رفتن به مطلب

سری دوم میزگرد خانواده شماره 1 : « تاثیر ماهواره بر روابط خانوادگی »

afa

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز:icon_gol:

با توجه به استقبال گرم کاربران از بحث های محوری خانواده با سری دوم این میزگرد با عنوان : ( تاثیر ماهواره بر روابط خانوادگی ) منتظر نظرات عزیزان هستیم.

80807607-4831549.jpg

تاثیر ماهواره بر روابط خانوادگی

ماهواره، يكي ازرسانه هاي قدرتمند ارتباط جمعي به شمار مي آيد. اين ابزار، به دليل ويژگي هاي منحصر به فرد خود، قادر است پيام هاي تصويري را به دورترين نقاط منتقل كند و تعداد بي شماري از افراد را درسرتاسر دنيـا مـورد خـطاب قرار دهد. همـچنان كـه ماهــواره مي تواند در هوشيار كردن، اطلاع رساني و در حوزهْ پژوهش، سياست و... نقش مهمي داشته باشد . از طرفی هم شبکه هایی هستند که برنامه های نابهنجاری دارد.

که تاثیرات مخربی دارد به عنوان مثال :

- ترویج خانواده های بی سامان و لجام گسیخته در مقابل ساختار سنتی خانواده

- ترویج و عادی جلوه دادن خیانت زن به همسر و البته شوهر به زن

- بی اهمیت جلوه دادن احترام به والدین

- عادی جلوه دادن رابطه جنسی دختر و پسر قبل از ازدواج تا حد باردار شدن دختر خانواده

- هویت زدایی از مفهوم خانواده به عنوان کوچکترین واحد اجتماعی مستقل و مؤثر

- عادی جلوه دادن سقط جنین برای دختران قبل از ازدواج به عنوان راه حلی طبیعی برای رفع دلهره های احتمالی در روابط جنسی دختر و پسر

- تعصب زدایی از کانون خانواده و ترویج بی تفاوتی نسبت به حریم خانواده

- ترویج مفهوم زندگی با دیگران به جای ازدواج ( جالب است بدانیم این مفهوم سالهاست در برخی تولیدات روتین تلویزیونی خودمان هم تبلیغ می شود ).

- ترویج فمینیسم و کم رنگ کردن نقش مرد در جامعه در حد کسی که تنها جهت رفع نیازهای جنسی زن خلق شده است!

- مخدوش نمودن رابطه فرزندان پسر و دختر در خانواده

- افزایش تأثیر پذیری جنسی و خشونت در جوانان و نوجوانان بخصوص از طریق پخش موزیک ویدئوهای خاص

- پی ریزی و ایجاد آمادگی ذهنی تفکر شیطان پرستی در نوجوانان و جوانان

............................

نظر شما دوستان در مورد این موضوع چیست ؟ ؟ ؟

...........................

دوستان عزیزان نکته های زیر را رعایت کنید:

1- از ارسال هرگونه اسپم خودداری نمایید.

2- رعایت ضوابط و شئونات اخلاقی

3- در این بخش فقط قصد داریم در مورد آسیب های این موضوع بحث بشه ( لطفا به نظرات و عقاید طرفین توهین نشه )

با تشکر

مدیریت بخش خانواده

• Like 40
لینک به دیدگاه

درسته واقعا یه سری از برنامه ها اللخصوص سریالها با اینکه جذب کننده هستند تاثیر منفی میزارن.

به نظر من هر انسان بالغی خودش تصمیم میگیره که چه چیزی رو یاد بگیره و تو زندگی ازش استفاده کنه و چه چیز رو نه. گفتم انسانهای بالغ چون میدونم کودکها چیزی رو که میبینن انجام میدن و از درست غلط بودنش نا آگاه هستند، پس بهتره که نبینن. ولی انسان های بالغ با اینکه آگاهی دارن میبینن و تو زندگی به کار میبرن . و این بخاطر ایمان سست هست .

ماهواره خیلی برنامه ها هم داره که علمی هست . یا مستند یا ... که میتونه مفید باشه . چه بهتر که این برنامه هارو جایگزین کنیم.

این نظر من بود. نمیدونم موافق هستید با من ؟

• Like 22
لینک به دیدگاه

سلام و خستنه نباشید

ببخشید بدون دعوت اومدم

قبل از اینکه صحبتی کنم در مورد متن زیر

چیزهایی که فرمودن یه هیولا از ماهواره ساختین و تقریبا راه نظر دادن رو بستید

اینطوری محوریت کار همین نکاتی هست که شما فرمودید و راه اظهارنظر های جدید بسته میشه

که تاثیرات مخربی دارد به عنوان مثال :

- ترویج خانواده های بی سامان و لجام گسیخته در مقابل ساختار سنتی خانواده

- ترویج و عادی جلوه دادن خیانت زن به همسر و البته شوهر به زن

- بی اهمیت جلوه دادن احترام به والدین

- عادی جلوه دادن رابطه جنسی دختر و پسر قبل از ازدواج تا حد باردار شدن دختر خانواده

- هویت زدایی از مفهوم خانواده به عنوان کوچکترین واحد اجتماعی مستقل و مؤثر

- عادی جلوه دادن سقط جنین برای دختران قبل از ازدواج به عنوان راه حلی طبیعی برای رفع دلهره های احتمالی در روابط جنسی دختر و پسر

- تعصب زدایی از کانون خانواده و ترویج بی تفاوتی نسبت به حریم خانواده

- ترویج مفهوم زندگی با دیگران به جای ازدواج ( جالب است بدانیم این مفهوم سالهاست در برخی تولیدات روتین تلویزیونی خودمان هم تبلیغ می شود ).

