رفتن به مطلب

ساخت شوکر !!!

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 78
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

کوروش پایه ای استارت کارو بزنیم ؟؟؟ :w02:

بین بچه هایی که داوطلب میشن رای گیری میزاریم ببینیم رو کدومشون تست کنیم :whistle: :ws3:

پایه ام تا آخرش :ws3: من مدار بالایی رو تست کردم البته الکترود نذاشتم براش اما خروجی خوبی نداد نمیدونم ایرادش از کجا بود.....

میخوام این دفه با دوترانس امتحان کنیم چطوره؟خروجی خیلی میره بالاتر نزدیک 20000ولت عجب آرکی میزنه فکرشو بکن:w02::ws3:

لینک به دیدگاه
پایه ام تا آخرش :ws3: من مدار بالایی رو تست کردم البته الکترود نذاشتم براش اما خروجی خوبی نداد نمیدونم ایرادش از کجا بود.....

میخوام این دفه با دوترانس امتحان کنیم چطوره؟خروجی خیلی میره بالاتر نزدیک 20000ولت عجب آرکی میزنه فکرشو بکن:w02::ws3:

فکرشو کن اونی که میخوایم روش امتحان کنیم چه کیفی میکنه اون لحظه تست :ws28:

عجب قلقلکی میده ها :whistle: :ws3:

باشه داداش شروع کنیم فقط من یکی دو روز یه بار میام انجمن نمیتونم بیشتر بیام تو یه مداری چیزی پیدا کن روش کار کنیم بهینه ش کنیم :hapydancsmil:

لینک به دیدگاه
فکرشو کن اونی که میخوایم روش امتحان کنیم چه کیفی میکنه اون لحظه تست :ws28:

عجب قلقلکی میده ها :whistle: :ws3:

باشه داداش شروع کنیم فقط من یکی دو روز یه بار میام انجمن نمیتونم بیشتر بیام تو یه مداری چیزی پیدا کن روش کار کنیم بهینه ش کنیم :hapydancsmil:

من میگم مدار دوتا ترانس داشته باشه بهتره خروجی میره بالاتر نه؟:ws38: ینی جز اون مدار اسیلاتور و چوک و چند برابر کننده ...تو خروجی یه ترانس هم بذاریم:ws52:

لینک به دیدگاه
من میگم مدار دوتا ترانس داشته باشه بهتره خروجی میره بالاتر نه؟:ws38: ینی جز اون مدار اسیلاتور و چوک و چند برابر کننده ...تو خروجی یه ترانس هم بذاریم:ws52:

آره میره بالاتر ... یعنی میشه بردش بالاتر ولی مصرف انرژی بیشتر میشه و اگه تلفات اون ترانس دومی رو هم حساب کنی بازدهی نسبت به حالتی که یه ترانس داریم کمتر میشه ... یعنی تو انرژی خروجی رو بیشتر میکنی ولی مدت زمان کمتر از نصف زمان حالت اول میتونی ازش استفاده کنی :ws38:

لینک به دیدگاه
آره میره بالاتر ... یعنی میشه بردش بالاتر ولی مصرف انرژی بیشتر میشه و اگه تلفات اون ترانس دومی رو هم حساب کنی بازدهی نسبت به حالتی که یه ترانس داریم کمتر میشه ... یعنی تو انرژی خروجی رو بیشتر میکنی ولی مدت زمان کمتر از نصف زمان حالت اول میتونی ازش استفاده کنی :ws38:

اما خوب جواب داده ......اون سایتی که برات گذاشتم طرف از دوتا ترانس استفاده کرده بود :a030:

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...
داداش من چیزی واسه از دست دادن ندارم ... با کمال میل قبول میکنم :ws3:

میگم هرچه سریع تر بسازیم لب مرز به درد میخوره :ws3: شایدم فرمانده خوشش اومده یه چندماه مرخصی و ترفیع داد:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

با سلام .من تازه اين تايپيك را ديدم و لازم دونستم كه يه مطالبي را راجع اون چوك يا ترانس در مدار و اون دو ترانزيستور بگم و ديودها بگم.

درباره چوك يا ترانس در بازار و ساخت تقسيم بندي در رنگ آنهاست براي اين مدار بهتر است كه نوع چوك سبز رنگ باشد كه ميتوانيد از داخل لامپهاي كم مصرف سوخته درباريد و استفاده كنيد . البته به شرط سالم بودن ! و تست وروديها و خروجي هاي اين قطعه بايد رعايت بشه چون تو بازار وقتي ميخري ورودي چندين پايه داره و خروجي هم همينطور در ارتباط با اهم ورودي و خروجي بايد بگم اين اهم در تطبق امپدانس هست در مواقعي كه سيگنالهاي صوتي مياد وسط . اين امپندانس در فركانس يك كيلو هرتز محاسبه ميشود ! آقايان الكترونيك اين مدار با چه فركانسي دارد نوسان توليد ميكند ؟ در هر صورت رنگ اين چوك سبز بهتر است .اون دو ترانزيستور نقش نوسان ساز را بر عهده دارند. و فركانسشان هم قابل محاسبه است اما آيا قابل تغيير هم هست چون اگر بشود تغييري داد ميتوان ولتا‍ژ خروجي را تغيير داد . و ديودها چند برابر كننده ولتاژ هستند اما در هر مرحله از چند برابر كنندگي مقدار انرژي ذخيره شده در خازن قبلي با خازن بعدي تقسيم ميشود . يعني در هشتمين تواتر مدار ولتاژ دو سر خروجي به ماكزيمم ميرسد اما مقدار جريان كمي را ميتواند تخليه كند . پس مدار آنچنان مصرف كننده نيست كه بخواهيم باطري هاي آنچناني داشته باشد . اما به لحاظ فني و نوع انرژي مصرفي مدار بايد از باطري هاي شارژي آلكالاين از 1500 ميلي آمپر ساعت به بالا استفاده كرد!

به لينك زير توجه كنيد بنده و اين آقاي سلطاني تجربه اي كوچك در همين زمينه داشتهايم. البته با كمي تغييرات و قابليت كنترل ولتاژ در خروجي

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم:icon_redface:

حالا میخواید با این شوکر چیکارا کنید؟؟؟؟؟؟؟؟//:w58:

یکی ازاستفادهاش اینه که به این صندوق صدقات وصل کنی تااقایاخانم معتادی امدن دزدی بندری ...!:ws3:

لینک به دیدگاه

درود

با تحقیقاتی که انجام دادم این مدار به درد شوکر نمیخوره یه روش جدید برای ساخت یه شوکر خوب و کارامد یاد گرفتم وقت بشه مدار و قطعاتشو میذارم:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...