رفتن به مطلب

سوال ریاضی هرکی میگه مهندسم بیاد جلو!!!!!!!!!!!!!!!!

ارسال های توصیه شده

این شکلت یعنی یه ربع از یه دایره.....

خوب نتیجه ها....

بزار چیزایی که فکر کردمو بنویسم

زاویه ی بین دو نیمساز مجاور، برابر با نصف مجموع دو زاویه است خوب

زاویه ی بین دو نیمساز مجاور، برابر با نصف مجموع دو زاویه است خوب

10+10=20

میشه قطردایرمون

مساحت دایره

2Rپی=A

مساحتموم میشه 638

c2dac36691807705877c30a9c04f4f1f.png

C= 3.14 /10

C=314

79d5fbbe18ab375f15cd6c5f82062ff7.png

314=2(314)r=314.2r

r=2

شعاع شد2

اما جواب آخرش این نبود:ws38:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 68
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

فکر کنم شکل اصلی اینظور بوده . اگه اینطور بوده جواب این میشه . البته به صورت عددی

bazkf4ke8c048lr5490h.jpg

نه عزیز دایره داخلی کوچیکتر بود فقط به اون خط های راست مماس بود.........درضمن این سوال سوم راهنمایی با این روابط که نوشتی......

لینک به دیدگاه
اما جواب آخرش این نبود:ws38:

البته یه راه حل دیگه ای هم داره. که سرم شلوغه دوستان تشخیص ندادن شاید بتونم حلش کنم..

البته من با این راه حلی که دادم یه جرقه تو مغز همه ایجاد کردم بتونن حل کنن. ولی من راه حل دادما..:w16:

لینک به دیدگاه
البته یه راه حل دیگه ای هم داره. که سرم شلوغه دوستان تشخیص ندادن شاید بتونم حلش کنم..

البته من با این راه حلی که دادم یه جرقه تو مغز همه ایجاد کردم بتونن حل کنن. ولی من راه حل دادما..:w16:

اصلا شکلش ناجوره نمیدونم چه فکری کرده طراح سوال :ws38:

لینک به دیدگاه
اصلا شکلش ناجوره نمیدونم چه فکری کرده طراح سوال :ws38:

نه سوالش درسته.. این یه ربع از یه دایره است. میشه یه راه حلی دیگه هم داد.. ولی اینجا عملی نمیشه. چون ابزارش رو نداریم. رو کاغذ بود بهت میگفتم. من احتمالشو میدم رو اعدادش. شاید یکی از اعدادش اشتباه باشه. اونم مطمئن نیستم. وگرنه شکلش درسته. من برای یه جواب دادن یه سوال . ول تحقیق میکنم بعد میشینم راه حلشو درمیارم. اینم بزار یه ذره فکر کنم. چون وسط جوابش باید تحقیقای داداشمم انجام میدادم ماکت درست کن و این حرفا حواسم کاملا جمع نبود.

شایدم درست گفته باشما. ولی یه بار دیگه حلش باید کنم. من عاشق ریاضی هستم.

من در کنکور ریاضیمو همیشه 90درصد میزدم. چون زیاد ریاضی حل میکردم. اینو نمیدونم بتونم. ولی سعی خودمو میکنم. باتوجه به اینکه میگی مال سوم راهنمایی اگه حل نشه مایه تاسفه برای خودم اول. بعد برای همه. دیگه بچه ها باید نظرات تحلیلی بزارن نه.. فلسفه سوال...

حالا ببینم میتونم یانه.. اگه نتونستم شرمنده. حتما مهندس نیستم دیگه:ws3:

لینک به دیدگاه
نه سوالش درسته.. این یه ربع از یه دایره است. میشه یه راه حلی دیگه هم داد.. ولی اینجا عملی نمیشه. چون ابزارش رو نداریم. رو کاغذ بود بهت میگفتم. من احتمالشو میدم رو اعدادش. شاید یکی از اعدادش اشتباه باشه. اونم مطمئن نیستم. وگرنه شکلش درسته. من برای یه جواب دادن یه سوال . ول تحقیق میکنم بعد میشینم راه حلشو درمیارم. اینم بزار یه ذره فکر کنم. چون وسط جوابش باید تحقیقای داداشمم انجام میدادم ماکت درست کن و این حرفا حواسم کاملا جمع نبود.