- ترویج فمینیسم و کم رنگ کردن نقش مرد در جامعه در حد کسی که تنها جهت رفع نیازهای جنسی زن خلق شده است!

- مخدوش نمودن رابطه فرزندان پسر و دختر در خانواده

- افزایش تأثیر پذیری جنسی و خشونت در جوانان و نوجوانان بخصوص از طریق پخش موزیک ویدئوهای خاص

- پی ریزی و ایجاد آمادگی ذهنی تفکر شیطان پرستی در نوجوانان و جوانان

اما در مورد بحث:

هر چیزی میتونه استفاده مفید داشته باشه و همچنین استفاده نابجا

شما میتونید از چاقو برای پوست کندن میوه استفاده کنید و هم میتونید ازش به عنوان آلت قتل نیز استفاده کنید این بستگی به شما داره از هر چیزی چقدر استفاده مفید داشته باشید

نمیدونم تا چه حد با فرهنگ غرب آشنایی دارید اما فرهنگ اونها با چیزهایی که مردم ماا در شبکه های ماهواره ای فارسی زبان مثل جم فارسی وان پی ام سی و ... میبینن متفاوته

اونهام هم نسبت به خانواده هشاون غیرت دارن حالا یه لول کمتر از ما

اما مواردی که شما فرمودید رو قبول ندارم (به طور کامل منظورمه)

این به خودمون بستگی داره که از فوایدش استفاده کنیم یا مضراتش . قوبل دارم در کنار خیلی از خوبیای ماهواره مضرات زیادی هم وجود داره اما قابل کنترله

ببینید سریهالی که تو ایران دیده میشه تو خیلی از کشورها هم حتی نمیدونن چی هست چون فهمیدن ارزش محتویی نداره و هر کشوری سریالی که با فرهنگ خودش سازگاره رو میبینه

ما تو کشورمون به این فرهنگ نرسیدیم طرف با بچه کوچیکش میشنه سریال میبینه اونم ساعت 10 شب در حالیکه تو همون خارج کشور براش تعریف شده نباید این سریالهارو ببینه و اون وقت شب باید خواب باشه

• Like 25
لینک به دیدگاه
درسته واقعا یه سری از برنامه ها اللخصوص سریالها با اینکه جذب کننده هستند تاثیر منفی میزارن.

به نظر من هر انسان بالغی خودش تصمیم میگیره که چه چیزی رو یاد بگیره و تو زندگی ازش استفاده کنه و چه چیز رو نه. گفتم انسانهای بالغ چون میدونم کودکها چیزی رو که میبینن انجام میدن و از درست غلط بودنش نا آگاه هستند، پس بهتره که نبینن. ولی انسان های بالغ با اینکه آگاهی دارن میبینن و تو زندگی به کار میبرن . و این بخاطر ایمان سست هست .

ماهواره خیلی برنامه ها هم داره که علمی هست . یا مستند یا ... که میتونه مفید باشه . چه بهتر که این برنامه هارو جایگزین کنیم.

این نظر من بود. نمیدونم موافق هستید با من ؟

نظرتون رو راجع به کودکان قبول دارم و تایید میکنم اما کی گفته که انسانی که بالغه خودش میدونه چی رو یاد بگیره چی رو یاد نگیره؟؟

یه مثال سادش توی دوستی های جامعه ما هست. شما ممکنه یه دوستی داشته باشی که نظرش تو چند تا موضوع با شما متفاوت باشه و شما (حالا به هر دلیلی) یه کم مراعات حال دوستتون رو بکنید و بگید که فلانی دوست خوبی هست حالا تو چند زمینه با هم متفاوتیم. از اینجا به بعد موضوع تطبیق پیش میاد و شما میخواید که خودتون رو به دوستتون نزدیکتر کنید پس از یه جایی به بعد شروع به توجیه رابطه دوستی با شاخصه های خودتون میکنید. وبعد از یه مدت میبینید که مثلا نظر مخالفی که درباره فلان موضوع داشتید از شدتش کم شده و این یعنی همون تاثیر پذیری (البته چون دوست شما هم یک انسان هست کاملا مشخص هست که از شما تاثیر میگیره)

به نظر من هیچ انسان بالغی وجود نداره که بگه من فقط تاثیر گذارم و تاثیر پذیری ندارم

مورد دیگش توی ازدواج هست.اگه شما نگاه بکنید متوجه میشید زوجین چه قدر سریع از همدیگه تاثیر میگیرن.مگه اینا انسان بالغ نیستن؟؟

خلاصه اینکه اگه تاثیرپذیری اختیاری بود که خیلی خوب میشد!!!!!مهم اینه که این امر تا یه درصدی اختیاری هست و از یه جایی به بهعد غیر اختیاری....

