رفتن به مطلب

راهکارهای شما برای مواجهه با مسکن مهر چیست؟

ارسال های توصیه شده

پس چرا این همه گفته میشه که این واحدها اکثرن از لحاظ تاسیسات فنی و برق و آب و ... مشکل دارن؟:ws38:

حتی یه بار تو خود صدا سیما هم نشون میداد که از لحاظ برق مشکل داشتن.

یا یه عکسی که خیلی معروف شد عکسی بود که از یکی از همین پروژه های مسکن مهر تو یکی از شهرها بود و ساختمون کاملا کج ساخته شده بود.

مسئله ی دیگه هم نبود فضای سبزه

به هر حال اینا هم تاثیر میذاره رو تصمیم گیری مردم برای رفتن یا نرفتن به این واحدها:ws37:فقط همون بحث فرهنگی نیست که بین مردم جا افتاده اینا واسه قشر کم درآمده

من واقعا اون حرفم بر اساس آماری بود که دیده بودم

شهر های دیگه رو نمیدونم ولی بروجردی که من زندگی میکنم هیچکدوم از اینا رو نداره

اون مسئله فضای سبز بر میگرده به دیدگاه مدرنیسم که وارد جزئیاتش نمیشم

ما تو خیلی از شهر ها و مناطق شهری کمبود فضای سبز داریم و........

تو مشکل تاسیساتم که /اره من قبول دارم تو یه سری از جاها نه اینکه اینارو پیمانکار خصوصی میساخت با ناظرا ساخت و پاخت شده بود و .......

ولی اصول و ضوابطش که واقعا درست بود.:w16:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 43
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

درسته

یکی دیگه از مشکلاتش هم مکان یابی نامناسب این شهرک هاست مثه پرند که اون راه حلی نداره و یا حداقل من چیزی به ذهنم نمیرسه:ws52:

مگه این که بیل بندازن زیر ساختمونا ببرن یه جا دیگه:ws3:

لینک به دیدگاه
درسته

یکی دیگه از مشکلاتش هم مکان یابی نامناسب این شهرک هاست مثه پرند که اون راه حلی نداره و یا حداقل من چیزی به ذهنم نمیرسه:ws52:

مگه این که بیل بندازن زیر ساختمونا ببرن یه جا دیگه:ws3:

بیخیال پرند مریمی اون یه بحث دیگه ست:ws3::ws3:

لینک به دیدگاه
بیخیال پرند مریمی اون یه بحث دیگه ست:ws3::ws3:

چرا؟:ws38:بحث مسکن مهرش این روزا خیلی مهم شده.

پرند رو یکی از استادامون میگه من با این که میدونستم نه آب داره نه امکانات زیرساختی دستور ساخت شهرو امضاء کردم:banel_smiley_4:

افتخارم می‌کنه!

لینک به دیدگاه

پرند رو یکی از استادامون میگه من با این که میدونستم نه آب داره نه امکانات زیرساختی دستور ساخت شهرو امضاء کردم:banel_smiley_4:

افتخارم می‌کنه!

چرا پشت سر کامروا صحبت میکنی؟خب لااقل اسمش رو نگو که غیبت نشه:ws3:

زشته به خدا:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

افتخارم می‌کنه!

پرند مشکلاتش بیش از مسکن مهرشه

مشکل شهر جدید:w16:

لینک به دیدگاه
چرا پشت سر کامروا صحبت میکنی؟خب لااقل اسمش رو نگو که غیبت نشه:ws3:

زشته به خدا:icon_pf (34):

پس به شما هم گفته؟:banel_smiley_4:

مشکل اینجاست که کسی که موافقت میکنه بعدا هیچ مسئولیتی در قبال مشکلات بعدی شهر به عهده نمی‌گیره. :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
پس به شما هم گفته؟:banel_smiley_4:

مشکل اینجاست که کسی که موافقت میکنه بعدا هیچ مسئولیتی در قبال مشکلات بعدی شهر به عهده نمی‌گیره. :banel_smiley_4:

به ما نگفته بود از چهرش فهمیدم که خودش انجام داده و مسئولیت های بعدی رو از زیرش در رفته بنده خدا:ws3:

لینک به دیدگاه

به گزارش بهار نیوز، ساخت 95 هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پرند جانمایی شده که تاکنون 20 هزار واحد آن به متقاضیان تحویل داده شده و 75 هزار واحد باقی مانده در مراحل مختلف ساخت قرار دارند اما حدود 20 هزار واحد از یک سال و نیم پیش به مرور تکمیل و آماده تحویل شده‌ اما هنوز نه آب دارند و نه گاز و منتظر تامین این خدمات از سوی وزارت نیرو هستند.

متقاضیان مسکن مهر که 35 کیلومتر با نزدیک‌ترین شهر فاصله دارند نه تنها بیمارستان، کلانتری و مرکز تجاری ندارند بلکه حتی از داشتن تلفن و اینترنت نیز محرومند. در گفت‌وگو با برخی ساکنان در فازهای مسکن مهر پرند، نبود خطوط تلفن، اینترنت و آنتن‌دهی نامناسب اپراتورهای تلفن همراه حتی برقراری ارتباط با بیرون از شهر را برای ساکنان دچار مشکل کرده است.

