رفتن به مطلب

گابور

ارسال های توصیه شده

تصویرroz راباید بوسیله تابع موجک گابور به 40تا تصویری که تصویرشو فرستادم تبدیل کنم.کد موجک گابور من تومتلب پیاده کردم بعد خواندن تصویر بعدم که کانوالو که تصویر بعد ازاعمال این تبدیلات در سطح خاکستری میاره نه سطح مشکی .حالا من منتظرکمکتون هستم.ممنون:icon_gol:

سما خانوم من توی این زمینه کار نکردم، با هم جلو می ریم، امیدوارم حل بشه. :w16:

این اندازه و زاویه های فیلتر های گابور هم مهم هست دیگه، من همین حالت default همون کدی که به شما معرفی کردم رو اینجا استفاده می کنم. خب عکس ها رو در فیلترها کانوالو می کنیم، این چیزی که بدست میاد یه ماتریس مختلط هست، قراره از اندازه ش استفاده بشه یا مثلا مقدار حقیقیش؟

من با اندازه نوشتم این خروجی رو بهم داد:

nyftsf65jssizq52sop.png

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

هر جا می بینین نیاز هست بدونم، لطفا توضیح بدین، ممنون.:a030:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 90
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ببخشید شما این تابع چهجوری استفاده کردین آخه من که تو متلب مینویسم founction ،

gaborFilterBank میخواد من چیکار کنم حالا؟کمک:JC_thinking:

لینک به دیدگاه
ببخشید شما این تابع چهجوری استفاده کردین آخه من که تو متلب مینویسم founction ،

gaborFilterBank میخواد من چیکار کنم حالا؟کمک:JC_thinking:

خواهش می کنم، خب توی این پست که لینک فایل ها رو گذاشته بودم، دانلود کردین؟

http://www.noandishaan.com/forums/thread132953-2.html#post1489132

لینک فایل رو دوباره میذارم اینجا هم:

Gabor (www.noandishaan.com).zip

توضیحاتش رو هم که گفتم اینجا هست:

http://www.noandishaan.com/forums/thread133942.html#post1450828

بعد اینکه فایل رو دانلود کردین، دو تا mfile داخلش هست که صفحه قبل براتون توضیح داده بودم هر کدوم چیکار می کنه، توی Command Window متلب این دستور رو بنویسین:

این مسیر فعلی متلب یا همون Current directory هست، ام فایل ها رو توی همین مسیر (فولدر) قرار بدین، بعد می تونین ازشون داخل متلب استفاده کنین.

اینجا هم توضیح داده شده که چجوری میشه یه سری کد جدید رو میشه به متلب اضافه کرد، البته تو این حالت که گفتم فقط فایل ها رو داخل اون مسیر قرار بدین، ولی این تاپیک رو هم یه نگاهی کنین شاید بعدا بهش نیاز پیدا کردین:

[h=3]آموزش: روش اضافه کردن تولباکس جدید به متلب[/h]

لینک به دیدگاه
حالا ایراد کد کجاست که تصویر کانوالونمیشه؟

سلام

خب یه توضیحی بدین دیگه، اگه اروری میده متن ارور رو بذارین یا اگه خروجی مشکل داره، در موردش توضیح بدین.

لینک به دیدگاه

سلام

من کد موجک گابور رو وخواندن تصویر اول اجرا کردم بعد کانوال کردم هیچ خطایی نمیده فقط 40 تا تصویر خروجی کاملا سیاه میاره .علتش چیه؟

مقدار پیکسلی دیده نمیشه

لینک به دیدگاه
سلام

من کد موجک گابور رو وخواندن تصویر اول اجرا کردم بعد کانوال کردم هیچ خطایی نمیده فقط 40 تا تصویر خروجی کاملا سیاه میاره .علتش چیه؟

مقدار پیکسلی دیده نمیشه

خب وقتی محتوای یه cell array خالی رو در تصویر کانوالو می کنین، انتظار دارین چیزی غیر از این نشون بده. این خط باید به قبل از دو حلقه اول منتقل بشه:

داخل این حلقه ها هم باید فیلترهای تولیدی رو در این Cell array ذخیره کنین، که بتونین توی حلقه های بعدی ازش استفاده کنین. می تونین کانولوشن رو توی همین حلقه ها هم انجام بدین، دیگه بعد از اون از حلقه ای استفاده نشه.

