رفتن به مطلب

صندلی داغ و دلچسب الهه جون (مدیر تالارکشاورزی)

ارسال های توصیه شده

سلام به برو بچ.. دوستان کشاورزی غیر کشاورزی.. و تمام مهمانان گرامی... ثبت نام کنید و بیاید جزغاله کنیددددددد هوراااااا

:icon_gol:

کسانی که سوالات خوب بپرسن از طرف مدیریت بهشون جایزه میدیم.. :a030:

یادتون باشه سوالاتتون شخصی نباشه :w16:(چون جواب داده نخواهد شد و ناراحت میشید از دست ما)

در هر پست ما دست و دلبازی میکنیم.. بیشتر از بیست تا سوال نباشه..(لطفا):whistle:

نقل و قول فقط کاربری که در صندلی میشینه حق داره بگیره.. پس اسپم محسوب میشه...:banel_smiley_4:

سوالاتتون خیلی جزغاله کننده باشه...

550tnarvhmlccce4mcb7.gif

مدت این صندلی یک هفته بخواید تمدید میشه.. اره چی فکر کردید...

اگه صندلیت داغ شد بگو برات هندونه بیاریم..:(50)::(50)::(50)::(50):

همین دیگه...:ws37:

دور اول رو الهه جون مدیر تالارکشاورزی میشنه..:gnugghender:

wjyw7o6o6juum0n3p4th.gif

elahe.elahe2

014.gif

خوب دوستان باید سوالاتتون تخصصی باشه.. مربوط به تالارکشاورزی و مطالبش...حالا بفرمایید جزغاله کنید.. :ws3:

1

2

3

.

.

.

.

.

.

.

شروع شد:ws3:

• Like 19
لینک به دیدگاه

به دوست قدیمی اهل ارومیه بودی فک کنم

میریم سره سوالا

1-چند ساعت در روز میای اینجا

2-یه خاطره بگو

3-به نظر تو اینایی که ریش بلند دارن موقع خواب ریششونو میزارن روی پتو یا زیر پتو؟

4-چند بار تا بحال عاشق شدی؟

5-حاضری با یه پیره مرد پولدار ازدواج کنی؟

6-کدوم کارتونو از همه بیشتر دوس داشتی؟

7-اگه نصف دنیا رو بهت بدن چیکار میکنی؟

8-اگه رئیس جمهور ایران بودی با آمریکا چیکار میکردی؟

9-خوشبختی؟

10-دوس داری بچت چی باشه و اسمشو چی میزاری؟

11-چند سالته؟چند کیلویی؟قدت چنده؟

12-دوس پسر داری؟

13-دوس داری شوهرت چه شخصیتی داشته باشه؟

14-چرا رفتی کشاورزی؟

15-از کی بدت میاد؟

16ار وضع مملکت راضی هستی؟

17-فیلمای ترکیرو نگاه میکنی؟

18-اگه ایرانی نبودی دوس داشتی کجایی بودی؟

19-از کدوم کشور بدت میاد؟

20-از کدوم کشور خوشت میاد؟

با تشکر از استارتر

• Like 9
لینک به دیدگاه

میریم سره سوالا

2-یه خاطره بگو

3-به نظر تو اینایی که ریش بلند دارن موقع خواب ریششونو میزارن روی پتو یا زیر پتو؟

9-خوشبختی؟

10-دوس داری بچت چی باشه و اسمشو چی میزاری؟

12-دوس پسر داری؟

14-چرا رفتی کشاورزی؟

15-از کی بدت میاد؟

با تشکر از استارتر

کجاش کشاورزیه؟:w58: ببخشید من نقل قول گرفتم چون اولین پسته.. ممنونم از اینکه اومدید برای جزغاله کردن. منتهی سعی کنید کشاورزی پسند هم باشه. دیگه بستگی به الهه جون داره جواب بدن..

بازم دستت مرسی اومدی..:a030:

• Like 7
لینک به دیدگاه

سوالات سری اول من:

سلام عزیزدل اجی:icon_gol:

1- چرا خاک شناسی؟

2- خاک حاصلخیز چه خصوصیتی داره یه خصوصیت کلیدیشو بگو؟

3- تالارکشاورزی از دید شما..

4-مدیرجون وقتی نشستی در میز مدیریت چه حسی بهت دس داد؟

5- تاحالا کشاورزی کردی..

6- خاک شناسی یا اب شناسی؟

7- پنجمین تاپیکی که در صفحه اصلی انجمنه چیه؟

8- درمورد پاستیل مهدی مطلب گذاشته..یه خلاصه بزار اینجا

9- اقتصاد کشاورزی در ایران به چه صورته؟

10- قیمت تخم مرغ الان چنده؟

11- تکثیر زنبور عسل رو در دوسط بفرمایید؟

12- از گیاهان دارویی برای درمان بیماریهاتون استفاده میکنید.. چرا؟

13-تاحالا اشتباهی دارویی رو مصرف کردی از نوع گیاهیشااا

14- زراعت جو رو دوست داری انجام بدی؟ چرا؟

15-دید شما از برو بچ مهندسین کشاورزی به جز من.. (مال منو خصوصی بگو) میخوام بقیه تو کفش بمونن:ws3:

16- دنیای تالار کشاورزی ما جقدره؟

17- به هندونه احتیاج داری؟

18- خداییش الهه صندلی ما خوشکلتر نیست.. نه جون من نیست؟

19- گرایش شما در خاک شناسی چیست؟

20- استاد منصوری رو میشناسی..؟

فعلا همین.. دستمو میزارم زمین:ws3:سوالات خوب بید؟

• Like 8
لینک به دیدگاه

سلام الی:ws3:

البته فک کنم تو بخش کشاورزی فعال نباشی و کارت غیر مرتبطه:ws38:

ولی من تو بخش کشاورزی هم فعالم:ws3:

مهمترین اتفاق کشاورزی سال که به زودی قراره بیفته چیه؟

مهمترین تهدید بخش کشاورزی ایران چیه؟

فک میکنی کشاورزی ایران چرا با کشاورزی دنیا نمیتونه رقابت کنه؟

چرا بخش کشاورزی ایران اینقدر بی رویه سم و کود استفاده میکنه؟

سطوح آب زیرزمینی در سال چقدر افت میکنه؟

بهترین ایده ای که میتونی تو بخش آب کشاورزی بدی چیه؟

بزرگترین معضل کشاورزی ایران چی میتونه باشه؟

• Like 9
لینک به دیدگاه

سلام مدیر جان

1-چرا کشاورزی خوندی؟

2-چکار کنیم زمین دیمی خوب محصول بده؟

3-چندسال پشت سرهم میتونیم یه محصول کشت کنیم؟

4-برای پر بار شدن درختای گردو چکار کنیم؟

5-یه زمین خوب برای کشت چه نشانه های داره؟

6-حرص درخت چه موقعه انجام بدیم؟

7-بهترین موقع آبیاری درختا؟

8-چه موقع کود باید به محصول زد؟

9- اگه گردوهای یه باغ سیاه بشن داخلش باید چکار کرد؟

10-برای پرمغز شدن گردو باید چکاریو انجام داد؟

و در آخر موفق باشید.....

• Like 9
لینک به دیدگاه

مرسی از دعوتتون...

1.یکم از کشاورزی واسه کسی مثل من که هیچی ازش نمیدونه بگو.خلاصه؟

2.فندق رو چرا با اون ژوست خوشگلش نمیفروشن؟

3.واحدای تخصصیت تو دانشگاه؟

4.بازار کار کشاورزی چطوره؟

5.این درختای ما چرا برگاشون سوراخ سوراخه؟

فدات.مرسی.

موفق .سربلند .سلامت باشی.:icon_gol:

• Like 6
لینک به دیدگاه

سلام.بله اهل ارومیه ملقب به بهشت ایران،پاریس کوچک:w02:

میریم سره سوالا

بفرما

قبلا خیلی ،ولی الان بخاطر مشغله های کاری و زندگی همین 2 ساعت میرسم که ان شم:ws37:

2-یه خاطره بگو

کل دوران دانشجوییم پر از خاطره های تلخ و شیرین بود.

ولی این یکی هیچ موقع از یادم نمیره ،و تو بخش خاطرات دانشجویی انجمن کاملش رو گذاشتم.

پشت دانشکده کشاورزی دانشگاه ما،خوابگاه برادران محترم بود...:banel_smiley_4:

که بنده طی داستانی سر از اونجا در آورده بودم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

چیکار کنم خو ورودی بودمو محوطه دانشگاه رو نمیشناختم:icon_razz:

بماند ک کلی ابروریزی شد.الانم ک یادم میوفته این شکلی میشم:ws28:

موقع خواب آدم عاقل به تنها چیزی ک فک نمیکنه ریششه!

عشق واقعا مقدس،یک بار بیشتر به خودم اجازه عاشق شدن نمیدم

نه!تو زندگیم نقش پول خیلی کمرنگ.

از همون بچگی اهل تی وی نبودم.ولی تام و جری رو دوست داشتم.هنوزم دارم:ws3:

پسش میدم:banel_smiley_4:

الان هر چی بگم از رو احساس!هر موقع رئیس جمهور شدم با منطق روش بیشتر فک میکنم!

9-خوشبختی؟

خیلی.همین که با خیلی از جوونای زمون خودم فرق دارم و مث خیلیا وابسته تجملات نشدم،کسایی ک میخوام کنارم هستن یعنی خوشبختم:w16:10-دوس داری بچت چی باشه و اسمشو چی میزاری؟

دختر رو بیشتر دوس دارم.اسمشم ترجیح میدم با باباش انتخاب کنم

مگه دکتری؟:w02:

12-دوس پسر داری؟

اره خیلی،تو محمد مهدی سهند میلاد و بقیه پسرای انجمن دوستای پسرم هستین دیگه!نکنه دخترین؟:w58:

اون دوس پسری که مد نظرته نه ندارم.اعتقادی بهش نداشتمو ندارم:w16:

آدم باشه!

14-چرا رفتی کشاورزی؟

چون از بین 12 تا رشته ای که برا کارشناسی انتخاب کرده بودم از کشاورزی قبول شدم.

ولی گرایشم بر اساس علاقه بود

15-از کی بدت میاد؟

دشمن:ws3:

چرا نباشم؟همه چی ارومه،اصلا گرونی و تورم قیمت روزانه نداریم،همه جوونا شاغلن،دانشگاه پر از افراد علاقه مند به تحصیل!!!!!!!