لینک خبر:(آبان ۹۲)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

نمی دونم واقعا چرا اول شهرو می‌سازیم بعد یادمون میفته بکنیم از نو زیرساختاش رو درست کنیم:ws37:

لینک به دیدگاه

به نظرم مسکن مهر توی اجرا مشکل پیدا کرد

جایی که برای کم کردن قیمت خونه مجبور شدن از کیفیت و هزار جور مسائل دیگه اش بزنن

و الا اگه میتونستن خونه های با کیفیت بسازن حتی هم به قیمت روز، بازم بهتر بود

لینک به دیدگاه
سلام

در نظر گرفتن فضای سبز مناسب با پوشش گیاهی متنوع و مناسب، تاسیسات و زیر ساخت های شهری، ایجاد فرهنگسرا، اماکن مذهبی مناسب با قابلیت برقراری رابطه اجتماعی مناسب در این مکان ها، مکان های ورزشی، بازار هایی برای رفع نیاز روزانه با مکان گزینی صحیح، توجه به سلامت شهروندان و ... می تواند کمی این خوابگاه های بی روح را به معنای مسکن و شهرک ها نزدیک کند. به لحاظ حمل و نقل و دسترسی به شهر هم در نظر گرفتن تاکسی های خطی، اتوبوس ها، و حمل و نقل ریلی می تواند به جذب بیشتر افراد کمک کند.

به نظر منم باید فضای سبز و مرکزای خدماتی رفاهی درست کنن.مسجد مدرسه فضای باز مراکز فرهنگی و ... به طور کلی باید یه فضای شهری واقعی ایجاد کنن. با بهتر کردن وضعیتش میشه این امید رو داشت که که طیف های اجتماعی مختلفی ساکن بشن نه این که فقط افراد کم درآمد ساکن باشن. چون این خودش به مشکلات دامن میزنه و زمینه ساز خیلی از ناهنجاری های دیگه میشه.

همون جوریم که گفتن باید ارتباطش با شهر تقویت بشه نه این که مثه الان یه تیکه ی جدا افتاده از شهر باشه و صرفا خوابگاه باشه.

خیلی چیزا هم هست که دیگه راه چاره نداره تو آینده ی نزدیک. مثه همون بحث زیر ساخت. باید باش ساخت. یا این که مکان یابی بعضی از این مسکن ها دقیقا روی خط زلزله است!!!

خودم میدم پیشنهاد

1. ارج نهادن و شناخت فرهنگ ايراني- اسلامي و تلاش جهت استفاده از معماري ايراني- اسلامي در ساختمان شهرها.
  2. معرفي و فرهنگ سازي در زمينه معماري غني ايران و عدم نياز به تقليد از ساير فرهنگ ها
  3. الزام قانوني در زمينه احداث ساختمان ها با معماري ايراني- اسلامي و عدم صدور پروانه ساختماني براي ساختمان هايي كه اين معيارها در ساخت آن ها استفاده نشده است.
  4. برنامه ريزي و پيش بيني جمعيت و استفاده از روش هاي علمي جهت مشخص نمودن نياز واقعي مسكن شهر و استفاده از امكانات موجود در درون شهرها جهت رفع اين نياز.
  5. مقايسه ويژگي هاي معماري ايراني- اسلامي با معماري غربي در زمينه استفاده از فضا و طبيعت.
  6. در نظر گرفتن تسهيلات براي احداث کنندگان ساختمان هاي ايراني- اسلامي
  7. الگو برداري از ساختمان هاي ايراني- اسلامي و معرفي آن ها به عنوان پايه طراحي ساختماني

البته برنامه فیزیکی هم هست که دیگه اینجا جاش نیست

خب پس ما به این قضیه اینجوری نگاه کنیک که بد یا خوب ساخته شدن رفت حالا بیایم از نظر اجتماعی این محلات یا مناطقو توانمند کنیم به این صورت که زمینه حضور اقشار و دهک های بالای اقتصادی جامعه رو در این قسمت از شهر فرآهم کنیم که در واقع از تعامل این اقشار با هم بتونیم یه جامعه با سطح اجتماعی بالا در سطح شهر ایجاد کنیم.:icon_razz:

طبق مواردی که بچه ها گفتن تا اینجا به یه جمع بندی کلی در مورد راه حل ها میشه رسید.