لینک به دیدگاه

این کد :

Img = imread('roz.png');

Img = rgb2gray(Img);

Img = im2double(Img)

[R C]=size(Img);

% R = 128;

% C = 128;

Kmax = pi/2 ;

f = sqrt(2 );

Delt = 2*pi/4;

Delt2 = Delt * Delt;

% Img=Img(:);

% Show the Gabor Wavelets

for v = 0 : 4

for u = 1 :8

GW = GaborWavelet ( R, C, Kmax, f, u, v, Delt2 ); % Create the Gabor wavelets

figure( 2 );

subplot( 5, 8, v *8+ u ),imshow ( real( GW ) ,[]); % Show the real part of Gabor wavelets

IGW=conv2(Img,GW,'same');

% IGW=conv((Img),(figure ( 2 )));

figure ( 3 );

subplot( 5, 8, v * 8 + u ),imshow ( abs( IGW ) ,[]);

end

% figure ( 4 );

% subplot( 1, 5, v + 1 ),imshow ( abs( GW ),[]); % Show the magnitude of Gabor wavelets

%

end

GW = GaborWavelet( R, C, Kmax, f, 7, 2, Delt2 ); % Create the Gabor wavelets

figure

imshow ( real( GW ) ,[]); % Show the real part of Gabor wavelets

IGW=conv2(Img,GW,'same');

% IGW=conv((Img),(figure ( 2 )));

figure;

imshow ( abs( IGW ) ,[]);

IGW_S = (IGW - min(IGW(:)))/(max(IGW(:))- min(IGW(:)));

imwrite(IGW_S,'MyImage.png')

لینک به دیدگاه
خطا :

Error using imwrite (line 455)

Unable to open file "MyImage.png" for writing. You may not have

write permission.

سلام

کدتون کجا داره اجرا میشه، Current Folder یا مسیر فعلی مطلب توی مسیر نصب نیست؟ این ارور احتمالا به خاطر اینه که توی فولدر bin متلب داره کد اجرا میشه، یا فولدر که جزو مسیر نصب برنامه ها یا ویندوز باشه، اجازه ذخیره فایل رو به طور معمول اونجا ندارین. :a030:

لینک به دیدگاه
پس مسیرشو چیکارکنم ؟اخه فانکشن موجک گابور تومسیر bin متلب منم توهمون مسیر اجرا میکنم

پس چیکارکنم؟

خب فایل رو داخل یه فولدر دیگه، مثلا دسکتاپ کپی کنین، بعد از فایلی داخل دسکتاپ هست اجرا بگیرین.:a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام

معمولا انتخاب تعداد جهات و اندازه ها بگونه ای اختیار میشه که ویژگیهای استخراج شده مهم باشند. توی مقالات مختلف ممکنه با توجه به نوع تصویر از یک بانک فیلتر یا تنها از یک فیلتر گابور استفاده بشه. فقط بستگی داره به اینکه ویژگیهای استخراج شده برای بخش بندی نهایی شی مورد نظر در تصویر دارای اهمیت باشند. برخی موارد هم از روی آزمایش و خزا این کار انجام میشه تا تعداد و یا بهترین جهت و اندازه بدست بیاد.

لینک به دیدگاه

سلام می خواستم یه قسمت از تصویر زوم کنم چیکارباید بکنم مثلا تصویر اولی تصویر اصلی می خوام تصویر دومی بدست بیاد چیکارباید بکنم ؟لطفاراهنمایی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

1.jpg

2.png

لینک به دیدگاه
سلام می خواستم یه قسمت از تصویر زوم کنم چیکارباید بکنم مثلا تصویر اولی تصویر اصلی می خوام تصویر دومی بدست بیاد چیکارباید بکنم ؟لطفاراهنمایی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام

از imcrop استفاده کن.

لینک به دیدگاه

شرمنده ولی از imcrop اون قسمتی که تو تصویر میبینید درنمیاد، میشه راهنمایی کنید چیکارکنم؟بعدشم imcrop قسمتی از تصویر جدا میکنه زوم نمیکنه که...

لینک به دیدگاه
شرمنده ولی از imcrop اون قسمتی که تو تصویر میبینید درنمیاد، میشه راهنمایی کنید چیکارکنم؟بعدشم imcrop قسمتی از تصویر جدا میکنه زوم نمیکنه که...

سلام

قسمتی از تصویر که می خوای جدا بشه رو انتخاب می کنی، بعد روش دابل کلیک می کنی تصویر جدید رو بهت میده:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...