فقط فیلم" سیر کاپیسی" یا همون کلید اسرار:whistle::ws28:

بالا گفتم زیاد اهل تی وی نیستم!

تا الان تو کشورای دیگه زندگی نکردم پس نمیتونم نظری بدم.صدای دهول از دور خوش است!

ایضا ج بالا!

فعلا آرامش نسبی که تو ایران است+چهار فصلش که یه نوع تنوع برام لذت بخشه.مخصوصا برا منی که رشته م کشاورزی و طبیعت دوستم!

آها تا یادم نرفته المان رو هم دوست دارم.

با تشکر از استارتر

و من نیز تشکر از استارتر:w02:

• Like 5
لینک به دیدگاه
سوالات سری اول من:

سلام عزیزدل اجی:icon_gol:

سلام نفس اجی:icon_gol:

1- چرا خاک شناسی؟تو تکمیل ظرفیت کارشناسی گرایش های دیگه هم قبول شده بودم ولی دوسش داشتم تغییر ندادم!

2- خاک حاصلخیز چه خصوصیتی داره یه خصوصیت کلیدیشو بگو؟

توانایی تهیه عناصر ضروری برای رشد گیاه رو داشته باشه،بدون اینکه غلطت هیچ کدومش به حد سمیت برسه

3- تالارکشاورزی از دید شما..

برخلاف تعداد کاربرای کمی که داره جطو تالار های فعال و به روز انجمنه:w16:4-مدیرجون وقتی نشستی در میز مدیریت چه حسی بهت دس داد؟

عصبانیت شدید از دست قاسم:ws3:اگه اون نمیرفت تالار منابع مجبور نبودم قبول کنم

5- تاحالا کشاورزی کردی..

دوران دبیرستان،تو زمین پدربزرگم ی دوره گوجه کاشتم...و چون شرایط کشت گوجه طوری که زمین باید مرطوب باشه بعد نشا رو بکاری...و من در حین ابیاری وارد زمین شدم..تا چند روز فقط پا درد کشیدم:sad0:

6- خاک شناسی یا اب شناسی؟ اول خاک شناسی بعد اب شناسی

7- پنجمین تاپیکی که در صفحه اصلی انجمنه چیه؟الان اینه

[h=3]پایان نامه کارشناسی الکترونیک-محاسبه توابع ونیر برای ساختارهای پلاسمون سطحی[/h]8- درمورد پاستیل مهدی مطلب گذاشته..یه خلاصه بزار اینجا

انواع اصلی پاستیل‌ها از شکر، شربت گلوکز، طعم‌دهنده‌ها، رنگ‌های خوراکی و ژلاتین ساخته شده‌. ژلاتینی که در ساخت پاستیل‌ها استفاده می‌شه از استخوان به دست میاد.در ساخت پاستیل از پودر استخوان استفاده می‌شه که به شکلات حالت ژله‌مانندی می‌ده و هنگام خوردن در دهان آب میشه

ژلاتین، هیدروکلوئیدی از جنس پروتئینه که به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردش در ایجاد ژل و قوام دهندگی در صنایع غذایی به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار میگره.

برای اینکه پاستیل و یا ژله‌ای که ژلاتین در آن استفاده شده ، ارزش غذایی مطلوبی داشته باشه لازمه ک این ژلاتین به روش صحیح از استخوان استخراج بشه که یکی از روش‌های استخراج ژلاتین ، روش آنزیمی هستش به طور معمول، ژلاتین 80 درصد پروتئین، 13 درصد رطوبت و 2 درصد مواد معدنی داره. پروتئین‌های ژلاتین حاوی اسیدهای آمینه مفید برای سلامت انسان هستش. برای اینکه ژلاتینی که در تولید ژله و پاستیل استفاده می‌شود، کیفیت مناسبی داشته باشد باید به خوبی فن‌آوری شده باشه، کارشناسان بهداشتی، رنگ و وضوح، تست‌های میکروبی، قدرت ژل و قوام ژلاتین را معیارهای ارزیابی یک ژلاتین خوب میدونن

9- اقتصاد کشاورزی در ایران به چه صورته؟

افتضاح!

10- قیمت تخم مرغ الان چنده؟

300 تومن

11- تکثیر زنبور عسل رو در دوسط بفرمایید؟

یکی از روششاش بچه گیری از 2 کندوی مادر.به این صورت که از یکی از کندو ها چن قاب پر از تخم و لارو بر میدارن و از اون یکی زنبور های بالغ رو به اون مقدار ک نیاز بر میدارن و داخل بچه کندو میزارن..مختصر و مفید گفتما:ws3:راستی نمیشه این زنبورهای بالغ رو از 2 تا کندوی متفاوت برداشت چون اگه غریبه باشن میزنن هم دیگه رو ناقص میکنن:ws37:

12- از گیاهان دارویی برای درمان بیماریهاتون استفاده میکنید.. چرا؟

اهوم.مثل عرق نعناع یا بیدمشک.که هم تو منظقه ما پره هم برا رفع دل پیچه و اعصاب به درد میخوره

تازه خوشمزه هم هستن

13-تاحالا اشتباهی دارویی رو مصرف کردی از نوع گیاهیشااا

گیاهی نه!ولی شیمیایی چرا....

