رفتن به مطلب

سری دوم میزگرد خانواده شماره 1 : « تاثیر ماهواره بر روابط خانوادگی »

afa

ارسال های توصیه شده

چند سوال :

1- آیا برنامه های ماهواره بر نوع پوشش افراد بی تاثیر است ؟

خوب این جواب سوالتون برمیگرده باز به همون مطالب تکراری که گفتیم.. اینکه بستگی داره که تاثیرش بر افراد به چه گونه است.. متفاوته و نمیشه درموردش نظر داد.. چون بستگی به اون اعتقادات و افکارات مختلف هر فردی رو داره.. ولی بی تاثیر هم نیست.. باز برمیگرده به درست استفاده کردن.. چرا ما نیایم استفاده بهینه کنیم.. از نظر پوشش ..میتونیم بهترین رو الگو برداری کنیم. و اینکه بخوایم این سوال رو کنیم..و مورد بررسی قرار بدیم میشه .. دید منفی.. وقتی سوال پیش میاد یعنی .. ما بعد منفی باید این سوال رو ببینیم و جواب بدیم نمیدونم منظورمو تونستم بگم یا نه.. کلیش اینه که میتونه پوشش از نظر ما چی تعریف بشه.. اینم تعریفش در افراد متفاوته میتونه بهترین رو برگزینه یا بدترین رو

2- برنامه های تبلیغاتی ماهواره چقدر بر روند افزایش هزینه های زندگی تاثیرگذار است ؟

اگه بخوایم فردی جواب بدیم.. بر من تاثیری نگذاشته.. چون قبول ندارم. ولی دیدم که خیلی ها گرفتن استفاده کردن و جوابی هم نگرفتن. اصولا تبلیغات چه داخلی چه خارجی جواب میده.. و برای کسانی که اطلاعاتی ندارن.. بخصوص محصولات خارجی دچار ضرر شدن....

3- سریالهای ماهواره ای با چه هدفی رو ذهن بیننده گنجانده می شود ؟

الان سعی شده که سریالهایی رو قرار بدن که بیشترین طرفداری رو شامل میشه .. مثلا سریالهای خانوادگی/عشقی/ عاطفی رمانتیکی..

که من خودم به شخصه.. جز اینکه تمام افکار و جسمتو متمرکز این نوع سریالها کنید منفعتی نداره .. و شما رو با یه سری افکار درگیر میکنه.. شاید نکاتی داخل سریالها باشه که مورد استفاده قرار بگیره .. ولی اون نکته خیلی کم پیش میاد. و مغایرت با جامعه ما نداره.. و جز مسخره کردن و زیر سوال بردن چیزی رو به ارمغان نمیگذاره..

4- اگر فرزند خردسالی داشته باشید چه تدبیری برای سازماندهی تماشای برنامه ی ماهواره را برای او می اندیشید ؟

متاسفانه سازماندهی تماشای برنامه ی ماهواره ای برا خردسال کار سختی.. مگه اینکه خردسالمون منطقی باشه وبا هاش صحبت بشه که تماشای اینگونه برنامه ها برای شما مناسب نیست... گاهی هم خردسال ما منطقی نیست.. قبول میکنه و بعد .. کنجکاوی باعث میشه که به صورت بدتری از برنامه ها استفاده کنه.. که این خطرناک ترین .. مورد..

باید با منطق صحبت بشه با کودک

5- در طول روز چند ساعت برنامه خبری ، مستند و چند ساعت سریال و چند ساعت ترانه های ماهواره را تماشا میکنید ؟

بیشتر برنامه هایی که استفاده میکنم. برمیگرده درموررد مسایل پزشکی و کشاورزی..

ترانه های ماهواره ای هم.. هروقت مناسب باشه.. ..

6- نظرتون در مورد تبلیغات وهابیت و ضد اسلامی و ضد ایرانی در برنامه های ماهواره ای چیست ؟ و تاثیرات این تبلیغات بر افکار کودکان و نوجوانان ؟

من کلا وارد این نوع کانالها نمیشم..چون کنترل ماهواره دست خودمه .. پاک میکنم.