این یک حقیقته که انسان بعد از یه مدتی همنشینی رو به تاثیر پذیری میاره.... فقط به قول شما شدتش در کودکان و افراد بالغ متفاوت هست... به نظر من این مورد رو بهتره با سستی ایمان تعبیر نکنیم

منم دوست دارم نظر دوستان رو بشنوم

• Like 16
لینک به دیدگاه
نظرتون رو راجع به کودکان قبول دارم و تایید میکنم اما کی گفته که انسانی که بالغه خودش میدونه چی رو یاد بگیره چی رو یاد نگیره؟؟

یه مثال سادش توی دوستی های جامعه ما هست. شما ممکنه یه دوستی داشته باشی که نظرش تو چند تا موضوع با شما متفاوت باشه و شما (حالا به هر دلیلی) یه کم مراعات حال دوستتون رو بکنید و بگید که فلانی دوست خوبی هست حالا تو چند زمینه با هم متفاوتیم. از اینجا به بعد موضوع تطبیق پیش میاد و شما میخواید که خودتون رو به دوستتون نزدیکتر کنید پس از یه جایی به بعد شروع به توجیه رابطه دوستی با شاخصه های خودتون میکنید. وبعد از یه مدت میبینید که مثلا نظر مخالفی که درباره فلان موضوع داشتید از شدتش کم شده و این یعنی همون تاثیر پذیری (البته چون دوست شما هم یک انسان هست کاملا مشخص هست که از شما تاثیر میگیره)

به نظر من هیچ انسان بالغی وجود نداره که بگه من فقط تاثیر گذارم و تاثیر پذیری ندارم

مورد دیگش توی ازدواج هست.اگه شما نگاه بکنید متوجه میشید زوجین چه قدر سریع از همدیگه تاثیر میگیرن.مگه اینا انسان بالغ نیستن؟؟

خلاصه اینکه اگه تاثیرپذیری اختیاری بود که خیلی خوب میشد!!!!!مهم اینه که این امر تا یه درصدی اختیاری هست و از یه جایی به بهعد غیر اختیاری....

این یک حقیقته که انسان بعد از یه مدتی همنشینی رو به تاثیر پذیری میاره.... فقط به قول شما شدتش در کودکان و افراد بالغ متفاوت هست... به نظر من این مورد رو بهتره با سستی ایمان تعبیر نکنیم

منم دوست دارم نظر دوستان رو بشنوم

تاثیر پذیری رو قبول دارم اتفاقا همینم هست که داره روز به روز تو جامعمون تاثیرات منفی میزاره ، ولی کسی که زندگیشو دوست داشته باشه سعی میکنه راه درست و انتخاب کنه که زندگیش تاثیر منفی نذاره ، چه در رابطه با دوستی های امروز که شما گفتید چه برنامه های ماهواره. میره راجع به مسائلی که شک داره انجام بده یا نه تحقیق میکنه. اگه دید صحیح نیست انجام نمیده. منظورم اینکه سرسری نمیگیره. خودش برای زندگیش تصمیم میگیره نه ماهواره و دوستانش برای زندگیش. نمیزاره موضوعات بد تو زندگیش تاثیر بذاره. مثلا اون برنامه ای که منفیه اصلا نمیبینه همونطور که قبلا گفتم موضوعاته بهتر رو جایگزین میکنه . به این هم توجه نمیکنه بقیه چی میگن و چی کار میکنن. چشم و هم چشمی نمکنه که همه دارن این سریال و میبینن من نبینم عقب میمونم و این حرفا. :w16:

• Like 14
لینک به دیدگاه
تاثیر پذیری رو قبول دارم اتفاقا همینم هست که داره روز به روز تو جامعمون تاثیرات منفی میزاره ، ولی کسی که زندگیشو دوست داشته باشه سعی میکنه راه درست و انتخاب کنه که زندگیش تاثیر منفی نذاره ، چه در رابطه با دوستی های امروز که شما گفتید چه برنامه های ماهواره. میره راجع به مسائلی که شک داره انجام بده یا نه تحقیق میکنه. اگه دید صحیح نیست انجام نمیده. منظورم اینکه سرسری نمیگیره. خودش برای زندگیش تصمیم میگیره نه ماهواره و دوستانش برای زندگیش. نمیزاره موضوعات بد تو زندگیش تاثیر بذاره. مثلا اون برنامه ای که منفیه اصلا نمیبینه همونطور که قبلا گفتم موضوعاته بهتر رو جایگزین میکنه . به این هم توجه نمیکنه بقیه چی میگن و چی کار میکنن. چشم و هم چشمی نمکنه که همه دارن این سریال و میبینن من نبینم عقب میمونم و این حرفا. :w16:

منم مثل شما معتقدم که هرچیز خوب مطلق و یا بد مطلق نیست. قبول دارم که انسان هم حق انتخاب داره و همچنین باید عقلش رو در انتخاب دخیل کنه. اما بیاید واقع بین باشیم. درسته که اگه انسان خانواده و زندگیشو دوست داشته باشه بایستی از خیلی چیزها دوری کنه اما واقعیت همینه؟؟؟؟؟چند درصد افراد این جامعه ما اینجورین؟؟؟ ببینید اینی که شما صفر و یک مطلق میاری این واقعی نیست. این رویایی هست. انسان ها منطقشون منطق فازی هست. یه نفر خوب مطلق یا بد مطلق نیست. به صورت درصدی باهاشون برخورد میشه. مثلا ممکنه یه نفر کمتر به دوستانش توجه کنه و به زندگیش برسه و یکی بیشتر...که به دومی میگن رفیق باز:ws3:

اما این معنی این رو نمیده که اولی با دوستاش قطع معاشرت کرده.

من یه سوال از دوستان دارم. میخوام اول فکر کنن بعد جواب منو بدن. کی میتونه تضمین بکنه که اگه رسانه (فرقی هم نمیکنه چه رسانه داخلی و یا رسانه خارجی که در قالب ماهواره اینجا بیان شده و میدونیم که ابعاد وسیعتری از ماهواره هم داره) در اختیار کسی باشه اون شخص از رسانه تاثیر منفیشو نمیگیره؟؟؟؟ کی می تونه تضمین کنه که شخص بیننده کنترل بر رفتارش داره؟؟؟سوال بعدیم اینه آیا همین افرادی که تاثیر منفی گرفتن خانوادشونو دوست ندارن؟؟؟(من که نظرم اینطور نیست و معتقدم که همین افراد همسر خودشونو شاید خیلی دوست داشته باشن)

من برای این گفتم رویایی فکر نکنید چون تصمین به کنترل شخصی افراد وجود نداره (این چیزی هست که الان دارم تو جامعه خودم میبینم و خودتون هم توی جمله اولتون اینو تایید کردید که روز به روز اثر منفیش توی جامعه ما داره بیشتر میشه)

به نظر من بیاید که یه حساب کتاب سر انگشتی بکنیم....ضررش بیشتره یا منفعتش؟؟؟ (البته این برای هر شخص باید جدا محاسبه بشه)

ببخشید اگه زیاد حرف زدم.......

• Like 13
لینک به دیدگاه

:w58:

من که کلا تلویزیون رو بوسیدم گذاشتم کنار!

اگه وقت کنم سالی یکی دوتا فیلم سینمایی میبینم :ws28:

یه جوری نوشتین که انگار برنامه های شبکه های داخلی خیلی پرمحتواس!!! یادتون رفته تو طنز شبهای برره اون دعوای محلی که توش نشون میداد، ملت میریختن رو سر هم، بچه ها تو مدرسه تکرار کردن و چنتا بچه تلف شدن؟؟؟:w58:

یه پسری که درسش تموم شده و کار نداره، ازدواج هم که تا اطلاع ثانوی تعطیل شده! چیکار میکنه؟؟؟ بشینه خالی بازی شبکه های داخلی را نگاه کنه یا پخش مستقیم لیگ برتری که همش باندبازیه؟؟؟

میره سراغ یه چیزی که سرش گرم شه! مواد مخدر! پارتی! ماهواره! کلا مغزش تعطیل میشه بجای فکر کردن میره سراغ غرایزش!!

دخترا هم همین! قبلن تو سن زیر 18 ازدواج میکردن سرشون گرم خونواده و بچه گرم میشد! الان چی؟ ازدواج تعطیل! تلویزیون هم که وصفش را گفتم.

اونم میره پارتی! دوست پسر بازی! فال قهوه! ماهواره!!

با این فرهنگ غنی که داریم الان میخوایم بببینیم نسل بعد ما چه خواهد شد! پدر و مادرای آینده که مغزشون کار نمیکنه همش به فکر غرایز و تیپ و ظاهرن! چه شود.

دانشگاه رو هم که به گند کشیدن!!!! شده همش مسخره بازی!! دخترا یه مدل پسرا یه مدل دیگه! کی به فکر درسه؟؟؟ کی از مغزش کار کشیده؟؟؟؟

یه سر برید لابی شریف، مواد مخدر از سر و کول دانشجوهاش بالا میره! نرفته میای بیرون

ببخشید رک گفتم!! همش واقعیته

نهایت اینی میشه که داریم میبینیم.