14- زراعت جو رو دوست داری انجام بدی؟ چرا؟

نه.کلا رابطه خوبی با کشت ندارم.شاید برا همین گرایشای خاک-اب-صنایع غذایی رو بیشتر از بقیه دوس دارم

15-دید شما از برو بچ مهندسین کشاورزی به جز من.. (مال منو خصوصی بگو) میخوام بقیه تو کفش بمونن:ws3:

همشون گلن.خون گرم هستن،ممکن بعضی وقتا بینشون بحثی پیش میاد ولی دو دقه بعد میشن همون جیگرای اول:w02:16- دنیای تالار کشاورزی ما جقدره؟

امیدوارم دنیای سبز و پر اطلاعاتی باشه

17- به هندونه احتیاج داری؟

اره میخوامممم:hapydancsmil:18- خداییش الهه صندلی ما خوشکلتر نیست.. نه جون من نیست؟

کلا همه چی تالار ما تکه!والا

19- گرایش شما در خاک شناسی چیست؟عاشق فیزیک خاکم.

گرایش های دیگه:بیولوژی و بیوتکنولوژِی خاک.

شیمی خاک

پیدایش و حفاظت خاک

20- استاد منصوری رو میشناسی..؟

نه.استاد کجاست؟:ws38:فعلا همین.. دستمو میزارم زمین:ws3:سوالات خوب بید؟

عالی بود آجی جونم

• Like 5
لینک به دیدگاه
چند تا سوال

اقا چرا من هر چی گوجه میکارم میوه نمیده

:hanghead:

حتما بهش خوب نمیرسی دیگه!

و به احتمال زیاد به عناصر غذایی ک با کود بهش میدی توجه نداری

یکی از این عناصر مهم ازت هستش.که اگه مقدار اون زیاد باشه باعث میشه گیاه دیر تر به میوه بشینه:w16:

• Like 7
لینک به دیدگاه

سلام:w02:

البته فک کنم تو بخش کشاورزی فعال نباشی و کارت غیر مرتبطه:ws38:

بله.کارایی که الان مشغولشم کاملا غیرمرتبط با کشاورزی.ولی دارم دوره های کارافرینی رو میرم که بتونم تو گرایش خودم هم فعالیت کنم:hapydancsmil:

ولی من تو بخش کشاورزی هم فعالم:ws3:

آفرین پسرفعال:ws3:

مهمترین اتفاق کشاورزی سال که به زودی قراره بیفته چیه؟تغییر شیوه ابیاری زمین کشاورزی ارومیه.با در نظر گرفتن احیای دریاچه ارومیه

البته اگه عملی بشه:banel_smiley_4:

مهمترین تهدید بخش کشاورزی ایران چیه؟کمبود اب،نابودی خاک های کشاورزی با شیوه نادرست خاکورزی و کوددهی

فک میکنی کشاورزی ایران چرا با کشاورزی دنیا نمیتونه رقابت کنه؟

چون با اینکه سواد و علمش رو داریم ولی نمیخوایم از کشاورزی سنتیمون دست برداریم:w000:

چرا بخش کشاورزی ایران اینقدر بی رویه سم و کود استفاده میکنه؟

چون فقط به لحظه حال فک میکنه و میخواد مثلا محصولش رشد خوبی داشته باشه.دریغ از اینکه با این کار داره اینده خودش و کشاورزی رو نابود میکنه

سطوح آب زیرزمینی در سال چقدر افت میکنه؟تو کشورهای مختلف متفاوته.ولی تو ایران معمولا 20 سانتیمتر در سال بوده.که تو بعضی ابخوان ها تا 8 متر هم گزارش شده:icon_pf (34):

بهترین ایده ای که میتونی تو بخش آب کشاورزی بدی چیه؟اول تناسب بین محیط کشت و محصول از نظر نیازمندی به اب.و دوم استفاده از ابیاری قطره ای

بزرگترین معضل کشاورزی ایران چی میتونه باشه؟

همین کمبودد آب و نابودی خاک

بازم بیا حال کرم با سوالات.حرفایی رو زدم ک مدتی بود تو گلوم گیر کرده بودن:ws3:

• Like 6
لینک به دیدگاه

سری دوم

مهمترین اتفاق کشاورزی سال آمارگیری کشاورزی 93 هستش که از مهر ماه شروع میشه :ws3:

با توجه به کمبود آب کشور بازنگری تو محصولات زیر کشت چقد میتونه مؤثر باشه ؟مثلا با توجه به اینکه واردات شکر کم هزینه تر از کاشت چقندر قند با میزان بالای مصرف آب هست آیا کاشت چغندر باز هم به صرفه هست؟

یکی از طرح های بالا بردن سطوح آب زیر زمینی ایجاد حوزچه ها و بند های متعدد تو دامنه هااست به نظرت چنین طرحی چقدر میتونه مؤثر باشه؟

همونطور که میدونی 90% مصرف آب کشور تو بخش کشاورزی هست یکی از طرح ها ایجاد سیستم تصفیه فاضلاب و استفاده از این نوع آب تو بخش کشاورزیه به نظرت چنین طرحی آلودگی ایجاد نمیکنه؟

