارم غار مهر اجتماعی:ws3:

اما جدا از شوخی، اگه از اول شروع کنیم شاید توانایی و علم ساخت خیلی چیزا رو داشته باشیم اما ابزارش رو نداریم...

ادیسون هم از هیچ برق درست نکرد، اونم ابزار داشت اما ابزارش به خوبی ابزار امروز نبود

پس باید از غارنشینی شروع کنیم

آتش درست کردن رو یاد بگیریم

آهنگری کردن و شکار و کشاورزی رو یاد بگیرم

تا اینجا فقط برای زنده موندن تلاش کردیم، البته اگه بر اثر بیماری یا حمله حیوانات وحشی نمرده باشیم!

از اینجا به بعد تازه میشه پیشرفت، چون میخوایم زندگی کردن رو راحت کنیم

+با شرایطی که گفته شد، من هیچ کاری از دستم برنمیاد...

فقط میتونم بچه ها رو بازی بدم تا بازم یه نفری یه کاری کنه...hanghead.gif

باهات شدیدا موافقم حالا مثلا یکم اگه از همین ابزارای ساده رو داشته باشی مثلا یه رادیو میتونی درست کنی تلفن چی؟من خودم یه بادبزن میتونم درست کنم که خودشونو تو گرما باد بزنن

لینک به دیدگاه
باهات شدیدا موافقم حالا مثلا یکم اگه از همین ابزارای ساده رو داشته باشی مثلا یه رادیو میتونی درست کنی تلفن چی؟من خودم یه بادبزن میتونم درست کنم که خودشونو تو گرما باد بزنن

رادیو به چه دردم میخوره آخه؟!؟!؟!

مگه فرستنده ای هست که ما با رادیو موجش رو بگیریم آخه؟ :ws28:

شاید به سختی بتونم یه آلونک، کلک (قایق) بسازم

بیومتان هم فکر کنم بتونم

کلاً از ساخت وسایل الکترونیکی چیزی بلد نیستم

اما یکم از وسایل مکانیکی سردرمیارم

درکل برای اینکه آدم یه چیز رو خوب یاد بگیره، باید انجامش بده

که متأسفانه خیلیا سراغ انجامش نمیرن و یا شرایط براشون سخته...hanghead.gif

لینک به دیدگاه
رادیو به چه دردم میخوره آخه؟!؟!؟!

مگه فرستنده ای هست که ما با رادیو موجش رو بگیریم آخه؟ :ws28:

شاید به سختی بتونم یه آلونک، کلک (قایق) بسازم

بیومتان هم فکر کنم بتونم

کلاً از ساخت وسایل الکترونیکی چیزی بلد نیستم

اما یکم از وسایل مکانیکی سردرمیارم

درکل برای اینکه آدم یه چیز رو خوب یاد بگیره، باید انجامش بده

که متأسفانه خیلیا سراغ انجامش نمیرن و یا شرایط براشون سخته...hanghead.gif

آلونک رو با چی میسازین؟ قایق رو چطور؟:ws38:
لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

پرتال آکاایران سایت علمی و فنون آکا بخش مقالات تخصصی علوم ، فنون و فن آوری قسمت مقالات برق - تولید برق از سیب‌زمینی

potato_battery5.jpg

دانشمندان به روشی دست یافتند که می توان با هزینه پایین از سیب زمینی برق تولید کرد

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره محققان به این نتیجه رسیده‌اند که می‌توان از سیب زمینی برای تولید برق هم استفاده کرد.

در این روش سیب زمینی آب‌پز شده را در میان دو الکترود از جنس روی و مس قرار می‌دهند. در واقع پختن سیب زمینی در آب به منظور پایین آوردن مقاومت داخلی آن در برابر جریان الکترونها و بازدهی بیشتر است.

بررسی‌ها نشان داده است برق به دست آمده از سیب زمینی آب پز ده برابر بیشتر از سیب زمینی خام است.

یک باتری سیب زمینی می تواند تا بیست ساعت برق تولید کند که با آن می توان دستگاه‌های کم مصرف پزشکی و روشنایی را روشن کرد.

اگر چند عدد از آنها به صورت سری به یکدیگر وصل شود توان آنها بالاتر می‌رود و می‌توان حتی یک رایانه قابل حمل و کوچک را روشن کرد. دانشمندانی که این روش را ابداع کرده‌اند می‌گویند این روش می‌تواند به میلیون‌ها نفر در مناطق فقیر جهان کمک کند تا با هزینه پایینی برق مورد نیاز خود را تامین کنند.

بررسی‌ها نشان داده است تولید روشنایی با این روش شش برابر ارزانتر از چراغ‌های نفتی است و در مقایسه با باتری‌های معمولی پنجاه بار ارزانتر تمام می‌شود. البته برخی منتقدان می‌گویند که برق تولیدی با این روش کم است و تولید مقادیر فراوان آن بسیار هزینه بر است.

گفتنی است این روش برای میوه ها و سبزیهای دیگر هم آزمایش شده و موفقیت آمیز بوده است اما به ارزانی سیب زمینی نبوده است

مقالات برق - همشهری آنلاین

لینک به دیدگاه

ممنون از دعوتت سناجان:icon_gol:

در کل من خیلی اطلاعات اکتشافی و فنی و اینا ندارم اما برای شروع باید از صفر شروع کرد دیگه..