• Like 14
لینک به دیدگاه
منم مثل شما معتقدم که هرچیز خوب مطلق و یا بد مطلق نیست. قبول دارم که انسان هم حق انتخاب داره و همچنین باید عقلش رو در انتخاب دخیل کنه. اما بیاید واقع بین باشیم. درسته که اگه انسان خانواده و زندگیشو دوست داشته باشه بایستی از خیلی چیزها دوری کنه اما واقعیت همینه؟؟؟؟؟چند درصد افراد این جامعه ما اینجورین؟؟؟ ببینید اینی که شما صفر و یک مطلق میاری این واقعی نیست. این رویایی هست. انسان ها منطقشون منطق فازی هست. یه نفر خوب مطلق یا بد مطلق نیست. به صورت درصدی باهاشون برخورد میشه. مثلا ممکنه یه نفر کمتر به دوستانش توجه کنه و به زندگیش برسه و یکی بیشتر...که به دومی میگن رفیق باز:ws3:

من یه سوال از دوستان دارم. میخوام اول فکر کنن بعد جواب منو بدن. کی میتونه تضمین بکنه که اگه رسانه (فرقی هم نمیکنه چه رسانه داخلی و یا رسانه خارجی که در قالب ماهواره اینجا بیان شده و میدونیم که ابعاد وسیعتری از ماهواره هم داره) در اختیار کسی باشه اون شخص از رسانه تاثیر منفیشو نمیگیره؟؟؟؟ کی می تونه تضمین کنه که شخص بیننده کنترل بر رفتارش داره؟؟؟سوال بعدیم اینه آیا همین افرادی که تاثیر منفی گرفتن خانوادشونو دوست ندارن؟؟؟(من که نظرم اینطور نیست و معتقدم که همین افراد همسر خودشونو شاید خیلی دوست داشته باشن)

من برای این گفتم رویایی فکر نکنید چون تصمین به کنترل شخصی افراد وجود نداره (این چیزی هست که الان دارم تو جامعه خودم میبینم و خودتون هم توی جمله اولتون اینو تایید کردید که روز به روز اثر منفیش توی جامعه ما داره بیشتر میشه)

به نظر من بیاید که یه حساب کتاب سر انگشتی بکنیم....ضررش بیشتره یا منفعتش؟؟؟ (البته این برای هر شخص باید جدا محاسبه بشه)

به نظر من کسی که به درک صحیح و بلوغ فکری رسیده باشه برنامه هایی رو که احساس میکنه روی روح و روانش تاثیر مخرب داره پیگیری نمی کنه. اینکه فیلم یا سریال یا برنامه ای رو ببینیم یا نه دست خودمونه چرا کنترل شخصی وجود نداره؟! یعنی این افرادی که از برنامه های مخرب ماهوار استفاده می کنن میتونن استدلال کنن که دست خودمون نبود اغفال شدیم؟! این توجیهات فقط از رده های سنی پایین قابل قبوله نه یه فرد عاقل و بالغ...

درسته خوب و بد مطلق وجود نداره ولی یه ذره گرایش به خوب یا بد بودن تو وجود همه ما هست که عقلمون بهش حکم می کنه نه محدودیت هایی که به اجبار ما رو به خوب یا بد بودن سوق میده. اتفاقا به نظر من این موج علاقه به سریالای بی محتوای ماهواره ای به علت محدودیت های قبلی هستش به علت اینکه قبلا افراد حق فکر کردن و انتخاب و کنترل شخصی نداشتن و راه و روشش رو نمیدونن دوست ندارم بگم ولی یه جور ندید بدیدی متاسفانه!

ضرر و منفعت رو نمیشه محاسبه کرد به قول خود شما از شخصی به شخص دیگه متغیره. نمیدونم چرا باید به دنبال محاسبه ضرر و منفعتش باشیم الان عصر عصره تکنولوژیه حتی اگه ضررش بیشتر باشه هم دیگه نمیشه استفاده از ماهواره رو محدود کرد چون کسی که بخواد دوباره از یه راهی به برنامه هاش( چه خوب چه بد) دسترسی پیدا میکنه. بهتره به جای محدود کردن به فکر آگاه کردن اجتماعمون باشیم که با هر آزادی که بهشون داده میشه به صورت درست و منطقی برخورد کنن :w16:

• Like 13
لینک به دیدگاه

من برای این گفتم رویایی فکر نکنید چون تصمین به کنترل افراد وجود نداره (این چیزی هست که الان دارم تو جامعه خودم میبینم)

متوجه حرفاتون هستم. میفهمم.:w16: من هم نمیگم کامل میشه همه ی تاثیرات بد و از بین برد ولی میشه به حداقل رسوند .من هم واقعیتو میبینم.ومیگم میتونیم براش تلاش کنیم که ضربه کمتری بخوریم وتاثیرات منفیش رو کم کنیم.درسته که من گفتم (

مثلا اون برنامه ای که منفیه رو اصلا نبینن و جایگزین بهتری داشته باشن) منظورم این بود که این یه راهشه . ولی میتونن هم ببینن و به خودشون اطمینان داشته باشن که تاثیر منفی روشون نمیزاره . همه چی بستگی به خود طرف داره . میتونه نکات منفیشو یاد بگیره میتونه هم نکات مثبت