نصب کنتور های هوشمند برای چاه های کشاورزی به نظرت ایده موفقی خواهد بود؟

• Like 7
لینک به دیدگاه
سلام مدیر جان

سلاممممم:icon_gol:

1-چرا کشاورزی خوندی؟پستاای قبلی ج دادم.:w16:

2-چکار کنیم زمین دیمی خوب محصول بده؟

کلا تو کشت دیم باید چند مورد زیر رو در نظر گرفت و در نهایت توکل به خدا:ws3:وضعیت اب و هوایی و بارندگی سالیانه-منابع تامین رطوبت،تناوب و ایش تو کشت،طرز کار رو زمین بصورتی ک رطوبت رو هدر نده-استفاده به موقع و صحیح از نهالها-استفاده بموقع از ادوات کشاورزی

3-چندسال پشت سرهم میتونیم یه محصول کشت کنیم؟

معمولا تو هر کشتی خوبه که تناوب و ایش رو رعایت کنیم ک هم خاکمون حاصلخیزیش رو از دست نده و هم محصولمون از نظر کیفیت عالی باشه

4-برای پر بار شدن درختای گردو چکار کنیم؟

درخت گردو هم مث سایر محصولات نیاز به بعضی توجهات داره.که از موقع کاشت نهال تا برداشت محصول باید حواسمون بهش باشه....ولی یکی از مواردی ک درخت گردو رو از بقیه محصول ها متمایز میکنه شرایط خاص اون برا ابیاری هستش.

نعیین دقیق میزان اب مورد نیاز برای درخت گردو کار اسونی نیس.و عواملی مثل سن،قدرت رشد،عملکرد و تراکم درخت و محل کاشت روش تاثیر میزاره.

و نکته مهم تر اینکه باید دقت بشه درختای گردو از اوایل مهر دیگه ابیاری نشن،چون ابیاری درخت گردو تو فصل پاییز و زمستون باعث سرمازدگی درختا میشه:a030:

5-یه زمین خوب برای کشت چه نشانه های داره؟

اول اینکه خاکش باید حتما حاصلخیز و بارور باشه.دوم دسترسی راحت به منابع ابی..سوم نزدیک بودن به محل بارگیری و انتقال به بازارفروش

6-حرص درخت چه موقعه انجام بدیم؟

این بستگی به هدف ما از هرس کردن داره.ولی در کل 2 زمان برا هرس در نظر میگیریم:

یکی پیرایش و هرسی که در زمان رکود و خواب زمستانه انجام میشه ( هرس سیاه یا زمستانه میگن بهش)و اون یکی هرس یا پیرایشی که در دوره فعالیت گیاه ، یعی هنگامیکه گیاه دارای برگ و احیانا گل و میوه هستش صورت میگیره ( هرس سبز یا تابستانه)

7-بهترین موقع آبیاری درختا؟

اینم مث سوال قبل دقیقا بستگی به هدف ما از ابیاری داره.چون خیلی وقتا هدف از ابیاری رفع نیاز درخت نیس و مثلا میخوایم خاک رو با ابیاری اصلاح کنیم.

ولی بهترین زمان داشتن برنامه ثابت ابیاری و زمانی ک خاک تقریبا گاورو شده باشه(اصطلاحی بین ما کشاورزی ها).و حتما دقت بشه ک زمان ابیاری موقع عصر باشه ک از اتلاف اب توسط گرما جلوگیری کتیم.:w16:

8-چه موقع کود باید به محصول زد؟

این سوالتم مث قبلیا ج مشخصی نداره.و بسته به هدف و نوع کود و از همه مهمتر موقعیت مکانیو شهری میتونه متفاوت باشه:ws37:

ولی معمولا کود رو قبل کاشت و یا بعد کاشت به محصول میدن ،اگه کود طوری باشه ک درخاک حرکت نکنه و نشه با اب مخلوطش کرد حتما باید قبل کشت به محصول بدیم.و یکی از روش هایی که در مورد بعضی کودها ج میده روش تقسیطی هستش ک معمولا در مورد کودهای حاوی ازت از این روش استفاده میکنن

10-برای پرمغز شدن گردو باید چکاریو انجام داد؟

نظر خاصی ندارم:ws3:اطلاعاتم در این زمینه کمه.

وقتی شرایط از هر نظر اوکی باشه دلیل نداره پرمغز نشه:vahidrk:

و در آخر موفق باشید.....

ممنون ک اومدی:icon_gol:

• Like 7
لینک به دیدگاه
مرسی از دعوتتون...

1.یکم از کشاورزی واسه کسی مثل من که هیچی ازش نمیدونه بگو.خلاصه؟

کاشت،داشت،برداشت محصول جزو کارای یک کشاورزه!ک خود این 3 مرحله توانایی خاص خودشو میطلبه

اگه منظورت رشته کشاورزی که دارای 8-9 تا گرایش تو مقطع کارشناسی هستش.شاخه هاش زیاده چون هر گرایش ی بحث و تخصص خاصی داره.همونظور ک گرایش من خاکه و بیشتر اموزش هام در این زمینه س:مثل عوامل تاثیرگزار رو خاک و ارتباطش با سایر گرایش ها و حتی رشته های دیگه مثل عمران و شیمی و نقشه کشی.

