رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

پذیرش برای دانشگاه های خارج رو گفتم مریم خانم

تازه

هر دانشگاهی هم توی ایران با پارتی نمیپذیره

مثل تهران یا شریف

من برای کار گفتم.

پس هیئت علمی چیکار میکنه؟حتی شریف:ws52:

فقط میمونه مشکل پذیرش برای دانشگاههای خارج که من هم بدنبال همین سوالم و مهم تر از اون اعتبار بین الملی مدرک

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 2.3k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من برای کار گفتم.

پس هیئت علمی چیکار میکنه؟حتی شریف:ws52:

فقط میمونه مشکل پذیرش برای دانشگاههای خارج که من هم بدنبال همین سوالم و مهم تر از اون اعتبار بین الملی مدرک

اگه به دنبال اعتبار بین الملل میگردی به اون دانشگاهی بنگر که دکتری هم داشته باشه

و تعداد مقالات isi رو ببین

این نظر منه

• Like 2
لینک به دیدگاه
سال گذشته با رتبه من روزانه شهید عباسپور رو آوردن.چجور دانشگاهیه؟

دوستم اونجا قبول شد پارسال

خودش که راضی بود

فقط جاش بده یه مقدار

شرق تهران میشه

800 کیلومتری مشهد:ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه
اگه به دنبال اعتبار بین الملل میگردی به اون دانشگاهی بنگر که دکتری هم داشته باشه

و تعداد مقالات isi رو ببین

این نظر منه

خب من یک مقداری بدلیل رتبم حق انتخاب هام هم کمتر شده.بنابراین باید سعی کنم در انتخاب های محدودی که واسم مونده بهترین رو انتخاب کنم.

• Like 3
لینک به دیدگاه
همانگونه که ما 60 نفر سر کلاس لیسانس نشستیم:icon_pf (34):

مگه 25 نفر سر کلاس چیکار میکنند که 45 نفر نمیتونن؟خیلی فضای بحث و پژوهش داغ؟یا فقط رونویسی و جزوه و امتحان؟

نه خوب تو ارشد سر اکثر درس ها ، یک دانشجو باید تحقیقاتی را به صورت پاورپوینت برای سایر بچه ها ارائه کنه.

هرچی تعداد بیشتر باشه،هم زمان محدودتر میشه،هم استاد نمیرسه درس را کامل ارائه کنه !!

• Like 3
لینک به دیدگاه
مگر نه اینکه یکی از تفاوت های ارشد با لیسانس تحقیق و پژوهشه؟اینجوری که باز هم میشه استفاده از ذهن دیگران و عدم نوآوری و خلاقیت:ws52:

فردا روز برای دکترا مشکلی پیش نمیاد؟

شما تو ارشد توی تک تک دروس تحقیق و پژوهش انجام میدی،فقط اون تحقیقت در آموزش محور به صورت منسجم زوی یک موضوع خاص نیست.

شما در هر درسی میتونی تحقیق انجام بدی و با استاد مربوطه،یک مقاله معتبر ارائه بدی.

ارزش مقالات معتبر خیلی بیشتر از این پایان نامه ها است....

• Like 2
لینک به دیدگاه
نه خوب تو ارشد سر اکثر درس ها ، یک دانشجو باید تحقیقاتی را به صورت پاورپوینت برای سایر بچه ها ارائه کنه.

هرچی تعداد بیشتر باشه،هم زمان محدودتر میشه،هم استاد نمیرسه درس را کامل ارائه کنه !!

اینها که مهم نیست......در حال حاضر مهم اینه که همه مدرک داشته باشن....همه مهندس باشن....اینجور کارها مال خارجیاست.:ws37:

اینم حالا شما چون دانشگاتون خوب بوده و زیر ذره بین جهانی عملی میشده،وگرنه این طرفا که از این خبرا نیست.

شاهد دارم دانشگاه بین المللی سر درس سیالات پیشرفته استاد در حد سیالات یک مجبور بوده درس بده....نه اینکه استادهه سوادش رو نداشته ها...دانشجو نمیدونسته:icon_pf (34):

• Like 2
لینک به دیدگاه
شما تو ارشد توی تک تک دروس تحقیق و پژوهش انجام میدی،فقط اون تحقیقت در آموزش محور به صورت منسجم زوی یک موضوع خاص نیست.

شما در هر درسی میتونی تحقیق انجام بدی و با استاد مربوطه،یک مقاله معتبر ارائه بدی.

ارزش مقالات معتبر خیلی بیشتر از این پایان نامه ها است....

