رفتن به مطلب
  • 0

لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید برای تحویل این پروژه به استاد / حیاتی

ms13

سوال

دوستان

من ترم 2 شهرسازی هستم

استاد بیان تصویری یه پروژه خواست برای جلسه ی دیگه... من خوب متوجه نشدم چی میخواد !! اگه شما قبلا اینو کار کردید راهنماییم کنید ممنون میشم

خواسته روی فایل کَد نقشه ی شهرمون لبه، گره ، نشانه و دوتا ی دیگه هم گفت که یادم نمیاد ... رو مشخص کنیم ؟

بعد خواست روی مقوا باشه و مقوا رو هم روی شاسی بچسبونیم ...

من الان دقیقا باس چیکارا بکنم ؟

بچه های معماری و شهرسازی اگه در جریانید لطفا توضیح بدید و راهنماییم کنید .... :hanghead: اصلا نمیدونم باید چجوری شروع کنم !

نمونه ی این کارو از کجا گیر بیارم که ببینم چی هست دقیقا" ؟

جایی آماده نمیفروشه ؟ :د ی :ws3:

لینک به دیدگاه

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال های توصیه شده

• 0
دوستان

من ترم 2 شهرسازی هستم

استاد بیان تصویری یه پروژه خواست برای جلسه ی دیگه... من خوب متوجه نشدم چی میخواد !! اگه شما قبلا اینو کار کردید راهنماییم کنید ممنون میشم

خواسته روی فایل کَد نقشه ی شهرمون لبه، گره ، نشانه و دوتا ی دیگه هم گفت که یادم نمیاد ... رو مشخص کنیم ؟

بعد خواست روی مقوا باشه و مقوا رو هم روی شاسی بچسبونیم ...

من الان دقیقا باس چیکارا بکنم ؟

بچه های معماری و شهرسازی اگه در جریانید لطفا توضیح بدید و راهنماییم کنید .... :hanghead: اصلا نمیدونم باید چجوری شروع کنم !

نمونه ی این کارو از کجا گیر بیارم که ببینم چی هست دقیقا" ؟

جایی آماده نمیفروشه ؟ :د ی :ws3:

سلام

اول اینکه جمله آخرو پاک کن زشته مهندس بدآموزی تو انجمن اونم تالار شهرسازی؟؟؟؟؟؟ هـــــــرگز!! :ws3:

دوم اینکه ببینین:

استادتون ازتون خواسته رو پلان محدوده کارتون عناصر لینچو نشون بدین.

عناصر پنج گانه لینچ ایناست: راه، لبه، گره، محله و نشانه. که به گفته خود لینچ سیمای شهر بر مبنای عوامل جسمی شهر رو می تونیم بر اساس این 5 عامل بدونیم. می تونین از کتاب سیمای شهر استفاده کنین. حتما بخونینش یکی از بهترین کتابای رشتمونه.

شما اگه کارتون دستیه، اول از محدودتون پلات می گیری، حالا هر سایزی که استادتون می خواد، بعد این عناصرو روش می کشی. من بر اساس کتاب لینچ براتون تعریف می کنم هر کدومو: (صفحه 90 تا 93 کتاب)

1. راه: راه ممکنه خیابان باشه، پیاده رو باشه، جاده، خطوط زیرزمینی تراموا یا خطوط راه آهن و .. باشه.

2. لبه: یه عامل خطی که به دیده ناظر با راه تفاوت داره. مرز بین دو قسمت، شکافی در امتداد طول و بین دو قسمت پیوسته شهر، بریدگی که خطوط راه آهن در شهر بوجود می آورد، حد مجموعه ای ساختمانی و یا دیوار.

3. محله: محله ها قسمت هایی از شهر هستند که دست کم میان اندازه یا بزرگ باشند. اجزاء درون اون خصوصیات مشترکی دارند.

4. گره: نقاط حساس شهر، کانون های مبدا و مقصد حرکت، می تونن محل تقاطع دو خیابان و یا دو جاده باشن، جایی که خطوط حمل و نقل تغییر مسیر می دهند، نقطه ای که چند راه به هم می رسند، یا از کنار هم می گذرند، ممکن است محل تمرکز باشند. مثل پاتوق ها، میدان ها.

5. نشانه: عواملی برای تشخیص قسمت های مختلف شهر. معمولا اشیائی که ظاهری مشخص دارند: مثل ساختمان ها، علائم، فروشگاه ها یا حتی یک کوه. نشانه ها نقاط شاخص تر شهر هستند.

اگه کارتون دستی نیست با فتوشاپ خیلی راحت می تونین درست کنین و پلات بگیرین.

موفق باشین :a030:

لینک به دیدگاه
  • 0

تشکر دوست عزیز...

لطف کردید ...

در مورد خط آخرم یه بررسی ای هم امروز کردم چند جا آمار گرفتم دیدم به وفور پیدا میشه ! :ws3: خدا این دودره بازیا رو از بچه های این مملکت نگیره ! :ws3:

لینک به دیدگاه
  • 0
تشکر دوست عزیز...

لطف کردید ...

در مورد خط آخرم یه بررسی ای هم امروز کردم چند جا آمار گرفتم دیدم به وفور پیدا میشه ! :ws3: خدا این دودره بازیا رو از بچه های این مملکت نگیره ! :ws3:

مهندس دو ترم اول شهرسازی قبول دارم که آشنایی چندانی ندارین و نمی دونین باید چیکار کنین

ولی سعی کنین خودتون کارتونو انجام بدین.. از ترم سه به بعد متوجه میشین چی به چی بوده و قضیه چیه..

کم کم راه میفتین به امید خدا :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...