2.فندق رو چرا با اون ژوست خوشگلش نمیفروشن؟

منظورت پوست؟

خب چون پوستش خواص دارویی زیادی داره،حتما ازش جدا میکنن و تو اون بخش به کار میگیرن :ws38:3.واحدای تخصصیت تو دانشگاه؟

فیزیک خاک-شیمی خاک-بیولوژی خاک-نقشه برداری،پیدایش و ره بندی-حفاظت-خاک های شوروقلیا-حاصلخیزی خاک-رابطه اب و خاک و گیاه،تغذیه گیاه،ارزیابی اراضی،مدیریت خاک ها،زبان تخصصی،فعلا همینا یادم اومد:5c6ipag2mnshmsf5ju3

4.بازار کار کشاورزی چطوره؟

مث بقیه رشته ها! افتضاح!

5.این درختای ما چرا برگاشون سوراخ سوراخه؟

نوع درخت رو نگفتی چیه!:banel_smiley_4:

اگه درخت میوه باشه ی بیماری به اسم بیماری غربالی داریم ک ممکن از اون باشه.یا مثلا در اثر حمله لارو حشرات و حلزون به این روز افتاده!

کلا برا رشته کشاورزی تا خود محصول رو نبینیم نمیشه نظری داد.هر چیم ک گفته میشه صرفا حدس هستش:a030:

فدات.مرسی.موفق .سربلند .سلامت باشی.:icon_gol:

خیلی ممنون همچنین.شاد و موفق باشی:icon_gol:

• Like 8
لینک به دیدگاه
سری دوم

سلام:w02:

مهمترین اتفاق کشاورزی سال آمارگیری کشاورزی 93 هستش که از مهر ماه شروع میشه :ws3:

ممنون ک گفتی:w02:

با توجه به کمبود آب کشور بازنگری تو محصولات زیر کشت چقد میتونه مؤثر باشه ؟

تو پستای قبلیم هم یچیزایی در این رابطه گفتم.اینکه ی محصول با توجه به شرایط منطقه و شهری و نوع اب و هواش کشت بشه میتونه تا حدی این کمبود اب رو جبران کنه.ولی فقط تا حدی!!

نظر کارشناسی بنده س و هیچ منبع دقیقی ندارد:ws3:

مثلا با توجه به اینکه واردات شکر کم هزینه تر از کاشت چقندر قند با میزان بالای مصرف آب هست آیا کاشت چغندر باز هم به صرفه هست؟

دقیق نمیتونم بگم چون تخصصش رو ندارم.ولی تنها هدف از کاشت چغندر قند تولید شکر نیس!کلی خواص دیگه داره ک تنها با مصرف خود چغندر میشه بدستش اورد و از این خواص استفاده کرد

یکی از طرح های بالا بردن سطوح آب زیر زمینی ایجاد حوزچه ها و بند های متعدد تو دامنه هااست به نظرت چنین طرحی چقدر میتونه مؤثر باشه؟

مفید بودنش که مطمئنا هست!چون این اب ها بدون ایجاد حوزه ها همینجوری سارزیر میشن و ممکن نشه ازشون استفاده بهسنه کرد و یا حتی در اثر زیاد بودن حجم و کم بودن اب تبخیر صورت بگیره و از دسترس خارج بشه.ولی با همچین طرح هایی میشه این اب رو که به ظاهر ناچیز هستش جمع اوری کرد:w16:

همونطور که میدونی 90% مصرف آب کشور تو بخش کشاورزی هست یکی از طرح ها ایجاد سیستم تصفیه فاضلاب و استفاده از این نوع آب تو بخش کشاورزیه به نظرت چنین طرحی آلودگی ایجاد نمیکنه؟

رو ی طرحی کار میکردم که مربوط به شیرابه های محل دفن زباله های شهرمون بود.ک تاثیرشو رو زمین های کشاورزی اطراف مورد بررسی قرار داده بودیم.

برخی الاینده ها رو داشتن ک باعث نابودی زمین ها میشد ولی با کنترل و تصفیه میشد بعنوان ی کود ارگانیک مورد توجه قرار بگیره.

این فاضلاب هم دقیق مث همینه،اگه تمامی مراحل با کادر آموزش دیده و کنترل و تصفیه دقیق باشه چرا ک نه.میتونه بهترین روش برا صرفه جویی باشه

نصب کنتور های هوشمند برای چاه های کشاورزی به نظرت ایده موفقی خواهد بود؟

خب متاسفانه فعلا تو بعضی شهرای ایران عملی شده ولی ماها عادت کردیم زور بالا سرمون باشه هی گفتن صرفه جویی کنید صرفه جویی کنید ولی هیشکی این حرفارو نشنید...با این روش حداقل اون تعدادی ک گوششون بدهکار نبود مجبور میشن رعایت کند.

بماند ک مردم ایران راههای دور زدن رو هم پیدا میکنن.و به همین زودی روش دستکاری این کنتورهارو هم یاد میگیرن:ws3:

در کل ایده خوبیه،هدف ما کشاورزی مدرن با تمامی تجهیزات مدرن و نابودی کشاورزی سنتی هستش که الان حاکم تو کشور ماست.