. نمیگم بقیه رو تغییر بدن ولی اگه بخوان میتونن خودشون و تغییر بدن. و منظورم این نبود که کسی که تاثیر منفی میگیره خانوادش و دوست نداره ، منظورم اینه که تو که خانوادت و دوست داری ، پس باید توجه بیشتری داشته باشی که از هم نپاشه و تاثیر منفی روشون نذاره. من نمیگم بقیه رو کنترل کنیم (درسته تضمین نمیشه کرد )ولی اگه هرکسی بخواد میتونه خودش رو کنترل کنه تا حدی که کمتر تاثیر منفی بگیره .هرکسی از خودش شروع کنه کم کم تو جامعه هم این تاثیرات به حداقل میرسه. این خواستنه خیلی مهمه ها :ws3: که متاسفانه اکثرا نمیخوان چون منفیها براشون جذابتره . باید هرکس هواسش به خودش و خانوادش باشه دیگه :ws3::w16: نمیدونم ولی از نظر خودم رویایی نیست افکارم :whistle: من فقط نظرم و میگم نه اهل نصیحتم نه امر به معروف و نهی از منکر و نه خوب مطلق .

چقدر طولانی شد :ws38:

• Like 12
لینک به دیدگاه

سلام مرسی بابت دعوت منم باJust Mechanic موافقم

بستگی داره کی چجوری استفاده کنه و فرهنگ و اعتقادات استفاده کننده در چه حد هست.

بنابراین نمیشه گفت بده یا خوب...چون هر کس یه جور داره کسب درآمد میکنه و مسائل فرهنگی و اقتصادی وسیاسی هست

من خودم کلا با اغلب فیلما مخالفم کلا تی وی نمیبینم زیاد:ws3:

مگر اینکه چیز باحال و خاصی باشه ....خارج از بعضی فیلماش که نمیدونم چه اصراریه کینه و انتقامو یاد بدن خخخخ....مستند ا و یا خیلی از برنامه هاش جالبهه

ولی خب تو اقوام بوده بچه 3-4 ساله کل فیلمها هم میدیده وکیف میکرده که به خونوادش بستگی داره:w02:

ظرفیت افراد و...

من خودم چند نفر بی جنبه رو دیدم از نزدیک که از فیلما الهام گرفتن واسه زندگیشون:w58::ws3:

پس نمیشه محکوم کرد کلا

بستگی داره کی چجور استفاده کنه

ودر آخر کسی واسش زمانش مهم باشه وخیلی چیزا وقت نمیذاره ببینشون راحت :ws3:

• Like 18
لینک به دیدگاه

باتشکر از دعوتتون افا خانم

میدونین کوتاه بگم به نظر من کسی که از نظر عقلانی یا بهتر بگم از نظر استقلال فکری به حدی رسیده باشه که خوب و بد رو از هم تشخیص بده دیگه نیازی نیست برای اون خط قرمز بکشیم خوب فراوون ابزار های بد و خوب داریم که انسان با فکر و اندیشه مستقل اونهارو ازهم تشخیص و را ه خودشو انتخاب میکنه ماهواره هم ازین قاعده جدا نیست

اما خوب در مورد کودکان موافقم چون قوه تشخیص ندارند و به بلوغ فکری نرسیده اند شاید تاثیر منفی بزاره

من نوعی با انتخاب خودم کانال عوض میکنم برنامه خودمو انتخاب میکنم و باب میل من بود می شینم و تماشا میکنم هیچ تاثیر منفی رو زندگی نداره چون اعتقادم به کانون گرم خانواده بزرکتر از اونه که تاثیری روی من بذاره مگه اینکه خودم بخوام

یک مورد دیگه که ذکر نشده بود مسئله ایجاد مصرف گرایی کاذب هستش که من شدیدا مخالفش هستم که مخصوصا خانوما دقت کنن :whistle: این مسئله یک از نظر مالی خانواده رو مورد فشار قرار میده دوم تبلیغی هستش برای کالای خارجی که من به شخصه از مصرف کالای های خارجی ......:w000:

ممنون دوستان باز مییام:icon_gol:

• Like 11
لینک به دیدگاه
سلام مرسی بابت دعوت منم باJust Mechanic موافقم

بستگی داره کی چجوری استفاده کنه و فرهنگ و اعتقادات استفاده کننده در چه حد هست.

بنابراین نمیشه گفت بده یا خوب...چون هر کس یه جور داره کسب درآمد میکنه و مسائل فرهنگی و اقتصادی وسیاسی هست

من خودم کلا با اغلب فیلما مخالفم کلا تی وی نمیبینم زیاد:ws3:

مگر اینکه چیز باحال و خاصی باشه ....خارج از بعضی فیلماش که نمیدونم چه اصراریه کینه و انتقامو یاد بدن خخخخ....مستند ا و یا خیلی از برنامه هاش جالبهه

ولی خب تو اقوام بوده بچه 3-4 ساله کل فیلمها هم میدیده وکیف میکرده که به خونوادش بستگی داره:w02:

ظرفیت افراد و...