ولی اینکه بخوایم کلی درموردش بحث کنیم.. اینه.. خیلی تاثیر میگذاره. مخصوصا موقعیت امروزی...و مسئولیت خانواده هاست. که جلوگیری کنند. متاسفانه .. دیده میشه درمورد این مسایل خانواده ها. بیشترم بزرگان بحث میکنن. و کودکان الگو برداری میکنن. این درست نیست..

اینم از جوابهای من..:ws3:

• Like 3
لینک به دیدگاه
من که نه ماخواره دارم نه تا حالا این سریالارو دیدم ولی معتقدم این موارد بر روی کسانی تاثیر داره که به بلوغ شخصیتی نرسیده باشن اینکه بگیم یک واکسن مشخصی برای ایمن شدن در برابر اسیب های این برنامه ها وجود داره اشتباهه ممکنه کسی با اعتقادات مذهبی بالا با یک بار دیدن این برنامه ها دگرگون بشه و کسی بدون هیچ اعتقادی هیچ تاثیری نگیره این برمیگرده به شخصیتی که در طول 20-30 سال زندگی شکل گرفته

من قرار بود چون اهل تلوزيون و اين چيزا نيستم نظر ندم :ws3:

نظر شما كاملا درست ! موافقم

اما دقيقا ما نگران آدم هاي هستيم كه به بلوغ شخصيتي نرسيدن ! نگران كساني هستم كه راحت تغيير شخصيت ميدن

و تغيير شخصيت و تاثير پذير سريع و شديد اين طيف ادم ها ! جامعه و افكار عمومي و در نهايت و برايندش روند پيشرفت هاي يك مملكت رو تحت تاثير ميزاره !

شايد شخصيت سازي راه بهتري باشه تا محدود سازي !

اما محدود سازي سريع تر جواب ميده !

تازه برخي هستن هر كاري كني شخصيتشون به بلوغ نميرسه و تنها عامل كنترل كننده بر آسيب رساني اين طيف ادم ها همون محدود سازيه !

منظورم از ما : يك ما نوعي بود / خودمو قاطي اين ماها نميكنم :ws3:

• Like 9
لینک به دیدگاه

ممنون از دعوتت افا عزیز

تک تک نظرات دوستان رو خوندم و واقعا لذت بردم. از اینکه واقعا دوستای روشن فکر و متمدنی تو این انجمن داریم.

نظر منم مثل بقیه دوستانه. ماهواره مطمئنن تاثیرات زیادی رو زندگی استفاده کنندگان داره. اما سر آخر این ماییم که تصمیم میگیریم چه شبکه ای و چه برنامه ای رو نگاه کنیم. پس باید این فرهنگ غنی رکه همه جا ازش دم میزنیم رو متجلی کنیم. فرهنگ استفاده... استفاده از هر وسیله ای با توجه به اعتقادات، عرف، شرع، افکار، عادات و...

ببینید یه وقتی من میگم چه خوبه که با فرهنگ کشورهای دیگه هم آشنا شم. پس میرم میشینم پای تماشای فیلم ها!!! آیا این کار به تنهایی درسته؟ اونم فیلم های این شبکه های وهابی!!! بنظرتون اونها نمیخوان فرهنگشون رو از طریق شبکه هاشون رواج بدن؟ حالا اونم به طرق مختلف.

این جمله ی من خیلی حرف ها داره که شاید اینجا جاش نباشه که راجبش بحث شه.

ولی یه مسئله دیگه هم هست.

بنظرتون اگه تلویزیون و صدا و سیمای ایران غنی بود چند درصد از مردم به سمت ماهواره کشیده می شدن؟

واقعا کی صدا و سیمای ما میخواد به خودش بیاد؟

هنوز که هنوزه تو کف اینم که این سکوت صدا و سیما و سینمای ایران به فیلم هایی مثل 300 یعنی چی؟!!!!!!!!!!!!!!!!