شایدم درست گفته باشما. ولی یه بار دیگه حلش باید کنم. من عاشق ریاضی هستم.

من در کنکور ریاضیمو همیشه 90درصد میزدم. چون زیاد ریاضی حل میکردم. اینو نمیدونم بتونم. ولی سعی خودمو میکنم. باتوجه به اینکه میگی مال سوم راهنمایی اگه حل نشه مایه تاسفه برای خودم اول. بعد برای همه. دیگه بچه ها باید نظرات تحلیلی بزارن نه.. فلسفه سوال...

حالا ببینم میتونم یانه.. اگه نتونستم شرمنده. حتما مهندس نیستم دیگه:ws3:

من کلا با ریاضی میونه ام خوب نی واس همین رفتم فنی حرفه ای:ws3: راستی مطمئنا یه راه حل ساده باید داشته باشه نباید خیلی زمان ببره چون واسه سوم راهنمایی و اگه راه ای هم داشته باشه باید در حد سوم ها باشه نه در حد راه حل دانشگاهی!!!!

لینک به دیدگاه
جواب این سوال رو میدم..

1c5390a0134f.jpg

طبق این فرمول طول کمان دایره شد314

6964dce9addb.jpg

a8fdbb7d8159.gif

الان دقيقا شعاه دايره كوچك چند شد ؟؟؟؟

از كمان و اينا كه در حد سوم راهنمايي نيست !

اينجا مجهولات زياد داريم بايد از راه معادله بريم !

ولي من باز ميگم اين مسئله يك چيزش كمه ، يا بايد اطلاعات بيشتر ميداد ، يا اينكه شكلش يك جور ديگه باشه

مطمئني فرمولت درسته ؟؟؟

طول كمان = تتا * شعا نميشد ؟؟ ( زاويه ضربدر شعاع ) 7d2651deea60b9ea539c2953a0fcd52a.png

طول كل دايره يا به عبارتي محيط دايره هم از همين راه بدست مياد 2پي آر

حالا ميدوني چرا من ميگم سوال ايراد داره ؟؟؟

ببين دايره كوچيك ما محدوديت نداره !

فرضا من به اندازه dr اينو كوچكتر يا بزرگتر كنم ! اون وقت همه چيز بهم مي ريزه ! ميشه يك مسئله جديد

و با اين اطلاعات كم و اين شكل ، ما بي نهايت مسئله و در نتيجه بي نهايت جواب داريم !!

لینک به دیدگاه
الان دقيقا شعاه دايره كوچك چند شد ؟؟؟؟

از كمان و اينا كه در حد سوم راهنمايي نيست !

اينا مجهولات زياد داريم بايد از راه معادله بريم !

ولي من باز ميگم اين مسئله يك چيزش كمه ، يا بايد اطلاعات بيشتر ميداد ، يا اينكه شكلش يك جور ديگه باشه

مطمئني فرمولت درسته ؟؟؟

طول كمان = تتا * شعا نميشد ؟؟ ( زاويه ضربدر شعاع )

طول كل دايره يا به عبارتي محيط دايره هم از همين راه بدست مياد 2پي آر

من شعاع رو دراوردم.2

میگه درست نیست.. ولی خوب این شکل چون یه چیزش کمه. راه حل های مختلفی داره.. که من میخوام بهتون نشون بدم از یه مسئله ساده چقدر میشه .. فرمول و راه حل پیدا کرد.

حالا..........

خوب شما حل کن....:ws37:این راه حل منه. از ایده خودتون و نظرخودتون استفاده کنید:w16:

من هنوز به نتیجه نرسیدم..:banel_smiley_4:شما اگه میدونی در حد راهنمایی چرا حل نکردید حل کن دیگه:5c6ipag2mnshmsf5ju3

من ریاضی رو به فرمولهای مختلف کار میکنم.:hapydancsmil:و مینویسم. اقا کوروش میدونن.. مهم نتیجه و جواب برام نیست مهم.. راه حل درسته..

