رفتن به مطلب

مسابقه شناسایی حیات وحش ایران

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 855
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آهوی گواتردار ایرانی یا آهوی ایرانی یکی از دو گونه آهو است که در ایران زندگی می‌کند. برخی نقاط به این آهو ریم نیز می گویند که جمع آن می شود ریام.

این آهو موقع فرار سر را کمی به پایین انداخته و جهش‌های عمودی کوچک دارد. سرعتش کمتر از قوچ و میش اوریال است. مشخصه اصلی آن برآمدگی گواترش است.

آهوی ایرانی از جبیر بزرگ‌تر است و در قسمت‌های کمتر خشک کویر زیست می‌کند. بلندی آن به بیش از ۷۰ سانتیمتر می‌رسد. ماده‌ها معمولاً شاخ ندارند. پیشانی آهوهای نر موهای سفید دارد.

لینک به دیدگاه

آقا من یه سوال دارم .مگه مسابقه مربوط به جانوران ایران نیست؟

الان این تو ایرانه؟

قوچومیش تاجیک یا ترکمن؟

Capra falconeri heptneri

لینک به دیدگاه
آقا من یه سوال دارم .مگه مسابقه مربوط به جانوران ایران نیست؟

الان این تو ایرانه؟

قوچومیش تاجیک یا ترکمن؟

Capra falconeri heptneri

آقا شما قرار نیس تقلب کنی دیگه اسم فارسیشو بگو:ws3:

لینک به دیدگاه

-مارخور

Markhor

این بزازبزرگترین بزها ست که در شمال شرقی افغانستان،شمال و مرکز پاکستان

وقسمتهائی ازهند،جنوب تاجیکستان وازبکستان دیده میشود.

این نوع بز ۶۵ تا ۱۱۵ سانتی متر تا شانه‌هایش طول دارد. وزن متوسط آن ۴۰ تا ۱۱۰ کیلوگرم می‌باشد. گونه ماده آن معمولاً به رنگ قهوه‌ای مایل به زرد با شکم سفید رنگ و پاهای سفید و سیاه است. گونه نر نیز همرنگ ماده می‌باشد ولی رنگ روشن‌تری دارند. نرها همچنین صورتی سیاه رنگ دارند و قسمت گردن و سینه‌شان با موهای سفید بسیار بلند که تا زانویشان رشد کرده، پر شده‌است. هم گونه نر آن و هم گونه ماده دارای شاخ بلند و مارپیچی هستند که در نرها تا ۱۶۰ سانتی متر و در ماده‌ها تا ۲۰ سانتی‌متر رشد می‌کند. مارخورها در مناطقی با ارتفاع ۵۰۰ تا ۳۵۰۰ متر از سطح دریا، جایی که بتوانند علف و برگ گیاه لازم جهت تغذیه بیابند، زندگی می‌کنند. این گونه از بزها، برای چیدن برگ درختان بر روی پاهای خود می‌ایستند.

مارخورها حیوانات فعالی هستند و گونه‌های ماده آن به صورت گله‌های حدوداً نه تایی و گونه‌های نر آن به صورت انفرادی زندگی می‌کنند. نام این حیوان از زبان فارسی گرفته شده و به معنای خورنده مار است. اکثر جمعیت مارخورها در شمال پاکستان به ویژه نواحی چیترال، قیزار و هونزا زندگی می‌کنند. حدود ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ رأس از این نوع حیوان در دنیای وحش زندگی می‌کنند.

لینک به دیدگاه
-مارخور

Markhor

این بزازبزرگترین بزها ست که در شمال شرقی افغانستان،شمال و مرکز پاکستان

وقسمتهائی ازهند،جنوب تاجیکستان وازبکستان دیده میشود.

این نوع بز ۶۵ تا ۱۱۵ سانتی متر تا شانه‌هایش طول دارد. وزن متوسط آن ۴۰ تا ۱۱۰ کیلوگرم می‌باشد. گونه ماده آن معمولاً به رنگ قهوه‌ای مایل به زرد با شکم سفید رنگ و پاهای سفید و سیاه است. گونه نر نیز همرنگ ماده می‌باشد ولی رنگ روشن‌تری دارند. نرها همچنین صورتی سیاه رنگ دارند و قسمت گردن و سینه‌شان با موهای سفید بسیار بلند که تا زانویشان رشد کرده، پر شده‌است. هم گونه نر آن و هم گونه ماده دارای شاخ بلند و مارپیچی هستند که در نرها تا ۱۶۰ سانتی متر و در ماده‌ها تا ۲۰ سانتی‌متر رشد می‌کند. مارخورها در مناطقی با ارتفاع ۵۰۰ تا ۳۵۰۰ متر از سطح دریا، جایی که بتوانند علف و برگ گیاه لازم جهت تغذیه بیابند، زندگی می‌کنند. این گونه از بزها، برای چیدن برگ درختان بر روی پاهای خود می‌ایستند.

مارخورها حیوانات فعالی هستند و گونه‌های ماده آن به صورت گله‌های حدوداً نه تایی و گونه‌های نر آن به صورت انفرادی زندگی می‌کنند. نام این حیوان از زبان فارسی گرفته شده و به معنای خورنده مار است. اکثر جمعیت مارخورها در شمال پاکستان به ویژه نواحی چیترال، قیزار و هونزا زندگی می‌کنند. حدود ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ رأس از این نوع حیوان در دنیای وحش زندگی می‌کنند.

آقا آقااااااااااااااااااا این بز ایرانیه من از بین بزهای ایرانی جداش کردم آوردم اینجا:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

منکه گفتم تاحالا همچین بزی تو ایران ندیدم؟ کجای ایران هست این بز؟

حالا الان چکار کنم سوال بعدیو بذارم یا جوابم غلطه؟

لینک به دیدگاه
منکه گفتم تاحالا همچین بزی تو ایران ندیدم؟ کجای ایران هست این بز؟

حالا الان چکار کنم سوال بعدیو بذارم یا جوابم غلطه؟

نه دیگه بعدیو بذار بز رو اشتباهی بهم قالب کردن میرم پسش میدم:sigh:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...