• Like 6
لینک به دیدگاه

باسلام

خسته نباشی الهه جان

1- چرا ؟؟؟؟؟ وضعیت کشاورزی ایران نابسامانه با اینکه متخصصین خوبی مثل شما کم نیست البته نه مثل شما شما عالی هستین نوشابه بی زحمت

2- چرا با اینکه تراکتور به این عظمت 30 میلیون ولی پراید 750 کیلویی 20 میلیون؟؟؟

3- چرا مهندسین عزیز دست به کار های عملی نمیزنن دنبال پست های کارشناسی هستن؟؟؟

4- چرا بضی از کارشناسها میخوان ارشد رو غیر رشته کشاورزی انتخاب کنن :w02: مثلا تغذیه

5- دوست داشتی غیر ایران بودی و به کاشت وداشت کشاورزی اونم بصورت پیشرفته ادامه میدادی ؟؟

6- تمام قطعات تراکتور رو بارسم نقشه توضیح بدین؟؟؟؟:w02:

مرسی که اومدم:w02:

نه ببخشید ممنون که گفتین اومدم

نه .....

ممنون از حضورم نه حضورتون در صندلی داغ

خوشحال شدم نشستین اینجا چون بلند شین اون پشت سری ها نمی بیندتون:ws3:

راستی رنگ فونتتو عوض کن خوب :w02:

• Like 6
لینک به دیدگاه
باسلام

خسته نباشی الهه جان

سلام.سلامت باشی:icon_redface:

1- چرا ؟؟؟؟؟ وضعیت کشاورزی ایران نابسامانه با اینکه متخصصین خوبی مثل شما کم نیست البته نه مثل شما شما عالی هستین نوشابه بی زحمت

به همون دلیل ک وضع مکانیک ما نابسامانه با وجود متخصص هایی مث شوما...:icon_pf (34):قانع کننده بود؟:ws3:

2- چرا با اینکه تراکتور به این عظمت 30 میلیون ولی پراید 750 کیلویی 20 میلیون؟؟؟

چون پراید کلاس داره:w58:

3- چرا مهندسین عزیز دست به کار های عملی نمیزنن دنبال پست های کارشناسی هستن؟؟؟

چون راحت طلبیم!و شایدم خیلیامون مث من سواد کافی رو نداریم:hanghead:

4- چرا بضی از کارشناسها میخوان ارشد رو غیر رشته کشاورزی انتخاب کنن :w02: مثلا تغذیه

همون تصمیمی ک من میخواستم عملیش کنم.ولی بعد پشیمون شدم!

چون فک میکنیم برا رشته های دیگه کار هست.در حالی ک همه رشته ها همین وضع رو دارن

5- دوست داشتی غیر ایران بودی و به کاشت وداشت کشاورزی اونم بصورت پیشرفته ادامه میدادی ؟؟

نه!کلا میونم با کشاورزی چندان خوب نیس....از دروس باغبانی و زراعت هم ک تو دوران کارشناسی داشتیم شدید متنفر بودم:icon_pf (34):

بیشتر با کارای عملی ازمایشگاهی و این تیپ کارا ک مرتبط با گرایشم هستش حال میکنم

6- تمام قطعات تراکتور رو بارسم نقشه توضیح بدین؟؟؟؟:w02:

من خواستم توضیح بدمااا ولی دیدم تو رشته ت مکانیک بی ادبی در حضور شما بخوام حرف از قطعه موتور و این چیزا بزنم:w02:

3 واحد موتور و ماشین آلات کشاورزی پاس کردم:whistles:

مرسی که اومدم:w02:

زحمت کشیدی

نه ببخشید ممنون که گفتین اومدم

نه .....

ممنون از حضورم نه حضورتون در صندلی داغ

بسه بابا:banel_smiley_4:

خوشحال شدم نشستین اینجا چون بلند شین اون پشت سری ها نمی بیندتون:ws3:

راستی رنگ فونتتو عوض کن خوب :w02:

دیگه نبینم از رنگ فونت من استفاده میکنیااا

انحصارا برا منه:vahidrk:

• Like 4
لینک به دیدگاه

سلام دوباره به الهه جون...

سری دوم سوالات من:

21-اسم اون درختی که عجیبه و مرگباره چیه؟

22-خاک قلیایی رو چگونه میتونیم متوجه بشیم این خاک قلیایی؟

23-روش کشت قارچ رو خلاصه بگید؟

24- تاحالااز کشاورزی بدت اومده؟

25- یه ابتکاری رو در کشاورزی توضیح بده با تصویر

26- روش تکثیر گل کاملیا به چه صورته؟

27- مزیت ابیاری قطره ای و بارانی رو بگو

28- کشاورزی رو ترجیح میدی یا هنر نقاشی رو؟

29- تاحالا شده تو همایش کشاورزی شرکت کنی؟

30- شغلت ارتباطی با رشتت داره؟

31- کشاورزی نوین چیه؟

32- صدای منو از رادیو البرز شنیدی؟

33- دوست داری درچه زمینه ای در رادیو صحبت بشه؟

34- بذر لوبیا و بذر اختر رو میکارید کدوم زودتر جوانه میزنه؟

35- زراعت گندم در ایران.. در چه شهرهایی بشتر کشت میشه؟

36- دشت مغان رفتی.... (من رفتم)

37- یه مدیر تالار کشاورزی باید چه خصوصیاتی داشته باشه...؟

38- مسئولین و کاربران تالارکشاورزی از دید شما به چه صورت هستن.. توضیح کامل انقاد.. پیشنهاد.. تنبیه تمجید.. تشویق.. همه جوره؟

39- صندلی ما واقعا سبزه؟

40- اللهههه دوستت دارم زیاد...:icon_gol::hapydancsmil:

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام دوباره به الهه جون...