من هم نظرم اینه این شکل یه چیزییش کمه.

لینک به دیدگاه
من شعاع رو دراوردم.2

میگه درست نیست.. ولی خوب این شکل چون یه چیزش کمه. راه حل های مختلفی داره.. که من میخوام بهتون نشون بدم از یه مسئله ساده چقدر میشه .. فرمول و راه حل پیدا کرد.

حالا..........

خوب شما حل کن....:ws37:این راه حل منه. از ایده خودتون و نظرخودتون استفاده کنید:w16:

من هنوز به نتیجه نرسیدم..:banel_smiley_4:شما اگه میدونی در حد راهنمایی چرا حل نکردید حل کن دیگه:5c6ipag2mnshmsf5ju3

من ریاضی رو به فرمولهای مختلف کار میکنم.:hapydancsmil:و مینویسم. اقا کوروش میدونن.. مهم نتیجه و جواب برام نیست مهم.. راه حل درسته..

من هم نظرم اینه این شکل یه چیزییش کمه.

قصد جسارت نداشتم :ws3: من به هوش شما اعتماد دارم:a030:

اما جواب مسئه رو كوروش داده ، راه حل رو پيدا كنيم

راه حلي كه به اون جواب برسه :whistle:

من پست قبليم رو ، ويرايش كردم ، بي زحمت ، رفرش كنيد و دوباره بخونيدش ، تشكر !

لینک به دیدگاه
قصد جسارت نداشتم :ws3: من به هوش شما اعتماد دارم:a030:

اما جواب مسئه رو كوروش داده ، راه حل رو پيدا كنيم

راه حلي كه به اون جواب برسه :whistle:

من پست قبليم رو ، ويرايش كردم ، بي زحمت ، رفرش كنيد و دوباره بخونيدش ، تشكر !

نه بابا هوش تعطیله الان:ws28:

من یعنی با هر راه حلی که بگید رفتم. ولی باز میگم این یه چیزش کمه.. شک به این قضیه ندارم. چون اصلا جور در نمیاد.. بدبختی هم اینه اینجا ابزارهای مهندسی نیسیت اینجا بنویسی.. اثبات کنی.. و خیلی سخته که درموردشم بحث کنیم..:icon_pf (34):

جوابهای مختلفی میشه به این سوال داد. شاید هم خیلی ساده باشه و شکل مشکل نداشته باشه و ما دورشدیم. ولی نمیدونم والا.. :whistle:

البته من تاکید ندارم مهندسم..چون ریاضی رو دوست دارم حلش میکنم.. وگرنه خودمم نمیدونم بااین راه حلها به کجا میرسم.:ws28:

هرچقدر مهندس باشی بیشتر ازت توقع دارن/:gnugghender:

نمیدونم . من میگم تو دایره باید یه ارقامی داشته باشه. یا نه. اون کمان..باید چسبیده باشه به دایره/ یا نه// اون ضلع ها عمود نباشه.. نمیدونم.:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
نه بابا هوش تعطیله الان:ws28:

من یعنی با هر راه حلی که بگید رفتم. ولی باز میگم این یه چیزش کمه.. شک به این قضیه ندارم. چون اصلا جور در نمیاد.. بدبختی هم اینه اینجا ابزارهای مهندسی نیسیت اینجا بنویسی.. اثبات کنی.. و خیلی سخته که درموردشم بحث کنیم..:icon_pf (34):

جوابهای مختلفی میشه به این سوال داد. شاید هم خیلی ساده باشه و شکل مشکل نداشته باشه و ما دورشدیم. ولی نمیدونم والا.. :whistle:

البته من تاکید ندارم مهندسم..چون ریاضی رو دوست دارم حلش میکنم.. وگرنه خودمم نمیدونم بااین راه حلها به کجا میرسم.:ws28:

هرچقدر مهندس باشی بیشتر ازت توقع دارن/:gnugghender:

نمیدونم . من میگم تو دایره باید یه ارقامی داشته باشه. یا نه. اون کمان..باید چسبیده باشه به دایره/ یا نه// اون ضلع ها عمود نباشه.. نمیدونم.:banel_smiley_4:

آره دقيقا !