من خودم چند نفر بی جنبه رو دیدم از نزدیک که از فیلما الهام گرفتن واسه زندگیشون:w58::ws3:

پس نمیشه محکوم کرد کلا

بستگی داره کی چجور استفاده کنه

ودر آخر کسی واسش زمانش مهم باشه وخیلی چیزا وقت نمیذاره ببینشون راحت :ws3:

حوصله تایپ زیاد ندارم

شرمنده

با تمام حرفهای شما موافقم

موفق باشین همگی

• Like 11
لینک به دیدگاه

ممنونم از افا عزیز..

موضوع رو دیدم.. متوجه شدم نخوانده بحث سر چیه...

من اعتقادم براینه که اینترنت از ماهواره اعتیادش بیشتره و بدتر..این از این ..

مسئله دوم .. ماهواره رو خانواده هایی که کودک دارن من اعتقاد دارم.. خوب نیست.. و اثر سویی بر کودک گذاشته میشه.. مخصوصا به الان که به اندازه کافی چشم و گوش بچه های امروزی باز تر هست.. چه برسه به فیلم های ماهوراه ای و غیره...

الان خوشبختانه . کشورهای خارجی هم خیلی از صحنه های فیلم سینمایی شونو یا برنامه هاشونو سانسور میکنن. دیگه در یه حد قرار میدن که اشکالی نداره این هم بستگی به جنبه خانواده ها داره که قبول کنن یانه به شرط اینکه کودک نداشته باشن.. پس به فرهنگ ربطی نداره...

من مخالف با ماهواره نیستم.. درست استفاده کردن از ماهواره مهمه..

کسی که درست استفاده نکنه .. دچار اختلال در خیلی مسایل میشه.. که هر صحبتی که من میکنم برای خودش یه بحث جداگانه داره.. هم از حوصله دوستان خارجه هم.. جاش نیست خیلی درموردش بحث بشه...

من خودم رو به شخصه میگم..ماهواره داشتن.. خیلی لازمه.. کسی که مخالفه.. باید دید منظرش از ماهواره چیه.. استفاده کردن از ماهواره برای خیلی از دوستان متفاوته.. مثل این میمونه چه کسی این سایت رو انتخاب میکنه چه کسی سایت دیگه ای رو.. باید ببینید چه استفاده ای از ماهواره میشه...

من از بچگی ماهواره دیدم.. تا الان.. کودک هم بودم.. خودم میدونستم باید چی ببینم چی نبینم.. و تا به این سن.. باز هم به خود فرد به خانواده بستگی داره..

اعتقادم بر اینه محدود کردن یعنی کنجکاو کردن. کنجکاو شدن کودک صدبرابر بدتر از ماهواره دیدنشه.. پس باید درست استفاده کردن ماهواره رو هر خانواده بدونه چه جوریه استفاده کنه.. تا این مسایلی که گفتید به مشکل برنخورید..

فیلم های ماهواره ای به دید افراد بستگی داره.. اتفاقا بعضی اوقات میشه از فیلم دیدن خیلی چیزا رو یاد بگیریم. که در روابط دوستانه و خانواده بکار ببریم..

من برای کودکای امروزی ماهواره دیدن رو اونم فیلماشو مخالفم..ولی کارتوناشونو نه .. اتفاقا خوبه که ببینن کارتون هارو...

همین. متشکرم.

من خودم.. همه سمتهای ماهوراه رو داریم و میبینیم.. هیچ وقت هم دچار مشکل نشدیم.. میگم بستگی داره شما چه استفاده ای از این ماهواره کنید..

مثل کتاب میمونه .. شما باید انتخاب کنید چه چیزی مورد علاقه شماست.. و انتخاب کنید.. مثل کانالهای ایران فرقی نمیبینم. کسی که کشور خارچی بره متوجه میشه فرقی وجود نداره..و من نمیخوام سیاسی کنم ولی متاسفانه برنخوره .. توهینی نمیکنم به ایرانی های عزیز .. ولی رفتاری که ایرانی ها دارن صدبرابر بدتر از خارجی هاست.. اونم برمیگرده به یه سری محدودیتهایی که شدن.. محدودیت هم تعریف داره و بحثش جداگانه است..

درمورد تبلیغات ماهواره ای هم کلا خودم رد میکنم..

نتیجه:

استفاده کردن از ماهواره در هر قشری متفاوته. هرکس بدونه چه جوری باید استفاده کنه دچار مشکل نمیشه.. اصلا هم بستگی به فرهنگ نداره.

موفق باشید/

• Like 7
لینک به دیدگاه

ممنونم بابت دعوت...

ربطی به ایمان سست یا ... نداره...

یکمم به خودمون مربوط میشه به جنبه و افکار وعقایدمون که چرا تو اینهمه تفریح وسرگرمی باید به طرف ماهواره کشیده بشه خانواده ها...

چرا یه زوج قبل از اینکه سره موضوعات مهم آیندشون بحث کنن به داشتن و نداشتن ماهواره بحث که نه دعوااااا میکنن که آخرشم خدشون ضربه میبینن اعتماد واحساسشون بین هم کم کم بدون اینکه خودشون متوجه بشن کم میشه...حالا با ورود یه نی نی که بدترم میشه...توجه خانوم بیشتر به بچه و دور شدن از همسر...که به جایه اینکه آقا درک کنه خانوم رو برعکس به سمت ماهواره و... کشیده میشه...سره آخر جدایی...