با نظر اون دوستمون که گفتن از کشاورزی و دامداری و ...باید شروع کنیم تا مجددا به اکتشافات بعدی برسیم

البته ما اطلاعاتی داریم که به این اختراعات و سازندگی سرعت میبخشه

و اون چیزایی که یاد گرفتیم و فقط از رو کتاب و جزوه خوندیم رو این بار باید چندبار آزمایش کنیم و به نتیجه برسیم انشاله:w16:

لینک به دیدگاه
درزمینه رشته خودم.. علم و اطلاعاتم بله .. برای من علمم کارایی داشته و داره.. و میتونم در شرایط سخت هم .. به بهترین نحو عمل کنم..:icon_gol:
ممنونم از اینکه اومدین:a030: میشه کمی از اطلاعاتتونم به صورت ساده واسه من بذارین:icon_gol:
لینک به دیدگاه

یکی از دوستان اینو میگه

یه لوله ی شیشه ای پیدا میکنم رنگش میکنم ، بعد بهش گاز نئون و... میزنم و جریان الکتریسیته درش برقرار میکنم میشه روشن میشه

لینک به دیدگاه

یکی از دوستام اینو میگه

خب اگه همه چیز از بین بره و فقط اطلاعات خودم باشه ، یه تنگستن پیدا میکنم و از دو طرفش برق وصل میکنم و در محیط خلا

کسی اینو امتحان کرده؟:ws38:

لینک به دیدگاه
این حرف شما شاید درست باشه که زندگی بدون ابداعات لذت بخشتره اما باید اینو هم در نظر گرفت

که مثلا خود شما به عنوان فرد تحصیلکرده به دنبال پیشرفت و نو آوری نیستید؟ینی در زمینه تخصصتون

هیچ فعالیتی ندارین؟ذات ادمی اینطوره که همیشه به دنبال پیشرفت و توسعه زندگیش هست.

یه مثال میزنم مثلا در قدیم که علم در زمینه پزشکی پیشرفت کمی داشت خیلی از افراد جامعه به

دلیل بیماریهایی که چندان سخت هم نبودند میمردند اما با پیشرفت علم این مشکلات رفع شده و

افراد براثر این بیماری ها نمیمیرن.این که انسان ها شاید از ادمیت فاصله گرفتند و عده ای خوی

وحشیگری پیدا کردند دلیل بر این نمیشه که علم دیگه پیشرفت نکنه در حقیقت پیشرفت علم سبب

این وحشیگری ها نشده علت این مسئله کم جنبه بودن ادماست مثل این میمونه که بگیم چون

فلانی پا نداره پس حرکت نکنه در حالی که

افراد بدون پای زیای هستن که موفقن شاید این مثال ربطی هم نداشته باشه ولی من میخواستم

منظورمو برسونم

مشکل ما انسان ها اینکه در مواجهه با مشکلات به جای تصحیح جواب صورت مسئله رو پاک میکنیم.

علم و نواوری یه نعمت و اگه گاهی مشکل سازه به دلیل سواستفاده انسانهاست نه بدی علم.

ازهمه دوستان به خاطر توضیح طولانی پوزش میخوام.

سنا جون شما هم ببخش اگه اسپم شد.

واس چي اسپم... جاي اين بحث ها همين جاهاست،ممنون:a030: علم خوبه از اول هم هدفش تسهيل زندگي انسان بوده اما انسان جاه طلب الان با ابزار علم به كجا رسيده. فكر كنم آدما ثابت كردن ظرفيتشون چقدره..

البته حرف منم يه حرف بود مثل خيلي از حرفاي نظري كه قراري به بالفعل شدنش نيس. حقيقت امر اينه كه بشريت به دنبال كمال ه. حتي اگه با همين تجارب خون بار هم برگرده به ما قبل تاريخ قطعا باز هم همين مسير رو مياد.

لینک به دیدگاه
هایاکاوا: این واقعیت که اتومبیل خطرناکتر از گاری دستی است نباید باعث شود که ما به گاری دستی برگردیم...

هاياكاوا كيه؟ :ws52: سناتور جمهوري خواهه يا بازيگر ژاپني يا مخترع ژاپني؟

لینک به دیدگاه

تو هندوستان شنیدم پهن گاو رو میریزن داخل یه چاله از خروجی یه لوله رد میکنند که متان ازون متصاعد میشه و به جای گاز به منازلشون لوله کشی کردن

اینم یه روش:w16:

لینک به دیدگاه

اون زمان نگران جوشاندن اب برای خوردن چایی نباشین غیر از اتش اینم میشه استفاده کرد:w16:

مز بنتام، مهندس انگلیسی، «کتری خورشیدی» را ابداع کرده که قادر به جوشاندن آب با استفاده از نور خورشید است.

%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%AF%DB%8C-2.jpg

این محصول قابل‌حمل از فناوری حرارتی ویژه‌ای برای جوشاندن آب بدون نیاز به هرگونه برق ورودی استفاده می‌کند و این قابلیت آن را برای کاربرد در فعالیت‌های بیرون از منزل ایده‌ال می‌کند.کتری خورشیدی مجهز به یک تیوب خلا حرارتی بوده که پرتوهای خورشید را جذب و به گرما تبدیل می‌کند. دو رفلکتور بیرونی نیز برای بیشینه‌کردن میزان انرژی خورشیدی دریافتی باز شده و موجب می‌شوند آب درون کتری بدون نیاز به هرگونه تجهیز انرژی دیگر، به جوش آید. ابداع جدید همچنین مجهز به یک پایه تعبیه‌شده است که می‌توان آن را رو به خورشید قرار داد.:w02::icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...