رفتن به مطلب

برای آغاز استفاده از Adsl و همچنین یادگیری شبکه، چه تجهیزاتی بگیرم؟

farshad.m271

ارسال های توصیه شده

با سلام به همه ی دوستان عزیز.

من میخوام برای خونه اینترنت Adsl بگیرم. میخوام علاوه بر اینکه تو خونه ارتباط سیمی و بی سیم Adsl داشته باشم، با مباحث ساده و نیمه حرفه ایه شبکه هم تا حد امکان آشنا بشم.

سؤالم اینه که نظرتون درمورد خرید یه مودم Adsl وایرلس + یه روتر اکسس پوینت چیه؟ چی بگیرم؟

میخوام به کمک روتر وایرلس نقاطی که تحت پوشش مودم وایرلس نیست رو تحت پوشش شبکه قرار بدم. بعبارتی دیگه میخوام شبکه ای که با مودم راه اندازی میشه رو بصورت بی سیم با روتر گسترش بدم و در تمام شبکه هم اینترنت داشته باشم و هم همه ی سیستم ها بتونن به فایل های همدیگه دسترسی داشته باشن.

پیشاپیش از همه ممنونم.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

درود

میخوام به کمک روتر وایرلس نقاطی که تحت پوشش مودم وایرلس نیست رو تحت پوشش شبکه قرار بدم. بعبارتی دیگه میخوام شبکه ای که با مودم راه اندازی میشه رو بصورت بی سیم با روتر گسترش بدم و در تمام شبکه هم اینترنت داشته باشم و هم همه ی سیستم ها بتونن به فایل های همدیگه دسترسی داشته باشن.

در حال حاضر تقریبا تمامی مودم های بی سیم یا باسیم، کار روتر خیلی معمولی را انجام میدن

پس شما با یک مودم میتونید تمام کامپیوترها را خیلی راحت شبکه کنید و به فایل های اشتراکی هم دسترسی داشته باشید

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
درود

در حال حاضر تقریبا تمامی مودم های بی سیم یا باسیم، کار روتر خیلی معمولی را انجام میدن

پس شما با یک مودم میتونید تمام کامپیوترها را خیلی راحت شبکه کنید و به فایل های اشتراکی هم دسترسی داشته باشید

:icon_gol:

ممنون عزیز. ولی انگار شما متوجه منظور من نشدید ! لطفا پست اولو یه بار دیگه با دقت بیشتر بخون.

البته خودم تا حدودی راهشو پیدا کردم. اما هنوز اطلاعاتم کامل نشده.

لینک به دیدگاه
ممنون عزیز. ولی انگار شما متوجه منظور من نشدید ! لطفا پست اولو یه بار دیگه با دقت بیشتر بخون.

البته خودم تا حدودی راهشو پیدا کردم. اما هنوز اطلاعاتم کامل نشده.

من جواب اون تیکه ایی که نقل قول کردم را ویژه دسترسی به فایل های اشتراکی دادم.

طبیعتا برای اینکه وایرلس همه منزل شما را پوشش بده از یک مودم وایرلس دو آنته استفاده کنید

یا به فرمایش خودتون از اکسس پوینت استفاده کنید

لینک به دیدگاه
من جواب اون تیکه ایی که نقل قول کردم را ویژه دسترسی به فایل های اشتراکی دادم.

این قسمت رو خودمم میدونستم، ولی بازهم از شما سپاسگزارم بابت راهنماییتون.

طبیعتا برای اینکه وایرلس همه منزل شما را پوشش بده از یک مودم وایرلس دو آنته استفاده کنید

یا به فرمایش خودتون از اکسس پوینت استفاده کنید

آره درسته. ولی چه مودمی و چه روتر اکسس پوینتی، مهم اینه.

چون با همه ی مودم ها نمیشه این هدف رو محقق کرد. مودم و روتری که بتونن بصورت بی سیم به هم وصل بشن تا روتر بتونه خدمات مودم رو پخش کنه (تاکید میکنم "بی سیم" ، چون تقریبا هر مودمی رو بصورت سیمی میشه به هر روتر اکسی پوینتی وصل کرد)

بهرحال از همگی ممنونم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...