منم مهندس نيستم :دي

يا مثلا فاصله اتصال دايره با شعاع تا مركز رو ميداد ...

شايد به قول شما ما كلا از مسئله دور شديم

لینک به دیدگاه
آره دقيقا !

منم مهندس نيستم :دي

يا مثلا فاصله اتصال دايره با شعاع تا مركز رو ميداد ...

شايد به قول شما ما كلا از مسئله دور شديم

یا این کوروش جواب رو میدونه ها. داره مارو دور میکنه :gnugghender: هی میگه منم فکر میکنم یه چیزش کمه. اره شیطون؟:w02:

نمیدونم من باز این مسئله رو ببینم چیکارش میشه کرد. یا جواب میرسم یا خیلی بی هوشم دیگه:ws3:

لینک به دیدگاه

بابا تابلو تر از این که شما میتونی با همین شرایط دایره های با شعاع کوچیکتر یا بزرگتر داخل اون ربع دایره رسم کنید:icon_pf (34):

هنوز دارین فک میکنین شاید سوال ی چیزیش کمه؟:4564:

لینک به دیدگاه
یا این کوروش جواب رو میدونه ها. داره مارو دور میکنه :gnugghender: هی میگه منم فکر میکنم یه چیزش کمه. اره شیطون؟:w02:

نمیدونم من باز این مسئله رو ببینم چیکارش میشه کرد. یا جواب میرسم یا خیلی بی هوشم دیگه:ws3:

بابا این کوروش که میگید خودش مونده طراح چه فکری کرده به سوم راهنمایی چنین سوالی داده با این اطلاعات ناقص :ws3: و در ضمن باید با راه حلی به جواب رسید که در حد یه بچه سوم راهنمایی باشه وگرنه شاید با راه حل های دانشگاهی به جواب رسید اما هدف من راه حلی هست که در حد پایه سوم باشه که در عقل اونام بگنجه:a030:

لینک به دیدگاه
بابا این کوروش که میگید خودش مونده طراح چه فکری کرده به سوم راهنمایی چنین سوالی داده با این اطلاعات ناقص :ws3: و در ضمن باید با راه حلی به جواب رسید که در حد یه بچه سوم راهنمایی باشه وگرنه شاید با راه حل های دانشگاهی به جواب رسید اما هدف من راه حلی هست که در حد پایه سوم باشه که در عقل اونام بگنجه:a030:

من موندم طراح کیه؟:ws37:

اینجا شما چیکاره بیدی.:banel_smiley_4:.نکنه معلمی میخوای این بچه های سوم راهنمایی رو خونشونو تو شیشه کنی با این سوالت...:gnugghender:

من خودم فوق لیسانسم.:5c6ipag2mnshmsf5ju3 در این زمینه .:sigh:.کم اوردم که درحد سوم راهنمایی هم نیستم. موندم اونا میخوان چه جوری حل کنن:icon_pf (34):

میگم بازم میگم. راه حل زیاد داره. ولی من اصلا یادم نیست 1سال پیش چی خوندم. که الان بهت بگم. سوم راهنمایی فرمول ریاضی هاش چی بوده...

تو فامیلم نداریم کتابشو بگیریم ببینیم چی به چیه..:ws33: من درحد مهندسی خودم بلدم.:ws37: که ظاهرا اونم بلد نیستم:ws3:فعلا همون راه حل ها..:w12:

راه حلهایی که دادم درحد سوم راهنمایی بوده ها...:th_scratchhead:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
فکر کنم شکل اصلی اینظور بوده . اگه اینطور بوده جواب این میشه . البته به صورت عددی

bazkf4ke8c048lr5490h.jpg

نه عزیز دایره داخلی کوچیکتر بود فقط به اون خط های راست مماس بود.........درضمن این سوال سوم راهنمایی با این روابط که نوشتی......

سلام

روابط خاصی استفاده نکردن، فقط آخرش یه جاگذاری میخواد. ماکزیمم شعاعی که میتونه داشته باشه:

khabvths38kb7ale2sc.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...