از چه سالی به بعد آموزش محور رواج یافت و چه دانشگاهایی اینگونه کار میکنند؟

• Like 2
لینک به دیدگاه
از چهه سالی به بعد آموزش محور رواج یافت و چه دانشگاهایی اینگونه کار میکنند؟

امسال فکر کنم سال سوم باشه،بستگی به دانشگاهش داره،مثلا دانشگاه تهران نداره ولی شریف داره......

هر سال هم اون دانشگاه هایی که این شیوه را دارند،عوض میشوند......

• Like 2
لینک به دیدگاه
امسال فکر کنم سال سوم باشه،بستگی به دانشگاهش داره،مثلا دانشگاه تهران نداره ولی شریف داره......

هر سال هم اون دانشگاه هایی که این شیوه را دارند،عوض میشوند......

اینجا هر لحظه یک تصمیمی میگیرن.ریسکش بالا نیست؟البته بیشتر تهران اصفهان و شیراز این شیوه رو دارن

• Like 2
لینک به دیدگاه

دوستم تبدیل خواجه میخونه،الان باهاش صحبت میکردم.یکم منو در مورد سیستم های انرژی به فکر فرو برد.

دانشگاه الزهرا هم 7 نفر میگیره(دمش گرم.بلاخره یه نفر ما رو تحویل گرفت).اما متاسفانه با این دانشگاه هم اصلا آشنایی ندارم.رتبه های قبولی سیستم انرژی چجوریه؟

• Like 2
لینک به دیدگاه

در مورد آموزش محور هم که پرسیدم گفت،کلا کسایی که گرفتن زیاد راضی نیستن.و اینکه اگر ترم اول معدل بالای 18 (فکر کنم )باشه ،میشه به پژوهش محور تغییر داد

• Like 2
لینک به دیدگاه
در مورد آموزش محور هم که پرسیدم گفت،کلا کسایی که گرفتن زیاد راضی نیستن.و اینکه اگر ترم اول معدل بالای 18 (فکر کنم )باشه ،میشه به پژوهش محور تغییر داد

ولی من از کسانی پرسیدم که تو شریف آموزش محور خوانده اند،اونها زیاد فرقی براشون نمیکرد !!!

به هر حال هر سیستم جدیدی ، ابتدا مخالفت هایی داره.

این سیستم آموزش محور هم کوپی برداری از یکی از شیوه های پذیرش دانشجویان ارشد در انگلستان و فرانسه است.

• Like 3
لینک به دیدگاه

دوستان آیا اطلاعاتی در مورد مهندسی انرژی های تجدید پذیر و پژوشگاه مواد و انرژی رو میشه در اختیارم قرار دهید؟

• Like 1
لینک به دیدگاه

یک سری از گرایشهاست که اصلا در موردشون بحث نمیشه.چرا؟

سیستم های انرژی-انرژی های تجدید پذیر-مکاترونیک...

آخرین رتبه قبولی این رشته ها رو چجوری میشه بدست آورد؟

• Like 1
لینک به دیدگاه
یک سری از گرایشهاست که اصلا در موردشون بحث نمیشه.چرا؟

سیستم های انرژی-انرژی های تجدید پذیر-مکاترونیک...

آخرین رتبه قبولی این رشته ها رو چجوری میشه بدست آورد؟

اینا قبولیشون خیلی سخته

چون پذیرششون خیلی کمه

• Like 2
لینک به دیدگاه
شکست نفسی میفرمایید،اینها تماما نتیجه تلاش دوستان است. :icon_gol:

به نظرم حتما پیش یک مشاور برای انتخاب رشته برو.

اگه وضعیت مالی برات مطرح نیست،ببین توصیه میکنند شبانه شریف یا دانشگاه تهران بزنی یا نه،به جای روزانه علم و صنعت.

چون شبانه شریف یا دانشگاه تهران در رشته تبدیل خیلی عالیه،هم از نظر مدرک هم از نظر جو دانشگاه و اساتید و امکانات خیلی بهتر از علم و صنعت است.

در مدرک ارشد هم چیزی به نام شبانه و روزانه نمیزنند،حتما این مطلب را بررسی کن.

موفق باشی.

