رفتن به مطلب

مسابقه شناسایی حیات وحش ایران

ارسال های توصیه شده

hit[/MENTION]a;1383385]واقعا این حیوون تو ایرانه؟:w58:

شاه روباهه؟

درسته شاه روباه یا همون روباه افغانی .لطفا توضیحاتشو بذارین.

بله تو یه قسمتهای محدودی تو ایران وجود داره .

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 855
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

شاه‌روباه یا روباه افغانی حیوانی است از جنس روباهان (Vulpes)، که در علفزارهای کوهستانی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
و
و برخی نقاط دیگر خاورمیانه زندگی می‌کند. جثهٔ آن کمی کوچک‌تر از روباه معمولی است و بر روی صورت، دو نوار سیاه و مشخص دارد که از چشم‌ها به طرف بیرون امتداد یافته‌اند.

طول بدن آن در حدود ۵۰ سانتیمتر است و کمیاب‌ترین روباه ایران به‌شمار می‌آید. موهای بدن آن انبوه است و دمی بسیار بلند و پُر مو دارد.

ببخشید عروسی داشتیم نشد زودتر بیام:icon_redface:

لینک به دیدگاه

گُرگِ خاکِستَری (

: 'Canis lupus') که گاهی بطور خلاصه گرگ نامیده می‌شود یکی از
گوشتخوار و گونه‌ای از
است.

گرگ سگسانی است بزرگ شبیه به سگ با دم افتاده. رنگ گرگ متغیر است ولی بطور کلی خاکستری و زرد یا قهوه‌ای مخلوط با موهای سیاه می‌باشد. بصورت یک خانواده یا گله‌ای که از چند خانواده تشکیل شده دیده می‌شود. معمولاً در روز شکار می‌کند، بویژه صبح زود به

حمله می‌کند، و گاهی هم شبها به آغل گوسفندان حمله می‌کند.

jnsmbjxbfama90gc0e00.jpg

لینک به دیدگاه

خارپشت گوش‌ بلند [TABLE]

[TR]

[TD=class: class9, width: 55%]نام علمی : Hemiechinus auritusنام انگلیسی: Long-eared Hedgehog نام فارسی: خارپشت گوش‌بلند [/TD]

[TD=class: class9, width: 40%, align: justify]khar-goshboland.gif[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

مشخصات: جثه این جانور از خارپشت اروپائی کوچک‌تر است و پوزه کشیده‌تر و نوک تیزی دارد. گوش‌هایش بسیار دراز و از خارهای پشت سر بلندتر است. دست‌ها و پاهای بلندی دارد. بر خلاف خارپشت بیابانی و خارپشت برانت، خارهای جلوی پیشانی دو قسمت نمی‌شوند. متمایل به قهوه‌ای حدود 15 میلی‌متر است. خارها گندمی‌رنگند و دو نوار تیره نوارهای تیره روشن‌تر است. رنگ موهای صورت، گلو و پیشانی دارچینی متمایل به زرد است. موهای زیر بدن، پهلوها، دم، دست و پا سفیدند. در منطقه سیستان رنگ خارهای پشت و موهای زیر شکم این خارپشت تیره‌رنگ است. اندازه‌ها: طول سر و تنه 150 تا 270 میلی متر، دم 10 تا 55 میلی متر, وزن حدود 450 گرم. زیستگاه: علف زارها, بوته‌زارهای حاشیه جنگل‌ها، مناطق استپی، باغ‌ها و مزارع. پراکندگی: در ایران کرمان، سیستان، خراسان،‌ گلستان، تهران، اصفهان و خوزستان.پراکنش جهانی: آسیا و شمال افریقا. عادات: اغلب خصوصیاتش شبیه خارپشت اروپایی است، ولی برای ایجاد لانه معمولاً سوراخ‌هایی به عمق 60 تا 100 سانتی‌متر در زمین حفر می‌کند یا در سوراخ سایر جانوران ساکن می‌شود. در موقع احساس خط نیز هر چند تا حدودی گلوله مانند می‌شود ولی مانند خارپشت اروپایی به صورت کاملاً گرد درنمی‌آید. چنانچه این خارپشت را با انگشتان از خارهای پشت بدن گرفته، آویزان کنیم به راحتی سر و اندام‌های حرکتی را بیرون می‌آورد. در مناطق سردسیر خواب زمستانی و در مناطق گرمسیر احتمالاً خواب تابستانی دارد. نوزادان در زمان تولد خارهائی به طول دو میلی‌متر با رنگ‌های متفاوت از سفید چرک تا سیاه دارند. پنج ساعت پس از تولد طول خارها به هشت میلی‌متر می‌رسد.

240px-Hawaii_turtle_2.JPGخب حالا بگین اسمش چیه؟؟

لینک به دیدگاه

اونو که به شوخی گفتم ببخشید:icon_redface:

جواب فک کنم این باشه:

لاک‌پشت سبز (نام علمي: Chelonia mydas) نوعي لاک پشت است که در آبهاي گرم?سيري از خليج فارس و درياي عمان تا اقيانوس‌هاي آرام و اطلس زندگي مي‌کند. از نظر طبقه بندي «آي‌يوسي‌اِن» در گونه‌هاي در حال انقراض قرار دارد. اين گونه از لاکپشت‌ها براي زيست‌بوم مفيد هستند و به عنوان موجودات پاک‌کننده زيست‌بوم دريا به شمار مي‌روند و آلودگي‌هاي سواحل را از بين مي‌برند.

لینک به دیدگاه
بله صحیحه ...لطفا عکس بعدیرو بگذارید.

عه من قانونو نخوندم!! نمیدونستم من باید عکس بذارم!

تجربه ثابت کرده تو این مسابقات پست من آخرین پست اون مسابقه میشه پس من عکس نمیذارم.:ws3:

اگه میشه شما عکس بذار لطفا:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...