سلام آجی جون

سری دوم سوالات من:

21-اسم اون درختی که عجیبه و مرگباره چیه?نمیدونم!اسمش همین درخت مرگباره دیگه.البته اسم عامیانه ش،اسم علمیشو نمیدونم

22-خاک قلیایی رو چگونه میتونیم متوجه بشیم این خاک قلیایی؟خیلی راحت با اندازه گیری 2 تا پارامترSAR و ESP

کاربرد اولی بیشتر تره

23-روش کشت قارچ رو خلاصه بگید؟قارچ صدفی:برا بسترش از کاه و کلش استفاده میشه معمولا،بعد پاستوریزه کردن این کاه ک شرایط خاص خودشو داره بذر رو باهاش مخلوط میکنن و داخل کیسه های کشت میریزن،و یا از سقف آویزون میشه یا کف اتاق و انباری ک از لحاط رطوبت و دما کنترل شده س نگهداری میشه

24- تاحالااز کشاورزی بدت اومده؟اره همیشه میونم با خود کشاورزی چندان خوب نیس

25- یه ابتکاری رو در کشاورزی توضیح بده با تصویر! همین ک موقع کشت با ی نظم خاصی محصول ها کشت بشن خودش ی ابتکار!مثلا رعات ترتیب رنگ و طرح خاص برا ی کشت چند تا محصول.عکس موجود نمی باشد

26- روش تکثیر گل کاملیا به چه صورته؟اگه اشتباه نکنم قلمهاز انتهای ساقه باید باشه

27- مزیت ابیاری قطره ای و بارانی رو بگومهمترین مزیتش اینه ک از هدر رفت اب جلوگیری میکنن و آب رو فقط به جایی میرسونن ک میخوایم

28- کشاورزی رو ترجیح میدی یا هنر نقاشی رو؟هر جفتش ارامش بخش.بستگی ب خود فرد داره...نقاشی رو دوست دارم قبلا هم روش کار کردم.ولی الان دیگه حس هیچکدوم رو ندارم

29- تاحالا شده تو همایش کشاورزی شرکت کنی؟اره.همین پارسال..تو همایش دانشگاه تهران مقاله هم فرستاده بودم

30- شغلت ارتباطی با رشتت داره؟نه الان در 2 زمینه مشغول کارم ک هر جفتش بی ربط با کشاوزی و گرایشمه.ولی قراره ی دور کاآفرینی برا گرایش خودم برمو اگه خدا بخواد تو این زمینه هم فعالیت کنم

31- کشاورزی نوین چیه؟اسمش روشه دیگه:w58:

32- صدای منو از رادیو البرز شنیدی؟نه...خیلی کم پیش میاد رادیو گوش بدم،شاید فقط تو تاکسی

33- دوست داری درچه زمینه ای در رادیو صحبت بشه؟مشکلات جوامع امروز.با ارائه راهکار عملی نه شعار!

34- بذر لوبیا و بذر اختر رو میکارید کدوم زودتر جوانه میزنه؟نمیدونم فک کنم لوبیا!!

35- زراعت گندم در ایران.. در چه شهرهایی بشتر کشت میشه؟تو این شهرها بیشتر:خراسان-خوزستان-همدان-ارومیه-تبریز-اردبیل-کرمانشاه.

اینو با مدرک میگم چون چند وقت پیش برا ی کاری مجبور شدم امارشو در بیارم.الان نمیدونم تغیر کرده یا نه.ولی این شهرها بیشترین سطح زیر کشت رو داشتن چ دیمی چ ابی

36- دشت مغان رفتی.... (من رفتم)نه نرفتم

37- یه مدیر تالار کشاورزی باید چه خصوصیاتی داشته باشه...؟مسئولیت پذیر-علاقه مند به شرکت وتشویق سایر کاربرا به بحث و گفتگوی علمی،رابطه صمیمی با کاربرا و کلا گل و بلبل باشه(مث من)

38- مسئولین و کاربران تالارکشاورزی از دید شما به چه صورت هستن.. توضیح کامل انقاد.. پیشنهاد.. تنبیه تمجید.. تشویق.. همه جوره؟

نسبتا خوب!میگم نسبتا چون میتونیم و توانایی رو داریم بیشتر از این فعالیت کنیم ولی متاسفانه هر کدوممون بخاطر مشغله هایی ک داریم کمتر از حد توانمون براش وقت میزاریم

39- صندلی ما واقعا سبزه؟سبزه سبزه.اونم چجووووووووووووووور

40- اللهههه دوستت دارم زیاد...

منم دوست دارممم عزیز دلمممممممممممممم

• Like 3
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...