هیچ وقت فکر نمیکردم انتخاب رشته اینقدر سخت باشه!!! الانم تو خدمت سربازی هستم یه مرخصی هم بهم نمیدن بی وجدانها.... سوالای زیادی دارم

نمیدونم شب تهران رو بزنم یا نه؟ ؟؟؟؟اگرم بخوام بزنم بعد از روزانه امیرکبیر میزنم بعدشم با توجه به افزایش ظرفیت دانشگاههای تهران احتمال قبولی امیرکبیر رو میدن و از طرفی شنیدم اونجا جو وحشتناکی حاکمه و سخت گیری خیلی زیادی اعمال میشه نمیدونم بزنم یا نه. نظر دوستان در مورد امیرکبیر چیه؟؟؟؟؟

از طرفی یکی میگه تربیت مدرس بهتر از علم و صنعته ولی یکی از دوستان صمیمیم تو علم و صنعته میگه علم و صنعت اینطورا که بد میگن نیست. رتبه هایی هم که علم و صنعت میگیره بالاتره.

میخواستم مرخصی بگیرم برم شهرمون از استادای دانشگاهم سوال کنم ولی همه میگن بهترین مشاورا همون دانشجوهایی هستن که دارن تو این دانشگاهای تهران درس میخونن. واسه همین میخوام از اونا سوال کنم.

من میخوام هرطور شده برای دکتری برم خارج. هنوز نتونستم تصمیم قطعی در مورد اولویتهای انتخاب دانشگاه بگیرم .

• Like 3
لینک به دیدگاه
هیچ وقت فکر نمیکردم انتخاب رشته اینقدر سخت باشه!!! الانم تو خدمت سربازی هستم یه مرخصی هم بهم نمیدن بی وجدانها.... سوالای زیادی دارم

نمیدونم شب تهران رو بزنم یا نه؟ ؟؟؟؟اگرم بخوام بزنم بعد از روزانه امیرکبیر میزنم بعدشم با توجه به افزایش ظرفیت دانشگاههای تهران احتمال قبولی امیرکبیر رو میدن و از طرفی شنیدم اونجا جو وحشتناکی حاکمه و سخت گیری خیلی زیادی اعمال میشه نمیدونم بزنم یا نه. نظر دوستان در مورد امیرکبیر چیه؟؟؟؟؟

از طرفی یکی میگه تربیت مدرس بهتر از علم و صنعته ولی یکی از دوستان صمیمیم تو علم و صنعته میگه علم و صنعت اینطورا که بد میگن نیست. رتبه هایی هم که علم و صنعت میگیره بالاتره.

میخواستم مرخصی بگیرم برم شهرمون از استادای دانشگاهم سوال کنم ولی همه میگن بهترین مشاورا همون دانشجوهایی هستن که دارن تو این دانشگاهای تهران درس میخونن. واسه همین میخوام از اونا سوال کنم.

من میخوام هرطور شده برای دکتری برم خارج. هنوز نتونستم تصمیم قطعی در مورد اولویتهای انتخاب دانشگاه بگیرم .

اگه میخواهی حتما برای دکتری بری خارج،یا شریف برو یا دانشگاه تهران.

رنک این دو دانشگاه خیلی بالاست و مخصوصا تو آمریکا از همه بیشتر طرفدار دارند.

پلی تکنیک کلا تو مکانیک وضعش خیلی داغونه،اینقدر سخت میگیرند که اشکت در میاد.

من خودم پلی تکنیک را بعد از علم و صنعت زدم.

راستش باید ببینی از نظر وضع مالی در چه حدی هستی.

به نظر من اینطوری بزن:

روزانه شریف،تهران،علم و صنعت

شبانه شریف،تهران.....

بقیه هم دیگه هرچی خواستی.

بیشترین تمرکزت روی اولویت روزانه علم و صنعت یا شبانه های شریف و تهران باشه و تصمیم نهایی را خودت بگیر که بعدا نگی فلانی گفت.

• Like 5
لینک به دیدگاه
اگه میخواهی حتما برای دکتری بری خارج،یا شریف برو یا دانشگاه تهران.

رنک این دو دانشگاه خیلی بالاست و مخصوصا تو آمریکا از همه بیشتر طرفدار دارند.

پلی تکنیک تو جامدات وضعش خیلی داغونه،اینقدر سخت میگیرند که اشکت در میاد.

راستش باید ببینی از نظر وضع مالی در چه حدی هستی.

به نظر من اینطوری بزن:

روزانه شریف،تهران،امیرکبیر

شبانه شریف،تهران.....

بقیه هم دیگه هرچی خواستی.

شبانه شریف و تهران اگر مشکل مالی نداری،خیلی خیلی بر روزانه علم و صنعت و تربیت مدرس و.... میچربه.

این درسته که میگن تازگی ها آمریکا بورسیه نمی ده برای دانشگاه شریف و اینا؟! :ws52:

خب پس فقط پول مهمه نه دانشگاه! :banel_smiley_4:

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...