• Like 7
لینک به دیدگاه

یک مطلبی هم که یادم رفت بگم این تصویری که استفاده شده و در واقع یک نوع پیش داوری هست به هیچ وجه قبول ندارم و از نظر من کاملا اشتباهه:w16:

• Like 4
لینک به دیدگاه

در این بین فطرت پاک کودکان بیشتر از بقیه مورد آماج حملات قرار می گیرد و این حملات بگونه ای طراحی می شوند

تا پدر و مادر کودک ناخواسته در این حملات برای آسیب زدن به فطرت کودک سهم بسزایی هم داشته باشند.

در سن ۴ یا ۵ سالگی که کودکان وارد مرحله هویت جنسی می‌شوند ، دیدن تصاویر عریان و مستهجن فکر و روح کودک را متلاشی میکند ...

تماشای برنامه‌های شبکه‌های ماهواره موجب بلوغ زودرس کودکان می‌شود، همچنین تماشای فیلم‌های خشن می‌تواند الگوی ذهنی کودکان را بر اساس پرخاشگری شکل دهد.

635228335586087405.jpg

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

جمع بندی

هر انسان بالغی خودش تصمیم میگیره که چه چیزی رو یاد بگیره و تو زندگی ازش استفاده کنه و چه چیز رو نه

داره روز به روز تو جامعمون تاثیرات منفی میزاره ، ولی کسی که زندگیشو دوست داشته باشه سعی میکنه راه درست و انتخاب کنه که زندگیش تاثیر منفی نذاره

انسان هم حق انتخاب داره و همچنین باید عقلش رو در انتخاب دخیل کنه. اما بیاید واقع بین باشیم. درسته که اگه انسان خانواده و زندگیشو دوست داشته باشه بایستی از خیلی چیزها دوری کنه اما واقعیت همینه؟؟؟؟؟چند درصد افراد این جامعه ما اینجورین؟؟؟ ببینید اینی که شما صفر و یک مطلق میاری این واقعی نیست. این رویایی هست. انسان ها منطقشون منطق فازی هست. یه نفر خوب مطلق یا بد مطلق نیست. به صورت درصدی باهاشون برخورد میشه.

بستگی داره کی چجوری استفاده کنه و فرهنگ و اعتقادات استفاده کننده در چه حد هست.

بنابراین نمیشه گفت بده یا خوب...چون هر کس یه جور داره کسب درآمد میکنه و مسائل فرهنگی و اقتصادی وسیاسی هست

کسی که از نظر عقلانی یا بهتر بگم از نظر استقلال فکری به حدی رسیده باشه که خوب و بد رو از هم تشخیص بده دیگه نیازی نیست برای اون خط قرمز بکشیم خوب فراوون ابزار های بد و خوب داریم که انسان با فکر و اندیشه مستقل اونهارو ازهم تشخیص و را ه خودشو انتخاب میکنه ماهواره هم ازین قاعده جدا نیست

استفاده کردن از ماهواره در هر قشری متفاوته. هرکس بدونه چه جوری باید استفاده کنه دچار مشکل نمیشه.. اصلا هم بستگی به فرهنگ نداره.

چرا خانواده ها برنامه ریزی و کنترل رو زندگی شون رو ندارن ؟ میتونن سازماندهی کنن که حداقل بچه ها این فیلم های مبتذل رو نبینن؟

ولی یه مسئله دیگه هم هست.

بنظرتون اگه تلویزیون و صدا و سیمای ایران غنی بود چند درصد از مردم به سمت ماهواره کشیده می شدن؟

تماشای برنامه‌های شبکه‌های ماهواره موجب بلوغ زودرس کودکان می‌شود، همچنین تماشای فیلم‌های خشن می‌تواند الگوی ذهنی کودکان را بر اساس پرخاشگری شکل دهد.

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

با تشکر از حضور همه دوستان عزیزم

موفق باشید:a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...