یکی از راه حل ها که خودمم گفتم :ws3:در نظر گرفتن خطوط ارتباطی با شهر اصلیه

مثلا مترو به عنوان یه گزینه خوبه؟ یا این که خود اون مترو میشه قوز بالا قوز :ws3:و باعث میشه شهر بیشتر حالت خوابگاهی پیدا کنه؟یعنی مثلا یکی کارش تو تهرانه میره یه جا تو شهرهای اطراف مسکن ارزون می‌گیره هر روزم میره سر کارش

لینک به دیدگاه
به نظرم مسکن مهر توی اجرا مشکل پیدا کرد

جایی که برای کم کردن قیمت خونه مجبور شدن از کیفیت و هزار جور مسائل دیگه اش بزنن

و الا اگه میتونستن خونه های با کیفیت بسازن حتی هم به قیمت روز، بازم بهتر بود

آره البته به نظرم ممکنه تقصیر پیمانکارا هم باشه که به قراردادشون پایبند نیستن پولشونو میگیرن و میزنن به چاک:hanghead:

انگیزه‌ای برای پیگیری ندارن:icon_pf (34):

البته من خودم در این مورد اطلاع دقیقی ندارم کسی چیزی میدونه بگه مقصرو معلوم کنیم:ws3:

لینک به دیدگاه

بچه ها اینجا قرار نبود بگیم کی مقصره یا مشکل چیه همون طوری که قبلا گفته شده مسکن مهر درست یا غلط ساخته شد حالا یه سری مشکلات در راستای این پروژه به وجود اومده پس

قرار شد بگیم چه راهکاری برای مسکن مهر میشه تدوین کرد

:ws38::ws38::ws38::ws38:

لینک به دیدگاه
بچه ها اینجا قرار نبود بگیم کی مقصره یا مشکل چیه همون طوری که قبلا گفته شده مسکن مهر درست یا غلط ساخته شد حالا یه سری مشکلات در راستای این پروژه به وجود اومده پس

قرار شد بگیم چه راهکاری برای مسکن مهر میشه تدوین کرد

:ws38::ws38::ws38::ws38:

درسته دیگه کاریه که شده. منم دنبال مقصر نیستم بخدا. اصن تخصیر خودم:ws3:

فکر میکنم یکی از اولین راه حل ها برای ایجاد توسعه اونم از نوع پایدارش(!) اشتغال زاییه.با این کار این قسمت‌ها هم از حالت خوابگاهی بیرون میان. از یه طرفم میشه این اشتغال رو در زمینه خدمات دهی به مردم و ساکنان به کار برد:w16:

نظر بقیه چیه؟:ws38:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
درسته دیگه کاریه که شده. منم دنبال مقصر نیستم بخدا. اصن تخصیر خودم:ws3:

فکر میکنم یکی از اولین راه حل ها برای ایجاد توسعه اونم از نوع پایدارش(!) اشتغال زاییه.با این کار این قسمت‌ها هم از حالت خوابگاهی بیرون میان. از یه طرفم میشه این اشتغال رو در زمینه خدمات دهی به مردم و ساکنان به کار برد:w16:

نظر بقیه چیه؟:ws38:

اشتغال زایی؟ به چه صورت؟

تو همون محیط؟

اونا که همینجور کلی جا کم دارن برا بیشتر خدمات

پس کجا و به چه صورت؟

لینک به دیدگاه

سلام طرح خوبی بودازدولت فبلی اما آیاتوایران که مشکل کمبود زمین نیست چرا متمرکز ساخته شده واینکه من خودم سه ماهی توبیرجند تویه شرکت ساختمانی به عنوان یادگیری ونظارت رفتم ولی شرکتا کارگرارزون قیمت وتبعه خارجی(افغانی)درهرموردی که پیدامیکردن زیرقیمت میاوردن وباکیفیت نازل به مردم تحویل میدادن اصلا نظارتی هم نبود که هیچ ومردم ناراضی واکثرکسایی که کارم میکردن به خاطر پول کم کار روازسرشون وامیکردن وتوبلوکای خودمون هنوز مردم تحویل نگرفته بودندازلحاظ زیر ساختی مشکل پیداکرده بودمن دیکه نرفتم سرکاروراهکارمم اینه که 1زیرساخت روبانظارت ونه رشوه درست کنن 2وجدان کاری خیلی کمه وباید ازطریق رسانه بیشتر اطلاع رسانی بشه و3مهندسین ناظروشرکت هایی که این پروِژهارودرست میکنن باید به مردم ونهادمربوطه تعهدبدن که ساختمانها ازاستحکام کافی برخوردارخواهدبودودرغیراین صورت مجبور به پرداخت هزینه وخسارت سنگین بشن نه اینکه هنوز دوسال نشده نماهابیادپایین روسرمردم وچندنفروبه کشتن بده:vahidrk:

لینک به دیدگاه
راستی من کشته مرده ی سوالم :))

"راهکارهای شما برای مواجهه با مسکن مهر" رو یکی برای من معنی کنه :ws3:

ممد بیا بجواب

خب مسکن مهر کلاً مشکله. واسه همین دیگه مشکلش ذکر نشد :ws3: یعنی دراصل راهکارا واسه مواجهه با فلان مشکل :ws3:

ولی انصافاً عکسای بدون شرحت اند جواب بود :w02:

لینک به دیدگاه
خب مسکن مهر کلاً مشکله. واسه همین دیگه مشکلش ذکر نشد :ws3: یعنی دراصل راهکارا واسه مواجهه با فلان مشکل :ws3:

ولی انصافاً عکسای بدون شرحت اند جواب بود :w02:

:w02:چون قبلا تو اروپا امتحان شده جواب داده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...