چرا منی که الان این حرف میزنم باید نگران این باشم که نکنه طرف مقابلم موافق ماهواره باشه...

نمیگم همش بده ولی جوونای الان به مستند ماهواره نگاه نمیکنن..."بلکه به..."

اگه حرفام ساده بود به بزرگیه خودتون ببخشید...

• Like 8
لینک به دیدگاه

با تشکر از حضور کلیه کاربران عزیز.....

مطالبی رو که در پست اول گذاشتم نتیجه تحقیقات روانشناسان بوده است.

و اما نظر شخصی من :

من خودم کلا تلویزیون تماشا نمیکنم ( تا حد ممکن ) اول اینکه وقتش رو ندارم و بعد هم تمایلی به تماشای فیلم و سریال ندارم.حالا چه برنامه های داخلی چه خارجی !!

در هر کاری نقطه مثبت و منفی هست ، همین موبایل با تمام مزیت هایی که داره در کنارش عوارض و مشکلات خاص خودش رو هم داره.

در این بحث قراره از لحاظ اخلاقی این موضوع را آسیب شناسی کنیم ... به ایمان محکم و سست هم کار نداریم ، اقلیت های مذهبی زیادی در ایران هستن و از آسیب های این رسانه بی بهره نمانده اند.

سعی کنیم بجای سرکوفت زدن به ملیت خود شخصیت و ماهیت انسانی خودمون رو بررسی کنیم...

من هم منکر برنامه های سودمند این رسانه نیستم.

چرا وقتی یک تکنولوژی وارد زندگیمان میشه با حماقت برخی افراد که همیشه به دنبال جنبه های منفی اون مساله هستن سایر افراد از استفاده کردن از اون منع بشن.؟

چرا خانواده ها برنامه ریزی و کنترل رو زندگی شون رو ندارن ؟ میتونن سازماندهی کنن که حداقل بچه ها این فیلم های مبتذل رو نبینن؟

من خودم معلم بچه های دوره دبستان هستم ، وقایع و اتفاقاتی رو میبینم که درکش برام سخته ، بچه ها در سنین 8-9 سالگی سوالاتی میپرسن که من از جواب دادن به اون شرم دارم.( که والدین اونها اکثرا تحصیل کرده و از قشر فرهنگی و طبقه اجتماعی بالایی هستن)

یک مشکلی هست و باید اون رو درمان کرد......درسته که هر کسی خودش باید خوب و بد رو تشخیص بده ولی در یک خانواده چند نفری خصوصیات و تفکرات مختلفی موجود هست.

• Like 11
لینک به دیدگاه

تمام تجهیزات و اشیا و وسایل پیرامون ما هم میتونن مضر باشن هم مفید.

مفید بودن یا مضر بودن اون شی وابسته به چگونگی استفاده ما از اونه. زمانی که طرز استفاده از چیزی رو ندونیم به احتمال زیاد آسیب خواهیم دید.

به همین دلیل من هیچ چیز رو مضر یا مفید مطلق نمیدونم.

تلویزیون داخلی ما و ماهواره تفاوت چندانی ندارن.هردو هم برنامه های بد دارن هم خوب.

• Like 10
لینک به دیدگاه

من که نه ماخواره دارم نه تا حالا این سریالارو دیدم ولی معتقدم این موارد بر روی کسانی تاثیر داره که به بلوغ شخصیتی نرسیده باشن اینکه بگیم یک واکسن مشخصی برای ایمن شدن در برابر اسیب های این برنامه ها وجود داره اشتباهه ممکنه کسی با اعتقادات مذهبی بالا با یک بار دیدن این برنامه ها دگرگون بشه و کسی بدون هیچ اعتقادی هیچ تاثیری نگیره این برمیگرده به شخصیتی که در طول 20-30 سال زندگی شکل گرفته

• Like 9
لینک به دیدگاه

چند سوال :

1- آیا برنامه های ماهواره بر نوع پوشش افراد بی تاثیر است ؟

2- برنامه های تبلیغاتی ماهواره چقدر بر روند افزایش هزینه های زندگی تاثیرگذار است ؟

3- سریالهای ماهواره ای با چه هدفی رو ذهن بیننده گنجانده می شود ؟

4- اگر فرزند خردسالی داشته باشید چه تدبیری برای سازماندهی تماشای برنامه ی ماهواره را برای او می اندیشید ؟

5- در طول روز چند ساعت برنامه خبری ، مستند و چند ساعت سریال و چند ساعت ترانه های ماهواره را تماشا میکنید ؟

6- نظرتون در مورد تبلیغات وهابیت و ضد اسلامی و ضد ایرانی در برنامه های ماهواره ای چیست ؟ و تاثیرات این تبلیغات بر افکار کودکان و نوجوانان ؟

• Like 5
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...